Koppelkoers voor herhaling vatbaar ’’ROEF Audaci nieuws De Vennen” skeelerde weer naar Den Bosch Dl Kampioen Proficiat jongens en allemaal bedankt voor het fijne seizoen. te Vennen Brabantse Zomer- kampioenschappen zwemmen J eugdschaakclub Moergestel Moergestelse Dartcompetitie 2002 PV Over Berg en Dal Sportvereniging HANDBAL HONK- EN SOFTBAL PAGINA 11 Trainer - leiders 9? HANDBAL IS ALTIJD RAAK! Ook dit jaar organiseerde Schaatsclub ”De Vennen” weer een skeelertocht naar Den Bosch. Oorspronkelijk was als datum voor deze activi teit zondag 26 mei gepland. In verband met de slechte weersvoorspellingen en de regenbui die ’s ochtends even voor zes uur was gevallen, werd de variant op het traditionele dauwtrap- pen uitgesteld tot zondag 2 juni. Deze keuze bleek een juiste want op 2 juni waren de weers omstandigheden schitterend. In alle vroegte skeelerde een groep van 13 leden (helaas wat minder dan wanneer de tocht op 26 mei had kunnen doorgaan) richting de St. Jan. Het peloton skeeleraars bestaande uit 5 dames en 8 heren werd begeleid door 5 fietsers en een volgwagen. Via een prachtige door Mathieu Bruurs uitgezette route over rustige wegen met zo veel mogelijk goed berijdbaar asfalt, werd na een tocht over 33 km Den Bosch bereikt. Deze binnenkomst in Den Bosch was indrukwek- Zie voor foto’s van deze activiteit de website www.devennenmoergestel.nl Verenigingsuitslag: Th Colsen 1, 3,6, 7 (8 mee); L v d Branden 2, 16 (9 mee); L v Boxtel 4, 10, 14 (11 mee); J v Drunen 5,11,12,15,18 (19 mee); A v Hulten 8,19 (10 mee); A Westgeest 9,13,17 (15 mee). In juni 2002 gratis schaaklessen voor basisschoolleerlingen Als je na de zomervakantie een andere sport wilt gaan doen, dan zou je bijvoorbeeld eens kun nen kiezen voor de denksport schaken. Grijp je kans en kom in de maand juni gratis kennis makingslessen volgen. Als je het leuk hebt gevonden dan kun je na de zomervakantie er voor kiezen om jeugdschaak- lid te worden van JSC Moergestel. De afgelopen weken zijn al drie nieuwelingen - alle drie toevallig van basisschool ’’Hertog Jan” - een kijkje komen nemen op de schaak club: Gijs, Tijmen en Mauck. En wat blijkt: zij kunnen zich al heel goed meten met de jeugdschakers die al langer op de schaakclub zit ten. Dat belooft wat! Roef! - Cardinals 2 Roef! - Nuenen Uden Red-sox - Roef Roef. - Starlights Roef. - White Sox Roef. - Nuenen prestatie, om als jongste in een seniorenklasse een zilveren medaille te behalen. Daarna volgde de 100m vlinderslag, goud en 400m vrijeslag ook goud. Bij de 50m rugslag behaalde Wendy een 6de plek, wat tevens een seniorenklasse was. Op zondag werd het suc ces doorgezet in de 4x200m vrijeslag-estafette, goud en een Brabants record. Na de 100m rugslag, goud en de 100m vrijeslag, ook goud, werd een aanval gedaan op een Nationaal Juniorenrecord. Op de 4xl00m vrijeslag heeft het estafette-team het net niet gehaald. Ze bleven 1 seconde steken boven de tijd. Toch was deze prestatie goud voor een zilveren medaille bij de senioren. Ook werd Wendy op zaterdag 2x gehuldigd. Tijdens haar internationale wedstrijd in Denemarken bleek ze, zowel op de 100m rugslag, als op de 200m rugslag persoonlijk (25 bad), 2 Brabantse records te hebben gebroken. Uitslagen van de laatste wedstrijden voor de vakantie: DAJ Roef-Desk 9-15; HS Roef-GHV 9-33; MBJ Roef-Dongen 8-16; GCJ Roef-GHV 11-6; ds Roef-Blauwwit 14-7. 13 en 20 juni nog de zomeraktiviteiten vanaf de B-jeugd. De jeugdtrainingen en wedstrijden beginnen weer na de vakantie. DE GÈSSELSE’ -WOENSDAG 12 JUNI 2002 kend aangezien de skeeleraars en begeleiders van ”De Vennen” allemaal in speciaal voor deze gelegenheid ontworpen T-shirts gehuld waren. Deze T-shirts en ook de versnaperingen onder weg en in Den Bosch waren aangeboden door Prime Line, de werkgever van Vennenlid Edgar Ultee (Hartelijk dank hiervoor!). Voor 6 van de 13 deelnemers was vanuit Den Bosch vervoer terug naar Moergestel geregeld. De overige 7 deelnemers (waaronder 3 dames!) skeelerden via een kortere route (24 km) terug naar Moergestel. De clubavond is op elke woensdagavond van 18.30 tot 20 uur. (behalve in de basisschool vakanties) Adres: Scoutinggebouw ”St. Jan”, Bosstraat la, Moergestel. Als je als nieuweling voor het eerst een kijkje komt nemen op onze schaakclub dan kijkt de schaakleraar eerst naar wat jij al weet over schaken - en hoe goed je het al kunt - zodat hij op jouw leerniveau schaak- les aan jou kan geven. Je kunt dus tot de zomervakantie ook gratis mee doen aan allerlei denkspelletjes op het schaak bord waarbij je prijsjes kunt winnen. Inlichtin gen en aanmeldingen: Tel. 528 8173 of via e- mail: t.leermakers@planet.nl 2E WEEKEND: Mike had opdracht gekregen rust te houden i.v.m. het komend weekend. Hij vertrekt a.s. vrij dag naar Sheffield in Engeland met de Neder landse Selectie. Wendy zwom slechts een paar afstanden i.v.m. het NJK over 14 dagen. Met het estafetteteam behaalde ze een gouden medaille bij de afdeling 4x200m vrijeslag dames. Op de 2Ó0m rugslag zwom zij naar een Brabants records en een gouden plak. Een dag later zwom zij nog de 200m vlinderslag en slaagde hier ook in een gouden plak te bemachtigen. Uitslag Montlucon: A v Hulten 1,2, 3,4 (5 mee) A Westgeest 5 (8 mee) Voor Creil zijn er in onze vereniging 74 oude duiven ingemand. De eerste duif bereikt hier een snelheid van 1392 mtr/min en de laatste prijsduif 1294 mtr/min. In de competitie begint zich een en ander af te tekenen, maar de top vier houdt het wel erg spannend. Vier punten is het verschil tussen Plok op de eerste plaats en Veerkes M op de vierde plaats. Veerkes A en Veerkes Z zitten daar nog tussen. Epi 1 voert vervolgens de midden moot aan na het behalen van een mooie 5-5 tegen Plok. Vriendschap deed het ook niet slecht door bij Veerkes Z vier punten weg te halen. Cambrinus won met 7-3 van ’t Draai- boompje, waardoor ze ten koste van hun tegen stander een plaatsje opschoven op de ranglijst. Uitslagen speelweek 8: Veerkes Z-Vriendschap 6-4; Epi 1-Plok 5-5; Epi 2-Veerkes A 2-8; Cambrinus-Draaiboompje 7-3; ’t Centrum-Veerkes M 1-9 Stand na speelweek 8: 1. Plok 8 - 57; 2. Veerkes A 8 - 56; 3. Veerkes Z 8 - 55; 4. Veerkes M 8 - 53; 5. Epi 1 8 - 41; 6. Cambrinus 8 - 36; 7. ’t Draaiboompje 8 - 35 8. Vriendschap 8 - 27 9. ’t Centrum 8 - 23; 10. Epi 2 8 - 17 Ranglijst 180-worpen: 1. Peter Geerts (Veerkes A) lx2. Bob de Kruyf (’t Centrum) lx Top 3 finishes boven de 75: 1. Rob Hooftman (Veerkes M) 126; 2. Stefan Geerts (Veerkes A) 106; 3. Mare Rijnen (Veerkes A)103 Wedstrijden speelweek 9 Op woensdag 12 juni worden gespeeld: Veerkes Z-Epi 1Plok-Veerkes A; Vriendschap- ’t Centrum Op donderdag 13 juni wordt gespeeld: ’t Draaiboompje-Veerkes M Mede dankzij het prachtige weer kan Schaats club ”De Vennen” weer terugkijken op een zeer geslaagd evenement, dat volgende jaren zeker een vervolg zal krijgen. IFi’/Zy Tekath, Bart van de Loo en Rien van den Meijdenberg. Tim van den Meijdenberg, Mark van den Boogaart, Stan van Deijl, Luc Aarts, Niels van den Meijdenberg, Renk Roborgh, Iggy van Lith, Paul Witlox, Niels van de Loo, Dave van Dun, Joost Wolfs, Tom Kuypers, Emiel Antonis en Daan Vrijhoeven. IE WEEKEND Wendy: Records na records en gouden regen. Mike: B-limiet WK. Argentinië 200m wis selslag In het eerste weekend van de Brabantse Zomer- kampioenschappen hebben de Moergestelse zwemmers flink te keer gegaan. Mike begon meteen met een klapper. Totaal onverwachts zwom hij de B-limiet voor het WK. te Argentinië op de 200m wisselslag. Later op de dag zwom hij nog de 50m vlinderslag. Op zondag zwom hij een zeer goede tijd op de 200m vlinderslag, wat meteen goed was voor een gouden medaille. Op de 200m vrijeslag behaalde hij later een bronzen medaille met een tijd van 2.15.22. Wendy zwom als 1ste met haar estafetteteam in de seniorenklasse naar een zilveren medaille, wat tevens meteen een Brabants record bij de jeugd was. Goud zat er niet in, want de groep van PSV-senioren waren eerste. Een zeer goede Op dinsdag 28 mei vond voor de 2e maal het meest unieke van Schaatsclub De Vennen plaats, nl de koppelkoers. Een evenement waar gezel ligheid voorop staat met een gezonde dosis ri valiteit. Het is de bedoeling dat koppels van 2 fietsers een vooraf doorgegeven gemiddelde snelheid zo dicht mogelijk benaderen zonder kilometerteller en zonder de exacte afstand te weten. Het gaat er dus niet om zo snel mogelijk te rijden, maar zo constant mogelijk. Dat er deze avond een wereldprestatie is geleverd, daarover was iedereen het wel eens. Het koppel Gerrit van der Poel en Frans van de Sande was over een afstand van 52 kilometer slechts 44 secon den te langzaam voor het vooraf opgegeven gemiddelde van 30 km/u. Het winnende kop pel van vorig had ter vergelijking een afwijking van meer dan 2 minuten. Frans en Gerrit waren derhalve de terechte winnaars van de Van Dam Uitslagen: Sb pup Roef!-Ducks 13-9; Hb pup Roef!- Starlights 7-23; Hb asp Roefl-De Hazenkamp 10-11; Sb jun Roefl-HCAW 5-12; Hb jun Roefl- Starlights 9-6; Sb sen Bullfighters-Roef 7-9 en 12-0; Hb sen 2 Wizards of Boz-Roef. 17-10; Hb sen 1 Roef-Jeka 12-8; Peanut Twins-Roef 23-24 en 10-24. Wedstrijden komende week: Hb asp 12 juni 19.00Tilburg 2 - Roef Sb pup 13 juni 18.30Roef. - Starlights Zaterdag 15 juni: Hb asp 11.00.... Sb jun 13.00 Hb jun 14.00... Sb sen 17.00 Hb sen 2 11.00 Hb sen 1 14.30 Partners-Wisselbokaal. Ter illustratie: zij hebben per uur slechts 125 meter te weinig af gelegd. Tweede zijn geworden Mathieu Bruurs en Remco Verhagen op gepaste afstand van de winnaars met een afwijking tov hun richttijd van 2 min en 4 sec. Het derde koppel Tijn Pij nenburg en Jan van Esch hadden al een verschil van 3 min en 41 sec tov huil opgegeven tijd, maar waren wel als enige koppel te snel binnen. Een andere knappe prestatie is neergezet door ons kersverse nieuwe lid Nathalie Maton. Zij durfde het aan om samen met vriend Peter Zoontjens voor het eerst zo ver te fietsen. Zo blijkt maar weer dat het evenement leuk is voor snelle en langzame fietsers. Iedereen kan win nen, alleen wel met de juiste tactiek. Onder het genot van een drankje in ’t Stokske waren we het met z’n allen over een ding eens: volgende jaar weer met nog wat meer koppels! Zaterdag 8 juni stonden er weer twee concour sen op het programma. De eerste was vanuit Creil, een afstand van ca 320 km en de tweede vanuit Montlucon afstand ca 608 km. Voor Montlucon waren er 20 oude duiven inge mand. Gezien het verloop van de vlucht van uit Creil wordt A v Hulten hier volkomen ver rast. De duiven werden pas na vier uur verwacht en groot was dan ook zijn verbazing, dat hij er om iets over vier uur 4 van de vijf ingekorfde duiven aantrof. Jammer, zo zullen we nooit weten hoe laat de duiven aanwezig waren, daar hij nog op de traditionele manier zijn duiven constateert. Ondanks deze tegenslag vliegt deze duif altijd nog 1367 mtr/min. adviesburo Moergestel

Weekblad Moergestels Nieuws | 2002 | | pagina 11