w I 1 Kiendag gewijzigd! OPRUIMING FIETSEN VOGELS PR FIL- Aphrodite Vrijwilligers voor ’t Kwartierke Aanschaf pasje voor jongeren verplicht Van 17.00-19.00 uur. Schepens Tweewielers WOENSDAG 11 SEPTEMBER 2002 - 27e JAARGANG - Nr. 1206 Moergestel Biest-Houtakker Haghorst Huidverzorgingsinstituut Kienen bij Audacia WieKentKunst organiseert: zusters van Moergestel op hun praatstoel (5) Bijzonder evenement: voordrachtjes en liedjes uit het Rijke Roomsche Leven Een van de absolute hoogtepunten tijdens de manifestatie over het Rijke Roomsche Leven op 18, 21 en 22 september in Moergestel is het voordragen van liedjes en voordrachtjes uit de tijd van het Rijke Roomsche Leven. Een ander zeer bijzonder programma-onderdeel is een openbaar interview met twee Moergestelse religieu zen over hun leven als kloosterzusters. En als steeds is alles gratis toegankelijk. p. n Legitimatieplicht Disco Den Boogaard de esselse De voorzijde van het pasje. Redactie 'De Gèsselse’ en Buro '76 Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268, Fax (013) 513 2871 - E-mail: buro76@wolmail.nl Inleveren kopij: ui'terlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties tot en met zondagavond - www.gesselse.nl We doen ons uiterste best om iedereen te woord te staan, zowel aan de deur als aan de telefoon, en zowel door de week als in het weekend. Wilt u er echter rekening mee houden dat we ook graag 'n hapje willen eten? In de jaren vijftig wordt een stukske voorgedragen: een aartsengel jaagt de duivel terug naar de hel. Ach ja, dat Rijke Roomsche Leven Daar denk ik nu nog dikwijls aan Ik was een kind en wist niet beter Dan dat ’t nooit voorbij zou gaan. (voorheen 'Moergestel-Nieuws Door omstandigheden hebben we bij Audacia de kienavonden moeten verzet ten naar de WOENSDAG. Eerder gemelde data komen hiermee te vervallen! Onze eerste kienavond is nu woensdag 25 september. Het is helaas niet leuk om onze vaste avond te moeten wijzigen, maar het kan niet anders. Hopelijk hebt u als kienliefhebber er niet zo’n moeite mee en hoopt de kien- commissie u toch allemaal te mogen begroeten in het nieuwe kienseizoen. De opbrengst is nog steeds voor de jeugd. Hopelijk tot woensdag 25 septem ber a.s. 20.30 uur! Het legitimatiebewijs gaat de bezoeker 7,5 euro kosten per jaar waarvoor ze de eerste keer bij aanschaf gratis toegang verkrijgen naar de disco. Schoolstraat 5 14' i MOERGESTEL io'-J Tel. 013-513 1474 Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) Jj ORTHOPEDISCHE SCHOENTECHNIEK Industrieweg 21b, 5066 XJ Moergestel voor vacatures, zie: www.cso-orthopedie.nl Bent u geïnteresseerd om vrijwilliger te wor den, laat het ons dan weten! Tel. 513 3261 of 06-18194732. www.denboogaard.nl DAAROM ZIJN WE 'S AVONDS TUSSEN 17.00 EN 19.00 UUR NIET MEER BEREIKBAAR... Het ’Stukskes voordragen’ is op zondagmiddag 22 septem ber vanaf 12.15 uur in de zaal van Café De Brouwer. Bezoe kers krijgen gratis, door Jumbo Denissen gesponsor de broodjes aangeboden. Voor dit onderdeel bestaat landelijke belangstelling om dat het zoiets unieks is. Op tijd komen is daarom beslist aan te raden. TWEE ZUSTERS De Joffers van Ursul hebben drie optredens: op zondagmiddag in Café De Brouwer en op zater dagmiddag in de Reuselhof en in de aula van Huize Stanislaus. Dat laatste optreden in Stanis laus houdt verband met een openbaar interview met een zuster van Stanislaus en een zuster van het Sint Antonius Gasthuis. In de aula van Huize Stanislaus praat de Moergestelse jour nalist en schrijver Paul Spapens met de zusters over hun leven als religieuze. De organiserende culturele Stichting WieKentKunst wil op deze manier iedereen nader laten kennismaken met de kloosterlingen die zo belangrijk zijn geweest En wanneer het gaat over kennismaken: voor het eerst zal het Sint Antonius Gasthuis van Moergestel voor het publiek toegankelijk zijn. Op zaterdag 21 september en zondag 22 september zijn er verschillende rondleidin gen door de zusters zelf. Dit is absoluut een buitenkans om de zusters en hun Antonius- huis nader te leren kennen. In een kamer worden bovendien dia’s getoond over het missiewerk van deze zusters. Ze ontvangen u met open armen. Vanaf 1 september 2001 is de nieuwe Wet be scherming persoonsgegevens van kracht. De nieuwe wet biedt een nog betere bescherming van de persoonlijke gegevens van de disco- theekbezoekers. Uiteraard houdt de Safety Dance Company zich aan deze wet. Er zijn dan ook allerlei aanvullende maatregelen getroffen om ervoor te zorgen dat ook in de toekomst zorgvuldig met de gegevens wordt omgegaan. Rootven 66 Moergestel Tel. (013) 513 14 35 DE JOFFERS VAN URSEL In de pauze van het ’Stukskes voordragen’ treedt voor de eerste keer een Moergestelse muziekgroep in het openbaar op. Deze groep heet de ’Joffers van Ursel’ en ze wordt gevor md door personeelsleden van Huize Stanis laus. Deze groep treedt anders alleen maar op tijdens de jaarlijkse feestdag van Stanislaus op 13 november. Dan worden jubilarissen, zusters en personeel, toegezongen. Een aantal van deze liedjes over zuster-bewoonsters, geschreven door Corrie Goris uit Moergestel, wordt ten gehore gebracht en daarnaast staat een prachtig, komisch lied over de herinnering aan het Rijke Roomsche Leven op het programma. Het refrein is als volgt: DE FIETSSPECIALIST Kerkstraat 21Oisterwijk, Tel. 5217326 E-mail: Profileschepen.s@hetnei.nl Ruim 75 jaar fietsplezier! Eigen parkeerplaats via Vloeiweg 's-Maandags gesloten 51 Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.jJj H 71 Schoolstraat Jeugd- en Jongerencentrum ’t Kwartierke heeft zich uitgebreid met een nieuwe tienerwerkgroep. Aukje, Daniëlle, Lieke en Ingrid zullen vanaf deze maand starten met hun activiteiten. Zij zullen elke laatste zaterdagavond van de maand de (voorheen) Tweeny Disco omto veren naar P@RtY NiGhTs. Deze zaterdagavonden zijn nog steeds bestemd voor jeugd van 10 tot 15 jaar, ‘maar er zullen voortaan thema’s aan verbonden worden. Zo is op 28 september de eerste P@RtY NiGhT met als thema Sensation White. Iedereen moet geheel wit gekleed komen, de entree is 1,50 en hier krijg je een free present voor. De basisschoolwerkgroep heeft echter nog erg weinig leden en om toch de woensdag- en zater dagmiddagen te vullen met leuke activiteiten voor de jeugd van de basisschool zijn we drin gend op zoek naar enthousiaste vrijwilligers die plaats willen nemen in deze werkgroep. Er zijn verschillende mogelijkheden, omdat wij ook begrijpen dat het leven druk, druk, druk kan zijn! De opties: 1. lid van de basisschoolwerkgroep, waarin we de activiteiten bedenken, taken verdelen en de uitvoering regelen. 2. voor, tijdens en na de activiteiten op woens dag- en/of zaterdagmiddag mee helpen; dan kunt u denken aan het opzetten en opruimen van een activiteit, het begeleiden van kinde ren tijdens de activiteiten, het zorgen voor ranja en een versnapering in de pauze etc. 3. alleen tijdens een activiteit mee helpen; 14:00- plm. 16:00 uur. 4. of een combinatie van de bovenstaande opties Een tiental vrouwen en man nen, semi-professionals en amateurs, dragen de liedjes en sketches in een non-stop programma voor. Voor drachtjes zijn een fenomeen waaraan pas in de jaren zes tig een einde is gekomen. Op elk feest waren er mensen die zelf liedjes zongen en voor drachtjes brachten. Er zijn honderden voordrachtjes bekend en tientallen hebben het Rijke Roomsche Leven als onderwerp. Het zijn bij voorbeeld kolderieke preken, goedmoedige spotliedjes over de pastoor en zijn meid, per siflages op de biecht en sterk aangedikte verhalen over Adam en Eva. Wie in een sfeer van weemoed nog eens ongecompliceerd wil lachen, moet zondagmiddag 22 sep tember in Café De Brouwer zijn. voor het religieuze en sociaal-maatschappelijke leven in Moergestel. In de ogen van WieKent Kunst verdienen zij veel respect. Dat het systeem uniek is in Nederland blijkt wel uit in interesse die er al is vanuit diverse media. Zo heeft de VARA-radio al contact opgenomen met Den Boogaard over het tijd stip van aanvang van het pasjessysteem om hierover in hun uitzending aandacht te beste den. Met het nieuwe pasjes systeem hoopt Den Boogaard een situatie te creëren waarin het voor de bezoeker nog veiliger is om uit te gaan en er ook de mogelijkheid ontstaat om betere controle te verkrijgen over het ver strekken van alcohol aan jongeren. Den Boogaard in Moergestel is vanaf 1 november aangesloten bij de landelijke organisatie, Safety Dance Company 2002, die zorg draagt voor de registratie van de persoonlijke gegevens van de jongeren en die er voor gaat zorgen dat jon geren, tegen betaling, een pasje krijgen met daarin verwerkt al hun gegevens inclusief een foto. Met deze pasjesregeling stapt Den Boogaard I in een klap de goede richting in wat betreft de legitimatieplicht die al een aantal jaren ver plicht is voor de Horeca. Uit onderzoek van Horeca Nederland blijkt dat op dit moment 7% van de Horeca zich houdt aan de legitimatieplicht. Het systeem waar Den Boogaard voor gekozen heeft, heeft een landelijk karakter. Zo kan het dus zijn dat je een pasje in Den Boogaard aan schaft en dat je met hetzelfde pasje b.v. in dis cotheek ’’Apollo” in Helden (Limburg) binnen kunt. Uiteindelijk is het de bedoeling van Safety Dance Company dat er zo veel mogelijk disco theken meedoen zodat er ook een onderlinge controle blijft over b.v. ongewenste gasten. De systemen die in de discotheken komen te staan zijn via een netwerk met elkaar verbonden dus heeft een bezoeker elders in een discotheek een verbod of iets dergelijks, dan wordt dat aan el kaar uitgewisseld en kan men, indien nodig, hier maatregelen tegen nemen.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2002 | | pagina 1