Zomerconcert ACTIE Poirters 20 Nieuwe verzorgingsplaatsen bij Stanislaus: uw hulp is hard nodig! Bedevaartreizen naar Lourdes ’Balkenbrij’ in juli in Natuurtheater ’Mijn wagen terug’! Joy Wandelen in Sloggi Ten Cate laatste dagen! Oisterwijk kermis Moergestel bij aankoop van Tijdelijke verkeersmaatregelen 'DE GÈSSELSE’-WOENSDAG 26 JUNI 2002 PAGINA 7 ding Weelde 179 Houwen zo!!!! met Johan van Oosterhoud Gemeente Oisterwijk, het college Als u meer informatie wil hebben of als u zich op wil geven kunt u contact opnemen met Ria Stam, locale manager Moergestel, bereik baar in verzorgingshuis de Reuselhof op tel. nr. 513 2222. gemeente In verband met de Moergestelse kermis van vrijdag 5 juli tot en met dinsdag 9 juli 2002 wordt een aantal wegen en parkeerterreinen afgesloten voor alle verkeer behalve voetgangers en bestemmings verkeer. Omleidingsroutes: Van'Tilburg naar Oirschot: Vanaf de Tilburgseweg via de Akkerweg, Oisterwijkseweg, Water- hoefstraat, Stokske, Heiligenboom naar Oirschotseweg. Van Oirschot naar Tilburg: Vanaf de Oirschotseweg via Heiligenboom, Stokske, Waterhoefstraat, Oisterwijkseweg, Akkerweg naar Tilburgseweg. 3 Weekmarkt Tengevolge van de kermis wordt de weekmarkt van vrijdag 5 juli ver plaatst naar de Kloosterlaan. In verband daarmee wordt de Klooster- laan tot en met de kruising met de Huysackerstraat van 12.00 uur tot 18.00 uur afgesloten. Camping de Bosfazant en aanwonenden zijn normaal bereikbaar via de Industrieweg. 2. Vanaf dinsdag 2 juli 18.00 uur tot en met woensdag 10 juli 18.00 uur: Raadhuisstraat tot en met kruising Kloosterlaan; Kerkstraat; St. Jansplein; Rootven vanaf kruising met de Pr. Margrietstraat. De voorstelling bestaat - net als bij Vollek! - uit een aaneenschakeling van conferences, luister liedjes en Brabantse types, die wederom hun opwachting maken. Aan de orde komen alle daagse dingen die hun leven vroeger en nu hebben bepaald, zoals hun jeugdjaren, de ge spannen verhoudingen tussen generaties, de mooie liefdesmomenten maar ook de perikelen erom heen, en het beeld dat je van Brabant krijgt als je praat met je oude vader. We zien u graag op een van de vijf voorstellin gen op alle woensdagen in juli in het Natuur- theater, aanvang 20.30 uur. 1. Vanaf zondag 30 juni 20.00 uur tot en met woensdag 10 juli 18.00 uur: Ten behoeve van het stallen van woonwagens en pakwagens van de kermisexploitanten: 1. de Molenstraat tot de kruising met de Waterhoefstraat; 2. parkeerterrein Stokeind. tisch karakter. We bezoeken mooie plaatsen, o.a Reims en Rocamadour en gaan naar Nevers waar Bernadette opgebaard ligt. Tevens kunt U genieten-van het prachtige Franse land- schap. Op de heenreis zijn er 2 overnachtin gen en op de terugreis 1 overnachting in goede hotels. Vertrek vanuit Eindhoven, Roermond en Maastricht. DATA VAN DE REIZEN: Treinreis van 4 tot 11 september. 8 daagse reis Vertrek vanuit Den Bosch Maastricht, Nijmegen, Roermond, Sittard en Weert. Busreis: van 3 tot 11 september. 9 daagse reis. Een busreis is een bedevaartreis met een toeris- HIERONDER ZIET U DEMOGELIJKHEDEN VAN EEN REIS: Reizen per trein, bus of vliegtuig Prima hotels dicht bij de Heiligdommen, alle kamers met douche of bad en toilet. Medische - en geestelijke begeleiding. Tarief inclusief reis- en annuleringsverze kering. In elk hotel een ervaren reisleider. Voor informatie, het aanvragen van een uit gebreide brochure en inschrijven voor de reizen kunt U terecht bij: Joke Hoekman, Olmenpad 13, 5061 BJ Oisterwijk. tel. 521 6701. MODEHUIS Hulp bijvoorbeeld bij allerhande activiteiten die we zullen organiseren, hulp van gastvrouwen of gastheren bij het koffie en thee serveren enz. enz. Als vrijwilliger bij stichting de Runne krijgt u goederen mee en bij het overladen vonden ze een voedingsbodem bij deze statie. De Kon.Ned.Nat.Hist.Ver., afd. Tilburg (iedere natuur beminnende Nederlander zou van de KNNV lid moeten zijn) organiseert excursies naar dit unieke gebied. Ik was er enkele keren. Wat lieten de ter zake kundige excursieleiders ons zien? Zo maar een greep uit de meer dan 150 soorten wilde planten, die je hier kunt ont dekken: klein leeuwenbekje, slanke mantel- anjer, klein leeuwentand, zachte wikke, heksen- melk, viltganzerik, spiesleeuwenbek, sikkel- klaver, gestreept leeuwenbekje, grijskruid, agri- monie. Eén grote bloemenzee in juni en juli op een klein stukske grondgebied, dat eigendom is van de Belgische Natuurbeschermingsorganisatie ”De Wielewaal”. Zoals u elders in deze krant kunt lezen wordt begin september als aanbouw bij Stanislaus een ’’noodinterimvoorziening” geopend onder verantwoordelijkheid van stichting de Runne. ZOMERS GEHEEL Het concert bestaat geheel uit zonnige zomer liedjes. Summertime, Tequila Samba, Those lazy-hazy- crazy days of summer en de medley ’’Happy Together”uit de jaren 60, roepen de sfeer op van vakantie, zon, zomer, en vrijheid. De zangroep wordt muzikaal ondersteund door pianist Maurice Alessie, die van elk concert, zomer of winter, een feestje maakt. Dirigent Walther Kuijten staat borg voor de muzikale kwaliteit van het concert. Er bestaan nog enkele mogelijkheden om in september met de Limburgse Bedevaart naar Lourdes te gaan. van ons een overeenkomst aangeboden. U wordt begeleid in uw werk, u wordt gratis lid van de personeelsvereniging en er zijn regelmatig bij eenkomsten: voor overleg of voor een feestje! Uw hoofd zal er nu niet helemaal naar staan, zo net voor de vakantie, maar net na de vakantie gaan we open en het zou fijn zijn als we dan al snel op enkele vrijwilligers kunnen terugvallen. Jan van Rijthoven en Erik Potters treden in juli elke woensdagavond op met hun nieuwe programma Balkenbrij, dat garant staat voor een avond pure en onvervalste Brabantse humor, goed durspekt en toch pittig. De optredens vormen een onderdeel van de totale programmering van het zomerprogram- ma in het Natuurtheater, een bonte mengeling van artistieke en culturele podiumvormen. Drie jaar geleden stonden deze cabaretiers met hun eerste programma Vollek! al in dit theater en daarom kon een vervolg daarop niet uitblij ven. Balkenbrij beleefde in april haar première in het Vestzaktheater de Witte Lelie met 2 uit verkochte voorstellingen, en dat gaan Jan en Erik nog eens dunnetjes overdoen op een mooie zomeravond in het mooiste Natuurtheater van Nederland. Vliegreis: van 5 tot 10 september. Vertrek vliegveld Eindhoven. In Lourdes biedt de Limburgse Bedevaart U een compleet Nederlandstalig bedevaartpro gramma, samengesteld en begeleid door eigen priesters. Men is overigens geheel vrij om aan dit programma deel te nemen. Gaat U mee? Dan verzoeken wij U om snel in te schrijven. Hier zullen 20 mensen met een verzorgingshuis indicatie worden opgenomen. Deze mensen zijn veelal afkomstig uit Oisterwijk. Zij ston den daar op de wachtlijst van zorgcentrum De Vloet. De wachtlijst is daar zodanig lang, dat zij daar voorlopig niet opgenomen konden wor den. Daarom wijken zij uit naar Moergestel en voor sommigen van hen is dat een hele stap. In hun nieuwe behuizing in Moergestel willen wij hen graag zo goed mogelijk verzorgen en opvangen. En dat kunnen wij, als medewerkers van stichting de Runne, niet alleen. Net zoals op onze andere locaties hebben we ook hier heel hard de hulp van vrijwilligers nodig. Het zomerconcert is gratis toegankelijk voor iedereen die een voorschotje wil nemen op zijn vakantie of die de herinneringen aan de voorbije vakantie levendig wil houden. Mee swingen of -zingen is niet verplicht, maar wel gezellig. Broodwinning en passie: in een keer alles weg. Toen Luuk en echt genote Mimi de gestolen wagen na een anonieme tip terugvonden, was de ontzetting zo mogelijk nog groter: het vervoermiddel was compleet gestript en van de onver vangbare lading was uiteraard niets meer te vinden. De kans dat Luuk zijn poppen ooit nog terug krijgt is klein; waarschijnlijk zijn ze er gens in een vuilnisbak gekieperd. Daar sta je dan. Een poppenspeler zonder poppen. Met lege handen en tranen in de ogen. Wat de pop pen aangaat zit er niets anders op dan dat Luuk Petersen aan de slag gaat om zijn karakters opnieuw vorm te geven en aan te kleden. Het zal nog wel even duren voordat hij zijn voltallige gezelschap weer com pleet heeft. Voor de financiële schade krijgt hij de hulp van een grote groep collega-pop- penspelers, muzikanten en theatermakers. Zij hebben zich het lot van Luuk en Mimi aan getrokken en geven op 3 juli a.s. een benefiet- voorstelling in het Natuurtheater in Oister wijk. Omdat iedereen belangeloos meewerkt, kan de opbrengst in zijn geheel in de renovatie Weelde-Statie! Mon Dieu, wat een exception eel mooi floristisch terrein is dat! De pogingen om er een groot Belgisch-Neder- lands overlaadstation in te richten werden niet volledig gerealiseerd. De goederenverbinding Tilburg-Turnhout via Weelde, die weliswaar eertijds werd geëxploiteerd, werd beëindigd. Perrons, gebouwen en rails werden verwijderd. Wat wel is overgebleven zijn de zaden, die, afkomstig uit buitenlandse gebieden, hier wor tel hebben geschoten. De zaden reisden met de van de woonwagen en de aanschaf van appa ratuur gestopt worden. ’Het zal heel veel tijd kosten voor we de klap te boven zijn,’ zegt Luuk Petersen. ’Maar zo verdrietig als ik was toen we zagen wat ze met onze wagen gedaan hadden, zo ontroerd ben ik over al die mensen die ons nu te hulp schieten. Het is net als in een poppenspel: goed en kwaad liggen mijlenver uit elkaar, maar je hebt het kwade nodig om het goede te zien. En andersom. Een bedevaart betekent méér dan alleen een toeristische reis. De Bedevaartorganisatie biedt U bij alle reizen per trein, bus of vliegtuig een grotere meerwaarde door de geestelijke begelei ding van pastores en de hulp van vele vrij willigers. Benefietvoorstelling voor gedupeerde poppenspeler Toen de woonwagen van poppenspeler Luuk Petersen gestolen werd, was dat een behoorlijke klap. Niet alleen zijn licht- en geluidinstallatie zaten erin, maar ook de vijftien poppen die hij zelf gemaakt had; de acteurs van zijn voorstellingen. Op zaterdag- middag 29 juni staat de Oisterwijkse Lind bol van de muziek. Zanggroep Joy geeft die dag twee keer een zonnig zomerconcert op de kiosk, vlakbij het Gemeentehuis. Het eerste concert (ongeveer drie kwartier) begint om 15.00 uur. Om 16.00 uur doen de leden van Zanggroep Joy het nog eens dunnetjes over. 4e s"p ratis 3 slips

Weekblad Moergestels Nieuws | 2002 | | pagina 7