Blinde vinken 3.40 1.59 1.00 REBOUW.. Slagerij J» van Zon-Reyrink Shoarma reepjes 3 «g» 1.59 6 Worstenbroodjes voor 1.63 elen in de natuu Mundial in Oisterwijk is nog op zoek naar een aantal vrijwilligers! Het hele jaar kleding inleveren voor Mensen in Nood 28 24 57 H 500 gram 100 gram Tel.: (013) 513 37 48 Fax: (013) 513 24 66 b.g.g. Tel.: (013) 513 38 13 Rauwe ham 100 gram Gek. ham 100 gram 1 kilo Speklappen 4.55 Vaklui 178 Alarmnummer 1 1 2 voor als het écht nodig is... In alle andere gevallen: 0900 - 8844 S^DF VAN DE WEEK uit eigen keuken: tisalade Van uw specialiteitenslager: Nasi - Bami - Spaghetti - Stoofvlees - Babi Pangang - Varkenshaas/kip-rol- lade in bruine room saus - Kip Stroganoff - Fricandeaureepjes in paddestoelensaus - Diverse aardappel schotels - Gebr. kip- saté’s - Kant-en-klare maaltijden etc. etc. ROOTVEN 74 - MOERGESTEL - TELEFOON (013) 513 1769 500 gram 1 kg Gehakt of 1 kg Verse worst per kilo 3.15 Schrijf nu in voor de cursussen vanaf 11 september, en ontvang 5 korting op het cursusbedrag! Telefonische info reserveringen 013-52824 57. 013-521 70 07 'DE GÈSSELSE - WOENSDAG 29 MEI 2002 PAGINA 10 met Johan van Oosterhoud DONDERDAG, VRIJDAG EN ZATERDAG IEDERE WOENSDAG: Dieren kunnen veel meer dan wij denken... Burgemeester Bardoelstraat 16 5066 VE MOERGESTEL MAANDAG EN DINSDAG: 4 Ham burgers 2.40 Nieuwbouw Verbouw Renovatie Betimmeringen U heeft vast nog wel ergens een jasje of truitje hangen dat u niet meer draagt. Wist u dat dit soort kleding meer waard is dan u denkt? De Kledingactie van Mensen in Nood zamelt al ruim 35 jaar deze kleding in en steunt met de opbrengst van de kleding mensen die het slacht offer zijn geworden van een natuurramp, oor log of die eenvoudigweg in armoede leven. Gooi daarom uw draagbare kleding, schoeisel, huishoudtextiel en dekens niet weg, maar breng deze het hele jaar door naar het kle dingdepot van Mensen in Nood: de familie van Oort, Stokske 1, tel. 513 1389. Kortom, heeft u interesse om één van bovenge noemde taken te vervullen en zin in een gezel lige, actieve middag met een leuke groep men sen, bel of mail dan naar de Twern. In een kort gesprek krijgt u meer informatie over de vrij- willigerstaken en wordt u eventueel ingepland in het rooster. Merie Helmotjs, opbouwwerk: tel: 528 4080 of email: twern.nas@HCCnet.nl Nee, ik heb het niet over mensen, doch over dieren. Laten we eens kijken naar de kruis spin. Zo’n klein diertje maakt een prachtig web dat op een wiel lijkt. Spinnen zijn hoogont wikkelde dieren. Ze liggen in een hinderlaag, wachtend totdat een insect tegen het klevende web vliegt waarna ze hem of haar verorbert. Of de mens zo’n web kan maken? Dat kan hij niet! De rode bosmier maakt ware ’koepels’ van naalden waarin honderdduizenden mieren leven. Het aantal mieren kan oplopen tot maar liefst één a twee miljoen! De rode bosmier is nut tig want hij maakt jacht op andere insecten. Zijn prooi bestaat voor 90% uit insecten. Of de mens zo’n heuvel kan nabouwen? Nee, dat kan hij niet! De gierzwaluw is ook zo’n opvallend dier. Insecten bevinden zich in zijn keelzak en wor den met taai speeksel aan elkaar gekleefd tot een bal. Elk jong krijgt steeds een dergelijke voed- selbal. De gierzwaluw legt per dag wel 800 km. af voor een voedselvucht en vliegt 15.000 km. naar zijn winterverblijf in Afrika. Hij is slechts drie maanden in ons land. Wij hebben een vliegtuig nodig om naar Afrika te reizen. De gierzwaluw doet het met zijn vleugels. Op woensdagmiddag 12 juni 2002 orga niseert welzijnsorganisatie de Twern in het Natuurtheater ’’Mundial in Oister wijk”. ’’Mundial in Oisterwijk” is een multicultureel festival speciaal voor alle basisschoolkinderen. Aan het evenement nemen plaatselijke organi saties met een mondiaal karakter deel en ook verschillende allochtone organisaties dragen een steentje bij aan het festival. ’’Mundial in Oisterwijk” is een bijzonder evenement en laat met muziek, dans en theater de schoonheid zien van een multiculturele samenleving. ’’Mundial in Oisterwijk” komt tot stand in sa menwerking met ’’Mundial Productions”, ’’Mundial Productions” organiseert ’’Mundial on Tour”. ’’Mundial on Tour” geeft internatio nale wereldmuziekartiesten de mogelijkheid om in de wijken op te treden, De artiesten kun nen op deze manier geld opbrengen voor hun eigen projecten. Op ’’Mundial in Oisterwijk” treden verschillende artiesten op die ook te zien zijn op ’’Festival Mundial” in Tilburg. ’’Mundial in Oisterwijk” biedt een zeer geva rieerd programma. Een kindertheatergroep, ”Anak Wayang”, uit Indonesië weerspiegelt in haar voorstelling de dagelijkse realiteit van het leven van straatkinderen in de Javaanse steden. ’’Noyam” is een jonge dynamische dansgroep uit Ghana en laat een mix van traditionele en moderne Afrikaanse dans zien. De succesvolle Malinese hiphop- groep ’’Magie Black Men” bestaat uit 2 inspi rerende jonge mannen en stond onlangs nog samen met de Tilburgse band ’Krezip’ op de planken. Naast dans, theater en muziek is er natuurlijk nog veel meer te zien en te beleven op ’’Mundial in Oisterwijk”, maar daarover wordt u later geïnformeerd. ’’Mundial in Oisterwijk” is nog op zoek naar enkele vrijwilligers die op woensdagmiddag. 12 juni een paar uurtjes vrij willen maken om het evenement tot een succes te maken. Alle vrij willigers krijgen een T -shirt van ’Festival Mun dial” en een gratis maaltijd aangeboden. Wij zoeken nog: Een vrolijke presentator die de wereld muziekartiesten wil aankondigen. Twee sterke krachten die de verschillende kraampjes aan het Natuurplein willen op bouwen en afbreken. Twee sneltekenaars die de entree willen bemannen. Twee kookprinsessen(prinsen) die een warme lunch willen verzorgen voor alle artiesten en vrijwilligers.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2002 | | pagina 10