Poirters Uitslag zitmaaierwedstrijd Wandelavondvierdaagse 2002 Halfjaarlijkse Ledenvergadering C.V. De Pierewaaiers Mensen van Moergestel 25 Mei: Inschrijven voor Roefeldag 2002 BIJ AANKOOPVAN A.E 3 PRODUCTEN WllkFRkl IW Omdat enkele keuzemogelijkheden snel ”vol” zullen zitten is het verstandig ook enkele alter natieven in gedachten te houden. Bij ons geldt Voor vragen kunt u terecht bij het secretari aat: Peter van Loon, Pr. Beatrixstraat 13,5062 TM Oisterwijk, tel. 521 7370. De Stichting Wandelavondvierdaagse Moergestel De Roefeldag is een initiatief van Jantje Beton en geeft kinderen de mogelijkheid om een kijkje te nemen achter de schermen van bedrijven, instellingen en clubs. Het is de bedoeling dat de kinderen (van 6-12 jaar) zelf iets doen bij de Roefel- plaatsen, bijv .brood bakken, meehelpen in de keuken van een restaurant, vendel- zwaaien bij het gilde, enz. KOMT U OOK? Genoeg om over te vergaderen dus. Bovendien is het altijd bijzonder gezellig om elkaar als leden en oud leden in café De Brouwer te ont moeten. Want ook na de vergadering is er al tijd informeel van alles aan elkaar te vertellen en ontstaan er meestal de spannendste plannen. Het bestuur van De Pierewaaiers rekent er dan ook op dat vele leden de moeite zullen nemen deze donderdagavond te besteden aan het mee denken. Wij heten u daarom vanaf deze plaats van harte welkom op donderdagavond 30 mei om 21.00 uur in De Brouwer, en tijd heeft iedereen want gelukkig is het voetballen voor lopig even van de zender. MODEHUIS Uitslag: 1. Dhr. Triezenberg (Stille Wille)Honda cirkelmaaier 2. Dhr. Zomerdijk (Helvoirt)Elektrische strimmer 3. Dhr. Severeijns (Casterlee - België)Elektrische strimmer 4. Mevr. Lommerse (Oisterwijk)Elektrische strimmer OMSCHRIJVING Action en gevangeniswezen Brandweer en bakker Brandweer en supermarkt Cafetaria en creatief Cafetaria en metaalbedrijf .Gevangeniswezen en camping Gevangeniswezen en groenten Gilde en Action Ijssalon en Rode Kruis Natuur en gevangeniswezen Schoonheidsspecialiste en bloemen ...Schoonheidsspecialiste en creatief Supermarkt en gevangeniswezen Supermarkt en kwekerij Verloskundigen en kwekerij Verloskundigen en groenten Verzorging en creatief Verzorging en natuur Vissenkweker en elektro Afgelopen weekend was het dan zover, Frans Becx Tuinmachines B.V. bestond 25 jaar. Ter gele genheid van dit jubileum hadden wij het e.e.a. georganiseerd. Allereerst was er voor de volwassenen een zitmaaierwedstrijd. Hierbij moest men proberen met een zitmaaier een afstand te rijden van 100 meter. Aan het einde van de wedstrijddagen was er door 4 personen een afstand van exact 100 meter gereden. Na een spannende finale, met slechts 1 meter verschil, was het dhr. Triezenberg die met de hoofdprijs, een nieuwe Honda cirkelmaaier, naar huis mocht. HEBBEN WE ELKAAR EIGENLIJK OP DIT MOMENT AL IETS TE VERTELLEN? Wij denken van wel. Een aantal zaken moet op tijd in de week gelegd worden. Soms vanwege het belang, het vele werk dat er bij komt kijken of omdat het nieuw is en anderen er aan moeten wennen. Al dit soort zaken staan op de^genda. Om maar eens wat onderwerpen te noemen. Zo hecht de vereniging er aan de koninklijke erkenning die men nu heeft en die volgend jaar afloopt, hernieuwd te verkrijgen. Hoe gaan we dat aanpakken? Daaraan verbonden zijn de statuten van de vereniging die op dat zelfde moment opnieuw vastgesteld moeten worden. Welke zaken moeten we daarin vernieuwen en veranderen? Een derde zaak die nu al aandacht verdient is het 44-jarig bestaan van de vereni ging in 2006. Een commissie die zich belast met de opdracht om daar iets moois en onvergete lijks van te maken, zou op deze avond gestart kunnen worden. Welke mensen hebben we no dig? Wie voelt zich geroepen in zo’n commissie een bijdrage te leveren? Hoeveel mensen hebben Op zaterdag 25 mei a.s. kunnen kinderen in schrijven voor deelname aan de Roefeldag. Dit kan tussen 10.00 en 11.30 uur in Wijkgebouw De Waterhoef, Terburghtweg 100 in Oisterwijk en van 13.00-14.30 uur in ’t Kwartierke, Bos straat 1 te Moergestel. Er zijn diverse routes samengesteld; elk groepje, dat bestaat uit 4 kinderen en een begeleider/chauffeur, bezoekt verschillende bedrijven of instellingen. Op de keuzelijst staan telkens 2 bedrijven waar de kinderen zeker naar toe gaan; de andere bezoek adressen zijn dan een verrassing. De keuze mogelijkheden zijn: NUMMER 1 2.. 3.. 4.. 5.. . 7.. 8.. 9.. 10 11 12 13. 14 15 16 17 18 19 De voorbereidingen van de avondvierdaagse van 2002 zijn in volle gang. De wan delingen worden gelopen van dinsdag 4 juni t/m vrijdag 7 juni 2002. We willen nu al even de sponsors bedanken, die het mogelijk maken dat de deelname aan de Roefeldag voor alle kinderen gratis kan gebeu ren, nl. Ontmoetingscentrum De Coppele, Ontmoetingscentrum De Waterhoef, Wijkver- eniging Pannenschuur, Wijkgebouw de Bunders en de Luiffel/Levenskerk uit Oisterwijk, Jon gerencentrum ’t Kwartierke uit Moergestel, Vereniging Trappaf en de Gemeente Oisterwijk. Op 22 juni start en eindigt de Roefeldag in Scholengemeenschap Durendael aan de Keme- nadelaan te Oisterwijk. De kinderen en vrij willigers worden daar tussen 09.00 en 09.30 uur verwacht met een lunchpakketje en het kaartje met hun routenummer dat ze bij de inschrijving hebben gekregen. De Stichting heeft weer mooie routes uitgezet, en zij hoopt dat het evenals voorgaande jaren weer een paar mooie en gezellige avonden wor den. Voor meer informatie: tel. 513 2207 (tussen 18.00 en 21.00 uur). Wie denkt er, nu de zomer er aan komt, al aan carnaval? Wel, een bestuur dat vooruit ziet, ambitieus is en weer iets moois voor de burg ers wil voorbereiden is dus al in deze periode bezig met carnaval.. Vandaar dat het bestuur van carnavalsvereni ging De Pierewaaiers haar leden, oud leden en mogelijk aspirant leden die belangstelling hebben om tot de vereniging toe te treden, oproept aanwezig te zijn op de halfjaarlijkse ledenvergadering in café restaurant De Brou wer op donderdagavond 30 mei om 21.00 uur. Prijswinnaars van de zitmaaierwedstrijd ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van Frans Becx Tuinmachines B.V. Onderdeel van onze reis naar Bolivia was een dag kennismaken met net werk van onze dorpsgenoot Theo Raaijmakers. Deze dag heeft grote indruk gemaakt op ons. nodig? Wat is de doelstelling? Welke taken en ■bevoegdheden krijgt zo’n commissie? Welke activiteiten gaat de commissie ontplooien? Al dit soort vragen komt aan de orde, opdat er een beeld ontstaat van de opdracht die de com missie meekrijgt. Een laatste zaak die we tijdens deze halfjaarlijkse ledenvergadering aan de orde willen stellen, zijn nieuwe ideeën die in het bestuur leven en die mogelijk onder de leden leven. We denken aan nieuwe activiteiten als een carnavalsmis met koffieontbijt, een seniorenmiddag, een jeugdprins met raad, het instellen van bijv ’de gouden Pier”, een camavalsontbijt, etc. Hoe rea geren de leden op dit soort nieuwe activiteiten en waar denkt men zelf nog aan? het principe ”wie het eerst komt heeft de beste keuze”. Mensen uit Moergestel mogen uiteraard ook in Oisterwijk inschrijven en andersom! Van elk kind dat meedoet hebben we de vol gende gegevens nodig: naam, adres, telefoon nummer, geboortedatum. Als het niet mogelijk is een compleet groepje (4 kinderen) bij elkaar te vinden is dat geen probleem: kinderen wor den dan bij andere niet-complete groepjes in gedeeld. Uiteraard zijn wij ook blij met de aanmeldin gen van vrijwilligers om alle kinderen te begelei den. De Roefeldag is niet alleen interessant voor kinderen, maar ook voor de begeleiders, want je kijkt zelf ook mee achter de schermen van bedrijven. Men wordt er al aan herinnerd bij binnenkomst van ons dorp en de aanplakbiljetten zullen spoedig verschijnen. De voorinschrijving is in de periode van maan dag 27 t/m vrijdag 31 mei en maandag 3 juni elke avond van 18.00 tot 21.00 uur bij de vol gende inschrijfadressen: Krijtestraat 17, De Stappert 49 en De Hoefkens 39. (Door omstan digheden is het adres Regenbeemde 7 dit jaar niet ter beschikking). Het inschrijfgeld bedraagt 2,50 p.p. en bij na- inschrijving 3,00. Om de kosten binnen de perken te houden heeft de Stichting weer mede werking gekregen van diverse sponsors, zowel financieel als materieel in de vorm van een traktatie. kaanse invloed, de weerstanden vanuit overkoe pelende organisaties in het land zelf en een ge zonde hoeveelheid zelfkennis en realiteitszin, heeft hij werkelijk een geweldige job. Als oud-klasgenoot van hem, was het leuk om nog eens te graven in onze verledens, oude her inneringen op te halen en Moergestel op de tong te nemen. ’s Avonds hebben we Tneo opnieuw opgezocht en ging het gesprek moeiteloos door over zijn ervaringen, zijn ambities en plannen. AI bij al een boeiende ontmoeting met een boeiend man. Ik kan alle inwoners uit Moergestel dan ook verzekeren, dat de inzamelingsacties voor Theo zeer nuttig zijn en uitstekend besteed worden. We hebben aan zijn persoon een plaatsgenoot, waar we trots op mogen zijn. 2 Bolivia-gangers Voor de jeugdigen was er een groot springkussen aanwezig en werd er een ballonnenwedstrijd gehouden. De uitslag van deze wedstrijd zal in week 24 bekend gemaakt worden. Na een bezoek aan een opvanghuis voor jonge ren, een school en een opvanghuis voor zeer jon ge kinderen, hebben we gezamenlijk geluncht. Waar padre Theo ook komt, overal wordt hij met respect en warmte ontvangen. Zijn posi tie in een grote, goed opgezette organisatie voor de opvang, begeleiding en zorg voor jongeren in Cochabamba is een hele belangrijke en waar devolle. Behalve als mede-beleidsbepaler is zijn rol als individueel begeleider van vele zeer kansarmen zo mogelijk nog belangrijker. Met als kernpun ten educatie en gezondheidszorg bestaat zijn vorm van begeleiden vooral uit het werken aan mogelijkheden voor deze mensen aan een zelf standig, menswaardig bestaan. Met zijn heel heldere, in sommige opzichten cy nische blik op de maatschappij en de Ameri- 'DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 22 MEI 2002 PAGINA 3 6.. HET COMBINEREN VAN MEERDERE MODELLEN UIT VERSCHILLENDE TEN CATE COLLECTIES IS MOGELIJK HET LAAGSTGEPRIJSDE PRODUCT IS GRATIS. DEZE ACTIE LOOPT T/M 14-07-2002 r’Aoofdprijs M 1OO meter V wedstrijd -

Weekblad Moergestels Nieuws | 2002 | | pagina 3