Nieuws uit Bolivia Eerste plaats voor Brandweerpost Moergestel GESLOTEN Verkeersveilige Bienekebolders Muziek maken iets voor jou? de£èsselse profil: I M| Aphrodite E.J. van Delft I HÉ BEZORG(ST)ER tot dinsdag 18 juni Afwezig op donderdag 13 juni en vrijdag 14 juni Wegens vakantie Schepens Tweewielers WOENSDAG 5 JUNI 2002 - 27e JAARGANG - Nr. 1195 Moergestel Biest-Houtakker Haghorst de Praktijk Terwindt/Blessing Oirschotseweg 2 Tel. 513 1204 Leer in 14 weken blind typen op de computer! Schoolstraat 5 5066 EC Moergestel Tel. (013) 513 1474 de esselse Laat tijdig uw medicijnen aanvullen fi I Nicole van Haaren 3 Uitgave en redactie: Buro ’76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268, Fax (013) 513 2871 - E-mail: buro76@wolmail.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties tot en met zondagavond - www.gesselse.nl (voorheen 'Moergestel-Nieuws Apetrots werd de tocht naar Moergestel onder nomen, twee kampioensteams, twee grote be- Kampioenen: Frans en Dré Mallens, Peter Jans, Cees de Laat, Ton Fonken en bevel voerder Sjonnie van Elderen van harte gefe liciteerd met deze knappe eerste plaats!!! Waarneming: ORTHOPEDISCHE SCHOENTECHNIEK Industrieweg 21b, 5066 XJ Moergestel voor vacatures, zie: www.cso-orthopedie.nl We starten weer in september. Geef je snel op voor de laatste plaatsen. Tel. (013) 5136460 of 06-12394190 HUISARTS INTERESSE? Bel naar ons redactie-adres: telefoon 513 2268 (na 19.00 uur). Staande v.l.n.r. Dré Mallens, Frans Mallens, Peter Jans en Cees de Laat. Zittend v.l.n.r. Ton Fonken, Sjonnie van Elderen en Ton Aarts. kers werden ontvangen onder de inmiddels uitgehangen vlag bij de kazerne. Daarna werd, onder het nuttigen van een welverdiend drankje, tezamen met de winnaars uit Oisterwijk, nog tot in de late uurtjes nagekaart over deze wed strijddag. van fout-parkeerders. (U bent dus gewaar schuwd!!) Op donderdagmiddag genoten de kinderen van een theatervoorstelling die de school gewonnen had met de aanvraag van het BVL-label. Ook heeft groep 8 het praktisch verkeersexamen afgelegd. De fietsen werden daarvoor eerst grondig gecontroleerd door fiet senmaker Frank Vogels, waarvoor we hem na tuurlijk heel hartelijk bedanken. De week werd vrijdag feestelijk afgesloten met een presen tatie van alles wat zich in die week afgespeeld had. Na de verkeersweek blijft de veiligheid rond om de school natuurlijk een belangrijk aan dachtspunt. Als ouder is het toch een gerust idee dat de kinderen weten wat het verkeer is en hoe ze daar veilig aan deel kunnen nemen. Nu nog even wachten op het offi ciële Brabants Veiligheids Label. De laatste week van mei stond op Openbare basisschool De Bienekebolders in het teken van verkeersveiligheid. Aanleiding voor deze ’’verkeersweek” was de aanvraag voor het Brabants Veiligheids Label (BVL). wat het beste bij iemand past. Ook wordt men geïnformeerd over wat de vereniging kan doen, hoe je lid kunt worden, hoe je les krijgt, hoe het zit met het lenen van een instrument enz. Kinderen doen er goed aan een van de ouders mee te brengen. Wil men voor het nieuwe schooljaar verzekerd zijn van een instrument en een plaats op de muziekschool, dan is het zaak lid te worden vóór 1 juli a.s. De avond begint om 19.00 uur. Meer weten? Neem dan contact op met Jeannine van der Aa, tel.: 513 2188. Na een half uurtje rust stond een hulpverle- ningsopdracht op het programma. Hier werd de ploeg geconfronteerd met een aantal jongelui die met ”de auto van pa” tegen een heftruck aan gereden waren en waarbij de monteur van de heftruck klem kwam te zitten tussen de heftruck en een muur. Tijdens de ’’vluchtpoging” ram den de jongelui ook nog een gasleiding waar door zij zelf in een grote gaswolk bedwelmd raakten. Ook dit karwei werd door de bevelvoerder Sjonnie van Elderen en zijn ploeg snel opgelost. Hierna stond er voor de jongens nog een serie theorievragen op het programma waarna zij van een welverdiende douche konden gaan ge nieten. Als school is het mogelijk punten te verzame len met activiteiten rondom het verkeer. Als een school samen met kinderen en ouders aan ver keersveiligheid werkt en dat ook goed doet, komt de school in aanmerking voor het BVL. Een bordje tegen de buitenmuur van de school laat zien dat het een verkeersveilige school is. De ’’verkeersouders” van de Bienekebolders organiseerden een verkeersweek om die pun ten te verzamelen. De kinderen knutselden en kleurden aan verkeersborden, zebrapaden, stop lichten, verkeerskijkdozen en kleurplaten. Er zijn verkeerspleinen gecreëerd, (gevaarlijke en veilige) verkeerssituaties nagebootst en ver- keersspelletjes in diverse circuits gespeeld. Zelfs de jongste kleuters zijn overal bij betrokken en hebben zo op een speelse manier kennisge maakt met verkeer. De kinderen maakten zelf auto-verschrikkers: borden voor het afschrikken ’s Avonds om 18.00 uur was het spannende moment daar; de prijsuitreiking. Winnaar van poule A werd de post Oisterwijk; winnaar van poule B: werd post Moergestel. Op woensdag 12 juni organiseert Muziek vereniging Prinses Juliana de jaarlijkse Informatieavond in Partycentrum Den Boogaard. De bedoeling is om jeugdigen, doch ook vol wassenen, die belangstelling hebben (weer) een muziekinstrument te gaan bespelen, te infor meren over de mogelijkheden die de vereniging kan bieden. Er worden instrumenten getoond en bespeeld en ook kan men de diverse instru menten zelf proberen om er zo achter te komen De mannen van de post Moergestel kregen een ’brand’ te verwerken waarbij uiteraard een paar slachtoffers betrokken waren. Op zeer efficiënte manier werd deze door de bevelvoerder en zijn manschappen, onder het toeziend oog van zeer kritische juryleden, bestreden. 'De Gèsselse' is een weekblad dat in Moergestel van A tot Z wordt gelezen. Belangrijk is het daarom dat onze bezorgers heel secuur te werk gaan omdat onze lezers weer elke week uitkijken naar 'hun' huisvriend. Op dit moment is er behoefte aan een Voor de correcte bezorger ('n vriendje of vriendinnetje mag natuurlijk helpen...) hebben wij graag een uitstekende vergoeding over. De kranten worden wekelijks bij je aan huis bezorgd. Zoals sommigen van u misschien al weten, is onze Theo op 25 juni a.s. 25 jaar priester. Een reden voor een feestje vonden wij en dat waren we dan ook volop aan het plannen. Uiteraard moest het wel sober worden gevierd. Dat was de wens van de jubilaris zelf. Maar helaas.enkele weken geleden kregen we bericht van Theo, dat hij op dit moment niet bek waam is, om de reis naar Nederland te maken. Hij heeft behoorlijke rugklachten en deze staan zowel de reis op zich, als zijn vakantie danig in de weg. Daarom hebben we met z’n allen besloten om het allemaal even uit te stellen. We hopen het jubileum dan ergens in september te kunnen vieren, maar een en ander is uiter aard afhankelijk van Theo’s gezondheid. Als duidelijk is, wanneer hij nu wel in Moergestel zal zijn, zullen wij u dat zeker laten horen. Familie Raaijmakers DE FIETSSPECIAUST Kerkstraat 21Oisterwijk. Tel. 5217326 4?^ E-mail: Profileschepens@hetnet.nl Ruim 75 jaar fïetsplezier! Eigen parkeerplaats via Vloeiweg ’s-Maandags gesloten Afgelopen zaterdag waren de regionale brandweerwedstrijden, dit jaar georganiseerd door de gemeente Dongen. Deze wedstrijden zijn een leuke maar tegelijkertijd erg leerzame bezigheid, waarbij de korpsen uit de regio kunnen strijden om de felbegeerde eerste plaats. fy/Z/Z'

Weekblad Moergestels Nieuws | 2002 | | pagina 1