Lu "Wonen is een state of mind" Prijswinnaars ballonwedstrijd Frans Becx Slagwerkgroep in De Schalm Inzamelactie cartridges voor Zeehonden Pieterburen Bedankt Voor de allerliefste geboortekaartjes... Oude tijden herleven tijdens 3e Internationale motoren- en tractorenshow Op pad met de boswachter: Zo blauw als gras (Jan des Bouvrie op pagina 91) Samen met Jan des Bouvrie maakt u vast en zeker iets bijzonders van uw nieuwe Maar zoeken we naar een manier om al uw woonwensen te realiseren. Goed idee? Neem contact op met de Rabobank of bel voor een afspraak: 0800- 0502. Het nieuwste boek van Jan des Bouvrie nu cadeau bij een hypotheekadvies van de Rabobank. Rabobank Moergestel Uiteraard is ook de Spoordonkse Watermolen de gehele dag geopend voor het publiek. De Spoordonkse Watermolen werkt nog op waterkracht. Op beeldende wijze is te zien hoe graan, tarwe in dit geval, in meel verandert onder het gewicht van een rondraaiende 1500 kilo zware steen. Natuurlijk is voor belang stellenden ook het waterrad te bewonderen. Met hun sonore motorgeluid en leren riemen zullen zij nostalgische tijden doen herleven. De ruim 90 deelnemers zullen vol trots hun machines tonen. Vergeet niet om ook nog een mooie wandeling te maken langs de vistrappen van de Beerze. Deze rivier, de oevers en de vogels; zijn de moeite van het bekijken waard. Woensdag 12 juni 2002 was het dan ein delijk zover, de prijsuitreiking van de ballonwedstrijd, welke was georgani seerd ter gelegenheid van het 25-jarig be staan van Frans Becx Tuinmachines B.V. Onder de vele deelnemers waren er uiteindelijk 6 prijzen te verdelen met als hoofdprijs een Berg Toys skelter t.w.v. €299,00. Graag willen wij iedereen bedanken voor hun aanwezigheid en sportieve deelname aan de ballonwedstrijd. Ook wensen wij de prijs winnaars veel plezier met hun behaalde prijs. Oisterwijkseweg 43 MOERGESTEL Tel. 513 2268 Zaterdag 22 juni a.s. geven de leerlingen van de Tilburgse Dans- en Muziek school, locaties Oisterwijk en Tilburg een slagwerkconcert in cultureel Cen trum de Schalm, Eikenbosch 1 te Berkel- Enschot. Je kunt natuurlijk drumstellen horen, maar ook gestemd slagwerk zoals marimba, vibrafoon en xylofoon. Verder Braziliaans slagwerk, een djebe-groep met Afrikaanse ritmes, kortom voor ieder wat wils. De leerlingen van de mu ziekschool hebben weken gerepeteerd om hun programma af te krijgen en ze willen dit graag laten horen op deze dag. Het optreden begint om 16.00 uur, de toegang is gratis en iedereen is van harte welkom. Vanwege het grote aantal dieren dat bij ons wordt binnengebracht, hebben we steeds meer geld nodig. Gelukkig steunt u ons als dona teur en daar zijn we heel blij mee. Maar u kunt nog meer doen: uw printercartridges voor ons bewaren en opsturen naar Future Green, een bedrijf dat cartridges recycled en een tweede leven geeft. Via de Zeehondencrèche (0595- 526526) en Future Green (info@empty.nl) kunt u speciale zakjes bestellen voor portvrije ver zending. Iedere lege cartridge levert ons 1,82 op. Het zou prachtig zijn als u zoveel mogelijk cartridges zou kunnen verzamelen. Thuis, maar ook op uw werk, van de club of van de buren. Ieder cartridge betekent 2 kilo vis voor de zeehonden... Op zondag 23 juni zal op het terrein rondom de Spoordonkse Watermolen, tussen 11.00 uur en 18.00 uur, wederom een groot aantal antieke tractoren en stationaire motoren staan opgesteld. Deze oude wonderen van techniek, waaronder legendarische namen als Deutz, Lanz-Buldog en Vierzon, zijn van nabij te bewonderen. huis. Zeker als u voor uw hypotheek naar de grootste hypotheekverstrekker van Nederland gaat:de Rabobank.Want daar pakken we niet meteen de rekenmachine. Het zit er weer op, de 2-jaarlijkse bazar voor ons project Hogar San Pedro. U weet wel, het medisch opvangcentrum voor kansloze zieke kinderen en volwassenen in Peru. Het was weer ouderwets gezellig met de vele koopjes en het Rad van avontuur. Het weer werkte goed mee en de opbrengst was fantastisch. De bazarcommissie wil dan ook iedereen die in één of andere vorm heeft bijgedragen aan het succes bij deze bedanken. Want zonder winkeliers in Oisterwijk, sponsors, vrijwilli gers, mensen die spullen hebben gegeven en De Gèsselse voor de publiciteit, zou dit alle maal niet mogelijk zijn geweest. Nogmaals onze dank, mede namens de mensen uit Peru. Ada Keij-van den Oever Unieke excursie naar de zeldzame blauw- graslanden van Natuurmonumenten Op zaterdag 22 juni om 11.00 uur organiseert Bezoekerscentrum Oisterwijk een eenmalige excursie langs de zeer zeldzame ’’blauwgras- landen”, onder leiding van een van de bos wachters. De excursie zal ongeveer twee uur duren en is gratis voor leden van Natuurmonu menten, niet-leden betalen €2,25. Aanmelden is vereist. Het gebied de Smalbroeken, ten zuidoosten van Natuurgebied Kampina, kenmerkt zich door de aanwezigheid van zogenaamde ’’blauw- graslanden”. Deze voormalige hooilandjes zijn schraal en nat, maar daardoor zeer bloemrijk. Er groeien speciale soorten als Blauwe knoop en Spaanse ruiter. De kenmerkende blauwe gloed die over deze voormalige hooilandjes ligt ontstaat door de aanwezigheid van bepaalde grassoorten als Blauwe zegge. In ons land is nog slechts 20 ha. van deze uiterst zeldzame graslan den te vinden. Ongeveer een derde ervan bevindt zich in ons gebied. De boswachter laat u tijdens deze excursie enkele van deze unieke ’’blauw- graslanden” zien en vertelt hoe natuurbeheer helpt de zeldzame vegetatie van deze zorgen kindjes in de Nederlandse natuur te herstellen. Voor reservering en nadere informatie over vertrekplaats van deze unieke excursie kunt u bellen met het Bezoekerscentrum Oisten- vijk, tel. 521 9209. Vergeet niet goede wan delschoenen aan te trekken! Uitslag Plaats waar de ballon is neergekomen 1. Daisy van Wijnen (Tilburg) Den Haag 2. Judith de Jong (Moergestel) Voorthuizen 3. Mariska van Huygevoort (Goirle) Hoevelaken 4. Marielle Weytmans (Udenhout)/ Barneveld 5. Dennis Coolen (Hooge Mierde) Woudenberg 6. Nicole van Spaandonk (Berkel-Enschot) Woudenberg Het terrein is gratis toegankelijk en geopend voor het publiek van 11.00 uur tot 18.00 uur. PAGINA 5 DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 19 JUNI 2002 JKH DBS BOWNE

Weekblad Moergestels Nieuws | 2002 | | pagina 5