Leiding Jeugd- vakantieweek s PROFIL? Buurtvereniging ’De Oistelvoirtjes Op woensdag 26 juni van 14.30 tot 16.30 u. hebben we een indianenmiddag georgani seerd voor de kinderen van 2 jaar tot en met kinderen van groep 2 op het Mispelbos. We gaan knutselen, verven, voorlezen en nog veel meer. Leuk als jij erbij bent, kom je ook? Bijzondere prestatie Aphrodite 3 P* P. Terwindt P. Blessing-van Luijt HUISARTSEN In Memoriam Willy Schreurs WOENSDAG 19 JUNI 2002 - 27e JAARGANG - Nr. 1197 Moergestel Biest-Hautakker Haghorst De praktijk is gesloten op donderdag 27 en vrijdag 28 juni. Leer in 14 weken blind typen op de computer! E. van DELFT Oisterwijkseweg 67, Moergestel Telefoon 513 1424 Schepens Tweewielers Nieuws van de infowinkel Huurverhoging Huidverzorgingsinstituut i! A nhmAito 1 ji de M.O. Jj Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268, Fax (013) 513 2871 - E-mail: buro76@wolmail.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties tot en met zondagavond - www.gesselse.nl (voorheen 'Moergestel-Nieuws Tot vrijdag, Organisatie Jeugdvakantieweek Groetjes van buurtvereniging ”de Oistelvoirtjes” We starten weer in september. Geef je snel op voor de laatste plaatsen. Tel. (013) 5136460 of 06-12394190 Waarneming: Laat op tijd uw medicijnen aanvullen! i DE FIETSSPECIALIST Kerkstraat 21, Oisterwijk, Tel. 5217326 E-mail: Profileschepens@hetnet.nl Ruim 75 jaar fïetsplezier! Eigen parkeerplaats via Vloeiweg ’s-Maandags gesloten Uw verhuurder dient een huurverhoging- voorstel minstens twee maanden voor de voorgestelde ingangsdatum bij u in te dienen. Op grond van een aantal punten kunt u be zwaar maken tegen de huurverhoging: ORTHOPEDISCHE SCHOENTECHNIEK Industrieweg 21b, 5066 XJ Moergestel voor vacatures, zie: www.cso-orthoDedie.nl Op zaterdag 7 september vieren we voor alle leden het 20 jarig bestaan van de buurtvereni ging. We beginnen met een fotofietstocht voor het hele gezin. Aanvang tussen 13.00 en 13.30 u. en hopen om 17.00 uur weer terug te zijn. Verza melen op het Mispelbos. ’s-Avonds om 20.00 uur hebben we een feest avond met als thema ’’Flower Power Country Feest” Dit grandioze feest vindt plaats in ”Den Donk” en is toegankelijk voor de jeugd vanaf het voortgezet onderwijs tot en met 100 jaar! Op deze avond is de barbecue gratis. Doe eens gek en kom verkleed. Opgeven voor zowel de fietstocht als de feest avond kun je tot 5 juli bij Elly van den Meijden- berg, De Voorbeemt 5. Hopelijk kunnen wij elkaar ontmoeten zodat het een geslaagde dag gaat worden. Tot dan. In het ziekenhuis te ’s- Hertogenbosch over leed maandag 10 juni jl. Willy Schreurs. Veel Moergestelnaren kennen hem ongetwij feld nog als de man die 14 jaar lang het diri gentenstokje hanteer de bij harmonie 'Prin ses Juliana’. Door het toenmalige bestuur werd Willy in 1973 naar Moergestel gehaald. De keuze om juist hem als dirigent te benoemen bleek achteraf gezien ’n hele goede. De be roepsmusicus Schreurs (hij was le klari nettist bij Het Brabants Orkest) bracht in de jaren dat hij hier actief was de harmonie op het plan waarop die nu verkeert: de afdeling Uitmuntendheid. Willy was een man die de kunst verstond om amateur-musici te inspireren. Zelf legde hij daarvoor een ongekend enthou siasme aan de dag. Zijn interpretatie van blaasmuziek verdiende alom respect, en harmonie ’Prinses Juliana’ had het geluk dat het op precies het juiste moment de juiste man vond om de muzikale leiding in handen te geven. In een apart kader belichten we de succes sen die Willy Schreurs met de harmonie mocht behalen. In ’slechts’ acht jaren tijd lukte het hem om te promoveren van de 3e afdeling naar de afdeling Uitmuntendheid. Een ongekende prestatie! Het tekent ook vooral de wijze waarop het ’klikte’ tussen zowel dirigent als de muzikanten. Velen daarvan nodigde hij ook regelma tig uit om andere orkesten te komen ver sterken waarover hij de leiding had en menig Moergestelse muzikant speelde als gast mee bij o.a. concoursen en con certen. Ik mocht er graag bij zijn en vol deed graag aan die verzoeken. Willy’s loopbaan kende enkel muziek. Voor zijn vele verdiensten is dan ook on derscheiden met de Koninklijke Ereme daille in goud verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. Stond je met hem te praten dan was mu ziek altijd de gesprekstof. Hij leefde er voor en had ook alle mogelijkheden om zich heen om zich te laten inspireren. Schilderachtig wonend in een van de mooiste gebieden die St. Michielsgestel rijk is deed hij die inspiratie op in een prachtig rustige en natuurlijke omgeving. Het viswater bij de achterdeur en het hengeltje altijd gereed... Als de dag van gisteren herinner ik me nog de tijd die we doorbrachten nadat we op 2e Pinksterdag 1980 terugkeerden van een kennismakingsbezoek aan het Duitse Hei den. Jawel, ook Willy was daarbij, want bij het leggen van dergelijke contacten is het samengaan en de samenwerking van twee dirigenten van groot belang. En de beide Willy’s lagen elkaar wel: Willy Ross (Mu- sikkapelle Heiden) en ’onze’ Willy. De laatste jaren ging het niet goed met de gezondheid van Willy Schreurs. Juist in een periode dat het toch wat beter leek te gaan kwam het afscheid nog min of meer onverwacht. Maandag 10 juni verwisselde hij op 70-ja- rige leeftijd het tijdelijke voor het eeuwige. Zaterdag 16 juni werd hij na een afscheids- dienst in crematorium Maaslanden te Vlij men gecremeerd. Wij wensen zijn vrouw Elly de nodige kracht en sterkte in de ongetwijfeld moei lijke periode die voor haar ligt. De volgende geslaagden zijn op dit moment bij ons bekend en willen we graag van harte feliciteren: Koning Willem IICollege Tilburg VWO: Fieke Lemmens; HAVO: Susy Lapien; MAVO: Nikkie Heijnen, Adriaan Kastelijn, Suzan Verheijen en Mark van de Wouw. Theresia Lyceum Tilburg HAVO: Sanne Nouwen. ’t Ruiven Berkel-Enschot MAVO: Ruud Aarts, Anne van der Avoort, Ruud Donkers, Jos van Esch en Kees Ketelaars. St.-Odulphuslyceum Tilburg VWO: Mare Bonnet, Ard Burgers, Lieke Denissen, Pauline Hoogeland, Sjoerd Hooghiemstra, Rob van der Pluijm, Sophie Roborgh, Juliën van Velthoven en Niels Willems; VWO ongedeeld: Niels Helmer en Rob van den Meijdenberg; MA VO: Miriam van Gestel, Pepijn van Gils, Linda Mathijssen, Erik Rommen en Bram van Velthoven. SG De Rooi Pannen Tilburg AL4 VO: Sadia Dost. Staat jouw naam er nog niet bij en is ook je school nog niet vernoemd? Vraag dan even of ze ons de namen per e-mail toezenden. Dan maken wij het graag in orde: buro76@wolmail.nl Natuurlijk is er alle respect en lof voor alle geslaagden de afgelopen week en ook nog de komende weken, 'n Bijzondere prestatie willen we toch graag even apart belichten omdat hij ook op de school voor zijn prestatie nog eens in het zonnetje werd gezet. Het betreft Wim Verhagen uit de Herengoedstraat die de opleiding VWO profiel Natuur en Techniek volgde aan het Onze Lieve Vrouwe Lyceum in Breda. Wim en zijn ouders keerden vorig jaar na ’n verblijf van enkele jaren in Molenschot terug naar Moergestel Vanwege de toenmalige woonplaats was er de logische keuze van Breda. De 17-jarige Wim slaagde met ’n gemiddelde van 8,6! Kijk eens naar zijn cijferlijst: 2 x 7, 2 x 8,8, 8 x 9 en 1 x 10. Dat mag wel eens apart vermeld worden! Wim gaat nu ruimtevaart- en luchtvaarttechnologie doen aan de Technische Universiteit van Delft, tenzij hij wordt goedgekeurd voor officier-vlieger bij de luchtmacht. Van harte proficiat! Heb je je al opgegeven om een groepje te lei den tijdens de jeugdvakantieweek, of ben je het in ieder geval van plan, kom dan vrijdag 21 juni a.s. om 20.00 uur naar Den Donk. Daar verdelen we dan de groepen en bespre ken het programma. We zijn nog steeds op zoek naar leiding, dus als je nog iemand weet, breng die dan vrijdag mee! Kun je vrijdag niet komen, maar wil je wel meedoen, bel dan even met Geesje van den Boer (505 2345). je i luiuvbiLui gn iyoii iolill h m Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 J 1de huur wordt met een te hoog percentage verhoogd; 2. de huur zou door de huurverhoging boven de maximale huurprijsgrens komen te liggen; 3. de verhuurder heeft een huurverhoging van meer dan 2,7% voorgesteld, zonder een pun tentelling van de woning bij te voegen; 4. de verhuurder heeft een huurverhoging van meer dan 2,7% voorgesteld zonder een vol ledig ingevulde toelichting op zijn onder- houds- en huurprijsbeleid bij te voegen. Een bezwaarschrift dient u binnen zes weken na de ingangsdatum van de huurverhoging bij uw verhuurder in te leveren. Honoreert de ver huurder uw bezwaar niet en wil hij de huurver hoging doorzetten, dan dient de verhuurder binnen twaalf weken na de voorgestelde in gangsdatum uw bezwaarschrift in te leveren bij de huurcommissie die de zaak dan verder in behandeling zal nemen. U kunt een bezwaarschriftformulier down loaden op www.vrom.nl of aanvragen bij het se cretariaat van de huurcommissie, tel. 0800 - 488 72 43. Voor een compleet overzicht van alle cijfers en de regeling verwijzen wij u naar de folder ’Vragen over huur van zelfstandige woningen’ die u via telefoonnummer 0900 - 8052 0,20 p/m) kunt bestellen bij het Ministerie van VRÓM. U kunt de folder ook ophalen bij het parochiecentrum op maandagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur. Willy Schreurs Dirigent ’Prinses Juliana’ 1973 - 1984 De successen van Harmonie ’Prinses Juliana’ onder leiding van dirigent Willy Schreurs. 16 juni 1974 Vierlingsbeek 3e Afdeling, 294 punten le prijs met promotie 31 oktober 1976 Lieshout 2e Afdeling, 302 punten le prijs met promotie 16 januari 1977 Rosmalen Brabants kampioen 5 november 1978 Vught le Afdeling, 295,5 punten le prijs met promotie 23 mei 1982 Vught Afdeling Uitmuntendheid 290.5 punten, le prijs 23 november 1985 St. Michielsgestel Afdeling Uitmuntendheid 292.5 punten, le prijs B 5 1 Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.JJj 5

Weekblad Moergestels Nieuws | 2002 | | pagina 1