Brabants A Dagblad BEZORGERS MOERGESTEL Word vriend Kommissie Kleine Kern Haghorst stuurt brandbrief naar provincie van een vluchteling WS8K au Aardappelsalade en huzarensalade B&E 0 o UW SPECIAALZAAK Loon- en Transportbedrijf BRUURSvot per kilo voor €3.50 GRONDVERZET KIPTRAILERTRANSPORT CONTAINERSERVICE CULTUURTECHNISCHE WERKEN Aanleg beregeningsinstallatie is op zoek naar enkele in Startpremie: 45,- Wij zijn op zoek naar zowel oudere als jongere bezorgers. Bestrating Minigraafverhuur Tuinaanleg en -renovatie Riolering Grondwerken Tel. (013) 513 1496 Fax (013) 513 3963 PRESENTEERT I s i Woningbouw in gedrang Wat verwachten wij Dat de krant op tijd bij onze abonnees in de bus ligt. Verdiensten: Een uurtje bezorgen in de vroege ochtend levert al snel 155,- per maand op! Bel voor meer informatie: 0499 - 363 185 of 0800 - 02 31 338 (24 uur p/d gratis) Of bezoek onze website: www.bezorgers.nl Tevens: Een gratis abonnement op een tijdschrift Een gratis krant (Brabants Dagblad) Extra premies Een bezorgduurtoeslag voor volhouders Speciale acties Regenpak Zomer- en wintervergoeding Hoe kunnen immers netwerken in stand wor den gehouden, die er toe bij kunnen dragen dat bijvoorbeeld ouderen langer in ons dorp kun nen blijven wonen - toch ook een streven van de provincie - als er geen woningen worden gere aliseerd. De benadering van de commissie in het advies komt ons dan ook zakelijk, kil en getuigt van onbegrip voor de huidige sociale samenhang van ons Dorp. Deze brief is verzonden naar de Commissaris van de Koningin, Gedeputeerde Pieter van Geel, PPC, Statenfracties, Vereniging Kleine Kernen Noord-Brabant, College van Burge meester en Wethouders Gemeente Hilvarenbeek en de raadsfracties gemeente Hilvarenbeek. In de jaarvergadering van de Vereniging Kleine Kernen Noord-Brabant zal door de Kommissie Kleine Kern Haghorst naar aanleiding van deze brief worden aangekaart. Omgeving: Oostelvoortjes (wijk 670) Deze wijk is zowel met fiets als met auto te bezorgen. 1 1 i i J i 1 1 I c i s TOEKOMSTVISIE Binnen dit verband is er tijdens een eerste op 25 september 2002 gehouden avond voor de inwoners van Haghorst over de te ontwikkelen toekomstvisie voor de kern Haghorst voor de I 1 J J 2 I die van Heuvelstraat 20, 5066 PC Moergestel De Kommissie Kleine Kern Haghorst heeft een brandbrief naar het college van Gedeputeerde Staten van Brabant gestuurd waarin aandacht wordt gevraagd voor de woningbouw in de kern Haghorst. De provinciale planologische commissie (PPC) vindt het bestemmingsplan ”De Welder” voor het dorp niet aanvaardbaar. Voor Haghorst een niet te verteren zaak die om actie vraagt. GEDEPUTEERDE STATEN Hierbij willen wij als Kommissie Kleine Kern Haghorst - welke een leefbaarheidsgroep is - die opkomt voor de belangen van de inwoners van de kern Haghorst (gemeente Hilvarenbeek) - het navolgende onder Uw aandacht brengen. Met verbazing en verbijstering hebben wij in het Brabants Dagblad van donderdag 18 april vernomen, dat de Provinciale Planologische Commissie het bestemmingsplan ”De Welder” achter de St. Josephstraat niet aanvaardbaar vindt. Een slag in het gezicht van de inwoners van Haghorst en met name de vele woning zoekenden in onze kern en wel om de volgende redenen: LEEFBAARHEID We vinden dat de Commissie wel heel kort door de bocht gaat ten aanzien van de leef baarheid in het algemeen. Wij als Kommissie Kleine Kern Haghorst beseffen ook dat wo ningbouw alleen niet alle problemen in onze kern kan oplossen. Diverse voorzieningen zijn al uit ons dorp verdwenen. We menen echter toch met recht te mogen stellen, dat er vol doende woningbouw gepleegd zou moeten wor den om het huidige niveau van het vereni gingsleven en de school in stand te houden. Zonder deze basisvoorwaarden is ons dorp ge doemd om verloren te gaan. Aan de leefbaarheid kan en mag niet voorbij worden gegaan. Vanuit de kommissie zijn contacten gelegd met de voorzitter van de Vereniging Kleine Kernen Noord-Brabant Wim van Lith om deze zaak provinciaal aan te kaarten. Hij heeft zijn mede werking ook toegezegd om de problematiek onder de aandacht te brengen. De woning- bouwprobelmatiek in de kleine kernen lijkt nu concreet een provinciaal karakter te krijgen. Vooruitlopend op deze acties is vanuit Haghorst de volgende brief naar Gedeputeerde Staten gestuurd. i.v.m. Pinksteren zijn wij woensdag 22 mei de hele dag GEOPEND. LOCATIE Ook de voltallige gemeenteraad en het college van Burgemeester en Wethouders van Hilvaren beek staat achter het huidige voorliggende bestemmingsplan. Met ons is de gemeente zeer bezorgd over de huidige ontwikkelingen waarte gen we bezwaar aan willen tekenen. Tijdens eerder gehouden inspraakavonden over het Dorpenplan voor onze kern werd deze loca tie door de inwoners ook als een geschikte plaats aangewezen. Daar kan o.i. niet aan voor bij worden gegaan! Wij delen absoluut niet de mening, dat de uit breiding los zou liggen van het buitengebied en enclave zou vormen achter de bestaande bebouwing. We nodigen U daarom graag uit de situatie eens ter plaatse te komen bekijken. Navraag bij de verantwoordelijke wethouder J. Bols levert op dat het bestemmingsplan nog steeds in behandeling is. Gedeputeerde Staten hebben nog niet concreet over het plan een beslissing genomen. Toch zit de schrik er in Haghorst goed in ondanks het feit dat er nog wel mogelijkeheden zijn voor woningbouw. komende 10 a 15 jaar de woningbouw uitvoerig aan de orde geweest. Unaniem werd daar het belang en de huidige locatie van het bestem mingsplan onderschreven. De aanwezigen deelden de mening dat Haghorst zijn dorpse karakter moet behouden, maar dat het huidi ge plan hierop geen inbreuk doet. Resumerend zijn wij als Kommissie Kleine Kern Haghorst van mening dat Gedeputeerde Staten het PPC-advies naast zich neer moeten leggen. Uiteraard zijn wij graag bereid - indien gewenst - dit schrijven nader mondeling toe te lichten. Hopende U hiermee van dienst te zijn geweest en in afwachting van Uw antwoord verblijven wij. DE GÈSSELSE' - WOENSDAG 22 MEI 2002 ’I PAGINA 8 11012/1 1 MoergesVe www.vluchteling.org 1 O Oo 1 I c I 1 1 i 1 1 1 I W. Ketelaars Oirschotseweg 60 5066 CJ Moergestel Tel. (013) 513 1339 Fax (013) 513 3312 auto (06) 513 85 3 12 auto (06) 515 75 140 STICHTING VLUCHTELING 2 1 C C 1 s J V B&E 7* o

Weekblad Moergestels Nieuws | 2002 | | pagina 8