moorman 0 Bezoekerscentrum Oisterwijk De Hersenstichting Nederland kan niet zonder u... Nieuw in Moergestel’’Papoila” Medewerkers InpakaFdelinq en Lijnoperators|Èz ’’Toen ons vadder nog boerde, was er nog gin elektries licht” IVN-dialezing door Gerard Kuijpers in de Kunstkring in Oisterwijk De natuur 183 Nationaal Epilepsie Fonds "ZEG GEEN NEE, MAAR HELP MEE! (•lm AUTOMOBIELBEDRIJF I Onderhoud en reparatie van alle merken. Verkoop van nieuwe en gebruikte auto’s De verdwenen paddestoel door poppentheater Het Groene Land King Cuisine b.v. is een toonaangevende innovatieve "no-nonsense" producent van koelverse salades, maaltijden en specialiteiten zoals pesto's, tapenades en olijven. King Cuisine verkoopt zijn producten aan supermarktketens, grossiers, grootverbruik en industrie in Nederland, België, Duitsland, Ierland en Engeland. Op dit ogen blik werken er bij King Cuisine zo'n 40 mensen. De komende jaren verwacht King Cuisine een sterke groei van zijn afzet. De levens middelen branche is een branche welke weinig aan economische I wisselingen onderhevig is. DE GÈSSELSE’- WOENSDAG 11 SEPTEMBER 2002 GEEF WAT met Johan van Oosterhouc VRIJE TIJD aan epilepsie COLLECTANTEN GEZOCHT! Het Nationaal Epilepsie Fonds zoekt vrijwilligers voor de jaarlijkse nationale collecte (3 t/m 8 juni). Al is 't maar een paar uur op één avond. De opbrengst van de collecte is van groot belang voor onderzoek, voorlichting, individuele hulp, begeleide vakanties en bijzondere projecten in ontwikkelingslanden. Bel: Henny van Mourik, tel. (030) 6344063. Het thema van de Groene Maand, die jaarlijks door o.a. het IVN georganiseerd wordt, is dit jaar: ’’Nederland natuurlijk”. Hier in Brabant heeft dit alles te maken met het gebruik en de inrichting van het platteland. Voor een groot deel werd dit vroeger bepaald door de land bouw: de boeren hebben ons landschap ge maakt. Het vroegere gemengd bedrijf en de kleinschaligheid hadden een afwisselend land schap tot gevolg. De laatste tientallen jaren echter brachten een grote vervlakking en ver arming te weeg. Industrieweg 9a - Tel. 013 - 513 1611 VOORTAAN OP ZATERDAG NA 12.00 UUR GESLOTEN! 1 Het gaat slecht in de natuur. Nu en vorig jaar. In het nabije verleden. Wij weten het en wij mogen onze ogen er niet voor sluiten. ÜOlOtOOtlt* Op woensdag 18 september om 14.00 uur speelt Marleen Groenland van poppentheater ”Het Groene Land” in Bezoekerscentrum Oisterwijk van Natuurmonumenten. Kinderen van 4 tot 7 jaar worden samen met hun ouders of groot ouders uitgenodigd om de voorstelling ”De verdwenen paddestoel” bij te wonen. Na de voorstelling neemt de poppenspeelster de kin deren mee voor een boswandeling. Het geheel duurt anderhalf uur. De kosten zijn 1,59 voor leden van Natuur monumenten; niet-leden betalen 2,27. Reserveer een plaats, anders komt u mis schien voor niets. Tel. 521 9209. De prijs/kwaliteitverhouding is goed, de prij zen stijgen niet uit boven de artikelen die men bij het grootwinkelbedrijf koopt. Taken: Verpakken van salades, maaltijden, olijven, tapenades Mede bedienen van afvulapparatuur Bedienen van etiketteermachines Verzend gereed maken van orders Functie-èisen: LBO of MBO opleiding Grote mate van zelfstandigheid Enthousiaste, positieve instelling Je wordt er stil en bedroefd van wanneer je deze boeken leest. Maar tóch, tóch zijn er positieve geluiden. Gelukkig, en het aantal neemt toe, zijn er velen die zich opstellen als vrienden van de natuur. Niet alleen met woorden maar ook met daden. De natuur met alles wat daarin woont en leeft, van de kleinste zwam tot de reuzenbovist, van de zwarte weidemier tot de f- neushoorn, van het speenkruid tot het apen- brood, van het winter- koninkje tot de zee- arend, gaat mij zeer ter harte. Schrijf je sollicitatie of stuur je e-mail naar King Cuisine b.v., t.a.v. Hans Scheffers, Energieweg 30, 5071 NP Udenhout, telefoon 013 - 511 75 75, fax: 013 - 511 75 85, e-mail: info@kingcuisine.nl. PAGINA 4 En niet alleen de Hersenstichting. Samen met het Nationaal Fonds Geestelijke Volksgezondheid organiseert zij eens per jaar de ’’Nationale Collecte Hersenziekten en Psychische Ziekten”. De reden? Wie de cijfers kent weet genoeg; één op de vijf Nederlanders krijgt in zijn of haar leven te maken met een hersenaandoening. Dat zijn ruim drie miljoen, ja u leest het goed, ruim drie miljoen mensen. Een enorm aantal dus. We hebben het dan over aandoeningen als bijvoor beeld een beroerte (hersenbloeding of hersen infarct) of een hersentumor. Maar dat kunnen ook psychische aandoeningen zijn zoals angsten, fobieën of een depressie. De Hersenstichting Nederland (HsN en het Nationaal Fonds Geestelijke Volksgezondheid (NFGV) zetten zich in voor al die mensen met zo’n aandoening. Dat doen zij door veelbelo vende onderzoeksprojecten te financieren die gericht zijn op verbetering van zorg en hulp, nieuwe behandelmethoden, wetenschappelijk onderzoek, voorlichting en preventie. Het zijn Postbus 270, 3990 GB Houten Telefoon (030) 6344063 Fax (030) 6344060 info@epilepsiefonds.nl www.epilepsie.nl Voor de passanten is er een leuk assortiment serviesgoederen, tafelkleden en houten speel goed. Enkele collectorsitems completeren het assor timent van Papoila (Portugees voor ’klaproos’). De aparte formule van de winkel kan als een aanwinst voor de regio worden beschouwd. Dus wanneer U op zoek bent naar iets bijzon ders, dan is een bezoekje aan Papoila zeker de moeite waard. U vindt Papoila tegenover het Kadoshop van Wezel, Rootven 5 te Moer gestel. Papoila is geopend van maandag tot zaterdag vanaf 10.00 uur. De Amerikaanse biologe Rachel Carson schreef 30 jaar geleden het Opzienbarende boek ’’Dode Lente” (Silent Spring). De inhoud ervan gaat over de vergiftiging van het milieu. Er ging een schokeffect door de wereld. inspanningen die moeten leiden tot genezing of, als dat niet mogelijk is tot verzachting van het lijden. Daar is echter veel geld voor nodig. Vandaar deze landelijke collecte. Deze wordt in 2002 gehouden in de week van 16 tot en met 22 februari. Of de toekomst van (het toenemend aantal) mensen met een hersenaandoening er beter uit zal zien hangt voor een belangrijk deel af van de steun van de Nederlandse bevolking. Help ons daarom en geeft u zich NU al op als col lectant en/of collecteorganisator. Dat kan tele fonisch met het coördinatiepunt voor de col lecte: 030 - 297 1197 of direct met de col- lectepromotor voor Noord-Brabant en Limburg, dhr. H. Hendriks, tel. 073 - 6418477. En... stel niet uit wat u vandaag kunt doen, dus doe het nu, ”uit liefde voor de hersenen”. In het boek ’’Homo Tyrannicus a History of Man’s War against Animals”, geschreven door Peter Verney lees ik wat de mens, de grootste vervuiler van de fauna, heeft aangericht. De inhoud gaat over moord op dieren. Een bijzondere speciaal-zaak voor exclusieve babykamers, kleinmeubelen en geschenken. Op onze inpakafdeling worden onze salades, olijven, tapenades en maaltijden (veel al) automatisch verpakt en naar wens van de klant geëtiketteerd en verpakt in dozen en trays. Door de steeds toenemende vraag naar onze hoogwaardige producten Zijn wij op zoek naar medewerkers in de inpakafdeling en lijnöperators welke ons bedrijf komen versterken. Op dit moment staan de boeren volop in de belangstelling: waar moet het met de landbouw naartoe? Vandaar dat wij op dinsdag 17 sep tember om 20.00 uur Gerard Kuijpers hebben uitgenodigd, om met een dialezing terug te kijken naar het verleden. Zouden daar ook aan knopingspunten voor de toekomst in zitten? In zijn bekende verhaaltrant geeft Gerard aan de hand van dia’s en oude foto’s een terugblik op het vroegere plattelandleven. De lezing in de Kunstkring is voor iedereen gratis toegankelijk. In eigen atelier worden antieke babykamers gerestaureerd, bekleed en aangepast aan deze tijd, zonder de oorspronkelijkheid te verliezen. Kleinmeubelen worden gefabriceerd en mooie oude stukken gerenoveerd. Van ieder stuk in de winkel bestaat er geen tweede; er wordt nooit een kopie van een eerder verkocht meubel geproduceerd. Iedere cliënt weet zich verze kerd van een unieke aankoop.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2002 | | pagina 4