Ga deze winter naar de sneeuw Rabobank 0900<O>8844 En nog een keer En nog een keer Gallery the A-r-ttic exposeert Indonesiche kunstenaars Toer-Mee 2002 Mountainbikers binnenkort in de buurt Aanvang nieuwe danscursussen bij Robben vanaf woensdag 11 september Twee keer per jaar starten er bij ROBBEN danscentrum in Oisterwijk nieuwe swin gende dansclubs voor Kidsdance, Streetdance, Stijldansen, Country Line Dance, en trouwlustige paren. Alle dansclubs worden naar leeftijd ingedeeld en bij het geven van de danscursussen staat plezier en ontspanning daarbij voorop. De kleine grote wereld van insecten Fototentoonstelling Haal nu de nieuwe reisgidsen en boek uw vakantie bij Rabobank Reizen. En maak kans op 1 van de 25 digitale videocamera's en beleef uw avontuur keer op keer. Reizen De volgende Toer-Mee zal worden gereden op zondag 31 augustus 2003. M. O. V.-groep (Missie-, Ontwikkelings- en Vredeswerk) Moergestel De expositie is geopend vanaf zondag 15 sep tember en duurt tot en met vrijdag 15 novem ber 2002. De open dagen zijn op zondag 15 september en zondag 13 oktober vanaf 12-17 uur. Gallery the A-r-ttic Raadhuisstraat 37 5066 AP Moergestel open op woe.do.vrij.10-17 uur of op afspraak tel/fax 513 3623. U bent van harte welkom. COUNTRY LINE DANSEN Dansen zonder partner op de nieuwste coun tryhits. Dat het goed is voor de conditie is mooi meegenomen. Elke les wordt er een nieuwe dans geleerd. Daardoor is het mogelijk om op STIJLDANSEN Een cursus stijldansen bestaat uit 15 lessen van 60 minuten en kost 90,00. Op zondag 15 sep tember om 13:45 uur begint er een beginners cursus voor tieners vanaf 2e klas voortgezet onderwijs. Voor paren singles beginners 20- 55 jaar op woensdag 11 september 20:00 uur. Nieuwe danscursussen een rustige manier bij een bestaande club in te stromen. Door het regelmatig herhalen van bestaande en nieuwe dansen zal men zich al gauw thuis voelen op onze countryclubs. Op donderdagavond 12 september van 20:00 tot 22:00 uur is er een nieuwe tijd ingepland voor dansers die nog geen countryles hebben gevol gd. Op donderdagmorgen van 9:30-11:30 uur kunt u instromen bij een bestaande club. U betaalt per keer en de kosten zijn ’s morgens 3 euro en ’s avonds 4 euro. Na een zomerstop zijn de mountain bikers van het Merida-Vogels Fiets Sport ATB-team inmiddels weer begonnen aan de 2e helft van het seizoen. Het is dan altijd weer de vraag hoe iedereen deze periode van relatieve rust heeft verteerd. Een enkele renner van het team heeft ervoor gekozen de vorm in het buitenland te ver beteren middels een door Donkers Autoschade gesponsord trainingskamp. Een ander koos ervoor even wat gas terug te nemen om zich op te laden voor de 2e helft van het lange seizoen. De eerste testcase was de wedstrijd om de Topcompetitie in het Brabantse Reek. In een zinderende hitte kregen de renners een snel en stoffig parcours voorgeschoteld. De resultaten waren zeer wisselend. Door ziek- HONEYMOONCURSUS Speciaal voor a.s. bruidsparen en hun fami lieleden start er bij Robben regelmatig een korte cursus met de meest gebruikte dansen tij dens de mooiste dag van hun leven. Wat is er romantischer om tijdens de mooiste dag van je leven samen met je partner het bruiloftfeest te openen. Trouwlustige paren die tijd tekort komen voor een cursus kunnen in enkele privé- lessen de openingsdans leren. Ook als onderdeel van een vrijgezellenparty worden er bij Robben regelmatig lessen geboekt van 1 a 2 uur inclusief drankjes hapjes en natuurlijk dansen! Informeer naar de mogelijkheden. De tentoonstelling in het bezoekerscentrum is gratis toegankelijk van dinsdag tot en met zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Gebruik maken van haar internationale netwerk heeft Gallery the A-r-ttic van 15 september tot 15 november werk van vier Indonesische kunstenaars. Hun werk is reeds in meerdere Nederlandse collecties vertegenwoordigd. Staten reist. Tulus is een wat stille man die graag met kwastje en inkt soms bizarre gedach ten op papier zet. Heel bijzonder zijn zijn beeld jes die een driedimensionale vorm aan zulke gedachten geven. Surajiya is eveneens uit de buurt van Yogyakarta afkomstig en studeerde net als Nahum op de middelbare kunstschool. Vandaar maakte hij met Entis Sutisna een stage bij de eerste galerie voor hedendaagse kunst in Yogyakarta, de Cemeti galerie. Hierna volgde een tentoon stelling in Karta Pustaka, een dependance van het Erasmushuis (culturele afdeling van de Nederlandse Ambassade in Jakarta) in die stad. Zijn ouders zijn relatief arme boeren en geld was er niet voor een academische opleiding. Hij vond echter sponsors die regelmatig zijn werk kochten waardoor hij deze studie toch kon afmaken. Op de middelbare kunstschool leerde hij zeer precies te schilderen en gebruikte hij deze techniek voor het maken van surrealis tische werken die zeer populair waren, hij heeft van deze kunst afstand genomen en geleerd deformaties aan te brengen. Hij vind deze voor hem realistischer dan de soms evenzo bizarre werkelijkheid. Hiervoor zijn de meeste Indonesiche verzamelaars echter niet in. van daar dat ook zijn werk overwegend bij niet Indonesiche verzamelaars terecht komt. Nahum Suwarsita schildert abstract. Zijn werk is geinspireerd op het ritme van de natuur en na een verblijf in de voor hem overvolle stad Jakarta, op het drukken en soms verleidelijke stadsleven. Zijn gehele opleiding was gericht op kunst en kreativiteit daar hij zowel de mid delbare kunstschool als de Indonesiche Kunst academie in Yogyakarta gevolgd heeft. Zijn hand weet precies wat hij doet, dit blijkt wel uit verplicht werk uit zijn schooltijd. Hij voelt zich echter meer thuis in de wereld van vrije expressie. Achmad Syahri is een autodidact en woont in het drukke oostelijke gedeelte van Jakarta. Gezichten, dieren en planten vormen de meest voorkomende onderwerpen in zijn werk. Van de hier tentoongestelde werken kan men het zijne wellicht het meest decoratief noemen. In 1998 ’ontdekte’ een van de grootste galleries in Jakarta, de Duta Fine Arts Foundation, zijn werk. Hierna werd zijn werk in verschillende galleries getoond maar ook in het Jakarta kunst centrum Taman Ismael Marzuki (TIM). Hij heeft een eigen stand op de kunstmarkt in het populaire uitgaanspark Ancol. In juni 2000 werd zijn werk in een groepstentoonstelling in Galerie ’’Bremmer” in Tilburg getoond waar het als eerste verkocht werd aan leden van de fa milie Mutsaerts. Tulus Sujoko is uit midden Java afkomstig en studeerde eveneens aan de Indonesis'che kun stacademie in Yogyakarta maar maakte de studie niet af. Voor zijn solotentoonstelling in Galerie ’’Bremmer” in januari van dit jaar schreef voor malig docent en kunstenaar Harry Vlamings een inleiding. In Indonesië neemt hij actief deel aan het tentoonstellingscircuit. Op dit moment is ook werk op papier van hem vertegenwoordigd in een tentoonstelling die door de Verenigde TELEFONISCHE INFO RESERVERINGEN Vanaf woensdag 11 september beginnen alle nieuwe cursussen bij Robben danscentrum aan de Lind 59a te Oisterwijk. Wilt u ook de dagelijkse sleur doorbreken schrijf dan in voor een swingende dansclub bij Robben. Inschrijven kan elke zondagmiddag tussen 15:00 en 18:00 uur. De ingang van het danscentrum vindt u via het parkeerterrein achter het VW-kantoor op de Lind. Telefonische info 528 2457 b.g.g. 521 7007. te en door valpartijen konden een aantal ren ners een goede klassering vergeten. Alleen Peter Zoontjens wist eigenlijk zijn stijgende lijn in zijn prestaties voort te zetten en wist bij de voorste helft van de Masters te finishen. ”De vorm is uitstekend. Maar als je niet hele maal fit bent of je komt in het begin al ten val op zo’n snel parcours, dan wordt het moeilijk. Maar er komen nog een aantal mooie wedstrij den en ook hier in de buurt. Ik hoop dat er dan een aantal mensen komen kijken. Dan kun je toch net iets meer.”, aldus Richard Bruurs. Op zondag 8 september komt het team namelijk in actie bij de Empella Trophy op landgoed de Wildhorst in Heeswijk-Dinther. Namens Merida Bikes, Vogels Fiets Sport, Donkers Autoschade en Van Dam Partners bent u van harte welkom om de renners van Schaats- club De Vennen te komen aanmoedigen. Hoewel het er op zaterdag niet naar uitzag, scheen op zondagmorgen 25 augustus de zon. Een prima weertje om te gaan fietsen voor het goede doel. Bijna 500 mensen werden bij de startpost van Toer-Mee verwelkomd voor een tocht van 40 of 20 km. Het was de organisatie weer gelukt om een prachtige route uit te stip pelen door de mooie omgeving van Moergestel. Samen hebben de deelnemers een bedrag van bijna 4.000,- bij elkaar gefietst, ruim 1.300,- - werd vooraf aan huis gesponsord en totaal maakt dit meer dan 5.200,-. Na aftrek van de onkosten zal het overblijvende bedrag overge maakt worden aan pater Theo Raaijmakers voor zijn opvanghuis voor straatkinderen in Cochabamba, Bolivia. Hij zal daar zeker weer het nodige goede werk mee verrichten. Wellicht hoort u daar later meer over van pater Theo zelf als hij naar Nederland komt. KIDS II STREETDANCE Dansen als je eigen favorieten uit de TMF- clips is naast stijldansen zeer populair bij Robben. Nieuw is de Kidsdance-club van 4-6 jaar en van 4-8 jaar. De le les is op woensdag 11 septem ber. Om 16:00 uur komen de jongsten van 4-6 jaar. Om 17:00 uur zijn kinderen ingedeeld van 6 tot 8 jaar. Op donderdag 12 september starten de cur sussen Streetdance voor beginners tieners. Om 16:00 uur in de leeftijd van 9 tot 12 jaar. Om 18:00 uur in de leeftijd van 13 tot 17 jaar. De voorinschrijving is al begonnen. In verband met de grote belangstelling van de jeugd voor deze cursussen raden wij aan vooraf in te schrij ven. Dat kan op zondagmiddag van 15:00 tot 16:00 uur. Eerste aanbetaling is 25,-. De eerste les is een proefles waarbij de ouders/ver- zorgers aanwezig mogen zijn. De gehele cursus Kids Streetdance bestaat uit 15 lessen van 50 minuten en kost 70,-. Heb je al een cursus kids streetdance gevolgd en wil je doorgaan, informeer dan bij Robben naar de mogelijkhe den. De M.O.V.-groep wil graag de vrijwilligers bedanken die ervoor zorgden dat de kramen en de overige spullen op tijd op de posten waren, de vrijwilligers die zorgden dat de deelnemers op de gevaarlijke punten veilig konden oversteken, en de vrijwilligers die de slagzin op de kaarten invulden bij de posten, de vrijwilligers die appels uitdeelden, de broodjes smeerden, de soep inschepten en de koffie, thee en frisdrank schonken. En vooral Janneke en Guido voor hun gezellige spel letjes en leuke prijsjes. We bedanken ook de families Van Dorst, Verlinden, Vromans en Timmermans voor hun gastvrijheid. Tenslotte bedanken we de sponsors voor hun gulle medewerking t.w.: Familie Boogaers, Brameco, Van Dijk Verhuur, Gebackerij van Hulten, De Gèsselse, Herberg de Veerkes, Huize Stanislaus, Jumbo Denissen, Kano- boerderij de Reusel, Rabobank, Meurs Zoet waren, Slagerij Ketelaars, Slijterij In den Korenmaaier, Bedrijven en winkels voor hun financiële steun. Niet alleen wat betreft fotograferen, maar ook in het leiden van excursies. Hij streeft met zijn foto’s altijd naar de perfecte compositie met daarbij een bijzondere lichtval. In deze ten toonstelling is bijvoorbeeld een prachtige foto te zien van een eekhoornrups. Deze rups heeft lange poten en zijn staart lijkt op die van een eekhoorn. Ook zal er een vliegende hommel te bewonderen zijn. Van zaterdag 31 augustus tot zaterdag 12 okto ber exposeert natuurfotograaf Harold van den Oetelaar met foto’s van ’’kleine beestjes in het groot ’’(macro fotografie) in het bezoekerscen trum Oisterwijk van Natuurmonumenten. Harold van den Oetelaar struint al heel zijn leven door de natuur en heeft zich gespe cialiseerd in insecten en andere kleine beestjes. PAGINA 7 GEEN SPOED, WEL POLITIE 'DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 4 SEPTEMBER 2002

Weekblad Moergestels Nieuws | 2002 | | pagina 7