'TIKWARTIERKE ’’ROEF WPJ 1 1 2 stichting’ópenbare BIBLIOTHEEK Zomerverkoop in bibliotheken Leden van ”De Vennen bereiden zich voor op monster- skeelertocht PV Over Berg en Dal Wat doet jeugd- en jongerencentrum ’t Kwartierke? Provincie wil behoud en herstel duisternis H. S.V. De Rietvoorn J eugdschaakclub Moergestel Moergestelse Dartcompetitie 2002 Sportvereniging jeugd-en jongerencentrum Alarmnummer voor als het écht nodig is... HONK- EN SOFTBAL in alle andere gevallen: 0900 - 8844 OISTERWIJK EN MOERGESTEL MOERGESTEL PAGINA 7 RESERVEER DAAROM TIJDIG!!! De deelnemers van ”De Vennen”: Johan Roefs (links) en John Schepens We doen er alles aan om de wachttijd voor de geboorteboeken zoveel mogelijk te beperken. Het kan echter 'n weekje langer duren voordat we u bellen dat u ze mag halen. Roef. - HBS/Knuppelaars Roef! - Nuenen Bullfighters - Roef. De Hazenkamp - Roef Roef - PSV All in - Roef. HBS/Knuppelaars - Roef. Ducks - Roef. Roef. - Ducks Avalon Angels - Roef. Roef. - Cardinals Oisterwijkseweg 43, Moergestel Tel. (013) 513 2268 Woensdag 19 juni: Hb sen 1 :19.30u. Hbsen2: 19.30u. Hb pup: 17.30u.... Zaterdag 22 juni: Sb pup: 11.00 Hb pup: 10.30 Hb asp: 11.00 Sb jun: 10.30 Hb jun: 14.00 Zondag 23 juni: Sb sen: 13.00 Hb sen 2: 10.30.... Hb sen 1: 14.00... OM DIT UIT BREIDEN ZIJN WE OP ZOEK NAAR VRIJWILLIGERS. Wat kunt u doen voor jeugd- en jongerencen trum ’t Kwartierke? Natuurlijk zijn uw kinderen elke week van harte welkom op woensdag- en zaterdagmiddag, maar u ook! We zijn op zoek naar vrijwilligers voor deze mid dagen. Er zijn verschillende mogelijkheden, omdat wij ook begrijpen dat het leven druk, Zaterdag 15 juni zijn onze duiven gelost in Etampes, een afstand van ca 408 km. In onze vereniging zijn voor deze vlucht 55 oude dui ven ingemand door 7 leden. De duiven zijn gelost met een matige zuidwestenwind om 09.45 uur. De eerste duif bereikt haar thuishok om 14.39.02 uur goed voor een snelheid van ruim 1386 mtr/min. De laatste prijsduif wordt gecon stateerd om 14.46.07,1355 mtr/min. Dit houdt in dat het concours ruim 7 minuten openstaat. Verenigingsuitslag: J v Drunen 1, 10 (6 mee) L v Boxtel 2, 3,6, 8,12,13 (11 mee) A v Hulten 4, 5 (8 mee) Th Colsen 7,9,14 (8 mee) L v d Branden 11 (6 mee) Na jarenlang gedraaid te hebben op vrij willigers, is ’t Kwartierke nu uitgebreid met een beroepskracht voor 28 uur; Claartje De Nijs. Samen bieden ze op dit moment het vol gende programma aan: woensdag- en zaterdagmiddag: diverse activitei ten voor basisschooljeugd Deze activiteiten lopen uiteen van een speur tocht, film, knutselen, spelletjes etc. en begin nen meestal om 14:00 uur. eerste zaterdagavond van de maand: Dance voor 16+ 22:00-02:00 uur. laatste zaterdagavond van de maand: Tweeny disco voor 10-15 jaar Tijdens deze avond komen alle top 40 hits voorbij; 19:30-23:00 uur. Op woensdag 26 juni en donderdag Tl juni start de zomerverkoop van afge schreven materialen in de bibliotheken van Moergestel en Oisterwijk. Het gaat om exemplaren die stukgelezen of be schadigd zijn. Ook materialen waarnaar geen vraag meer is of die qua inhoud ver ouderd zijn, worden verkocht. Het aanbod bestaat dit keer uit kinderboeken - romans in allerlei genres - tijdschriften - infor- matieboeken voor jeugd en volwassenen. Afgeschreven boeken zijn handige vakantie- ■lectuur want je hoeft er niet zuinig mee om te gaan. Kom eens kijken of er iets voor u bij is. Ook niet-leden zijn welkom. In de bibliotheek Moer gestel start de verkoop op woensdag 26 juni om 14.30 uur. In Oisterwijk kan men don derdag 27 juni vanaf 14.30 uur terecht. Op deze manier hebben liefhebbers van boekenmarkten op twee plaatsen ruime keus. GEEN NATIONAAL BELEID Op dit moment bestaat er in Nederland geen nationaal beleid voor lichthinder of lichtvervui ling. Tsjechië heeft als eerste land in de wereld een wet heeft aangenomen die maatregelen voorschrijft voor openbare verlichting om ver vuiling tegen te gaan. Ook bij de provincies is nog geen beleid op dit gebied ontwikkeld en vastgesteld. Het thema ondervindt wel een groeiende belangstelling, ook vanuit de politiek. De Brabantse statencommissies voor milieu, natuur en landschap heeft vragen gesteld over het ontbreken van provinciaal beleid op dit terrein. Zondag 23 juni is weer de laatste dag van dit seizoen voor de KPJ. Wij zullen dan 2 maanden gesloten zijn. Hier gaan we net als alle andere jaren weer een gezel lige middag en avond van maken. Hier volgt het programma van die dag: 15.00 uur met de fiets verzamelen bij ”de Tob” 16.00-17.30 uur kanoën bij de kanoboerderij 18.30 uur barbecuen bij ”de Tob” Kosten (inc. kanoën en barbecue) per persoon 5 euro. Opgave om deel te nemen aan deze activiteit kan tot vrijdag 21 juni a.s. bij Anne Timmermans (513 2302). Nachten in Brabant moeten donkerder Gedeputeerde Staten van Noord-Bra- bant willen overmatig en overbodig licht gebruik tijdens de nachtelijke uren ver minderen. Zo willen zij een halt toe roe pen aan de toenemende lichtvervuiling in Brabant die schadelijke effecten heeft voor mens, dier en plant. De vervuiling treedt op bij overmatig, verkeerd en ver spillend gebruik van kunstlicht, zoals openbare verlichting op pleinen en langs wegen, verlichting op bedrijventerreinen en sportterreinen, reclame-uitingen en spots bij monumenten. Om de vervuiling in beeld te brengen wordt een nulmeting gedaan waarbij tevens de nog donkere gebieden in Brabant in kaart worden gebracht. Hiervoor wil de provincie spe ciale regelgeving opstellen. De effecten van lichtvervuiling zijn nog niet diepgaand onderzocht. Wel zijn een aantal effec ten op dieren en planten gesignaleerd: versto ring van het bioritme van nachtdieren, ongun stige gevolgen op voedselbevoorrading, isole ren van populaties van lichtschuwe dieren door de lichtbarrières van verlichte wegen, groei stoornis van bepaalde planten. Effecten op de mens zijn: psychologische klachten, stress, al gemeen gevoel van onbehagen. Uitslagen van de jeugdwedstrijden om de Reuselbeker, gevist op 28 april: I. Dennis Vugts 2st. 27cm; 2. Jeroen Smits 1st. 16 cm; 3. Guido van Gasteren 1 st. 13 cm. Op zondag 9 juni is er op het Blekven gevist om de Koningsbeker. 1. Rik Mallens 19 st. 199 cm.; 2. Carly van Gasteren 12st 133cm; 3. Guido van de Wiel 11 st. 129cm; 4. Kathy de Rooy 10 st. 129 cm.; 5. Guido van Gasteren 9st. 109 cm.; 6. Anouk Mallens 9 st. 106 cm.; 7. Dennis Vugts 9 st. 98 cm.; 8. Kimberly Vugts 6 st. 88 cm.; 9. Eric Heesbeen 7 st. 87 cm.; 10. Anne van Gasteren 3 st. 36 cm.; 11. Jeroen Smits 1 st. 13 cm.; 12. Rick van Doormaal 1st. 11 cm.; 13. Jan Smits en Rick van lersel helaas geen vis gevan gen, volgende keer beter jongens. Elk jaar mag er onder auspiciën van de SBN (Skatebond Nederland) in Nederland 1 skee- lertoertocht over 200 km georganiseerd wor den. Dit jaar heeft Ijs- en Skeelervereniging Oosterhout (YSCO) het recht verworven om deze monster-skeelertocht te mogen organ iseren. Op zaterdag 29 juni zal een peloton van ongeveer 150 skeeleraars, afkomstig uit het gehele land, om 6.00 uur in Oosterhout vertrek ken om na een tocht van 200 km door het Bra bantse land tussen 17.00 en 18.00 uur weer in Oosterhout terug te keren. Er zal gereden wor den met een gemiddelde snelheid van 22 km per uur en er zijn 5 korte pauzes gepland. Het peloton zal worden vooraf gegaan door een geluidswagen en begeleid door verkeersbege- leiders (motorrijders). Achter het peloton rijdt een EHBO wagen en een bezemwagen voor de uitvallers. Tijdens de route zullen de volgende plaatsen worden aangedaan: Oosterhout, Dongen, Sprang Capelle, Dussen, Wijk en Aalburg, Ammerzo- den, Hedel, Empel, Den Bosch, Rosmalen, Berlicum, Vorstenbosch, Erp, Veghel, St. Oe- denrode, Best, Oirschot (+13.10 uur hoek Fransman/Oude Grintweg), Moergestel (+13.30 uur Waterhoefstraat nabij Audacia), Oisterwijk (+13.35 uur hoek Moergestelseweg/ Hoeven- seweg), Berkel-Enschot 13.50 uur Heukel- omseweg nabij Druiventros), Tilburg, Loon op Zand, Dongen en Oosterhout. Zoals uit bovenstaande routebeschrijving blijkt zal het peloton in het laatste deel van de tocht onze regio aandoen. Hierbij zullen de skeeler aars ongetwijfeld wat aanmoedigingen kunnen gebruiken. Johan Roefs en John Schepens van Schaatsclub ”De Vennen” zullen ook tot de deelnemers behoren. Johan en John rijden regelmatig georganiseerde skeelertochten en tijdens gesprekken met andere ervaren skeel eraars zijn zij er steeds meer van overtuigd ge raakt dat zij bij een goede voorbereiding de tocht over 200 km door Brabant moeten kun nen volbrengen. Johan en John veel succes bij jullie voorbereidingen en deelname. PROVINCIE GEEFT VOORBEELD De provincie Noord-Brabant zal als organisatie het voorbeeld geven door waar mogelijk de provinciale wegen door en in de nabijheid van natuurgebieden Tichtarm’ te maken zonder dat de verkeersveiligheid en sociale veiligheid in het gedrang komen. In dat kader moet ook een beperking van de verlichting van de buitenkant van de toren van het provinciehuis worden gezien. Tevens zal de provincie door middel van folders het belang van het behoud en herstel van don kerte, en dus het tegen gaan van lichtvervuiling en het voorkomen van lichthinder, onder de aandacht brengen bij gemeenten, bedrijven en burgers. DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 19 JUNI 2002 Deze week vielen er onderlinge competitie- overwinningen te noteren voor Jeremy Guijt, Romy Verkooijen, Tim Van de Ven, Gijs van Gils en Stijn Bloemen. Omdat in de onderlinge competitie er een ongelijk aantal wedstrijden zijn gespeeld, wordt de stand berekend op basis van het scoringsper centage. In dit klassement staat nieuweling Gijs van Gils bovenaan met een scoringsper centage van 100%, want hij heeft nog maar een partijtje gespeeld en deze gewonnen Eigenlijk is de prestatie van Julia Hogervorst - die num mer 2 staat - veel beter te noemen want Julian heeft een score van 8,5 uit 9 94,4 Daarom heeft de jeugdleider besloten dat de jeugdscha- kers op het einde van het seizoen minimaal zeven partijtjes gespeeld moeten hebben om in het eindklassement te worden opgenomen. De meeste jeugdschakers halen dat ruimschoots omdat ze vanaf a.s. woensdag minimaal drie competitiewedstrijden per clubavond zullen spelen. De overige jeugdschakers die momenteel in de top 7 staan: 3. Mitch van Dijk (85,7 4. Jeremy Guijt (82,5 5. Sanne Verkooijen en Tim van de Ven (68,75 7. Stijn Bloemen (55 Op woensdag 3 juli sluiten we het seizoen af met een grandioze prijs- en diploma-uitreiking. De ouders van onze jeugdschakers zijn bij deze ook uitgenodigd. Inlichtingen over het Moergestelse jeugdschaak- gebeuren kun je krijgen bij Tom Leermakers, tel. 528 8173 of (bij voorkeur) via e-mail: t.leer- makers@planet.nl DONKERE GEBIEDEN Gedeputeerde Staten willen de ’donkerte’ situa tie in Brabant in kaart brengen Mogelijk biedt de binnenkort uit te brengen sateliet-inven- tarisatie (nulmeting) van het ministerie van VROM in samenwerking met het RIVM, vol doende inzicht in de ’donkerte’ situatie in Bra bant. Met de nulmeting is het mogelijk gebieden aan te wijzen waar behoud en herstel van duis ternis extra aandacht moet krijgen. In de provin ciale milieuverordening kunnen regels wor den gesteld voor het behoud en herstel van duisternis. Binnen de revitalisering van het landelijk gebeid in Brabant liggen kansen om streefdoelen en maatregelen te formuleren die bijdragen aan het behoud en herstel van donkere gebieden. De eerste helft van de competitie zit erop. Plok heeft na negen wedstrijden de leiding in han den. Er werd vorige week met maar liefst 8-2 van Veerkes A gewonnen, ’t Draaiboompje ver raste Veerkes M door met 7-3 te winnen, ’t Cen trum pakte zeven belangrijke punten tegen Vriendschap en klom naar een achtste plaats. Kees Kouwenberg heeft zich genesteld in het rijtje van de 180-worpen. Veel succes in de tweede helft van de competitie! Uitslagen speelweek 9: Plok-Veerkes A 8-2; Cambrinus-Epi 2 6-4; ’t Draaiboompje-Veerkes M 7-3; Veerkes Z-Epi 1 7-3; Vriendschap-’t Centrum 3-7. Stand na speelweek 9:1. Plok 9 - 65; 2. Veerkes Z 9 - 62; 3. Veerkes A 9 - 58; 4. Veerkes M 9 - 56; 5. Epi 1 9 - 44; 6. Cambrinus 9 - 42; 7. ’t Draaiboompje 9 - 42 8. ’t Centrum 9 - 30 9. Vriendschap 9 - 30; 10. Epi 2 9 - 21. Ranglijst 180-worpen: 1. Peter Geerts (Veerkes A) lx2. Bob de Kruyf(’t Centrum) lx3. Kees Kouwenberg (Plok) lx. Top 3 finishes boven de 75:1. Rob Hooftman (Veerkes M) 126; 2. Stefan Geerts (Veerkes A) 106; 3. Mare Rijnen (Veerkes A) 103. Wedstrijden speelweek 10: Op woensdag 19 juni worden gespeeld; Epi 1- Cambrinus; Plok-Vriendschap; Veerkes Z-’t Centrum Op donderdag 20 juni wordt gespeeld; ’t Draai boompje-Veerkes A; Epi 2-Veerkes M druk, druk kan zijn! De opties: 1lid van de jeugdactiviteitencommissie, waar in we de activiteiten bedenken, taken verde len en de uitvoering regelen. 2. voor, tijdens en na de activiteiten op woens dag- en/of zaterdagmiddag mee helpen; dan kunt u denken aan het opzetten en opruimen van een activiteit, het begeleiden van kinde ren tijdens de activiteiten, het zorgen voor ranja en een versnapering in de pauze etc. 3. alleen tijdens een activiteit mee helpen; 14.00 tot plm. 16.00 uur. 4. of een combinatie van de bovenstaande opties Bent u geïnteresseerd om vrijwilliger te wor den, laat het ons dan weten! Tel. 513 3261 of 06-18194732.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2002 | | pagina 7