Gedachteniskruis herinnert aan voormalig kerkhof VOGEL) profil: Nu opgeven voor de 20e wandelavondvierdaagse Muziek maken iets voor jou? Kapsalon Barbers Harprecital Prijswinnaars kleurwedstrijd Van Wezel Bij gelegenheid van de opening van Kadoshop Van Wezel organiseerden Johan en Liesbeth een kleurwedstrijd voor de kinderen. Het resultaat van hun noeste arbeid kunt u gaan zien in de winkel. Een fleurig gezicht al die prachtige kleurplaten die zijn opgehangen. Aphrodite Onderkleding: fietsbroek NU 20 KORTING! i - Schepens Tweewielers WOENSDAG 29 MEI 2002 - 27e JAARGANG - Nr. 1194 Moergestel Biest-Houtakker Haghorst VERTEL HET MAAR DOOR!!! Gevraagd: kleinmeubelen kleding schoenen speelgoed serviesgoed pannen bestek gereedschap spijkers papier pennen potloden dekens (dons) lakens handdoeken brei-/haakgaren breipennen lappen scharen naaima chines verkoopbare spullen voor onze markt. Leer in 14 weken blind typen op de computer! Leen van Herck Postelstraat 8 Tel. 513 2567 Huidverzorgingsinstiti de esselse 3 Openingstijden: Rootven 35, Moergestel, TeL: (013) 513 22 21 Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268, Fax (013) 513 2871 - E-mail: buro76@wolmail.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties tot en met zondagavond - www.gesselse.nl (voorheen 'Moergestel-Nieuws') Voor eventuele nadere info kan men terecht bij Mevr. Jeannine van der Aa op 513 2188. Kom gerust eens kijken en luisteren. De Stichting Wandelavondvierdaagse Moergestel We starten weer in september. Geef je snel op voor de laatste plaatsen. Tel. (013) 5136460 of 06-12394190 3 /IJ Schoolstraat 5 jX MOERGESTEL W—4 Tel 013-513 1474 t Aangesloten bij de Ziekenfondsen (CZ. en V.G.Z.) Op zaterdag 1 juni 2002 vindt om 15.30 uur een harp recital plaats in de kapel van ’’Nieuwenhof” aan de Kloosterdreef in Moergestel (tegenover Huize Stanis laus). Marieke Schoenmakers speelt dan wer ken van o.a. Albert Roussel, Félix Gode- froid, Serge Prokofiew en Louis Spohr. Afgelopen zondag is aan de zuidkant van de kerk een gedachteniskruis met gedenkplaat onthuld en gezegend. Rootven 66 Moergestel Tel. (013) 513 14 35 Marieke Schoenmakers (1979) volgde tijdens haar gymnasiumopleiding harplessen aan het Brabants Conservatorium en was laureaat bij concoursen van de Stichting Jong Muziektalent Nederland. Vanaf 1997 studeert zij bij Ernestine Stoop aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag. Marieke nam deel aan masterclas ses van onder andere Isabelle Moretti, Catherine Michel, Jana Bouskova en Daphne Boden. Sinds 1999 is zij harpiste bij het Nationaal Jeugd Orkest. Ook heeft zij bij enkele profes sionele orkesten geremplaceerd. Naast het spe len in orkesten maakt ze kamermuziek in diverse bezettingen waaronder een trio (harp, fluit en altviool). De organisatie heeft weer een aantal mooie routes uitgezet, en er is ook weer kans voor iets lekkers tijdens de wandelingen, maar dit lekkers is wel alleen voor betalende wandelaars! De organisatie gaat ervan uit dat diegene die niet bereid is zijn startgeld te betalen ook zo sportief zal zijn om geen versnaperingen aan te nemen. Dit geldt zowel voor kinderen als volwasse nen! Wij hopen dat het weer een paar mooie wan- delavonden worden, en op vrijdag 7 juni weer veel gezelligheid op het plein. Wilt u meer informatie? Bel dan 513 2207 (tussen 18.00 en 19.00 uur). willen gaan bespelen of er over denken hun vroeger gestaakte hobby weer op te pakken, ook deze zijn natuurlijk van harte welkom. De muzieklessen worden verzorgd via de Tilburgse Dans- en Muziekschool. Wil iemand voor het nieuwe schooljaar daar verzekerd zijn van een plaats en een instrument, dan dient men daar aangemeld te zijn voor 1 juli a.s. Toen ruim 70 jaar geleden de oude kerk werd afgebroken om plaats te maken voor een nieuwe kerk, werden tegelijkertijd de graven rond die oude kerk overgebracht naar het nieuwe, huidige kerkhof. Sindsdien was er niets meer dat herinnerde aan het oude kerk hof rond die oude kerk. In het vorige Parochie bestuur was al eens de gedachte geopperd om daar een gedenksteen voor op te richten; iemand van dat bestuur had daar in Hooge- Mierde een goed voorbeeld van gezien. Het huidige Parochiebestuur heeft die gedachte overgenomen en nu dus kunnen realiseren. Op de gedenkplaat staat de volgende tekst: "Zalig zij die in Christus gestorven zijn (Openb. 14, 13). Ter herinnering aan het vroegere kerkhof en de overledenen die daar tot 1931 begraven werden. 26 mei 2002”. DE FIETSSPECIALIST Kerkstraat 21, Oisterwijk, Tel. 5217326 E-mail: Profileschepens@hetnet.nl Ruim 75 jaar fietsplezier! Eigen parkeerplaats via Vloeiweg ’s-Maandags gesloten GEBED BIJ DE ZEGENING VAN HET KRUIS Hieronder volgt een gedeelte van het gebed dat gebeden werd bij de zegening van het gedachteniskruis. JAN VAN PIET VAN WILLEKES Het hierboven genoemde gedachteniskruis is afkomstig van het graf van Jan Wolfs, bij de ou deren bekend als Jan van Piet van Willekes. Deze Jan Wolfs was een zoon van Petrus Wolfs en Johanna van Avendonk, was ongehuwd en heeft altijd thuis gewoond en gewerkt, op de boerderij in de Kloosterlaan. Jan Wolfs is in 1940 op 24 jarige leeftijd overleden; van jongs af aan had hij een zwakke gezondheid (vanwege zijn nieren) en was op 11-jarige leeftijd al eens bediend geweest. Onlangs kwam zijn graf vrij en de familie was zo vriendelijk om het kruis van zijn graf beschikbaar te stellen. De wandelavondvierdaagse wordt dit jaar weer gelopen van dinsdag 3 t/m vrijdag 7 juni. Men kan zich opgeven vanaf 27 mei tot en met 31 mei en 3 juni elke avond tussen 18.00 en 21.00 uur. Opgeven kan op de volgende adressen: Krijtestraat 17 De Stappert 49 De Hoefkens 39 Op elk adres kunnen ook groepen ingeschreven worden (een groep bestaat uit minimaal 10 per sonen). Het inschrijfgeld bedraagt 2,50 p.p.; bij de start op dinsdag 3 juni bedraagt het inschrijfgeld 3,- p.p.. Dus best de moeite waard om vooraf in te schrijven. U hebt dan ook geen last van een lange rij bij de nainschrij- vingen. De start is de eerste drie avonden steeds tussen 18.00 en 19.00 uur en op vrijdag 7 juni voor de 15 km-wandelaars om 17.30 uur; voor de 10 km- wandelaars om 18.00 uur en de 5 km-wande- laars om 18.30 uur. di - vr: 9.00 - 18.00 u zaterdag: 8.00 - 15.00 u Ieder jaar houdt Muziekvereniging Prinses Juliana een INFORMATIEAVOND om personen (zowel kinderen als volwassenen) die mogelijk interesse hebben om een muziekinstrument te gaan bespelen, nader te laten kennis maken met de mogelijkheden die onze harmonie daartoe kan bieden. Dit jaar vindt deze avond plaats op woensdag 12 juni om 19.00 uur in Den Boogaard. Belangstellenden wordt dan nader toegelicht hoe je lid kunt worden, hoe je les krijgt, hoe ’t zit met het lenen van een instrument, wat de vereniging zoal kan doen, wat het een en ander kost enz. enz. Er zijn ook ervaren muzikanten van de muziekvereniging aanwezig om ver schillende instrumenten te laten zien en horen en om er, indien gewenst, ook op te laten spe len. Kinderen kunnen ’t beste een van de ou ders meebrengen. Zijn er volwassenen die het bovenstaande aanspreekt en die al langer spe len met de gedachte een muziekinstrument te De prijswinnaars, die inmiddels al op de hoogte zijn en waarvan de meeste al hun prijs hebben afgehaald, zijn: Categorie 0-5 jaar: 1. Marieke Moorman; 2. Sjors Zijlstra; 3. Roel Denissen. Categorie 6-10 jaar: 1Marieke van Spaendonck; 2. Kaylie van Elderen; 3. Esmee van der Linden. Categorie 10-15 jaar: 1. Carlijn van Oort; 2. Carolien Verhoeven; 3. Mark Jansen. Prijswinnaars: van harte gefeliciteerd! |Jj i aangesloten dij oe zieKenranosen (u.z. en vuxjjjij ’God; bron van alle leven, in Jezus’, uw geliefde Zoon, hebt U ons laten zien, hoezeer U een God van levenden bent en niet van doden. Als teken van ons geloof hebben wij deze gedenksteen geplaatst, die ons herinnert aan uw Zoon en aan de doden die hier begraven hebben gelegen: mensen uit ons dorp, mensen aan wie wij ons leven te danken hebben, mensen met wie wij door de geschiedenis verbonden zijn, uw mensen, geschapen naar uw beeld en gelijke nis. Koester hun namen, dat zij geborgen zijn in uw genade, dat zij gekend zijn bij U; ook als de tijd de herinnering aan hen doet vervagen. Dat zij mogen rusten in Uw eeuwige vrede. Amen.” ORTHOPEDISCHE SCHOENTECHNIEK Industrieweg 21b, 5066 XJ Moergestel voor vacatures, zie: www.cso-orthopedie.nl Zuk itj ik m burns usntta hm t Ohu hu TUMMMHKAM MnMtttMtfMtKF «BtOHlllMrtl HUM iriHiKawHnim

Weekblad Moergestels Nieuws | 2002 | | pagina 1