Avondvierdaagseweer viel mee... Zonne- bloem- S loterij s Meningokokkencampagne 2002 Het ministerie van VWS heeft besloten om alle kinderen in de leeftijd van 1 t/m 18 jaar een gratis vaccinatie aan te bieden tegen meningokokken C. Het ministerie is tot dit besluit overgegaan, omdat het laatste jaar de meningokokken C infec ties vaker voorkomen in Nederland dan vroeger. Aan: alle jongeren en ouderen in Moergestel J' VOGELS profil: DE FIETSSPËCIALIST Kapsalon Barbers |i Aphrodite RADIO TELEVISIE Vaderdagtip: Fietscomputer 13? Vólgende week mogelijk geen MTV Schepens Tweewielers WOENSDAG 12 JUNI 2002 - 27e JAARGANG - Nr. 1196 Moergestel Biest-Hautakker Haghorst Huidverzorgingsinstituut 75 Leer in 14 weken blind typen op de computer! O [FOUT© ©IP©IW Rootven 66 Moergestel Tel. (013) 513 14 35 de esselse iVi Openingstijden: Rootven 35, Moergestel, Tel.: (013) 513 22 21 Uitgave en redactie: Buro ’76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268, Fax (013) 513 2871 - E-mail: buro76@wolmail.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur: e-mail uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties tot en met zondagavond - www.gesselse.nl Als u de Zonnebloem een warm hart toedraagt, steun dan dit werk en koop loten!!!!! (voorheen 'Moergestel-Nieuws Het zag er de dagen voorafgaand aan de 20e editie van de Moergestel wandel- avondvierdaagse niet al te betrouwbaar uit. Tenminste, als je de weersvoorspel lingen mocht geloven. Toch mochten, afgezien van ’n enkel buitje, de liefst 694 deelnemers tevreden zijn. Het was prachtig wandelweer. Zelfs dreigende wolken tijdens de feestelijke intocht op vrijdagavond konden de feestelijke stemming niet verpesten. Voorafgegaan door harmonie ’Prinses Juliana’ haalden alle ingeschreven deelnemers de eindstreep en dat is op zich al een bijzondere prestatie. Nét geen record dus, maar toch een tevreden organisatie die ook deze 20e editie tot een succes wist te maken. ORTHOPEDISCHE SCHOENTECHNIEK Industrieweg 21b, 5066 XJ Moergestel voor vacatures, zie: www.cso-orthopedie.nl We starten weer in september. Geef je snel op voor de laatste plaatsen. Tel. (013) 5136460 of 06-12394190 Ik geef me op voor de jeugdvakantieweek: N aam-- Adres:- Tel. Geboortedatum:.Leeftijd is dus: O Ik doe als groepsleiding mee aan: 0 programma A (groep 1-2) 0 programma B (groep 3-4-5) 0 programma C (groep 6- 7-8) O Ik doe mee als spelleiding O Ik doe mee als algemene hulp De jaarlijks Zonne- r<7 x/ bloemloterij is weer van start gegaan. fy De vrijwilligers van de Zonnebloem afd. Moergestel zullen in de periode van 10 t/m 22 juni bij u aan bellen om loten te verkopen. De loterij is een belangrijke bron van inkomsten voor de Zonnebloem. De opbrengst komt ten goede aan de landelijke en plaatselijke Zonnebloem. De Zonnebloem zet zich in voor langdurig zieken, lichamelijk gehandicapten en hulpbehoevende ouderen. Mede dankzij deze loterij kan de Zonnebloem activiteiten en vakanties organiseren. Met de loterij zijn aantrekkelijke geldprijzen te verdienen. De trekking is in november en de winnaars krijgen persoonlijk bericht. De prijs per lot is 1.20 en per lot hebt u twéé kansen op een prijs. De werkzaamheden zijn nodig om het signaal van de lokale omroep aan te sluiten op de glas vezelnetten van Oisterwijk en van Moergestel. Na de ’verglazing’ zou de beeldkwaliteit van MTV en het FM-stereo signaal van MTV-Radio verbeterd moeten zijn. Voor meer informatie: zie www.moergesteltv.nl jtl h 5 i Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.jJj Kinderen die 6 maart jl. tijdens de grootschalige campagne in Rosmalen zijn gevaccineerd tegen meningokokken C hoeven niet opnieuw ingeënt te worden. Deze kinderen worden wel opgeroe pen, omdat er verhuizingen in de gemeente voorgedaan kunnen hebben waar de GGD geen zicht op heeft. De kinderen kunnen op de regi- Vanaf begin juni 2002 ontvangen alle kinderen in de leeftijd van 1 t/m 18 jaar in de regio Hart voor Brabant een oproepbrief om zich te laten vaccineren. De vaccinatiecampagne verloopt in 2 fasen. De kinderen van 1 tot en met 5 jaar en de kinderen van 15 tot en met 18 jaar worden voor de zomer vakantie opgeroepen. In totaal zo’n 110.000 kinderen. Na de zomervakantie -waarschijnlijk begin ok tober- wordt de de leeftijdsgroep van 6 tot en met 14 jaar gevaccineerd. Dit zijn ook zo’n 110.000 kinderen. Zij ontvangen later een oproep. Het is dus niet nodig om hierover con tact op te nemen met de GGD. De reden voor de keuze van 2 vaccinatiemomen- ten ligt in de beschikbaarheid van het vaccin, er is niet voldoende vaccin beschikbaar om voor de zomervakantie alle kinderen te vaccineren. In de regio Hart voor Brabant zijn de vacci- natiedagen voor de zomer van 24 juni t/m 3 juli 2002. Per gemeente wordt er op tenminste 1 locatie gevaccineerd. Kinderen worden op postcode op geroepen. De GGD verzoekt iedereen dringend zich aan de geplande oproepdatum en tijd te houden. Dit in verband met het vermijden van lange wachttijden. De vaccinatie na de zomer start waarschijnlijk begin oktober 2002. De oproepset die kinderen ontvangen bevat een landelijke oproepbrief, een GGD brief met de oproeptijd en -lokatie, en een voorlichtings folder ’Da’s goed gedaan’. stratiestrook, die aan de oproepbrief zit, aange ven dat ze al gevaccineerd zijn. Kinderen die in het afgelopen jaar gevacci neerd zijn door de huisarts, kunnen dit ook ken baar maken op de registratiestrook, die aan de oproepbrief zit. Ook zij ontvangen dus een op roep. In overleg met de huisarts of GGD kan eventueel, indien nodig, besloten worden het kind (nogmaals) te vaccineren. Kinderen die een bewezen meningokokken- ziekte hebben doorgémaakt, moeten wel ingeënt worden, omdat het doormaken van de ziekte on voldoende bescherming geeft. Als kinderen of ouders/verzorgers vragen hebben over de meningokokkencampagne of meningokokken in het algemeen, kunnen ze een gratis landelijk informatienummer bellen: 0800 - 3008051. Dit nummer is bereik baar op werkdagen van 9.00 - 21.00 uur. Ook kunnen ze de speciale website van het ministerie van VWS raadplegen: www.vac- cinatie.minvws.nl. Of de website van de GGD: www.ggdhartvoorbrabant.nl Voor alle duidelijkheid nog het volgende. De "Vaccinatiecampagne biedt alleen bescherming tegen meningokokken C. Dit is slechts ca. 40% van het aantal meningokokkenziekten in Neder land (60% van de gevallen betreft type B, hier is helaas nog geen vaccin tegen). De GGD adviseert ouders daarom ook na de vaccinatie alert te blijven op de onderstaande ziekteverschijnselen: koorts gecombineerd met spierpijn, koude rillingen, misselijkheid en braken gevolgd door hoofdpijn, vooral bij het buigen van de nek (nekstijfheid). Bij bloed vergiftiging (sepsis) komen daarbij: donker rode vlekjes op de huid die niet weg drukbaar zijn en sufheid. Het advies van de GGD is dat ouders bij het zich voordoen van bovenstaande verschijnselen direct contact opnemen met hun huisarts. Zoals jullie in elders in dit blad kunnen lezen, kunnen de kinderen uit Moergestel zich deze week opgeven om deel te nemen aan de jeugdvakantieweek. Omdat we ook dit jaar weer een grote deelna me verwachten, zijn we nog op zoek naar lei ding. Als je zelf al eens als kind hebt meegedaan aan de jeugdvakantieweek, dan weet je hoe leuk het is. Mocht je nog nooit zelf meegedaan heb ben, maar lijkt het programma je wel wat en heb je tijd van 12 t/m 16 augustus, geef je dan op als leiding. Vanaf 15 jaar kom je in aanmerking om een groep te leiden. Je mag je samen met iemand anders opgeven, maar alleen kan ook. Wij als organisatie proberen dan een ’’partner” voor je te vinden. Als je zelf deelnemende kinderen hebt, dan hoeft dat geen enkel bezwaar te zijn om toch mee te doen. In onderlinge afspraak zorgt de organisatie ervoor dat je kinderen op tijd op de juiste plaats zijn, ’s Middags kunnen ze even tueel overblijven in Den Donk. Als het je leuk lijkt om mee te doen, maar je moet werken, informeer dan eens bij je werkge ver naar de mogelijkheden van bijzonder/ bui tengewoon verlof voor jeugd- en jongerenwerk. Ook als je nog een opleiding volgt, kun je mis schien het nuttige met het aangename vereni gen. Bij enkele opleidingen kun je studiepun ten krijgen als je meedoet aan activiteiten als de jeugdvakantieweek. Informeer hiervoor eens bij je opleiding. Lijkt het je wel wat om mee te doen, lever het strookje dan in bij Kees van de Loo, Oirschot- seweg 21 of bij Geesje van den Boer, Pr. Mar- di - vr: 9.00 - 18.00 u zaterdag: 8.00 - 15.00 u |4i iirl\/ar7nrninncinctiti ii it Gl 7U Schoolstraat l In verband met werkzaamheden aan het kabelnet in Oisterwijk zal het signaal van de lokale omroepen LOvO en MTV ge durende meerdere dagen onderbroken worden. De werkzaamheden beginnen maandag 17 juni en zullen meerdere dagen in beslag nemen. Gedurende die periode is er geen OHM-tekst TV en geen radio-ontvangst op FM 87.5. Ook de dinsdagavonduitzending van LOvO en de donderdagavonduitzending van MTV zullen waarschijnlijk niet door gaan.Vanaf uiterlijk vrijdag 21 juni is de ontvangst weer hersteld. grietstraat 18. Het strookje in de bus doen bij een van de inleveradressen voor de kinderen kan ook, maar heb je toch nog vragen, bel dan met Kees van de Loo (513 1927) of Geesje van den Boer (505 2345). Twijfel je nog, spreek dan eens iemand aan waarvan je weet dat die al eerder leiding is ge weest. Ongetwijfeld kan die persoon je enthou siast maken voor de jeugdvakantieweek. Heb je niet de hele week de tijd, maar wil je toch meedoen, lever dan ook onderstaand strookje in. We zijn altijd blij met alle hulp die we kun nen krijgen. Doe je mee, kom dan vrijdag 21 juni om 20.00 uur naar Den Donk om uit te zoeken wie welke groep kinderen wil leiden. Tot vrijdag 21 juni! Organisatie jeugdvakantieweek Kerkstraat 21, Oisterwijk, Tel. 5217326 E-mail: Profileschepens@hetnet.nl Ruim 75 jaar fietsplezier! Eigen parkeerplaats via Vloeiweg 's-Maandags gesloten Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 p Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.)J|j

Weekblad Moergestels Nieuws | 2002 | | pagina 1