moorman Weer thuis? Een wereldwijd assortiment vindt u bij ons. Groots muziekevenement: 'Oisterwijk Swingt' Malibu Grant's Slijterij In den Korenmaaier’ Sombrero Goblet Negro Tequila Sombrero Negro, Mexicaans tot de laatste drup. Southern 77/7/7// GEZELLIGHEID ONDER DE KURK Geslaagd Oproep voor coördinator(en) collecte NKGG V jS^Za F'' Graanjenever Comfort Protestantse Gemeente Oisterwijk Huurdersvereniging Oisterwijk Natuurtheater Oisterwijk hwurr Gordon's^, Gin IVN-wandeling 'Oisterwijk Swingt óók culinair 1 AUTOMOBIELBEDRIJF Er zal deze zondag nog niet worden gedoopt, omdat er zich geen ouders gemeld hebben. In de Kerkstraat is crèche en kinderneven- dienst. Onderhoud en reparatie van alle merken. Verkoop van nieuwe en gebruikte auto’s 70 cl. Lijstenmakerij voor alle inlijstiverk Restauratie-atelier Heusdensebaan 27, 5061 PM Oisterwijk tel. (013) 5284856 Open: donderdag 13.00-18.00; vrijdag 10.00-18.00; zaterdag 10.00-15.00 ZATERDAG Het grootste muziek en culinair gebeuren is op zaterdag 17 augustus van 15.30 tot 01.00 uur. Tot halverwege de avond treedt op het gehele terrein op The Juggets Jazzband en vanaf de vooravond Chicken Pie. Op het podium bij het Raadhuis treden vanaf 19.30 uur op Not Now Kovitch en Cuby the Blizzards. Op het podium in de Dorpsstraat-Oost spelen dan The Sunset Travellers en Rumbata. Schoolstraat 18, 5066 EE Moergestel, Tel. (013) 513 1350 Verhuur tapinstallaties, stoelen, enz. Wim Machielsen ing is geslaagd aan de Hogeschool te Breda voor de opleiding che mische technologie. Een formidabele prestatie na het eerder behalen van zijn LTS en MTS diploma. Proficiat! De Nationale Collecte NKGG waarvan de opbrengst ten goede komt aan mensen met een verstandelijke handicap wordt elk jaar eind september gehouden. Voor Moergestel is wel een bestand van collectanten aanwezig. Er zijn ech ter geen coördinatoren. Zij brengen de collec tebussen bij de collectanten. Coördineren de col lecte en werven nieuwe collectanten. Wij zijn dringend op zoek naar personen deze taak voor hun rekening willen nemen. Voor nadere informatie kunt u contact opne men met de voorzitter van het VOGG afdeling Oisterwijk e.o. de heer M. Roosen, telefoon 528 3228. Op het podium in de Dorpsstraat-West treden die avond op The Fondy River Bullet Band en Captain Gumbo. Op de kiosk en over het gehele terrein treden dan op Big Band Four Swing, Efkes Anders Jasskapel en Lamarotte. ZONDAG 'Oisterwijk Swingt' in al zijn glorie en met al zijn evenementen is te genieten van 11.00 tot 23.00 uur. Om 11.00 uur is in de Sint Petruskerk aan het Kerkplein een zeer bijzonder gospelviering met Jean Shy Band. Vanaf 13.30 uur treden nabij het Raadhuis op Blou, Edwin Rutten Cor Bakker Combo (16.15 uur) en Chicken George Funky Farmers (19.30 uur). In de Dorpsstraat-Oost treden vanaf 14.00 uur op Jean Shy The Climax Jazzband, The Watchman (17.30 uur) en Kicx (20.15 uur). In de Dorpsstraat-West treden vanaf 14.00 uur op Oude Stijl Jazz Genootschap Ons Genoegen, Dirty Dozen (16.30 uur) en Blue Moon Special (19.45 uur). rS ÜIMFORÏ Zondag 18 augustus; Kerkstraat 64, Aanvang 10.15 uur. Voorganger is mevr. ds. W. van Egmond. Kivitslaan 3, Aanvang: 9.30 uur. Voorganger is mevr. dr. M. van Baest uit Tilburg. Na de zeer geslaagde start vorig jaar, is 'Oisterwijk Swingt' er dit jaar in geslaagd om een nog uitgebreider en gevarieerder pro gramma samen te stellen. De artiesten komen o.a. uit Nederland, Duitsland, België, Canada en de USA. Zij staan garant vooreen swingend spektakel met Rhythme Blues, Soul, Funk, Jazz, Latin, Cajun en Rock, en is er een com pleet nieuw evenement aan 'Oisterwijk Swingt' toegevoegd: de Culinaire Lind. Dat 'Oisterwijk Swingt' weer tot stand is geko men, is vooral te danken aan enkele jonge Oisterwijkse ondernemers, die muzikaal en culinair bevlogen zijn en die hun schouders, kennis en relaties onder het geheel hebben gezet. Het evenement 'Oisterwijk Swingt' is uiteraard met behulp van sponsors en vele andere ondersteuning gerealiseerd. Daarom is er op vrijdagavond 16 augustus een bijzonde re en besloten sponsoravond met medewer king van diverse looporkesten, zoals Buster Keaton Acoustic Band, The Juggets Jazzband en Ot Azoj Klezmerband. I.v.m. vakantie vervalt het spreekuur van de huurdersvereniging op woensdag 21 aug. a.s. Vanaf woensdag 4 september 2002 zijn wij weer bereikbaar. Noteer alvast de datum van 5 sep tember 2002, dan worden alle leden van de huurdersvereniging uitgenodigd voor de Algemene Ledenvergadering. V ri jwilligersavond Vlak vóór de vakantie zijn de uitnodigingen de deur uitgegaan voor de jaarlijkse vrijwilligers avond. Deze zal dit jaar gehouden worden op vrijdag 27 september, vanaf 19.00 uur, in het Parochiecentrum. Mocht u onverhoopt geen uit nodiging hebben ontvangen en bent u toch vrijwilliger in onze parochie, laat het s.v.p. dan even weten. Dan kunnen we de fout bijtijds her stellen. Op de uitnodiging wordt gevraagd om u vóór vrijdag 16 augustus op te geven; dat is natuurlijk vanwege de organisatie van die avond. Heeft u dat nog niet gedaan en wilt u er toch graag bij zijn: meld u dan zo spoedig mogelijk alsnog aan! Het Parochiebestuur biedt deze avond aan, als dank voor het vele werk dat door de parochiële vrijwilligers in grote betrok kenheid wordt gedaan. Th. Schepens, pastoraal werker Twee maal een muzikale reis. Vrijdag en zaterdag 16 en 17 augustus om 14.30 uur. 'De Reis' is een woordloze theatervoorstelling voor kinderen, gebaseerd op muziek van Nino Rota. De reis wordt muzikaal en visueel uitge beeld door een acteur en zijn publiek. Woorden zijn overbodig. De muziek vertelt het verhaal. Het is een universele taal, door elk kind begre pen. Een voorstelling die leuk is om naar te kij ken en vooral een feest om mee te maken. Een grote koffer en een kaart met een reis erop. Voor Sjon voldoende ingrediënten om de kin derfantasie te prikkelen. Een avontuur dat voert langs wegen, door woest kolkende rivieren en over hoge bergtoppen. En dat met een koffer? Ja, want de koffer wordt een auto of een koets, een boot of een luchtballon. Emoties als teleur stelling, ontroering, vreugde en humor in even wicht gehouden door de filmische muziek van Nino Rota. Bij tropisch weer is de voorstelling 's avonds om 19.30 uur. Bij slecht weer is een alternatieve voorstelling binnen om 14.30 uur. Natuurtheater Oisterwijk, Gemullehoekenweg 147. Tel. 528 3225. Twee SPRAKELOOS mooie voorstellingen! g 1 J F Op 16,17 en 18 augustus bruist Oisterwijk van de gezellige, swingende, zeer geva rieerde en hoogkwalitatieve muziek. Tal van bands en orkesten zullen op diver se podia op De Lind en in de Dorpsstraat hun beste muzikaal beentje vóór zet ten en dat op zo'n wijze dat toehoorders, die gratis aanwezig kunnen zijn, wel móe ten meeswingen. Een grandioos muziekgebeuren met alle denkbare genre-over- schrijdende muziekstijlen, met gerenommeerde musici, soms excellerend binnen hun band, en met diverse bijzondere hoogtepunten, waarvan we nu al attenderen op het kerkconcert tijdens de dienst van zondag 18 augustus om 11.00 uur in de Petruskerk. Daar zal de uit Frankfurt afkomstige jazzzangeres Jean Shy, die ruim twintig jaar geleden óók in Oisterwijk zong, sfeer en aparte devotie oproepen met haar onnavolgbare stem. NACHTLEVEN IN HET BOS Op donderdag 15 aug.om 22.00 uur nodigt het IVN-Oisterwijk u uit om samen met hen te gaan kijken naar het nachtelijk insectenleven in het bos. Overdag kunnen we genieten van de vlinders die er vooral op warme dagen te zien zijn. Maar de meeste mensen hebben we er geen idee van, dat er ‘s nachts zeker zo veel te beleven is. Met behulp van de nodige hulp middelen -zoals een verlicht wit laken- zullen we proberen vlinders, kevers en andere insec ten te lokken: een openbaring voor iedereen, die dit nog nooit heeft meegemaakt! We verwachten u links van Groot Speyck aan de van Tienhovenlaan in Oisterwijk (tegen over het Bezoekerscentrum). Deelname is gra tis. Inderdaad, wie nog niet wist dat Oisterwijk ook op culinair gebied een swingende naam heeft, kan er nu op zaterdag 17 en zondag 18 augustus, tijdens de manifestatie 'Oisterwijk Swingt' kennis mee maken. Wie de culinaire kwaliteiten binnen de gemeen te Oisterwijk wel reeds meent te kennen, zal die zaterdag en zondag kunnen zien en ervaren hoe de samenwerkende ondernemers de stijl en sfeer van hun 'thuiszaak' weten over te brengen naar en in een gastvrij open overdekte tent- kraam van 5 x 10 meter, met een gesloten bui tenkeuken erbij. Uit Moergestel nemen aan De Culinaire Lind deel Auberge De Man en Restaurant La Commandite. Uit Oisterwijk wordt deelgenomen door Eetcafé De Tijd, Brasserie Bistro De Dorpsherberg, Brasserie Het Geheim van de Smit, Brasserie Kleijn Speijck, Restaurant De Swaen en Visspecialiteiten Pieter Smit. Ter completering van een culinair gebeuren bezetten de volgende ondernemingen even eens een Lind-tent: Tabaksspeciaalzaak Pay- mans, Patisserie Van Beekhoven, Koffie- specialiteiten Roode Pelikaan en Wijnkopers Vos Partners. De Culinaire Lind zal zich op De Lind dub belzijdig uitstrekken over circa 70 meter, onge veer van De Swaen tot en met Ruud Panis. Aan iedere zijde van de culinaire straat staan dus vier restaurants, met aan de noordkant een podium ertussen en aan de zuid-kant een bar, genaamd Heinekenbar. Aan het begin van De Culinaire Lind zal een kassa staan waar speciale bonnen, 'parels', gekocht kunnen worden. In De Culinaire Lind kan men uitsluitend met 'parels' betalen. Eén 'parel' heeft de waarde van 1,70 euro en men kan er dat weekeinde in heel de cen- trumhoreca mee betalen. Parels die zondag avond over zijn kunnen aan de 'parelkassa' retour genomen worden. De Culinaire Lind zal tijdens een bijzondere sponsorbijeenkomst worden geopend en ingeleid door topkok Cas Spijkers, in Oisterwijk en ver daarbuiten geen onbekende! /XL n' Liter Liter Liter W«Mh> Industrieweg 9a - Tel. 013 - 513 1611 VOORTAAN OP ZATERDAG NA 12.00 UUR GESLOTEN! 1 Fles 70 cl. Fles Fles 70 cl. Fles 70 cl. Caribbean White rum with Coconut.. Een Schotse kwaliteit, verkrijgbaar in Nederland. t>» ‘G’enieten met Goblet. likeur, je proeft het comfort van het eerlijke zuiden. Fles 70 cl. DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 14 AUGUSTUS 2002 Vervolg Parochienieuws Een heerlijke whiskey 1 êgÉ Met de zachte ‘G’, even on’G'estoord A Special London Dry Gin. fc. Internationaal de populairste PAGINA 3 Liter ‘O»

Weekblad Moergestels Nieuws | 2002 | | pagina 3