GRATIS moorman SLIPS DE Poirters pi St. Elisabeth ziekenhuis opent eerste Café DE 3 SLOGGI Fiets-Skeelertocht Moergestel Muziekschool en Bibliotheek Oisterwijk continueren samenwerking Afgelopen schooljaar zijn de Oisterwijkse Bibliotheek en de Tilburgse Dans- en Muziekschool een samenwerking begonnen, dit met het oog op hun gezamenlijke intrek in het nieuwe cultuurcentrum voor Oisterwijk. Inloopochtend stomadragers Op zoek naar de geheime bewoner Zondag 2 juni vindt opnieuw de grote natuurdag voor het gezin plaats. Met de hele familie op zoek naar de geheime bewoner van het natuurgebied. Voor broertjes, zusjes, vaders, moeders, opa’s, oma’s, ooms en tantes, een spannende ontdektocht in de natuur. Opbrengst Collecte Als de zon schijnt AUTOMOBIELBEDRIJF Geïnteresseerden kunnen zich tot uiterlijk 7 juni opgeven bij de Tilburgse Dans en Muziek school, Schoolstraat 3 te Oisterwijk, Kosten voor deze dag inclusief vervoer en lunch zijn Euro 23,00. Op zaterdag 22 juni zal er van 11.15 uur tot 12.00 uur weer een voorspeelochtend zijn in de eerder genoemde serie: Muziek en Boek bij de biblio theek aan de Distelstraat. Het instrument dat dan centraal staat is de piano. Diverse cursis ten zullen dan composities spelen uit verschil lende stijlen. Omdat de ingeslagen weg van samenwerking beide instellingen goed bevalt zal ook voor het komend jaar weer een nieuw serie uitvoe- ringen/activiteiten worden gepland. voortdurende vernieuwing van het assortiment. Ondernemers die voor een Café DE kiezen, kunnen dus rekenen op een totaal concept van dé koffie-expert van Nederland. Onderhoud en reparatie van alle merken. Verkoop van nieuwe en gebruikte auto’s Voor deze mensen hebben de vrijwilligers van miMax goed nieuws. Zij kunnen uiteraard de zon voor niemand (letterlijk) laten schijnen, zij hebben wel voor hen de gids: ’’betaalbare vakan ties” klaar liggen, zodat ook mensen met een minimaal inkomen eens op vakantie kunnen. Dit is een gids met allerlei leuke, goedkope va- kantiemogelijkheden (met of zonder kinderen). Wie hier meer over wil weten kan bellen: 522 0320 of mailen: mimax2000@hotmail.com Nog beter is het om naar het spreekuur te komen, elke donderdag van 13.00 tot 17.00, Poirters- straat 5, dan kunnen mensen met een minimaal inkomen, zelf de gids betaalbare vakanties in kijken. Er zijn tal van mogelijkheden, te veel om hier op te noemen. Kortom: op vakantie nu of straks? Kom naar miMax! SPANNEND DOOSJE De kinderen krijgen op deze natuurdag een doosje mee. Daarin zit de geheime bewoner van het natuurgebied verstopt. Wil je weten wie dat is? Doe dan de opdrachten."Kinderen ontdekken samen met hun ouders of grootou ders de geheimen van de natuur. Hoe dieren wonen, hoe ze bewegen, wat ze eten en hoe ze zich gedragen. Op het doosje staan allerlei opdrachten die het gezin buiten moet doen. Waar: bij Bezoekerscentrum Oisterwijk, Van Tienhovenlaan 5,5062 SK Oisterwijk, tel. 521 9209. Kosten: leden gratis, niet-leden 2,27, Na 2 juni is de geheime bewoner voor leden voor 3,30 te koop bij alle bezoekerscentra van Natuur monumenten. DOEMIDDAG BEZOEKERSCENTRUM OISTERWIJK Op woensdag 5 juni om 14.00 uur is er in Be zoekerscentrum Oisterwijk een doemiddag voor kinderen van 4 tot 7 jaar. De middag duurt tot 15.30 uur. De kosten bedragen 1,13 voor leden van Natuurmonumenten, Niet-leden betalen 1,59. Graag van tevoren reserveren. KRIEBELKRUIPERS VAN ONDER DE WATERSPIEGEL Onder de waterspiegelleven een heleboel beest jes. Vanmiddag gaan we met een schepnetje proberen waterbeestjes te vangen. In het ven vlakbij het bezoekerscentrum zitten allerlei soorten, zoals het bootsmannetje en de koker juffer. Als je goed kijkt dan zul je ontdekken dat het bootsmannetje op z’n rug zwemt en dat de kokerjuffer een zelfgemaakt huisje achter zich aansleept. Sommige beestjes kunnen zelfs over het water lopen. Een aantal van deze waterbeestjes hebben we in het groot nagemaakt zodat je ze heel goed van RUSTPUNT Tijdens brainstormsessies samen met profes sionals uit het ziekenhuissegment, bleek dat concepten als Café DE goed aanslaan binnen de zorg. Het St. Elisabeth ziekenhuis in Tilburg is nu nog het enige ziekenhuis in Nederland waar bezoekers, patiënten en medewerkers in het Café DE kunnen genieten van een goede kop koffie. Maar er volgen al snel meer zieken huizen. Het Diakonessen ziekenhuis te Voor burg opent deze zomer een Café DE. De tweede Moergestelse Fiets- Skeeler- tocht was een groot succes. Op 19 mei, eerste Pinksterdag vertrokken er maar liefst 60 skeelers en 140 fietsers. Met aangenaam weer vertrokken de deelne mers via mooie en gevarieerde routes richting de Drunense Duinen. Vrijdag 7 juni is de Tob vanaf 21.00 uur ge opend. Wat er precies op het programma staat is nog niet zeker, maar houd deze avond vast vrij. Zondag 23 juni is weer de laatste dag van dit seizoen voor de KPJ. Wij zullen dan 2 maan den gesloten zijn. Hier gaan we net als alle andere jaren weer een gezellige middag en avond van maken. Hier volgt het programma van die dag: 15.00 uur met de fiets verzamelen bij de Tob; 16.00-17.30 uur kanoën bij de kanoboerderij; 18.30 uur barbecuen bij de Tob Kosten (incl. kanoën en barbecue) per persoon 5 euro. Opgave om deel te nemen aan deze activiteit kan tot vrijdag 21 juni a.s. bij Anne Timmermans (513 2302). Wim van der Meeren, lid van de Raad van Be stuur van het St. Elisabeth ziekenhuis, opende het Café DE door het allereerste kopje koffie te zetten. Het 150 m2 grote ’koffiecafé’ is vanaf 27 mei open voor het publiek. Op die dag kan men gratis een ’Kouwe Douwe’ drinken of andere speciale koffles proeven tegen aanbie- dingsprijzen. De samenwerking uitte zich in een aantal activi teiten zoals o.a. lezingen en de voorspeelacti- viteiten ’’Muziek en Boek” en het ”5 minuten festival” gedurende de Culturele Dag op 25 mei 2002. De activiteiten die de komende maand nog worden gehouden zijn een excursie naar bou- wers/restaurateurs van toetseninstrumenten en een uitvoering in de serie Muziek en Boek. De excursie wordt gehouden op zaterdag 15 juni. Vertrek om 09.15 uur vanaf de muziekschool naar Den Bosch; waar een bezoek gebracht word aan de ateliers van Carel Teeringk (piano- en clavecimbelbouwer restaurateur) en Orgel bouwer Pels en van Leeuwen. Bij de biblio theek zal er die periode literatuur ter inzage lig gen over de piano, het clavecimbel en orgel. NATUURVONDSTEN Onderweg kom je een heleboel natuurschatten tegen. Die kun je meenemen in het doosje. Zo wordt het doosje ook een soort schatkist. Voor wie: voor het hele gezin met kinderen vanaf 4 jaar. Wanneer: zondag 2 juni 2002. Aanmelden is niet nodig en er zijn geen vaste aanvangstijden. Wel starten tussen 11.00 en 15.00 uur. Op donderdag 6 juni organiseert de Nederlandse Stomavereniging ’’Harry Bacon” samen met het St. Elisabeth zie kenhuis voor de eerste keer een inloop ochtend voor stomadragers, partners en belangstellenden, in zaal het Trefpunt van het St. Elisabeth ziekenhuis Hilva- renbeekse Weg 60 Tilburg. VanlO.OO tot 12.00 uur is de zaal open en zijn bestuursleden van de Nederlandse Stomavere niging ’’Harry Bacon” aanwezig en kunt u met hen van gedachten wisselen. De koffie staat klaar en er is eventueel, in over leg, een stomaverpleegkundige van het St. Eli sabeth ziekenhuis beschikbaar voor vragen. Tijdens deze inloopochtend ligt het in de be doeling lotgenotencontacten te leggen en/of te verbeteren. De Nederlandse Stomavereniging ’’Harry Bacon” is in de toekomst van plan deze inloop- ochtenden lx per maand te herhalen en hoopt op een grote opkomst van belangstellenden. Dit was mede mogelijk gemaakt door Party- boerderij ’t Draaiboompje, Bakkerij van Hulten, Groenten- en Fruit B&E en Super de Boer. Ook een woord van dank voor de finan ciële bijdrage van Rabobank Moergestel en Frank Vogels. Verder bedanken we Copy Cat Copyservice, Slijterij in den Korenmaaier, van Dijk kramen en H. Kerkhof schilder werken. Alleen met de steun van al deze bedrij ven is het mogelijk de Fiets-Skeelertocht te organiseren. De vele enthousiaste reacties van de deelnemers maakten van deze editie van de Fiets- Skeelertocht een geslaagd evenement welke dan ook zeker niet zal ontbreken op de evenementen kalender van volgend jaar. U doet dan toch ook (weer) mee. Het groeiende aantal skeelers was zeer tevreden over de kwaliteit van de routes maar zeker ook op de wijze waarop deze uitgezet waren. De bewegwijzering middels pijlen, geschonken door Jos van den Bersselaar bv, werd zeer ge waardeerd. Bij de post halverwege werd er ge noten van het gratis kopje koffie, thee of fris met een lekker stuk cake of wat rauwkost. MODEHUIS MOERGESTEL Café DE is een nieuw koffieconcert van Douwe Egberts Coffee Systems. In dit speciale koffiecafé kun je veel verschillende koffies ruiken, proeven en beleven, leder Café DE is wat uitstraling, sfeer en assortiment betreft gelijk. Douwe Egberts adviseert over en begeleidt de inrichting van het koffiecafé, de training van het personeel en Opbrengst collecte Nationaal Fonds Kinderhulp De jaarlijkse collecte voor het Nationaal Fonds Kinderhulp. Die gehouden is in de week van 12 tot en met 18 mei, heeft 587,16 opgebracht. Hiervoor zijn 15 collectanten op pad gegaan. Het ingezamelde geld is bestemd voor kinderen in Nederland die, meestal door problemen thuis, te maken krijgen met jeugdhulpverlening. Kinderhulp financiert met de opbrengst van de collecte bijvoorbeeld een schommel bij het kindertehuis, een fietsje, het lidmaatschap van een sportclub, of een weekje kamperen. Met deze extra’s brengt het Nationaal Fonds Kinderhulp wat kleur in het leven van kinderen in Neder land die het in hun leven niet gemakkelijk hebben. Collectanten en gevers: hartelijk dank! R. Rooijakkers-van Hoof, Zandstraat 6a. Ja, dan zie je vrijwel iedereen buiten bezigheden doen zoals bijv, in de tuin werken; de auto wassen; het huis verven en kinderen die buiten spelen. Als de zon schijnt is het net alsof iedereen over al plezier in beeft en komen vanzelf ook de vakantiekriebels te voorschijn. De meeste die deze zomer met vakantie gaan, hebben hun bestemming al besproken, maar er zijn ook mensen die thuis blijven, waar uiter aard niks mis mee is, behalve als het moet! Mensen met een minimaal inkomen zouden ook wel op vakantie willen, maar dat zit er (finan cieel gezien) meestal niet in. DE WERELD VAN DE GEHEIME BEWONER ’Het dier waar je naar op zoek bent leeft dicht bij de grond. Ga op je buik liggen en sluip door bos en hei. Zo zie je de wereld zoals de geheime bewoner haar ziet. ’Dit is een van de vele op drachten die ouders en kinderen moeten uitvoe ren. Na elke opdracht mag er een luikje van de doos open en hoe meer luikjes er open zijn, hoe duidelijker het is wie die geheime bewoner is. dichtbij kunt bekijken en dan natekenen. Wedden dat je nooit meer vergeet hoe een boots mannetje eruit ziet? Als je mee wil doen aan deze spannende doemiddag, geef je dan even op bij het Bezoekerscentrum Oisterwijk, tel. 521 9209. Utrecht, 24 mei 2002 - Het St. Elisabeth ziekenhuis in Tilburg heeft op 23 mei jl. als eerste in de zorgsector in Nederland een Café DE geopend. Patiënten, bezoekers en medewerkers kunnen in het Café DE rustig bijpraten en even alles vergeten, terwijl ze genieten van één van de vele Douwe Egberts koffïespecialiteiten. PAGINA 3 uw SLOGGI dealer Industrieweg 9a - Tel. 013 - 513 1611 VOORTAAN OP ZATERDAG NA 12.00 UUR GESLOTEN! Oisterwijkseweg 43, Moergestel Tel. (013) 513 2268 Geldig voor olie modellen en kleuren (behalve Sensual Superflex) von 1 t/n 30 jvni 2002 of zolang de voorrond strekt DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 29 MEI 2002

Weekblad Moergestels Nieuws | 2002 | | pagina 3