Ga deze winter naar de sneeuw Rabobank DeiRunne VRIJWILLIGERS m/vr En nog een keer En nog een keer Toer Mee 2002 v - Reizen GEEF ELKAAR DE HAND Haal nu de nieuwe reisgidsen en boek uw vakantie bij Rabobank Reizen. En maak kans op 1 van de 25 digitale videocamera's en beleef uw avontuur keer op keer. Jvo. Theo Raaijmakers met ‘zijn’kinderen vanjuan Carlos. Begin september wordt de zogenaamde “noodinterimvoorziening” bij Huize Stanislaus in gebruik genomen. Hier worden, onder verantwoordelijkheid van stichting de Runne, 20 ouderen opgenomen die op de wachtlijst van zorgcentrum de Vloet in Oisterwijk staan. Vanwege de lange wachtlijst kunnen zij niet in Oisterwijk opgenomen worden. Voor een aantal mensen is de stap naar Moergestel niet gemakkelijk. Stichting de Runne wil hen in Moergestel goede verzorging maak ook goede opvang en begeleiding bieden. Met de bewoners zal gekeken worden naar een voor hen zinvolle invulling van de dag. Zo zullen er regelmatig activiteiten worden georganiseerd. Bij de uitvoering daarvan is hulp nodig van vrijwilligers. Daarnaast zijn er tal van andere klusjes waarvoor wij mensen zoeken, zoals hulp bij het koffie schenken enz. Daarom zijn wij op zoek naar: Kunt u met enige regelmaat een paar uurtjes vrijmaken en hebt u interesse in het omgaan met ouderen, dan vragen we u contact met ons op te nemen. WIJ BIEDEN U: - een vrijwilligersovereenkomst met stichting de Runne, - professionele begeleiding, - een prettige werksfeer, - regelmatige bijeenkomsten voor overleg of een feestje, - gratis lidmaatschap van de personeelsvereniging. Voor meer informatie of voor aanmelding kunt u contact opnemen met Ria Stam, locale manager. Zij is bereikbaar in Verzorgingshuis “de Reuselhof”, Reuselhof 1, 5066 AB Moergestel, tel. 013-5132222. TEKENEN EN SCHILDEREN De Teken- en Schildergroep begint weer op dinsdag 3 september, aanvang 13.30 uur. genheid om af te dansen, dit is niet verplicht maar geheel op vrijwillige basis. Allemaal heel gezellig dus! Heeft U belangstelling voor het stijldansen, maar wilt U eerst eens kennismaken met onze dansgroep (ca. 20 personen), dan bent U op zaterdag 24 augustus 2002 van harte welkom! Wij houden dan vanaf 20.00 uur tot 24.00 uur en gezellige dansavond. Ook belangstellenden uit de omliggende dorpen zijn van harte wel kom! De entree op deze avond is geheel gratis! De kosten voor het lessen e.d. zijn minimaal en worden grotendeels betaald door de stichting Welzijn Ouderen. Als U van plan bent om lid te worden van onze dansclub, of op 24 augus tus wilt komen kennismaken, geef dit dan even voor 17 augustus door aan onze contactper soon: Kees Buiter, Kriekenakker 25, 5066 MJ Moergestel, tel. 513 3348. 25 Jaar geleden werden Theo Raaijmakers priester gewijd. 21 Jaar geleden werd de eer ste Toer Mee gefietst. Twee gebeurtenissen, die inmiddels onlos makelijk met elkaar verbonden zijn. Want op de laatste zondag van augustus voelen dorpsgenoten in Moergestel zich één met Theo Raaijmakers in Bolivia! medische zorg en scholing. Door omstandig heden lukt het hem niet om zelf aan de fiets tocht deel te nemen. Toch leeft bij de organi satie de stille hoop dat hij in september er in slaagt de opbrengst persoonlijk in ontvangst te nemen. TOERMEE 2002 is dus een bijzondere toermee. Een mooie gelegenheid om onze verbondenheid met Theo Raaijmakers te tonen en te laten zien dat hij er niet alleen voor staat. STIJLDANSEN K.B.O. Ook dit jaar organiseert de KBO te Moergestel weer stijldansen voor beginners en gevorder den vanaf 55 jaar. De danslessen worden al meer dan 25 jaar ver zorgd door "Dansschool Kuiper" uit Tilburg, die garant staat voor een prima, gezellige en op onze leeftijd afgestemde begeleiding. Het dansen wordt gehouden in het Verenigings gebouw Den Donk, Bosstraat IA te Moergestel. Elke woensdagmiddag vanaf 13.30 uur tot 14.30 uur krijgen we dansles en na de koffie/thee- pauze is er nog tot 16.00 uur gelegenheid om te dansen. Het seizoen begint op woensdag 11 september 2002 en duurt tot medio april 2003. De cursus bestaat uit 22 lessen. Daarnaast hebben we nog enkele gezellige dansmiddagen en avonden en houden één keer per jaar een diner-dansant. Aan het einde van het seizoen is er tevens gele- De toermee-fietstocht is één van de drie hoofd activiteiten van de M.O.V.-groep. Zij organiseert ook het jaarlijkse drie-koningen-zingen en de vasten-actie. Negen enthousiaste dorpsbewoners vormen deze parochiële werkgroep, die voor elk der drie activiteiten gesteund wordt door tiental len even enthousiaste vrijwilligers. Theo Mulders is de nestor en, als het ware, de “ide oloog” van de werkgroep en al vanaf de oprich ting er actief bij betrokken. Hij treedt tevens op als vertegen woordiger in dekenaal ver band. Ondanks het feit dat ook binnen de M.O.Vgroep de vergrijzing toeslaat blijven de leden vol over tuiging en actief achter de doelstellingen staan en met veel plezier hun bijdragen leveren, “tot we er bij neervallen” zoals svoorzitter Paul Dijckmans het verwoordt. Op zulke mensen kun je bouwen. En Theo Raaijmakers zeker. Hier zijn wij dan weer! Na de voorafgaande suc cesvolle jaren én de rust vanwege de vakantie starten wij opnieuw met ons programma. Voor alle duidelijkheid brengen we U nog wel even onder de aandacht dat GEEF ELKAAR DE HAND bedoeld is voor ouderen die min der mobiel zijn, op eigen kracht bijna nergens meer komen en zich erg eenzaam voelen. Kent U in de omgeving van uw familie, buren, vrien den of kennissen zulke mensen dan willen wij dat graag van U horen. Als we dan een activi teit organiseren zorgen wij voor het ophalen en weer thuisbrengen in samenwerking met de Zonnebloem. Tot het einde van december 2002 hebben wij het volgende programma opgesteld: Donderdag 5 sept.: gratis bingo in de Reuselhof Donderdag 19 sept.: aansluiting bij modeshow in de Reuselhof Donderdag 10 oktober: ouderenkoor "Echo" in huize Stanislaus Donderdag 7 november: dia' s Noud Smits in de Roozendries, Donderdag 28 november: St. Nicolaasmiddag in de Roozendries, Woensdag (let op!) 18 december: kerstviering in Den Boogaard. Wij sluiten aan bij SWO/KBO. Elke activiteit wordt tevoren nog eens in De Gèsselse bekend gemaakt. Onze eerste activi teit is dus op donderdag 5 september in de Reuselhof om 14.00 uur. Zoals reeds eerder gezegd een gratis bingo. U wordt weer verwend met een kopje koffie of thee met natuurlijk iets lekkers erbij. Wilt U daarvoor opgehaald wor den? Dan vinden wij het leuk als U dat even aan een van ons doorgeeft. Wat wij niet weten kunnen wij ook niet regelen. Gina Smits, Eysenbrand 3, tel. 513 2007 of Jacqueline Vis, Raamackerstraat 10, tel. 513 2523. Het was zuster Isidora van het Antonius-gast- huis, die als lid van de M.O.Vgroep (Missie-, Ontwikkelings- en Vredeswerk) in 1980 met het idee kwam om voor Theo Raaijmakers een fietstocht te organiseren, om hem zo geldelijk te steunen. Een fietstocht die inmiddels tradi tie is geworden en niet meer uit Moergestel is weg te denken. De laatste jaren zijn er twee routes uitgezet van 25 resp. 40 km. Jaarlijks beleven gemiddeld 500 a 600 fietsers, van binnen en buiten Moergestel, jong en oud, er plezier aan, staan er 12 bedrijven klaar om steun te verlenen en belangeloos hun bijdragen te leveren en zijn 35 vrijwilligers actief om de tochten in goede banen te leiden. Zoals bekend heeft Theo Raaijmakers inmid dels zijn zilveren priesterjubileum gevierd in Bolivia, waar hij alweer meerdere jaren werk zaam is in de opvang van straatkinderen. Deze kinderen krijgen van Theo onderdak, eten, PAGINA 5 DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 21 AUGUSTUS 2002 Postbus 38, 5050 AA Goirle Stichting Welzijn Ouderen in de gemeente oisterwijk STICHTING M instellingen voor ■I verpleging en verzorging

Weekblad Moergestels Nieuws | 2002 | | pagina 5