De Brabantse Nacht! Raad behandelde de Perspectiefnota 2002 Poepgoed in Natuurmuseum Brabant De Rabobank wijzigt de spaarrente giro 55 2000 De NSGK geeft vakantiepret... Rabobank Hb namens u. Vanzelfsprekend is er op het terrein van Piet Plezier ook gelegenheid om te dansen op de laat ste hits. Hier zal Disco Hyper Base zeker voor zorgen. En tussendoor, kunnen we genieten van ”Miep” en ’’Eric’s Magic Bike Show”, straattheater in de Vennelaan. U ziet het, De Brabantse Nacht gaat weer van start! Net als vroeger verwacht de organisatie een enorme toeloop. ACTIVITEITEN Naast de spelletjes in de tentoonstelling zijn er nog een aantal extra activiteiten. Ga mee op Keuteltocht en zoek naar de keutels die een MEER INFORMATIE Wil je meer weten over de activiteiten van Natuurmuseum Brabant? Neem dan een kijk je op www.natuurmuseumbrabant.nl of bel 013- 5353935. Natuurmuseum Brabant vind je aan de Spoor- laan 434 in Tilburg, tegenover het busstation van Tilburg CS. Het museum is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur en op zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. COLLEGE ANTWOORDEN Wethouder Lambert van den Bosch staat voor een bredere samenwerking in het onderwijs met behoud van eigen aard. Ook wilde hij graag laten onderzoeken of er interesse bestaat voor compostbakken zoals dat indertijd met de regen tonnen is gebeurd. Wethouder Martien Mat- thijssen was bezig met de jongerenhuisvesting maar de tijdspanne was tot nu toe te kort ge weest. Verkeersremmende maatregelen wor den onder de loupe gelegd en binnenkort start hij het overleg met de huisartsenpost in Tilburg. De aanbesteding van de riolering in de Krijte- straat/Korenstraat is gepland op 19 juli as. dan zal ook het voetpad in de Burgemeester Maeyer- straat/Eysenbrand meegenomen worden. In Natuurmuseum Brabant kun je tot en met 1 september 2002 drollen werpen, darmflipperen en in de kont van een struisvogel kijken. De tentoonstelling ’Poepgoed’ vertelt van alles over poepen bij mens en dier. VOETPAD EYSENBRAND Carel Brands (Gemeente Belangen) had waar dering voor de snelle inwerkperiode van de nieuwe wethouders. Er was waardering voor de nota maar de uitkomsten stemden hem niet altijd vrolijk. Maria Willems (Gemeente Belan gen) vond dat met het fysieke wijk- en buurt beheer goede vorderingen waren gemaakt maar dat met het sociale wijk- en buurtbeheer nog veel werk in het verschiet lag. Het voetpad tussen de Burgemeester Maeyerstraat en Eysen- brand diende tegelijkertijd met de riolerings- werkzaamheden van Krijtestraat en Korenstraat geklaard te worden. VERKEERSDRUKTE KOM MOERGESTEL Ook de verkeersdrukte, wat soms onhoudbare en gevaarlijke situaties in de dorpskom van Moergestel veroorzaakt, dient onderzocht te worden en hiervoor moet een goede oplossing komen. Ineke Depmann (PvdA) vroeg toch vooral aandacht voor de brede school. Het ’’Imago’’-plan, aanpassing en verbouwing van het gemeentekantoor, dient gestopt te wor den of in fases uitgevoerd. Ad van den Oord (Groen Links) vond dat opbrengsten van dure appartementenbouw voor jongerenhuisvesting moest worden ingezet. Cora Steffens (VVD) vond de nota maar matig maar zou de inhoud kritisch bekijken en daar waar nodig aanpassen. WAT KUNT U ALLEMAAL VERWACHTEN OP DE BRABANTSE NACHT: Benny’s Big Show Orchestra: Een 40 mans for matie die echt alles speelt. Van de Blues Brothers tot en met de laatste Top 40 hit. U zegt het maar. Deze 40 man swingen, verkleden, dansen en zijn actief op het podium. Een zeer bijzon der orkest. Natuurlijk is er ook een groots artiest: Suger Lee Hooper. Wie kent haar niet. Onze Bra bantse vedette komt graag naar Oisterwijk en zal een show opvoeren voor jong en oud. Voor de Jazzliefhebbers komt The South Jazzband. Een formatie die de Jazzmuziek in hart en nieren beheerst. Heerlijk spelend in de Bourgondiër. Ook de welbekende Oisterwijkse Parelmuzikan- ten zijn aanwezig. zoals indertijd ook met de regentonnen is ge beurd. Will van Roessel (D66) drong aan op terugdringing van de leegloop van Durendael. Parkeergelden mogen volgens hem ook niet aangewend worden als algemene dekkingsmid- delen en bezuinigen op de sport zal alleen maar leegloop van sportverenigingen tot gevolg hebben. EXTRAATJE Paul van Wielink is een echte poepkenner. Op 27 augustus vertelt hij allerlei sappige anekdotes over mest en er worden ook dia’s getoond. Om 20.00 uur begint dit verhaal waar een geurtje aan zit. Wethouder Jan Oerlemans oordeelde dat de financiële positie van de Gemeente niet zorg wekkend maar gezond is. ”Dit was, is en blijft op orde” stelde hij de Raad gerust. In de Leye zullen de prime-time uren wel meer geld in het laatje moeten brengen om zoveel mogelijk kostendekkend te kunnen werken. Burgemeester Yvo Kortmann zou de compli menten voor de goede nota overbrengen aan zijn ambtenaren. Wat de automatisering betreft zal hij de Raad goed op de hoogte houden. Aan passing van het gemeentekantoor is noodza kelijk maar zal in bepaalde stappen worden voltooid om niet voor verrassingen te komen staan. Even nog was er het incident met oud-wethou- der Joop Rakhorst. Hij verweet Niels van de Ven (CDA) dat hij nog veel moet leren van politieke normen en waarden. De aangesprokene was zich van geen kwaad bewust en ging over tot de orde van de dag. De zwemlessen worden niet ingekort omdat de motie van GL een meerderheid kreeg. Het niet doorgaan van de verhoging van de OZB, door Algemeen Belang bepleit, haalde het echter niet. DE TENTOONSTELLING POEPGOED Gatver. Dat heb je vast ook wel eens gehad: hon denpoep onder je schoen. Wat is dat vies zeg. Gelukkig was het geen olifantenpoep want dan stap je meteen in een hoop van vijftien drollen. Dieren laten hun poep gewoon vallen, maar wij poepen netjes op het toilet. Kijk jij ook wel eens in de wc voordat je doortrekt? Aan de kleur van de poep kun je zien wat je gegeten hebt en of je ziek bent. Zwarte poep krijg je van veel drop of olijven eten en bij dunne poep is je buik ’van streek’. Mest is poep van dieren en wordt op verschillende manieren gebruikt. De boer maakt de grond vruchtbaar met koeien- mest en in India gebruikt men een gedroogde poepkoek als brandstof. Ook dieren doen er iets mee. De zanglijster en de boerenzwaluw maken bijvoorbeeld hun nestje van mest. Na het bekijken van de tentoonstelling ben je een stuk wijzer geworden' over alles wat met poep te maken heeft. In Poepgoed zitten ook allerlei spelletjes, geurvoorwerpen en video’s verwerkt. En let op waar je loopt want op de vloer zijn de darmen van een koe en een mens geplakt. Zie jij het verschil? hoop vertellen over poep. Er is een tocht voor kinderen van 3 tot 6 jaar en een tocht voor ou dere kinderen. In de tentoonstelling staan ook wc-potten waarin je drollen mag werpen. Vergeet je niet om door te trekken? Klaar, dan kun je in het museumcafé je eigen wc-bril en wc-brildeksel ontwerpen. De creaties komen allemaal in de tentoonstelling te hangen. Zo maak je kans op een bijzondere prijs die in sep tember wordt uitgereikt. Grandioos evenement opnieuw tot leven in Oisterwijk De Stichting Openbaar Karnaval te Oisterwijk gaat een groot feest organiseren, zoals u die van vroeger misschien nog wel herinnert, De Brabantse Nacht. Een groots opgezet spektakel met muziek, folklore, straattheater, dans en natuur lijk de welbekende Oisterwijkse gezelligheid. Het wordt gehouden in de Vennelaan, bij Piet Plezier op 24 augustus 2002. Er is voldoende parkeergelegenheid en aan de fietsers is natuurlijk ook gedacht. Voorverkoop VW en Piet Plezier euro 5,00. Kassa Vennelaan euro 6,00. De organisatie verwacht een enorme toeloop. Maak gebruik van de voorverkoop want VOL=VOLÜ In een zes en een half uur durende raadsvergadering nam de Raad de Perspectiefnota aan met hier en daar een aantal tegenstemmen op onderdelen van Groen Links, PvdA en D66. De fracties kregen naar orde van grootte de kans om op- of aan merkingen te maken en hiervan werd driftig gebruik gemaakt. Ook kwamen er een aantal ingediende amendementen en moties aan de orde waarvan het meren deel niet in stemming werd gebracht omdat het College naar tevredenheid had geantwoord. ZORGEN OM FINANCIËN Noud Smits (Algemeen Belang) maakte zich zorgen over de toekomstige financiën van de Gemeente vanwege het op stapel staande nieuwe kabinet. Hij vroeg vooral aandacht voor de huisvesting van jongeren. De OZB diende niet meer dan trendmatig verhoogd te worden want dat was volgens hem niet nodig. De honden belasting was hem een doorn in het oog en de toeristenbelasting mocht alleen ten nutte van het toerisme aangewend worden. Drempels aanleggen diende op een lager pitje te worden gezet want zij dienen niet altijd de verkeersvei ligheid. HONDENBELASTING EN COMPOSTBAKKEN Hondenbelasting vond zij een slecht voorbeeld om financiën binnen te krijgen. Een hond was beslist geen luxe. Niels van de Ven (CDA) had aanmerkingen op het niet halen van de bestuur lijke planning. Ook was een onderzoek gewenst naar gezamenlijke aanschaf van compostbakken PAGINA 5 met ingang van 30 juni 2002 Rabo Internet Sparen 4,10% Rabo Tele Sparen 3,25% Rabo RegenBoog Rekening 3,25% Rabo Jongerenrekening 2,70% Wijzigingen voorbehouden Werknemerssparen premie-spaarrekening spaarloonregeling winstdelingsspaarrekening Zodra het tegoed een saldogrens overschrijdt wordt het hogere percentage vergoed over het hele saldo. 3,00% 2,75% 2,25% 1,75% 3,00% 2,75% 2,25% 1,75% 3,20% 3,20% 3,20% Rabo Rendement Rekening* vanaf 25.000,- vanaf 10.000,- vanaf€ 1.000,- 0, - tot €1.000,- Rabo Beleggersrekening* vanaf 25.000,- vanaf€ 10.000,- vanaf€ 1.000,- 0,-tot 1.000,- voor meer info kijk op www.nsgk.nl DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 10 JULI 2002 nederlandse stichting voor het gehandicapte kind

Weekblad Moergestels Nieuws | 2002 | | pagina 5