ttd Wij zijn op zoek naar jou! Van Theo aan Theo (3) Fietsroute langs herinneringen aan het Rijke Roomsche Leven Thebe Thuiszorg Collecte EHBO St. Christoffel Protestantse Gemeente Oisterwijk 0900-8806 TOER MEE Thuishulpen A (m/v) 7’VMr 5 1 _s Zondag 25 augustus Nieuw evenement WieKentKunst Moergestel (2) PAGINA 3 Geachte pater Raaijmakers, beste Theo, Fiets met een bedevaartsvaantje, een beeld uit de tijd van het Rijke Roomsche Leven. ■O Dan kun je meteen aan de slag! Het gaat om een baan van 12 uur per week, verdeeld over 1 middag en 3 ochtenden. Je werkgebied wordt Moergestel. Je salaris is Heb je een paar jaar LHNO? Ben je klantgericht en kun je goed met mensen overweg? Kun je zelfstandig werken? gebaseerd op schaal 2 van de CAO-thuiszorg (maximaal 1676,13 bruto per maand op basis van een 36-urige werkweek). De secundaire arbeidsvoorwaarden zijn prima. O Solliciteren of meer informatie? Bel 0900-8806 (€0,10 p.m.) en vraag naar Thebe Perspectief. Je kunt bij hen ook terecht voor de toezending van een sollicitatieformulier. E-mailen kan ook: perspectief@thebe.nl Zoals met alles wat WieKentKunst doet, is ook deze route gratis. Met deze zeer bewuste keuze hoopt WieKentKunst zoveel mogelijk mensen bij de activiteiten te betrekken. Tegen de tijd dat het door de Stichting WieKentKunst geor ganiseerd evenement op 18,21 en 22 septem- Met vriendelijke groeten, Theo Schepens, pastoraal werker Van 26 augustus tm. 31 augustus komen wij weeer bij u aan de deur voor onze jaarlijkse collecte. Wij rekenen wederom op uw steun zodat wij weer nieuwe attributen kunnen aan schaffen die nodig zijn voor goede opleidingen in EHBO, reanimatie en sportletsels. Alsmede het op professionele wijze begeleiden van acti viteiten zoals u dat van ons gewend bent bij o.a. avondvierdaagse, kindervakantieweek, KPJ, carnaval etc... ber plaatsvindt zal bekend worden gemaakt hoe en waar men deze fietsroute gratis kan ver krijgen. De prachtig uitgevoerde fietsbrochure kan gra tis worden aangeboden omdat de Moergestelse 'T Zondag 25 augustus, Kerkstraat 64, Aanvang 10.15 uur. Voorganger is mevr. ds. R. Onderstal uit Cothen. Kivitslaan 3, Aan vang: 9.30 uur, Voorganger is mevr. ds. W. van Egmond. In de Kerkstraat is crèche en kindernevendienst. Wil jij een leuke baan waarbij je veel zelfstandigheid en vrijheid krijgt en die bovendien goed verdient? Solliciteer dan bij Thebe Thuiszorg want zij zijn op zoek naar: De Stichting WieKentKunst heeft bewust voor het samenstellen van een fietsroute gekozen. Dat heeft meerdere redenen. Omdat veel mensen fietsen, kunnen er velen een plezier mee wor den gedaan. Met de fiets kun je gemakkelijk afstappen en op die plaatsen komen waar iets interessants is te zien. Moergestel en omge ving is een schitterend fietsgebied. De route leent zich verder bij uitstek om kennis te nemen van al die objecten die nog aan de tijd van het Rijke Roomsche Leven herinneren. En dat zijn er veel, zelf veel meer dan menig een zal vermoeden. Uiteraard begint en eindigt de route, die is vormgegeven door Moer- gestelnaar Martien Oerlemans, in Moergestel en wel bij de kerk. Vervolgens gaat het via Heukelom en Oisterwijk naar Spoordpnk, de Heilige Eik, Diessen en Biest-Houtakker terug naar Moergestel. Onderweg komt de fietser tientallen objecten tegen. Deze variëren van kapellekes en Heilig Hartbeelden tot tegels naast de voordeur van woningen. Deze tegels met Mariabeelden zijn in de oorlog en kort daarna aangebracht. Alle tientallen objecten worden in de brochure kort en met kennis van zaken toegelicht. staan. Na afloop gaf ik hem mijn complimen ten, waarna hij vol trots vermeldde, dat hij 86 jaar was en deze feestelijke openluchtmis zo lang mogelijk wilde blijven bezoeken. Het was een stemmige viering, met veel bekende Maria- liederen en voor het eerst, denk ik, een Maria- litanie. Maria werd alle eer gegeven die haar toe komt. Op een bepaald moment ontstond er gedruis aan de hemel en heel even leek het erop, alsof Maria op aarde terug zou komen; nota bene op het feest van haar tenhemelop neming. Maar het bleek een luchtballon te zijn die overdreef en zorgde voor het contact tus sen hemel en aarde. Beste Theo, hier moet ik het weer bij laten. Ik wens jou en jouw kinderen alle goeds toe, ik hoop dat het voor jullie dit jaar weer een goede ToerMee wordt en zie uit naar je komst in Moergestel. Een van de onderdelen van het evenement omtrent het Rijke Roomsche Leven op 18, 21 en 22 september in Moergestel is een fietsroute langs objecten uit die tijd zoals beelden van heiligen, kapellen, devotietegels en kerken en kloosters. Deze fietsroute met als titel ‘Rijke Roomsche Rijwiel Route’ is mooi en profes sioneel gedrukt en wordt tijdens dit evenement ter beschikking gesteld. De komende zondag is het weer ToerMee en de voorgaande twee jaren heb ik u bij die gelegenheid telkens een open brief in ‘De Gèsselse’ geschreven. Ik heb mij voorgeno men dat nu ook weer te doen. Eén vraag ligt mij voor op de lippen, of eigenlijk twee: hoe gaat het met u en wanneer komt u naar Moergestel? Want op 25 juni j.l. was u 25-jaar priester en wij hoorden dat u dat in Moergestel wilde vieren. Helaas kon dat toen niet doorgaan, maar verschillende mensen staan hier bij wijze van spreken nog steeds in de startblokken om bij het eerste bericht dat u eraan komt, aan de slag te gaan. Onlangs sprak ik Sjefvan den Meijdenberg, de fysiotherapeut. Hij vertelde dat hij bij u op bezoek was geweest en hij was vol bewondering over wat u allemaal deed en tot stand had gebracht. “Als het geld ergens hard nodig is en ook goed besteed wordt, dan is het wel bij Theo in Bolivia”, zei hij. We wisten dat natuurlijk al wel, maar het is toch goed om dat nog weer eens bevestigd te krijgen. Ik hoop dat heel Moergestel dit leest cn ervan doordrongen raakt hoe nodig het is dat er a.s. zondag massaal voor u wordt gefietst en - door wie niet kan fietsen - wordt gesponsord. In mijn vorige brief schreef ik, dat ik met Harrie Wolfs (onze videoman, die vroeger in de Broekzijde woonde en nu in ’t Vunderke) de grenzen van Moergestel aan het verkennen was. Ik wilde weten tot waar de parochiegren zen liepen en ik wilde met de mensen in het laat ste huis of boerderij van elke uitvalsweg van Moergestel kennis maken. Het motto van onze tocht was: ‘Naar de uiteinden van Moergestel’. Het vorig jaar waren we ongeveer halverwege gekomen en begin dit voorjaar hebben we onze tocht voortgezet en afgerond. Zo zijn we op bezoek geweest in de Heuvelstraat, Molenakker- straat, Donkhorst, Heizenschedijk, Opslag, Hertgangscheweg, Driehuizerweg, Reedijk, Beekersberg, Heirbaan, Oirschotseweg, Heikant, Zandstraat en De Doesen; in totaal zijn we bij 17 adressen langs geweest, in ander halve dag. Het was weer ontzettend leuk en verrassend, evenals de vorige keer. We kwa men onaangekondigd, maar werden allerhar telijkst ontvangen. Op één adres zelfs met: “U komt als geroepen, want we hadden het net over de Kerk.” We kwamen, althans ik zeker, verrassende din gen tegen. Zo kwamen we ergens bij iemand die zijn vroegere stallen beschikbaar stelt voor de opslag van goederen die naar het vroegere Joegoslavië gaan. Dat was ooit begonnen met het opslaan van kerkbanken uit een afgebroken kerk in Amsterdam. Die kerkbanken waren bedoeld voor een kerk in Bosnië-Herzegowina, maar op dat moment was het daar nog niet vei lig. Het doet mij deugd, dat dank zij iemand uit Moergestel die parochie daar in Bosnië nu geholpen is met kerkbanken. Dat er vanuit Moergestel via Leen van Herck een lijntje loopt naar Roemenië was mij bekend, maar dat ook Bosnië-Herzegowina vanuit Moergestel van DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 21 AUGUSTUS 2002 Je doet huishoudelijk werk voor mensen die dat zelf niet meer (zo goed) kunnen. Soms horen daar ook de was, de strijk en de boodschappen bij. Daarnaast heb je oog voor de gezondheids toestand van je klant en zorg je er voor dat een andere hulpverlener ingeschakeld wordt als dat nodig is. parochie Sint Jans Onthoofding een financië le bijdrage heeft gedaan. De fietsroute is door de Stichting WieKentKunst opgedragen aan de Moergestelse parochie omdat dit jaar het zeven tigjarig bestaan van de kerk wordt gevierd. De route is bijna vijftig kilometer lang. Het uitzetten en de beschrijving van al het inte ressants dat de fietser onderweg tegenkomt, is gedaan door de Moergestelnaren Ad (Adr.Zn) Wolfs en Paul Spapens. Zij beiden zijn kenners van Moergestel, de regio en van het onderwerp het Rijke Roomsche Leven. Dit heeft een zeer leuke en interessante route opgeleverd met een lengte van een kleine vijftig kilometer. Thebe is een zorginstelling, die een compleet pakket van diensten levert voor gezond, zelfstandig en comfortabel leven in de eigen thuissituatie Thebe heeft aandacht voor de klant, kwaliteit en vernieuwing hoog in het vaandel staan Ruim 4 400 medewerkers maken dat waar met hun vakkennis en betrokkenheid Thebe speelt een belangrijke rol in de zorgketen in de regio Midden-Brabant en levert diensten op de volgende terreinen kraamzorg, jeugdgezondheidszorg, thuiszorg, particuliere zorg, voeding en dieet, thuiszorgwinkel, personenalarmering en ledenservice allerlei goederen voorzien wordt, was nieuw voor mij. Dat hele gebied daar in Broek is heel bijzon der, vroeger hei en moeras en nu worden weer hele stukken teruggegeven aan de natuur. De mensen daar kunnen honderduit vertellen over de opbouw van hun bedrijven en het in cultuur brengen van de grond. Het waren toen harde tijden, er waren weinig voorzieningen, geen wegen, alleen zandpaden die grote delen van het jaar slecht begaanbaar waren en ook de oorlog heeft daar flink huisgehouden. Ook al is het alle maal lang geleden, de verhalen komen weer gauw boven en het was soms erg jammer dat we weer verder moesten. Toen ik aan deze verkenningstocht begon, ging ik ervan uit dat de vroegere gemeente Moergestel in haar geheel tot de parochie behoorde. Dat bleek niet juist te zijn. De Hertgangscheweg, een zandweg, blijkt de zui delijke parochiegrens te zijn. De Opslag, de Heizenschedijk en de Driehuizerweg, voor zover gelegen ten zuiden van de Hertgang scheweg, behoren tot de parochie Haghorst. We kregen van sommige mensen ook opmer kingen of tips. Zo vond iemand het maar niets, dat we de grafzegening met Allerzielen hadden afgeblazen. Zoiets bestond hier nog niet en ik wilde dat het afgelopen jaar eens proberen. Maar ik wilde er wel zeker van zijn, dat er men sen zouden komen en niet in mijn eentje de gra ven zegenen. Daarom had ik tevoren bekend gemaakt, dat de zegening van de graven zou doorgaan, als minstens tien mensen op het Parochiecentrum zouden laten weten dat ze zouden komen. Slechts één iemand had zich toen aangemeld, met als gevolg dat ik de graf zegening heb afgelast. Achteraf en ook tijdens onze tocht naar de uiteinden van Moergestel heb ik verschillende keren gehoord, dat mensen van plan waren te komen. “Waarom heb je dat dan niet laten weten?”, vroeg ik dan. En het ant woord was dan steeds: “Dat doen we hier niet. Zo zijn we niet.” Ik begrijp daaruit, dat ik het maar moet proberen en zo heb ik dan ook afge sproken met de betreffende mensen: op Allerzielen, dat dit jaar op zaterdag valt, is er ’s middags een bijeenkomst op het kerkhof, waarbij we bidden en zegenend langs de gra ven zullen gaan. Het allerlaatste bezoek van onze rondrit was heel leuk. Het was op een vrijdag, tegen het eind van de middag. Het weekend werd ingeluid met het drinken van een glas wijn. En toen kwamen wij eraan. We werden uitgenodigd en hebben toen gedronken op de kennismaking en de afronding en het voorspoedige verloop van onze verken ningstocht naar de ‘uiteinden van Moergestel’. De vorige week was de jaarlijkse openlucht mis in het bos achter de Mariakapel aan de Oisterwijkseweg. Ik maakte het nu voor de derde keer mee, maar zo druk als deze keer had ik het nog niet meegemaakt. Het weer zat wel mee, moet ik zeggen. De Mis begon om 19.30 uur, maar om 19.00 uur waren alle stoe len al bezet. Gelukkig hadden veel mensen zelf een stoeltje of iets dergelijks meegenomen. Hoewel... naast mij stond een oude, krasse heer, die de hele Mis stram in de houding bleef WW, '7 W yfc... cn s <N

Weekblad Moergestels Nieuws | 2002 | | pagina 3