Kermis in Den Boogaard Ouderenreis 2002 Rabo Poepgoed in Natuurmuseum Brabant start met Keutelweekend Programma Mundial in Oisterwijk op 12 juni 2002 Rabobank Dj’s van vervlogen jaren terug op honk 'f: Horen we van u? Onze leden hebben immers een belangrijke stem in hoe wij de samenleving van dienst kunnen zijn. 'DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 5 JUNI 2002 PAGINA 5 Het bestuur Coöperatieve Rabobank Moergestel U.A. gevestigd te Moergestel De volledige agenda, de notulen van de vorige algemene vergadering en de overige stukken liggen vanaf vandaag voor leden ter inzage op ons kantoor aan de Raadhuis straat 9 te Moergestel. LAAT JE VERRASSEN IN CAFE CAMBRINUS. poep te maken heeft. In Poepgoed zitten ook allerlei spelletjes, geurvoorwerpen en video’s verwerkt. En let op waar je loopt want op de vloer zijn de darmen van een koe en een mens geplakt. Zie jij het verschil? De Twern streeft ernaar om het festival een jaarlijks evenement te laten worden en werkt aan een standaardisering van het draaiboek. Dit jaar zetten ongeveer 20 vrijwilligers zich in om deze dag tot een succes te maken. De opzet is om in de toekomst de organisatie in de han den van vrijwilligers te laten zijn. Het festival is geopend vanaf 14.00 uur en zal sluiten om 18.00 uur. De entree bedraagt 1.50 Euro. Voor kinderen jonger dan 4 jaar is de toegang gratis. KEUTELWEEKEND In het weekend van 8 en 9 juni ligt er echte poep van leeuwen, hyena’s, pinguïns en vele andere dieren in Natuurmuseum Brabant. Je kunt deze drollen van dichtbij bekijken en een mede werkster van Safari Beekse Bergen vertelt bij iedere drol een verhaal. Om er achter te komen of een dier ziek is, kun je door de microscoop verschillende preparaten bekijken. Zo doet de dierenarts dat ook. De beestjes die op drollen leven, kun je met het blote oog goed ontdekken. Er staat een bak vol met insekten die niet vies zijn van een poepje. MEER INFORMATIE Wil je meer weten over de activiteiten van Natuurmuseum Brabant? Neem dan een kijk je op www.natuurmuseumbrabant.nl Natuur museum Brabant vind je aan de Spoorlaan 434 in Tilburg. Oisterwijkseweg 43, Moergestel Tel. (013) 513 2268 Elk jaar worden leden van de Rabobank uitgenodigd voor de algemene vergadering. Zij kunnen dan kennis nemen van de resultaten van hun bank. Maar ook invloed uitoefenen op het beleid dar wij voeren. Verkorte agenda Opening Notulen vorige vergadering Jaarrekening 2001 Decharge Benoeming leden bestuur en raad van toezicht Voorstel tot fusie met de Coöperatieve Rabobank Hilvarenbeek-Diessen U.A. gevestigd te Hilvarenbeek en in verband daarmede: a. ontbinding van de coöperatie b. overdracht van alle activa en passiva c. afwikkeling. Mededelingen en rondvraag De tentoonstelling ’Poepgoed’ gaat over poep bij mens en dier. Voor echte poep- liefhebbers organiseert Natuurmuseum Brabant op zaterdag 8 en zondag 9 juni een Keutelweekend. Tijdens dit weekend staan de drollen van grote en kleine dieren centraal. KERMISZATERDAG; ’GOUD VAN OUD IN DEN BOOGAARD’’ Wegens enorm succes opnieuw in Den Boogaard Op zaterdag 6 juli (kermiszaterdag) zal er in Den Boogaard muziek te horen zijn uit de jaren 70, 80 en 90 met achter de disco een aantal oud DJ’s. Er zullen uitsluitend singles en LP’s worden gedraaid op een heuse pick-up. De oud DJ’s hebben er zin in om weer een avondje muziek te maken in Den Boogaard. Het beloofd een spektakel te worden van de bovenste plank. Wie kent ze niet de nummer van The Rolling Stones en Meatlof, maar ook oud Hollandse muziek en de oude dansmuziek van die tijd zal te beluisteren zijn. De toegang van deze bijzondere avond is gratis en de aanvang is 20.00 uur. DIT MAG JE BESLIST NIET MISSEN!!! KERMIS IN CAFÉ CAMBRINUS 6, 7,8 EN 9 JULI FEEST IN DE TENT Ook Feestcafe Cambrinus is weer open tijdens de kermis. Op zaterdag, zondag, maandag en dinsdagavond is er Disco Satisfaction met onze eigen Dj. Bart en als gast Dj. Gert Jan van den Boogaard (die we nog kennen van de carnaval) Elke avond groot bal in Cambrinus met op zondagavond ook nog een gastoptreden van: ’’Henkie de zingende barkeeper”. Dus 4 avon den groot feest in ons feestcafé. Entree GRATIS. Tijdens de kermis in Moergestel zal het weer bruisen van activiteiten in Den Boogaard. Met een speciaal kermisprogramma voor jong en oud zet Den Boogaard de deuren open met voor ieder wat wils. Op 12 juni 2002 organiseert welzijnsorganisatie de Twern in het Natuurtheater vanaf 14.00 uur Mundial in Oisterwijk. Mundial in Oisterwijk wordt in samen werking met Mundial Productions georganiseerd en is een festival met theater, dans en muziek voor alle kinderen. HET PROGRAMMA: Anak Wayang Indonesia: vriendschap liefde en vrede De voorstellingen van Anak Wayang Indonesia weerspiegelen de dagelijkse realiteit op de stra ten van Javaanse steden. Door hun speelse, op rechte en positieve invalshoek spreken de jonge acteurs de basisschool kinderen aan. Een onder deel van de eeuwenoude Javaanse cultuur zijn de wayang poppen. Anak Wayang verzorgt workshops om deze poppen te maken. Noyam: schitterende en hoogstaande dans uit Ghana Het Ghanese dansgezelschap uit het hart van Afrika, Noyam genaamd, omvat aanzwellende drums, traditionele bewegingen en witgeverfde gezichten. De hoog aangeschreven choreograaf Francis Ni-Uatey is artistiek leider van deze ta lentvolle dansers. een liet het zich goed smaken. Na de lunch ging eenieder aan boord van een rondvaart boot om over de Baldeneysee gedurende een twee uren durend tochtje te genieten van veel schoons en lekker uitwaaien. Omdat we al ge wend waren aan veel water werd de volgende stop gemaakt bij een oude watermolen om ieder in de gelegenheid te stellen gebruik te maken van sanitaire voorzieningen en om een con sumptie te gebruiken. Uiteindelijk werd de terugtocht aanvaard en via Roermond belandde het gezelschap in Gradient, waar in Restaurant Geraats een voortreffelijk diner werd geserveerd. Het gezelschap liet het zich goed smaken en eenmaal weer in de bus zorgde de chauffeur voor een geweldige bij drage, die naast het muzikale programma bestond uit échte Goirlese ’’klets” van Verhuist. Tijdens de terugreis werd er op een democra tische manier de gelegenheid geboden om uit het programma van de EMA-reizen kenbaar te maken waar het volgend jaar de reis heen zou gaan: Een reis zonder al te veel inspanningen en een verblijf op het water als rustgevend intermezzo. Goed weer, daar moet je maar op hopen, want dat stond niet gegarandeerd in het reisprogramma. Voor dit jaar was er dat in ieder geval wèl en dat droeg in hoge mate bij aan een welgeslaagde dag, waarvoor de dank uit gaat aan het organiserend comité. Op vrijdag 31 mei jl. gingen vijftig senioren goed gemutst aan boord van de EMA- bus, welke bestuurd werd door Wil Beeks, een vertrouwd gezicht voor de organi satie. Alle ingrediënten voor een succesvolle dag waren aanwezig: Prachtig weer; een perfect organisatie-team, bestaande uit Corrie Spaninks, Annie Swinkels, Kees Jansen en Dré Ligtvoet; een homogeen gezelschap dat er zin in had en met veel plezier uitzag naar wat komen ging èn de chaufffeur, die als vaste schakel zorgde voor een veilige uit- en thuisreis. Om kwart voor acht ging het vanaf het St.- Jansplein richting Duitsland. Met de komst van de euro waren de marken overbodig gewor den en dat werd toch als een groot gemak ervaren. Even over de grens bij Venlo, in Lobberich, werd voor de eerste keer de inwendige mens ver sterkt met een kopje koffie en gebak. ”Bei uns ist alles viel gröBer” zoals men dat in Duitsland pleegt te zeggen, werd in ieder geval in de af meting van het gebak bewaarheid. De bus voerde het gezelschap vervolgens door het prachtig natuurgebied en tuinbouwland- schap richting Krefeld. In Heróngen was Abra ham vaste klant en kind aan huis, want daar staan immers de Kühne-mosterdfabrieken en er werd volop kool verbouwd en dat kon enorm stinken, aldus de chauffeur. Onderweg kregen de senioren van diezelfde chauffeur wijze lessen aan te horen: ’’Rechts van ons in het bos zitten echte ’’vèèrkes”, nee, niet rondkijken, ik zeg in het bos niet in de bus.” En waar zijde geteeld werd, kwam de deskundi ge opmerking, dat je ”meej un zijden onder broek nor vurre schuift”. Rond het middaguur kwam het gezelschap aan bij het Hügelpark, waar de familie van Alfred Krupp eertijds de scepter zwaaide. Hier werd door een Duitse Griek of zo U wilt een Griekse Duitser een ’’Kalte Platte”geserveerd en ieder- SCHUIMPARTY: Het kermisprogramma begint op vrijdagavond, 5 juli, met een grandioze schuimparty. Vanaf 20.00 uur zal er weer een dijk schuim in Den Boogaard geblazen worden en zal DJ Jochium weer zorgen voor uitstekende disco- (schuim)muziek. Toegangsprijs €3,50. (legiti matie verplicht). Magie Black Men: beats en rhymes uit west Afrika De teksten van Magie Black Men gaan over het dagelijks leven in Mali, over meisjes die allen geïnteresseerd zijn in rijke jongens en over jon gens die de auto van hun vader stelen om indruk te maken. Maar ook onderwerpen als alcohol en drugsmisbruik komen terug in hun teksten. Speciaal voor de optredens in Nederland is met geroutineerde Malinese muziekanten een band geformeerd die Magie Black Man zal begelei den. Zo zal er op de vrijdagavond een schuimparty gehouden worden voor de discogangers en is er op kermiszaterdag een fantastische Goud van Oud avond met een groot aantal oud dj’s die in het verleden in Den Boogaard gedraaid hebben.. Op zaterdag, zondag, maandag en dinsdag is het kermis in Café Cambrinus met een speciaal kermisprogramma. De algemene vergadering van Rabobank Moergestel is dit jaar op donderdag 20 juni 2002. De bijeenkomst vindt plaats in Partyboerderij ’t Draaiboompje te Moergestel en begint om 20.00 uur. DE TENTOONSTELLING POEPGOED Gatver. Dat heb je vast ook wel eens gehad: hon denpoep onder je schoen. Wat is dat vies zeg. Gelukkig was het geen olifantenpoep want dan stap je meteen in een hoop van vijftien drollen. Dieren laten hun poep gewoon vallen, maar wij poepen netjes op het toilet. Kijk jij ook wel eens in de wc voordat je doortrekt? Aan de kleur van de poep kun je zien wat je gegeten hebt en of je ziek bent. Zwarte poep krijg je van veel drop of olijven eten en bij dunne poep is je buik ’van streek’. Mest is poep van dieren en wordt op verschillende manieren gebruikt. De boer maakt de grond vruchtbaar met koeien- mest en in India gebruikt men een gedroogde poepkoek als brandstof. Ook dieren doen er iets mee. De zanglijster en de boerenzwaluw maken bijvoorbeeld hun nestje van mest. Na het bekijken van de tentoonstelling ben je een stuk wijzer geworden over alles wat met En die Stem wordt met name hoorbaar op de algemene vergadering. ACTIVITEITEN Naast de spelletjes in de tentoonstelling zijn er nog een aantal extra activiteiten. Ga mee op Keuteltocht en zoek naar de vijftien keutels die een hoop vertellen over poep. In het mu seumcafé staan ook wc-potten waarin je drollen mag werpen. Vergeet je niet om door te trekken? Klaar, dan kun je je eigen wc-bril en wc-brildek- sel ontwerpen. De creaties komen allemaal in de tentoonstelling te hangen. Zo maak je kans op een bijzondere prijs die in september wordt uitgereikt. Idonl: dans Idon! is een energieke dans- en percussiegroep uit Venlo die zich laat inspireren door de tra ditionele ritmes en dansen uit het West- afrikaanse Guinee. Op geleid door traditionele docenten uit west Afrika weet Idon! eenieder te verassen met een combinatie van Europese creativiteit en Afrikaanse vurigheid.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2002 | | pagina 5