Zonnetips voor kinderen En nu is het vakantie Aanpassing van arbeidstijd RONDOM DE KERK A*: Lvv r( e ML DO OOh f Protestantse Gemeente Oisterwijk Hartelijk dank! B.H.J. de Ruiter W.van Egmond Nu deze constatering is gemaakt kan het regime van de wet inzake een verzoek tot spreiding van de arbeidstijd afkomstig van de werknemer worden behandeld. De wet stelt het volgende. Zondag 14 juli Kerkstraat 64, Aanvang 10.15 uur. Voorganger ds. W. de Leeuw uit Eindhoven Kivitslaan 3, Aanvang: 9.30 uur. Voorganger mevr. W. Schreuder 'PftROCML $1 JfMOMWOFfiMK Indien er sprake is van afwijking van de wens van de werknemer, moeten de redenen daarvoor schriftelijk worden weergegeven in het besluit. Tenslotte is van belang dat de werkgever een werknemer niet zomaar kan ontslaan vanwege het feit dat die om aanpassing van zijn arbeids duur heeft verzocht. In de Kerkstraat is crèche en kinderneven- dienst. HET ONDERZOEK GAAT VERDER KRUISWEG EN KUNSTENAAR De laatste schooldag voor de zomervakantie is door de Bienekeboldertjes tradi tioneel ingeluid met de ’Bienekeboldersdag’. Het verzoek tot aanpassing van de arbeidsover eenkomst kan alleen plaatsvinden in het geval er sprake is van een arbeidsovereenkomst voor onbepaalde tijd. Een eventuele tijdelijke aan passing valt niet onder het regime van de Wet aanpassing arbeidssduur (hierna WAA). Voor een verzoek tot aanpassing is verder vereist dat er sprake is van een werknemer die voor het verzoek minstens een jaar in dienst is geweest bij dezelfde werkgever. - voor de bedrijfsvoering; - op het gebied van de veiligheid; - van roostertechnische aard; - van financiële of roostertechnische aard; - wegens het niet voorhanden zijn van vol doende werk; - omdat de vastgestelde formatieruimte of per soneelsbezetting daartoe ontoereikend is. Het verzoek tot aanpassing dient daarnaast te zijn ingediend vier maanden voorafgaande aan de datum dat de aanpassing van kracht wordt. De werkgever dient met betrekking tot het ver zoek in overleg te zijn getreden met de werkne mer en daarna dient hij zijn beslissing op het verzoek ten minste een maand voor de beoogde ingangsdatum te nemen. De werkgever kan een aanpassingsverzoek slechts weigeren dan wel inwilligen. Als uitzondering hierop geldt dat in overleg andere afspraken worden ge maakt. De werkgever kan een verzoek tot spreiding echter slechts afwijzen, indien er een dusdanig belang is dat daarvoor de wens van de werkne mer naar redelijkheid en billijkheid moet wijken (art. 2 lid 5 WAA). Op grond van art. 2 lid 5 WAA kunnen de artikelen art. 2 lid 8 en lid 9 analoog worden toegepast. Dit levert dan de vol gende mogelijke gronden op grond waarvan de werkgever van een verzoek van de werkne mer zou kunnen afwijken, wanneer de accep tatie verzoek voor hem ernstige problemen zou opleveren: Wat zijn de rechten en plichten van de werkgever en werknemer? De mogelijkheid tot vermindering van het aantal gewerkte uren per week is geregeld in de Wet aanpassing arbeidsduur. Deze wet is slechts van toepassing als er sprake is van een bedrijf waar minder dan 10 werknemers werken. Als dit aantal minder is, dient de werkgever op grond van art, 2 lid 12 WAA omtrent de aanpassing van de arbeidsduur een aparte regeling vast te stellen. NEDERLANDSE KANKERBESTRIJDING moet groeien in alle rust. Zo leert deze gelijke nis van Jezus dat je geduld mag hebben, geduld met anderen en met jezelf. Geduld dat is geworteld in de lange adem van God zelf. De uitleg van de gelijkenis vraagt ook om zelfre flectie. Wat voor bodem ben ik, zijn wij als ge meente eigenlijk? Hard of vruchtbaar? Ben ik, zijn wij te oppervlakkig, te veel in beslag geno men door andere zaken, de eisen die het werk en het leven aan ons stellen? Bang om bij onszelf naar binnen te kijken? Uiteindelijk is er het hoopvolle beeld van de oogst. Niet alles zal evenveel vrucht dragen, maar alle beetjes dra gen bij aan dat visioen van een rijke oogst! Op goed geluk en hoop van zegen! De Schriftlezingen, zijn mij niet bekend. Ik weet niet of de predikant voor deze zondag een andere tekst gekozen heeft. Zelf ben ik van 2 juli tot en met 24 juli op vakantie. Het thema in de kindemevendienst is: ”op goed geluk”. Jezus vertelt de mensen om hem heen het verhaal van een zaaier, die op goed geluk zaait, zonder om zich heen te kijken waar het zaad valt: op de weg, op de rotsen, tussen ander zaad en op vruchtbare aarde. De zaaier is ken nelijk overtuigd van de groei van het zaad dat wortel schiet en opkomt. Hij is er zich van bewust dat de weg van het zaad in de donkere aarde onzichtbaar is en veel tijd nodig heeft. Het Door de mindere weersvoorspellingen was dit jaar gekozen voor het eigen schoolter rein in plaats van de Roef-velden. Een dag vol spelletjes, springkussens, doorkruip- kastelen en veel lekkere en leuke verrassingen. Gelukkig was de temperatuur prima en bleven de regendruppels in de wolken. Voor de schoolverlaters een gezellig af scheid van hun lagere schooltijd, voor de overige leerlingen en leerkrachten een ontspannen begin van 6 weken vakantie. Op 19 augustus begint iedereen dan weer fris en met veel zin aan een nieuw schooljaar.Voor drie leerkrachten start dat school jaar echter in Thailand, Groningen of Oisterwijk. Van hen werd op feestelijke wijze afscheid genomen. De Zonnebloem afdeling Moergestel heeft weer veel loten verkocht. Met de opbrengst kunnen weer tal van landelijke en plaatselijke Zonnebloemactivi- teiten voor langdurig zieken, lichamelijk gehandicapten en hulpbehoevende ouderen worden gefinancierd. Graag willen wij alle kopers hartelijk danken voor hun bijdrage. De trekking vindt plaats op maandag 25 november 2002. Omdat de namen en adressen zijn genoteerd krij gen de prijswinnaars voor 31 januari 2003 bericht. Prijzen worden alleen uitgekeerd na inlevering van het desbetreffende lot. U dient de loten dus goed te bewaren. De trek- kingslijst wordt ook in De Gèsselse gepubliceerd. De Zonnebloem afd. Moergestel rranirn rnrnst »r«w5' otimI. J PAGINA 3 Dezelfde statie uit Moergestel De zesde statie uit Grave RESERVEER DAAROM TIJDIG!!! Volgens deze brief zou de kunstenaar dus een zekere Bogaerts zijn die waarschijnlijk korte tijd daarvoor, dus rond 1900 de kruis weg heeft geschilderd, maar wellicht niet alleen voor onze kerk. We doen er alles aan om de wacht tijd voor de geboorteboeken zoveel mogelijk te beperken. Het kan echter ’n weekje langer duren voordat we u bellen dat u ze mag halen. matie. Die heet 'Verstandig zon nen, minder kans op huidkanker' en is eveneens gratis verkrijgbaar (bestelnr. F06). Wanneer leefde die? Heeft ook Bogaerts voorzijn Moergestelse kruisweg frater Schals als voorbeeld gebruikt?? Het onder zoek gaat verder en wij houden u op de hoogte. Redactie: Ton van Elsdingen Hans Festen Jo van Os Ireen Stieger Peter Verheijen Ad Wolfs Harry van Boxtel Door enthousiaste medewerking van Grave is ons heel wat meer bekend van kunste- Noud Vriens Ad Wolfs De kruisweg van onze kerk is door de ge plande, grote restauratie wat in de schijn werpers gekomen. Hierdoor komen nu ook vragen op over de kunstenaar die de kruis weg, die uit 14 staties bestaat, heeft ver vaardigd. Wie is die kunstenaar, wat is dat voor een man? Wanneer voltooide hij het kunstwerk. Wie was de opdrachtgever? Uit onverwachte hoek werden we een hand je geholpen op onze zoektocht. ’DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 10 JULI 2002 Het KWF heeft ook een brochure die te veel zon krijgen, later veel uitgebracht met achtergrondinfor- meer risico op huidkanker. Prak tische zonnetips voor uit en thuis vindt u in de folder 'Fit voor Kids, verstandig zonnen voor peuters' van de Nederlandse Kankerbestrij- ding/KWF. U kunt de folder kosteloos bestel len (bestelnr. G94) via de gratis Hulp- en Informatielijn 0800 - naar Heijmans. In een publicatie van Frans Wouters uit 1982 lezen we dat Heijmans veel opdrachten voor de kerk van Grave heeft uitgevoerd. De kruisweg was misschien wel zijn laatste. De toen al bejaarde kunste naar besloot het origineel van een zekere frater Schals als voorbeeld te nemen. Dit biedt perspectief. Wie is frater Schals? Als u erop let dat kinderen verstan- 0226622 of via www.kankerbe- dig genieten van de zon, kan dat strijding.nl. ongemak door zonnebrand voor komen. Bovendien lopen kinderen KONINGIN WILHELMINA FONDS WAT WETEN WIJ VAN ONZE KRUISWEG? In het parochiearchief van Middelbeers ligt een brief van de pastoor van Middelbeers aan het bisdom, gedateerd 6 juli 1903. Hier in schrijft de pastoor: "Hoe oordeelt Uw Doorluchtige Hoogheid over de kruisweg van de hand van Bogaerts, zoals die te 'Moergestel of elders, welke ook fl. 700 kost behalve de lijsten?" EEN BELANGRIJKE WAARNEMING Naar aanleiding van een uitzending van het programma ’De wandeling’ van René Bas- tiaanse van Omroep Brabant nam Harrie van Haaren contact met ons op. Hij meen de dat hij in een opname over de Elisabeth- kerk in Grave op de achtergrond kruisweg staties had gezien die sprekend op de onze leken en aangezien pastoor Jos Janssen geboortig was uit Grave zou er een ver band kunnen zijn!!! Uit contact met Grave bleek dat er onmis kenbaar een relatie is. Zoals beide onder staande foto’s laten zien is de overeen komst in de uitbeelding van de personen te groot om toevallig te kunnen zijn. Maar de kunstenaar die de kruisweg in Grave maak te was J. M. Heijmans die leefde tussen 1837 en 1912! Er zijn nu twee mogelijkheden. Of een van beide kunstenaars nam het werk van de ander als voorbeeld, of beiden hebben het werk van een andere kunstenaar als voor beeld gebruikt. Oisterwijkseweg 43, Moergestel Tel. (013) 513 2268

Weekblad Moergestels Nieuws | 2002 | | pagina 3