Jan Berkelmans is koning Zoekt u een obligatie belegging met een aantrekkelijke rente? Cultuurprijs Vereniging Bierproeven heeft nieuwe stamtafel Gilde St. Joris Motorrit Expositie in Rabobank Moergestel 'Brief vcm Theo JUuoyyrvcL Verzamelbeurs Boxtel Stichting usivo 2000 Nieuw bij de Rabobank: Robeco CDO Obligatie Sep 08 rabobahk.nl Rabobank PAGINA 5 Cochabamba, 30 augustus 2002 Op maandag 26 augustus werd in Udenhout Gratis aandenken bij terugkomst. WWW. Inschrijven kan van 2 september t/m 1 oktober 2002, 17.00 uur. De in schrijving kan vervroegd worden gesloten. Informeer daarom snel bij de adviseur van de Rabobank of kijk op: www.rabobank.nl. U bent geïnteresseerd in een hoger rendement op uw obligaties. Wellicht is de Robeco CDO Obligatie Sep 08 dan iets voor u. Deze heeft een aan trekkelijk rendement en de risico's zijn goed gespreid. De waarde van uw belegging kan fluctueren. In het verleden behaalde resultaten bieden geen garantie voor de toekomst. Iedere lokale Rabobank en de andere onderdelen van de Rabobank Groep die als effecteninstelling zijn aan te merken, zijn geregistreerd bij de Autoriteit Financiële Markten te Amsterdam. Uw beslissing om in te schrijven op deze belegging dient u uitsluitend te baseren op de inhoud van het prospectus, dat kosteloos verkrijgbaar is bij uw Rabobank. door beide gilden om het driejaarlijkse kon ingschap geschoten.Uiteindelijk lukte het aan onze dorpsgenoot Jan Berkelmans om koning te worden van het gilde St Joris. schermen blijven. Weet u zo iemand en vindt u dat die wel eens een keer in het zonnetje gezet mag worden, dan kunt u deze kandidaat opgeven aan een van onze juryleden. De Hilver De Moergestelse vereniging ’’Vereniging Bierproeven” heeft een nieuwe stamtafel gevonden voor het houden van hun maandelijkse bierproefavonden. En wel bij ’’Café De Brouwer”. Door 3 gilden werd op zaterdag 24 augus tus jl. de Pyramideverschieting 2002 gehouden. Kampioen van de 50 deelnemende schutters werd Theo Roosen van het Gilde St. Joris met 45 punten. Winnaar met 23 schutters werd St. Joris uit Oostelbeers met een puntentotaal van 37.78, gemiddeld 12.59. Tweede werd St. Catharina uit Moergestel (14 schutters) met een puntentotaal van 36.12, gemiddeld 12.04. Derde werd St. Joris uit Moergestel (13 schutters) met een pun tentotaal van 34.03, gemiddeld 11.34. Motorclub EZRider organiseert op zondag 15 september een motorrit over plm. 200 km. Inschrijven is mogelijk tussen 10.00 en 12.00 uur bij Café ’t Gommelen, Biezenmortelsestraat 1, Biezenmortel (tel. 455 6729). Het inschrijfgeld bedraagt 7 euro; duo-passagier 4 euro. Hij wist bij het 152ste schot het laatste stuk van de vogel naar beneden te halen. Jan en zijn familie zijn bijzonder verheugd met het ko ningschap. Jan is getrouwd met Rika Vromans. Eind oktober gaat Musivo 2000 weer een musical op de planken zetten, met heel veel spelers uit Oisterwijk, Moer gestel en Heukelom. De musical wordt opgevoerd door louter vrij willigers, maar er zijn uiteraard nog meer vrij willigers te vinden, die iets betekenen voor de gemeente Oisterwijk. Daarom heeft Stichting Musivo 2000 twee jaar geleden een cultuur prijs in het leven geroepen voor alle vrijwilligers die iets betekenen voor de cultuur van heel Oisterwijk, dus voor de kernen Heukelom, Moergestel en Oisterwijk. Wij hebben deze prijs in het leven geroepen omdat wij vrijwilligerswerk heel belangrijk vinden en er soms mensen zijn die heel veel vrij willigerswerk verrichten maar altijd achter de Door de Vromansen kreeg Jan belangstelling voor het gildewezen, en werd hij een bijzonder actief schutter en een zeer trouw gildebroeder. Er gaat geen gildenfeest of schietwedstrijd aan de neus van Jan voorbij. Hij is altijd present. Natuurlijk werd de koning thuis in Moergestel door de gildebroeders opgezocht en samen met Rika in de bloemetjes gezet. Tot in de kleine uurtjes bleven ze hangen op het ’’home” van Jan en Rika. Vereniging Bierproeven is zo’n twee jaar gele den opgericht door een aantal Moergestelnaren die een gezamenlijke interesse hadden in spe- ciaalbier. Het doel van deze vereniging is dan ook het verbreiden van kennis op het gebied van bierbereiding, het proeven van bieren, het organiseren van proeverijen, excursies etc. Deze vereniging telt zo’n 30 leden van diverse leeftijden waaronder een aantal amateur- brouwers, een brouwerijvertegenwoordiger, bierattributenverzamelaars maar vooral mensen die geïnteresseerd zijn in het product bier in de ruimste zin van het woord. 1 keer per maand wordt er een bierproefavond georganiseerd met een bepaald thema. Er worden gezamenlijk 5 verschillende speciaalbieren geproefd en beoor deeld (gedegusteerd!), je krijgt antwoord op eventuele vragen over bier en je wisselt ervarin gen uit met andere bierliefhebbers in een zeer gemoedelijke omgeving. Beste mensen van Moergestel, Alweer is er een Toermee voorbij en ik heb zo gehoord dat het allemaal weer mooi en gezel lig is geweest: goed weer, een hele mooie tocht, veel deelnemers, een geweldige organisatie, fantastisch!! Jullie kunnen je dan ook voor stellen dat ik ontzettend dankbaar zijn voor wat jullie weer voor elkaar hebben gekregen daar, en daarom wil ik erg van harte zeggen: heel veel dank aan iedereen: uiteraard in de eerste plaats aan de mensen van de M.O. V.-groep die zich al zoveel jaren inzetten, die al hun tijd geven, die er alles aan doen om samen met jullie mensen in de derde wereld te helpen: dat is een enorme steun voor mij en voor onze mensen hier. Heel veel dank!! Dan zijn er op een dag als die van de Toermee zoveel mensen die als mede werkers er alles aan doen om die dag soepel te laten verlopen, de mensen die alle voorberei dingen treffen, de mensen die steeds weer een mooie route uitzoeken, degenen die alle lekkers voorbereiden voor onderweg, de mensen die zorgen voor de veiligheid onderweg, noem maar op, het zijn er zoveel!! Dank aan allemaal!! En natuurlijk zijn er dan ook nog alle mensen, jong en oud, die afgelopen zondag hebben meegefietst in de Toermee en de anderen die niet mee zijn gegaan, maar die gesponsord hebben: ik ben er erg blij mee, met alles wat jul lie doen, steeds weer, voor alle kinderen en jon geren hier!! Veel dank aan iedereen!! En ik hoop natuurlijk dat we in de komende jaren deze mooie traditie van de Toermee zullen kun nen doorzetten!! Binnenkort hoop ik zelf in Moergestel te zijn en zal ik velen van jullie weer zien: dat is al weer wat jaren geleden. Dus ik zeg nu alvast: tot ziens!! Nogmaals heel veel dank aan alle maal en de allerbeste wensen!! Met vriendelijke groeten!! DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 4 SEPTEMBER 2002 In de Rabobank van Moergestel is een tentoonstelling ingericht over het Rijke Roomsche Leven. Deze expositie is een voorproefje van de manifestatie over het Rijke Roomsche Leven zoals die op 18, 21 en 22 september in Moergestel door de culturele Stichting WieKent Kunst wordt georganiseerd. In de vitrines van de Rabobank liggen bijzon dere attributen uit de tijd van het Rijke Room sche Leven. Het gaat onder meer om relikwieën, heiligenbeelden, devotie- en bidprentjes, me dailles, bijzondere boeken als de catechismus, doopjurkje, doopkleed, rozenkransen en andere heel unieke stukken als een Mariamedaillon gesneden uit het hout van de Tilburgse linde boom. De voorwerpen, beschikbaar gesteld door inwoners van Moergestel, zijn te zien tij dens kantooruren. De expositie is ingericht door Henriette van Gils en Eddie Hurkmans. Beiden zijn lid van de Stichting WieKentKunst. Theo Raaijmakers Casilla 2431, Cochabamba, Bolivia E-mail: theoraaij@bo.net De bierproefavonden worden gehouden op de eerste vrijdag van de maand. De avond begint om 19.30 uur en eindigt omstreeks 22.30 uur. De eerst volgende bierproefavond wordt dus gehouden bij Café De Brouwer op vrijdag 6 september a.s. met het thema ’’Amberkleurige bieren”. Voor meer informatie kunt u terecht bij ’’Vereniging Bierproeven” 06-26540764 06-53695393 of www.bierproeven.tk U kunt uw kandidaten opgeven bij Noud Smits, De Hoefkens 21, 5066 BX Moergestel of bij Joop Roolvink, Pannenschuurlaan 186,5061 DV Oisterwijk of bij Ton Timmermans, Heukel- omseweg 3, 5059 AJ Heukelom. De uitverkorene wordt dan op de première- avond van de musical ’’Droomland” door de Stichting Musivo gehuldigd en verrast met een zeer mooie prijs. U kunt uw kandidaten opgeven tot 1 oktober 2002 bij bovengenoemde juryleden. Zondag 8 september 2002 organiseert de Vereniging van Boxtelse Verzamelaars een verza melbeurs in Gemeenschapshuis De Rots, Nieuwe Nieuwstraat 7 te Boxtel van 10.00 tot 13.00 uur. Op deze drukbezochte en gezellige beurs kun nen geruild worden: postzegels, munten, prent briefkaarten, stickers, sigarenbandjes, telefoon kaarten, melkkuipjes enz. Verder wordt er op iedere ruilbeurs aandacht besteed aan een speciaal verzamel-thema. Voor zondag 8 september is dit: lucifer-merken. Voor de jeugd is er een speciale attentie.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2002 | | pagina 5