Je gratis diplomamap ligt voor je klaar! ‘TlCWARTIERKE Geslaagd? Geslaagde Familiedag ’t Rootven Leden sterk betrokken bij fusie Rabobank ’’Prinses Juliana” naar Dongen Laatste mededelingen over de Roefeldag 22 juni Peer Paorel opgeknapt na valpartij Oisterwijkse reus ziet er beter uit dan ooit Agenda juni 2002 Fractieberaad m aWK jeugd- en jongerencentrum toe. Voor de particulier wordt het steeds gemak- kelijker om, mede dankzij internet, kennis te vergaren. Verder neemt binnen de financiële sec tor de regelgeving sterk toe. Dit alles vraagt om een verhoging van de kwaliteit van dienstver lening. Om deze kwaliteit ook in de toekomst te kunnen garanderen hebben de twee banken besloten een fusie aan haar leden voor te leggen. Schaalvergroting leidt daarnaast tot kostenbe heersing, waarvan klanten en leden kunnen profiteren in de vorm van gunstige tarieven. menten van kunststof. De ondernemer heeft de ’facelift’ van Peer Paorel voor niets uitgevoerd. De stichting is blij met dit gebaar. Peer Paorel is wel tegen allerlei onheil verzekerd, maar niet tegen een valpartij als gevolg van een rukwind. De stichting heeft volgens secretaris Henk Berben nieuwe afspraken gemaakt om dit in het De vrijwilligers willen we er aan herinneren dat op DINSDAG 18 juni a.s. om 19.00 uur in de Waterhoef de vrijwilligers-instructie- avond is. Wij hopen (maar weten bijna zeker) dat het voor IEDEREEN een leuke dag wordt op 22 juni a.s. Zondag 2 juni organiseerde Buurtvereniging ’t Rootven voor de eerste maal een familiedag. Een zeer geslaagde dag, waar men zijn buurtgenoten eens op een andere manier leerde kennen. Donderdag 20 juni ’02 zullen de leden een definitief besluit nemen over het wel of niet doorgaan van de voorgenomen fusie. Leden van Rabobank Moergestel kunnen hun stem laten horen in Partycentrum ’t Draaiboompje te Moergestel en de leden van Rabobank Hil- varenbeek-Diessen zijn uitgenodigd in Cultureel Centrum Elckerlyc te Hilvarenbeek. De Oisterwijkse reus Peer Paorel is weer hersteld. Het gezicht van de reus was flink beschadigd nadat hij tijdens een optreden in het Leypark in Tilburg door een rukwind tegen de grond was gegooid. "Het is alsof hij meer lacht dan voor heen”, reageert secretaris Henk Berben van de Reuzenstichting tevreden op de geslaagde opknapbeurt. Het ongelukje met Peer Paorel gebeurde toen het driekoppige reuzengezelschap een optreden verzorgde tijdens de Koninginnedagviering in Tilburg. Het weer van die dag werd geken merkt door stevige rukwinden. Hoewel daar ter dege rekening mee werd gehouden, heeft een van deze vlagen het reuzengezelschap toch ver rast. Het ongelukje was voor FC NOTT extra sneu. WAAROM FUSIE? Rabobank Moergestel en Rabobank Hilvaren- beek-Diessen zijn beide kwalitatief goede en financieel gezonde banken. Waarom dan tóch een fusie? De markt staat niet stil. Schaalver groting kenmerkt de agrarische branche en in de MKB-sector neemt de prijsconcurrentie Leden van de Rabobank Moergestel en Rabobank Hilvarenbeek-Diessen nemen tijdens de Algemene Ledenvergadering op donderdag 20 juni a.s. een besluit over de voorgenomen fusie tussen beide banken. Om in het najaar tot een fusie te komen, moet 75 van de aanwezige leden vóór fusie stemmen. Al tijdens de eerste leden bijeenkomst bleek dat veel leden overtuigd zijn van de noodzaak tot fusie. Dit Oisterwijks gezelschap was voor de eerste keer met de reus op stap gegaan nadat het beheer van Peer Paorel van De Mènnekes was overgenómen. Overigens heeft FC NOTT het hart verpand aan de reus. De leden hebben Peer Paorel omarmd en zien uit naar het eerstvolgende optreden op 16 juni in Bergen op Zoom. De drie reuzen zijn trouwens op 8 sep tember aanstaande in Moergestel te zien tijdens een groot gildenfeest. De sponsoren die het mogelijk maken dat wij geen bijdrage van kinderen hoeven te vragen voor deze dag zijn: Gemeente Oisterwijk, Vereniging Trappaf, Wijkgebouw de Bunders, Ontmoetingscentrum de Waterhoef en de Coppele, Wijkvereniging Pannenschuur, Makelaar van den Elzen, Administratiekantoor van Keulen, Rabobank Oisterwijk en Rabobank De Algemene Ledenvergaderingen begin nen om 20.00 uur. Leden die verhinderd zijn, kunnen toch hun stem laten gelden middels een volmacht. Beide Rabobanken roepen alle leden op te komen en mee te beslissen over de toekomst van hun Rabobank. De kinderen worden tussen 09.00 en 09.30 uur verwacht in Durendael, waar zij hun begelei- der/ster voor die dag kunnen vinden bij het routemlmmer. Als je het kaartje kwijt bent kun je je melden bij de organisatie. Er zijn lijsten met daarop de namen van alle kinderen en dan hebben we je groepsnummer al snel gevonden. De meeste groepen zullen rond 15.00 uur weer terug zijn in Durendael, maar het kan zijn dat het wat later wordt. Tussen de middag komen alle groepen terug in Durendael om gezamen lijk te eten. Je moet wel even zelf wat brood mee brengen; wij zorgen voor drinken. Voor het ’thuisfront” geven wij ook nog even het telefoonnummer van Durendael: 528 6795. Daar zijn de hele dag mensen aanwezig die weten waar iedereen is in geval van calamitei ten. Zonder de inzet van 120 enthousiaste vrijwil ligers, 39 bedrijven/verenigingen/instellingen en onze sponsors zou deze ONTZETTEND LEUKE DAG voor kinderen niet mogelijk zijn. Wij willen nu dus al iedereen bij voorbaat hartelijk bedanken!!! Zaterdag 15 juni: picknick spelletjes met een ritje in een huifkar! 13:30-16:00 uur; entree €3,-; alle leeftijden; inschrijven t/m 12 juni. Woensdag 19 juni: bingo; 14:00 uur; entree €2,-; leeftijd vanaf 8 jaar; met fantastische prij zen! Zaterdag 22 juni: Roefeldag. Woensdag 26 juni: oefenen Talentenpodium. Nu kun je alvast oefenen voor je optreden. Als je vragen hebt of uitleg nodig, kun je het nu doen Zaterdag 29 juni: grote afsluiting! Talentenpo dium; zaal open 13:30 uur. Inschrijfformulieren op basisscholen in Moergestel en bij ’t Kwar- tierke; inschrijven t/m 26 juni. Tweeny disco 19:30-23:00 uur; entree GRATIS, leeftijd van 10 tot 15 jaar.- Zo’n 70 buurtbewoners, allen afkomstig uit Rootven, Prinsessenstraten, Krijtestraat, hebben bij D’n Donk genoten van het prachtige weer, de vele spelletjes en tot slot een heerlijke bar becue. Voor de kinderen was er een trampoline, een reuzenganzenbord, sjoelen, zenuwspiraal, waterwip, schminken en nog veel meer. De vol wassenen konden genieten van de spelende Moergestel en Emte Supermarkt. Bedankt! De bedrijven waar we naar toe gaan zijn: In Moergestel: Aspergekwekerij Hamilton, Bakker van Hulten, Schoonheidsspecialiste IJsseldijk, Huize Stanislaus, Vrijwillige Brand weer, Cafetaria Epi, Standerdmolen, Vissen- kwekerij, Creanita, Jumbo Supermarkt, Ver- haaren Groenten, bibliotheek, B en E groenten en fruit. In Oirschot: Rijkswaterstaat (hier gaan ALLE groepen naar toe!) en in Oisterwijk: Bert’s Bike Shop, Hendrikx Matrijzen, Elektro techniek Teurlings, Action Sportcentre, Emte supermarkt, Rode Kruis, Pannenkoekenhuis Struifkabouter, Gevangenisvoorlichting, Gilde St. Sebastiaan, Edah supermarkt, Blindenvoor lichting (J. Stokkermans/R. Snoeren), Taxandria Patriotjes,Hoveniersbedrijf Klerks, Ijssalon Matteo, Volkstuinvereniging Westend, Zorg centrum De Vloet, Bezoekerscentrum Natuur monumenten, Kwekerij de Molen, Wijkgebouw Waterhoef, Verloskundigen De Spil, Camping De Boskant, Oisterwijkse Transport Onder nemers, Bloemsierkunst Philomena, Digitaal Oisterwijk en Restaria Pannenschuur. kinderen, een oude film over Moergestel, een prima bar en gezellige muziek uit de disco van Dirk Kemps. Voor zowel volwassenen als kin deren waren er volop prijzen te winnen in de loterij. Mede dankzij de medewerking van de vele sponsors is de familiedag een geslaagde activiteit van de buurtvereniging, die zeker voor herhaling vatbaar is. In het kader van de voorbereiding op deelname aan het concours op 23 novem ber a.s. heeft onze Muziekvereniging Prinses Juliana een aantal (extra) concer ten voorzien. Een daarvan is een uitwis- selingsconcert dit maal buiten de ver trouwde eigen concertzaal, Den Boogaard. Op zaterdag 15 juni a.s. verzorgt onze har monie, samen met de ontvangende Harmonie Musis Sacrum uit Dongen, een concert in de Cammeleur aan de Hoge Ham aldaar. Er komt een gevarieerd programma op de lessenaar van de muzikanten. Zo zal het moeilijke concours- werk Reminiscencia Gitana van componist André Wagnain voor de eerste keer in het open baar worden uitgevoerd. Dit alleen al met daar bij nog de overige muziek van zowel ’’Prinses Juliana” als van Harmonie Musis Sacrum zal een bezoek aan Dongen meer dan waard zijn. De aanvang is bepaald op 20.00 uur. BETROKKENHEID De leden voelen zich sterk betrokken bij de ont wikkeling van hun bank. Dat mag geconclu deerd worden uit de vele vragen en kritische opmerkingen die tijdens de eerste ledenbijeen komst van 23 mei jl. naar voren kwamen. Er vond een levendige discussie plaats, die de betrokkenheid van de leden bij hun Rabobank duidelijk verwoordt. Zowel in Hilvarenbeek- Diessen als in Moergestel waren de leden zich bewust van het nut van de fusie. In Moergestel leefde echter het gevoel dat hun bank een stuk van haar eigen identiteit verliest, terwijl dit in Hilvarenbeek-Diessen minder speelde. Uit gangspunt van de fusie is dat de Rabobank- kantoren te Diessen, Hilvarenbeek en Moerges tel gehandhaafd blijven en dat in alle kantoren de diensten geleverd worden waar de markt om vraagt. Alles is rond: de bedrijven weten dat we komen, de vrijwilligers zijn uitgenodigd voor de informatiebijeenkomst op 18 juni en de 460 kinderen weten in welk groepje ze zitten. Wel willen we nog even laten weten dat we op 22 juni 2002 ver trekken, eten en afsluiten in Scholengemeenschap Durendael aan de Van Keme- nadelaan in Oisterwijk. vervolg te voorkomen. ”Het hele gezicht is er flink op vooruitgegaan”, aldus Berben over de restauratie. ”Hi j heeft meer kleur gekregen, is sprekender geworden. Had Peer Paorel eerst een beetje een tanig gezicht, nu is het een goedlachs type geworden. Een ambassadeur van Oisterwijk waardig.” Het probleem met het gelaat van Peer Paorel na de valpartij was, dat de huid op tientallen plaatsen was verbrokkeld. Alleen een expert kon hier helpen. En deze helpende hand werd gevonden in de maker van de koppen: Pierre van Wanrooy uit Kaatsheuvel. Pierre heeft vroeger op de Efteling gewerkt als ontwerper. Hij heeft een eigen bedrijf, Polyco in Tilburg, dat is gespecialiseerd in het maken van orna- Ter voorbereiding op de ko- 1 j» mende raadsvergaderingen komt onze fractie bijeen op I i maandag, 17.juni en 1 juli om I mJ 20.00 uur in kamer 9 op de eerste verdieping van het Ou de Raadhuis op De Lind. In de fractieverga dering op maandag 1 juli wordt de voorjaarsnota besproken. Daarna gaat onze fractie met vakan tie. Wij wensen ook u een fijne vakantie en on ze e.v. fractievergadering is op 2 september a.s. Onze fractie bestaat uit Cora Steffens, frac tievoorzitter, de raadsleden Janneke Oldenhof en Joop Rakhorst en de commissieleden Lies- beth Beek, Bas Hessels, Harm Horlings, Wout Polderman, Frank Smit en Joost Wagenmakers. In verband met zijn verhuizing naar elders gaat commissielid Frank Smit ons helaas verlaten. Voor vragen of sugesties kunt u contact opne men met Cora Steffens (52 884 49) of Janneke Oldenhof (52 301 50). Bezoek ook eens onze actuele website www.wdoisterwijk.nl L 7 PAGINA 7 Rabobank Moergestel Rabobank Je bent geslaagd. Gefeliciteerd! Waarschijnlijk staatje hoofd nu alleen maar naar vakantie en een beetje de beest uithangen op feesten van je klasgenoten. Een bezoek aan de Rabobank is dan wel het laatste waar je aan denkt. Sorry, maar dan gaat er wel een gratis diplomamap aan je neus voorbij. En die is nou netzo handig als je straks gaat studeren of solliciteren. Wij doen daar namelijk kopietjes in van je diploma en cijferlijst. Prettige vakantie! DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 12 JUNI 2002

Weekblad Moergestels Nieuws | 2002 | | pagina 7