ZOMER OPRUIMING tot Op alle in voorraad zijnde meubelen Poirters 15% KORTING!!! JM Succesvolle 9e Roefeldag TOT Op warme zomerdagen met korting naar Natuurmuseum Brabant Bejaarden- en Gehandicaptenbedevaart Midden-Brabant Scherpenheuvel Orgelconcert Sjan Miezels Onze opruiming is gestart! KORTINGEN 50% tór-'l Damesmode Herenmode Beenmode Kleinvak Shirt Selena I Raadhuisstraat 17 - Moergestel Tel. (013) 513 1287 MODEHUIS Kinder- en Babymode Ondermode Er is (gratis) Parkeerruimte bjj onze winkels in overvloed!!! De complete woninginrichter DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 26 JUNI 2002 PAGINA 3 Op de website van Digitaal Oisterwijk (www.do.nl/roefeldag) staan diverse foto’s van de Roefeldag. Wij hopen (maar weten bijna zeker) dat het voor IEDEREEN een leuke dag was op 22 juni j.l. en gaan ons straks voorbereiden op de Roefel dag van 2003, die een speciaal karakter zal krij gen omdat we ons 2e lustrum in Oisterwijk gaan vieren. Er is ook een mogelijkheid om donateur te worden van de bedevaart. Speciaal voor de intenties van de donateurs wordt in Scherpenheuvel gebeden. Voor meer informatie wat betreft de bedevaart en het donateurschap kan men zich tot 1 augustus 2002 wenden tot: G. de Vrij, Acaciastraat 4-50,5038 HE Tilburg, telefoon 542 1966. HAAREN Kerkstraat 18 5076 AW Haaren tel. (0411)62 12 17 MOERGESTEL Rootven 36 5066 AX Moergestel tel. (013)513 12 34 DRUNEN Grotestraat 278 5151 BS Drunen tel. (0416) 37 84 69 NOG MEER TE ZIEN De grote vogelencyclopedie met levensechte vogels vertelt over 150 Nederlandse vogels. Je kunt ze ook een liedje laten zingen. Ontdek daarna de natuur in Noord-Brabant: het Beis Lijntje, de Biesbosch, de Peel en de dieren die hier vroeger leefden. Fotograaf James van Leuven brengt de Brabantse natuur op een bij zondere manier in beeld. Bijzonder landschap, Bijzonder momentis tot en met 25 augustus in het museumcafé te zien. Heb je alle foto’s bekeken, dan kun je kleuren, knippen en plakken aan de knutseltafel in het café. Daarna kom je in de werkkamer van tovenaar Larifari. Hier kun je een echte toverformule ont cijferen. De aanwijzingen om de formule op te lossen vind je in een kamer vol giftige pad destoelen, magische brouwsels, slangen en geheime tekens. Het Toverkabinet is geopend t/m 1 september 2002. In de maanden juli en augustus krijgen bezoekers van Natuurmuseum Brabant korting. Bij temperaturen tussen 25°C en 30°C bedraagt de korting 50 Is het warmer dan 30°C dan krijgen bezoekers gratis toegang tot het Natuurmuseum. Op dinsdag 20 augustus 2002 gaan voor de 22e keer bejaarde en gehandicapte pel grims uit Tilburg e.o. naar de Belgische bedevaartsplaats Scherpenheuvel. In de Basiliek van Scherpenheuvel zal een Eucharistieviering, een kruisweg en een kort lof worden gehouden. De bedevaart, dus ook de bussen (liftbussen) is geheel aangepast aan de minder validen. Net als voorgaande jaren gaan er ook weer eigen pries ters, een verpleegkundige, E.H.B.O.-ers en be jaardenverzorgsters mee. Neemt men deel aan de bedevaart met een rolstoel, dan graag een begeleider meenemen. De bedevaart is ook be- -doeld voor senioren, men hoeft geen handicap te hebben om mee te kunnen gaan. Hij publiceerde over orgelhistorische zaken, samen met orgeldeskundige Frans Jespers. Van Sleuwen is een veel gevraagd concertorga nist in binnen- en buitenland; hij verzorgt regel matig opnamen voor diverse omroepen. Er ver schenen diverse CD’s waarop zijn orgelspel werd vastgelegd. Hij is de vaste bespeler van het orgel van de Petruskerk in Hilvarenbeek. Voorafgaand aan het concert zal om 14.30 uur een toelichting worden gegeven op het interieur van de kerk door Kees Weijters. Plaats en tijd: H. Lambertuskerk, Udenhout; 14.30 c.q. 15.00 uur. Info: telefoon 5364850 of 543 5762. Toegang: gratis. Organisatie: Midden-Brabantse Orgelkring. De H. Lambertuskerk te Udenhout vormt op zondag 30 juni het decor voor het concert op het Loretorgel met de bevlogen organist Ad van Sleuwen. In de keuze van zijn programma zal zijn brede muzikale interesse voor de luisteraar tot uiting komen. Waar de noten erom vragen, zal verstild- heid zijn en verworden tot herinnering. De organist verzorgt zelf een mondelinge toe lichting op de uit te voeren werken van J.N. Lemmens, Samuel Rousseau, César Franck, Paul de Maleingreau en Félix Borowski. Ad van Sleuwen studeerde hoofdvakken piano, theorie en orgel, welke studie hij bij Hub Houët afrondde met het behalen van het solistendi ploma. Dit alles aan het Brabants Cobservato- rium, waaraan hij sinds 1975 als docent verbon den is. Meestercursussen volgde hij bij Ewald Kooiman, Luigi Tagliavini en Ton Koopman. Op de trap lijkt het net vakantie. Je hoeft niet naar het strand om schelpen te gaan zoeken. In het trappenhuis van Natuurmuseum Brabant liggen er een heleboel. Schelpen hebben door hun vorm en kleur een grote aantrekkingskracht op mensen. De Juwelen uit zee zijn te zien t/m 3 november 2002. Ben je helemaal boven, dan zie je door het kijk gaatje in de huiskamer iedereen op het plafond lopen. In vijf kamers vol gezichtsbedrog, optisch vermaak en visuele verleiding in de natuur, kunst en reclame ontdek je alles wat met kijken te maken heeft. Je weet niet wat je ziet staat nog t/m 5 januari 2003 in het Natuurmuseum. DIERENDROLLEN, TOVERDRANKJES, SCHELPEN EN GEZICHTSBEDROG IN HET NATUURMUSEUM Ga mee op Keuteltocht en zoek naar de vijftien keutels die een hoop vertellen over poep. In de tentoonstelling Poepgoed kun je darmflipperen en drollen werpen. Ook staan er wc-potten waarin je drollen mag werpen. Vergeet je niet om door te trekken? Klaar, dan kun je in het museumcafé je eigen wc-bril en wc-brildeksel ontwerpen. De creaties komen allemaal in de tentoonstelling te hangen. Zo maak je kans op een bijzondere prijs die in september wordt uitgereikt. Poepgoed is te zien t/m 1 september 2002. Of het regent of niet, de temperatuur bepaalt de korting. De temperatuursvoorspelling op de voorpagina van het Brabants Dagblad van die dag is de graadmeter voor de korting. De vrijwilligers/chauffeurs waren tijdens de informatie-avond op 18 juni j.l. al ingelicht over hun route, de kinderen en de huisregels en de meeste kinderen wisten ook al in welk groepje ze zaten, zodat alles vlot van start ging. Om 10 uur waren alle groepjes weg naar hun eerste roefeladres, behalve dé blindenvoorlich ting, want die was gewoon in Durendael zelf. Maar rond 12.00 uur was het weer druk, want voor de lunch kwam men weer terug in Duren dael. De kinderen en de vrijwilligers hadden zelf eten meegebracht en van de organisatie kregen de kinderen ranja en de vrijwilligers koffie of thee. Sommige kinderen hadden niet veel honger, want zij waren bij de diverse adressen al verwend met snoep en/of drinken. Om 13.00 uur was iedereen weer weg voor het middaggedeelte maar rond 15.00 uur werden in Durendael ijsjes en ballonnen uitgedeeld ter af sluiting. Daarna keerde iedereen moe maar vol daan huiswaarts met een paar leuke en leerzame ervaringen als bagage. Want dat is het doel van de Roefeldag: een kijkje nemen achter de scher- men van bedrijven, verenigingen en instellin gen en zo ervaren hoe het in de ’’grote mensen wereld” is. Zonderde inzet van 120 enthousiaste vrijwil ligers, 39 bedrijven/verenigingen/instellin- gen en onze sponsors zou deze ontzettend leuke dag voor kinderen niet mogelijk zijn geweest. Wij willen iedereen nogmaals hartelijk bedanken!!! De kinderen wille we nogmaals vragen om hun ervaringen te teke nen of te beschrijven en deze op te sturen naar de bedrijven; de enveloppen met de adressen hebben ze van de begeleiders gehad. Het was afgelopen zaterdag 22 juni 2002 een drukte van belang in en rond Scholengemeenschap Durendael aan de Van Kemenadelaan in Oisterwijk. Daar kwamen 460 kinderen en 120 vrijwilligers samen om een dagje te gaan roefelen in Oisterwijk en Moergestel. Bovendien gingen alle groepen een dagdeel naar Oirschot, waar Rijkswaterstaat hen gastvrij heeft ontvangen.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2002 | | pagina 3