Het Rijke Roomsche Leven in Moergestel (1) VOGELS Schooltassen TOER MEE Zondag 25 augustus PR FIL- I I Aphrodite 'F o Samen eten in Moergestel TOER-MEE 2002 Processie Kevelaer Opgelet: Nieuwe cursus EHBO Schepens Tweewielers WOENSDAG 14 AUGUSTUS 2002 - 27e JAARGANG - Nr. 1202 Moergestel Biest-Houtakker Haghorst Op een van de tentoonstellingen in Moergestel zullen heiligenbeelden zijn te zien. Hier een groepje heiligenbeelden voor de kerk van Moergestel. M.O.V-groep Moergestel 1S/EVf daM^^ Rootven 9, Moergestel Tel.(013) 5133664 Op 25 augustus a.s. organiseert de M.O.V.- groep Moergestel voor de tweeëntwintigste keer de sponsorfietstocht Toer-Mee. Op dinsdag 3 september is de jaarlijkse bede vaart vanuit Oisterwijk en omstreken naar Kevelaer. De H. Mis in de basiliek, de kruis- wegmeditatie in de biechtkapel en het eucha ristisch lof in de basiliek, laten voldoende ruimte voor wat gezelligheid met elkaar. Nieuw cultureel evenement van Stichting WieKentKunst De culturele stichting WieKentKunst (WKK) organiseert op 18,21 en 22 september een nieuw evenement in Moergestel. Het thema dit keer is het Rijke Roomsche Leven. Zoals deze stichting in het verleden al bij herhaling heeft laten zien, wordt ook dit evenement weer interessant en leuk voor zowel jong als oud. De komen de weken brengt ‘De Gèsselse’ een serie verhalen over wat er op 18,21 en 22 sep tember staat te gebeuren. Deze week aflevering 1. We starten in september op de donder dagavond, weer met een nieuwe cursus EHBO. De cursus duurt ongeveer 18 les sen examen. In een gezellige en ontspannen sfeer leert u, hoe u moet handelen of reageren op gebeur tenissen, die rond om of in het huis, speel veld of werkplek kunnen gebeuren. Heeft u interesse, vragen of wilt zich opge ven, dan kunt u altijd contact opnemen met Toon Fonken tel: 513 3187, Jan Zoontjens tel: 513 1447, Jan van Loon tel: 513 3187. Leven stilstaan. Dat gebeurt onder meer door middel van tentoonstellingen in de kerk, in de parochiezaal, in het St. Antoniusklooster en in de kapel van de Nieuwenhof. Er zijn rondlei dingen, waarvan onder anderen Noud Smits er eentje verzorgt. Zusters van zowel Antonius als Stanislaus vertellen over hun leven. Er is een heel bijzonder cabaret en komt zelfs een spe ciale fietsroute door Moergestel en omgeving langs objecten die nog aan de tijd van het Rijke Roomsche Leven herinneren. Volgende week in De Gèsselse meer over deze fietsroute. Dan zal blijken dat er nog ontzaglijk veel is te zien van het Rijke Roomsche Leven. Tijdens het RelieKwieKent op 18, 21 en 22 september aanstaande wil de Stichting WieKentKunst op heel veel verschillende manieren bij de tijd van het Rijke Roomsche Het thema dit jaar is het Rijke Roomsche Leven. Deze periode liep vanaf ongeveer het begin van de vorige eeuw tot de jaren zestig. Het was een tijd waarin een samenleving als de Moergestelse tot in de kleinste vezels was doordrongen van het katholieke leven. Voor deze periode bestaat een sterk toenemende belangstelling. 45- Plussers die deze tijd bewust hebben meege maakt beginnen er over te vertellen en willen er meer over weten. Jongeren zoeken meer informatie over datgene waarover ouders en grootouders vertellen. De Stichting WieKentKunst is een paar jaar geleden begonnen met het organiseren van een cultureel evenement voor en door Moergestel- naren. Voorbeelden van wat WKK tot op heden heeft gedaan zijn een kunstmanifestatie waar aan bijna alle Moergestelse kunstenaars hebben meegedaan, een landelijke folkloredag en het muziekweekeinde vorig jaar. Kenmerkend is steeds dat de activiteit zich op veel verschillende plaatsen in het dorp afspeelt, dat er zoveel moge lijk Moergestelnaren aan meedoen, dat het leuk is voor iedereen en dat alles gratis is. Deze for mule is steeds een doorslaand succes gebleken. Er kwamen vele belangstellenden op af. Dank zij deze activiteiten is Moergestel zowel regio naal als landelijk op een positieve manier in het nieuws gekomen. De opbrengst van de tocht is bestemd voor onze plaatselijke missionaris Theo Raaijmakers die in Cochabamba in Bolivia een opvanghuis voor straatkinderen beheert. Er kan op twee verschillende afstanden gestart worden. Een lange route van 40 km. en een kortere van 25 km. Beide routes voeren door de mooie omgeving van Moergestel. Tijdens beide tochten komt u op diverse plaat sen een post tegen waar u een versnapering krijgt of waar u een kop koffie, een broodje, een glaasje fris of een kop soep kunt kopen. Kinderen van de basisscholen krijgen volgen de week op school allemaal een brief met een kinderkaart. Met deze kaart hebben zij recht op verschillende leuke verrassingen tijdens de fietstocht. In deze Gèsselse vindt u een startkaart waarmee u sponsors kunt benaderen. Ook kunt u op deze kaart het bedrag noteren dat gesponsord wordt. Indien u geen sponsors heeft kunnen vinden kunt u toch meefietsen. U kunt dan op zondag 25 augustus op het St. Jansplein inschrij ven voor een bedrag van 2,50 p.p. of 6,- per gezin. Gestart kan worden tussen ll.OOu. en 13.30u. terwijl de laatste fietsers om 17.30u. terug wor den verwacht. Het programma ziet er als volgt uit: Via de verschilende opstapplaatsen komen de bussen samen in Oisterwijk, vanwaar rond 8 uur de reis begint, waarna eerst nog eventuele deel nemers in Moergestel worden opgehaald. Tegen 10.00 u. zullen we in Kevelaer arriveren, alwaar u tot 11.00 u. de gelegenheid heeft om even een kopje koffie of thee te gaan drinken. Om 11.15 u. vieren we in de basiliek de plech tige Eucharistie. Na afloop gaat iedereen zijn of haar weg voor de lunch- of winkelpauze. Om 14.30 u. treffen we elkaar weer voor de kruis- weg-lijdensmeditatie in de z.g. ‘Beichtkapelle’. Om 16.00 u. sluiten we in de basiliek weer af met een lof. Daarna heeft u nog de tijd tot 18.00 u. om te winkelen of voor een consumptie. Om ca. 20.00 u. hopen we weer in Oisterwijk te zijn. De bus vertrekt om 8.15 u. Moergestel bij de kerk. De buskaartjes met tekstboekjes bedra gen €13,50. Kaarten zijn verkrijgbaar bij het Parochiecentrum, St. Jansplein 9, tel. 513 2774 's morgens tussen 10-12 u. en 's avonds tussen 19 en 20 u. Ook dit jaar zullen wij weer de grote gebed sintenties meenemen die wij allemaal bij ons dragen: het herstel van het geloof en de daar mee samenhangende waarden en normen in onze samenleving. De recente schokkende gebeurtenissen in ons land klinken nog na in de harten van velen. Het zinloos geweld kent sinds kort een nieuwe variant: die van politie ke moord. Bij velen is het gevoel van onveilig heid erg groot geworden. Wij willen de geeste lijke en morele nood waarin velen verkeren meenemen in ons hart en er in Kevelaer vol ver trouwen voor bidden. Reserveert u 3 september in uw agenda of op uw kalender! Tel. 013-513 1474 De meeste mensen vinden het niet gezellig om in hun eentje te eten. Bovendien vindt een alleenstaande het soms ook niet de moeite waard om voor zichzelf te koken. Daarom heeft een werkgroepje vanuit het Thebe/de Runne project “integrale zorgverlening” het initiatief genomen om mensen de mogelijkheid te bie den samen te eten. Dit “eetproject” is in samen werking met de Katholieke Bond van Ouderen Moergestel en de Stichting Welzijn Ouderen tot stand gekomen. Dit betekent dat ouderen (55+) vanaf half september op drie dagen per week (maandag, woensdag, vrijdag) gezamenlijk aan tafel kunnen. In de Roozendries en in verzor gingshuis de Reuselhof kan men om 12.00 uur een maaltijd, bestaande uit drie gangen, ver krijgen tegen een tarief van Euro 4,20. Er zal steeds een gastvrouw aanwezig zijn bij wie men een week vooraf een keuze uit twee menu’s kan maken. Belangstellenden kunnen zich opge ven voor deelname op 1,2 of 3 dagen per week. Mocht men een keer verhinderd zijn, dan kan de maaltijd, mits dit tijdig wordt doorgegeven, afbesteld worden. Uiteraard kunnen ook bewo ners van de Reuselhof gebruik maken van de mogelijkheid om samen met andere mensen te eten. De maaltijden worden geleverd door stich ting de Runne. Deze zal voor het eetpunt in de Roozendries magnetrons, serviesgoed e.d. beschikbaar stellen. Als u meer wilt weten of als u zich op wil geven voor “samen eten in Moergestel” kunt u con tact opnemen met Jacqueline Vis, tel. 5132523 of met Mieke Hooghiemstra, tel. 5136113. vanaf UUj I - de esselse MYST DUTCH CLARISSE LEMM AZURI JONNY Q MAC QS MOMENT BY MOMENT Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268, Fax (013) 513 2871 - E-mail: buro76@wolmail.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties tot en met zondagavond - www.gesselse.nl (voorheen ’Moergestel-Nieuws') ORTHOPEDISCHE SCHOENTECHNIEK Industrieweg 21b, 5066 XJ Moergestel voor vacatures, zie: www.cso-orthopedie.nl DE FIETSSPECIALIST Kerkstraat 21, Oisterwijk. Tel. 5217326 E-mail: Profileschepens@hetnet.nl Ruim 75 jaar fietsplezier! Eigen parkeerplaats via Vloei weg 's-Maandags gesloten 71 Schoolstraat 5 M j MOERGESTEL Ijh Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.jJi FESTOON INTOWN Dl GIANNI Rootven 66 Moergestel Tel. (013) 513 14 35

Weekblad Moergestels Nieuws | 2002 | | pagina 1