I Kapsalon Barbers Eerste kweek van een bijzondere lijstersoort Lichte daling aantal telefoontjes bij Kindertelefoon Midden-Brabant In de eerste helft van 2002 daalde het aantal serieuze telefoontjes licht met 2,7% ten opzichte van 2001. In totaal werden er 2636 serieuze gesprekken gevoerd met jongens en meisjes. Er werd met name veel gebeld over seksualiteit, geweld, relaties en voor een kletspraatje. De meeste bellers waren tussen de 13 en 15 jaar. 50 Gilden bij jubilerend Sint Catharina Moergestel Zwemvrijwilliger iets voor u? PROFILE Aphrodite Schepens Tweewielers j WOENSDAG 4 SEPTEMBER 2002 - 27e JAARGANG - Nr. 1205 Moergestel Biest-Houtakker Haghorst Rootven 35, Moergestel, Tel.: (013) 513 22 21 Het Gilde St.Catharina zou het op prijs stellen als langs de te volgen route Oisterwijkseweg- Rootven-Raadhuisstraat-Kloosterlaan-Vunder- ke-Aanstede-Industrieweg de vlaggen buiten hangen ter begroeting van onze 1500 Gilden- gasten. Tevens zullen de 3 Reuzen, Peer Paorel van Oisterwijk, Gèèselse Ermelindis en Heukelotnse Mie hun opwachting maken ’s morgens om 9.45 uur bij de ingang van de kerk en op het feestterrein van 14.30 uur tot 15.00 uur. Deze expositie bevat zo’n 200 foto’s gemaakt door de Tilburger Joop Kortsmit. Zij geven een beeld van het agrarische leven in Moergestel, Biest-Houtakker en Berkel-Enschot rond de oorlogsjaren (1942 - 1944) Veel van deze foto’s zijn nog nooit gepubliceerd en het is dus zeker de moeite waard om even een kijk je te nemen. Op deze foto’s zijn agrarische werkzaamheden te zien, maar ook gehele fam ilies met hun boerderij. Van veel foto’s zijn de namen van personen nog niet bekend. Wellicht Primeur in Moergestel voor Nederland Voornamelijk op het Indonesisch eiland Sumba komen ze in het wild voor: de Kastanjerug Lijster, een prachtige vogel, die de liefhebber eigenlijk alleen kent uit de geïllustreerde lit eratuur. Toen Jan Bergman uit de Pastoor Janssenstraat er weet van kreeg dat een impor teur uit Tiel deze vogels naar Nederland haalde was hij er als de kippen bij en ruilde zover door totdat hij een koppeltje had. Na navraag bij de Nederlandse Bond bleek hij de eerste nakomel ing te hebben gekweekt en het tweede nest bevat inmiddels twee nieuwe exemplaren. Jan is voornemens zijn resultaten te tonen op de grote landelijke tentoonstelling in Apeldoorn. Daarmee lijkt de naam van Jan Bergman defï- zich gemiddeld zes uur per week en gedurende minimaal anderhalf jaar als vrijwilliger in willen zetten voor de Kindertelefoon zijn van harte welkom. De werkzaamheden betreffen naast telefonische hulpverlening ook ondersteunende taken zoals voorlichting en publiciteit. Het uitgebreide inwerkprogramma bestaat uit vijftien maandagavonden en start op maandag 30 september. Geïnteresseerden kunnen zich aanmelden op telefoonnummer 462 0327. Zij ontvangen dan een informatiepakket en kun nen een afspraak maken voor een sollici tatiegesprek. Vlaggen uit voor Gilde St. Catharina!!!! Op zondag 8 september 2002 organiseert het gilde Sint Catharina uit Moergestel een vrij gildenfeest in verband met het 525 jarig jubileum op het terrein gelegen aan de Oisterwijkseweg te Moergestel. Die dag zullen ongeveer 1500 gilden broeders en gildenzusters uit Nederland en België aan deze gildendag deelnemen. Om 12.45 uur zal er een grote optocht plaatsvin den door het centrum van Moergestel, waarna op het Gildenterrein een massale opmars zal plaatsvinden van Standaardrijders, Tamboers, Vaandeldragers, Hoofdlieden, Koningen en Keizers. Bijzonder aan deze Gildendag is dat er behal ve de gebruikelijke wedstrijden ook geschoten zal worden met de voetboog op een schuts- boom van 28 meter hoogte. kunt u Ad Wolfs hierover informeren ter com pletering van zijn archief. Het gehele festijn is gratis toegankelijk, en er is voldoende parkeergelegenheid op het ter rein. Een van de wekelijkse activiteiten van de school ’Sensis’ in Breda (’n school voor gehandicapte kinderen) is enkele uurtjes de kinderen laten zwemmen in een eigen zwembad. Elke vrijdagmorgen van 08.30 tot 12.30 uur vinden de zwemuurtjes plaats onder leiding van vrijwilligers. Twee Moergestelse dames rijden wekelijks op vrijdagochtend naar Breda om de kinderen tijdens het spelen in het bad te begeleiden. Heel dankbaar werk zeggen ze, dat bijzonder wordt gewaardeerd en ook voor de vrijwilligers zelf een gezonde bezigheid is. Voelt u er ook iets voor om wekelijks met deze kinderen bezig te zijn in het water, dan ligt hier de kans. U wordt met de auto opgehaald en ook weer netjes thuisgebracht. Neem eens contact op met Lies de Laat (tel. 513 3251) of Riet Janssen-Nouwens (tel. 513 1816). In gesprekken met kinderen en jongeren wordt altijd aangesloten bij de vraag en beleving van de beller. Hij of zij krijgt ruimte om te praten en samen wordt de vraag of het probleem ver heldert. De medewerker van de Kindertelefoon geeft informatie of helpt de beller bij het nemen van de volgende stap. Soms wil een beller alleen zijn verhaal kwijt of zoekt emotionele onder steuning. Uiteraard blijft de Kindertelefoon op zoek naar nieuwe medewerkers. Voor de nieuwe training die op 30 september van start gaat, zijn nog een aantal mensen nodig. Enthousiaste mensen die Tijdens het Gildenfeest zal er behalve een tentoonstelling van Gilden- attributen, een grote foto-expositie worden verzorgd door Ad Wolfs A.Zn. Dagprogramma vrij Gildenfeest i.v.m. het 525 jarig jubileum van het Gilde St. Catharina te Moergestel op 8 september 2002. 08.30 uur: Samenkomst van de afgevaardigden van de deelnemende Gilden en Genodigden in de feesttent op het Gildenterrein. 09.20 uur Vertrek naar de Kerk. 10.00 uur Aanvang Gildenmis in de kerk St. Jan’s Onthoofding. Na de H. Mis vernieuwen van de eed van trouw aan het Kerkelijk gezag. 11.15 uur Koffietafel in de feesttent. 11.30 uur Tot 17.30 uur foto tentoonstelling van oude foto’s uit Moergestel en Biest-Houtakker verzorgd door Ad Wolfs uit Moergestel. Tevens worden in deze tent attributen van het jubilerende St. Catharinagilde tentoongesteld. 12.00 uur Ontvangst door het Gemeentebestuur van Koningen, Keizers en Hoofdlieden voor de Erewijn in de tent. 12.30 uur Opstellen van de Gilden voor de optocht door Moergestel. 12.45 uur Vertrek optocht, te volgen route: Oisterwijkseweg-Rootven-Raadhuisstraat- Kloosterlaan-Vunderke-Aanstede-Industrieweg-feestterrein aan de Heistraat. 13.45 uur Aankomst op het Gildenterrein, waar bij het passeren van de tribune de herinner- ingsschilden worden uitgereikt. Aansluitend massale opmars van Standaardruiters, Vendeliers, Koningen, Keizers en Hoofdlieden, waarna aansluitend het vernieuwen van de eed van trouw aan het wereldlijk gezag. 15.00 uur Aanvang van de wedstrijden. 15.30 uur Tot 17.30 uur tentoonstelling van Gilde-attributen in een afzonderlijke tent. 16.00 uur Verschieting Koningskruis. 17.00 uur Verschieting Keizerskruis 18.00 uur Aanvang prijsuitreiking. nitief gevestigd als prominent vogelliefhebber. Vanuit het hele land ontvangt hij reacties. Enkele jaren geleden haalde hij ook deze krant en het landelijk tijdschrift toen hij van een andere lijstersoort maar liefst veertien jongen had in een seizoen. h Huidverzorgingsinstituut JB p Huidverzorgingsinstiti 1 HE de esselse Openingstijden: Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268, Fax (013) 513 2871 - E-mail: buro76@wolmail.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties tot en met zondagavond - www.gesselse.nl (voorheen 'Moergestel-Nieuws ORTHOPEDISCHE SCHOENTECHNIEK Industrieweg 21b, 5066 XJ Moergestel voor vacatures, zie: www.cso-orthopedie.nl di - vr: 9.00 - 18.00 u zaterdag: 8.00 - 15.00 u DE FIETSSPECIALIST Kerkstraat 21. Oisterwijk, Tel. 5217326 É&- E-mail: Profileschepens@hetnet.nl Ruim 75 jaar fietsplezier! Eigen parkeerplaats via Vloeiweg 's-Maandags gesloten m i - h 5 L Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.TJj iJj hi—im Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 J 1 Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) X- 4 .1 'I) K>sy. «3 S xv w' R

Weekblad Moergestels Nieuws | 2002 | | pagina 1