fB I I Aphrodite E.J. van Delft Raadzaal wellicht nieuwe gordijnen nodig De Durdraaiers 33 jaar! Beste mensen, Parochiekerk 70 jaar PR FIL- Deel 2 in het uitwisselingsprogramma: Sprookjesachtig Brugge Afwezig van donderdag 23 mei t/m dinsdag 28 mei 0 Schepens Tweewielers WOENSDAG 22 MEI 2002 - 27e JAARGANG - Nr. 1193 Moergestel Biest-Houtakker Haghorst Laat tijdig uw medicijnen aanvullen Leer in 14 weken blind typen op de computer! Tel. (013) 5136460 of 06-12394190 Praktijk Terwindt/Blessing Huidverzorgingsinstituut JB de esselse J. Geerts fi ft Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268, Fax (013) 513 2871 - E-mail: buro76@wolmail.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties tot en met zondagavond - www.gesselse.nl (voorheen 'Moergestel-Nieuws steunden, gastouders. Namens de beide teams van de scholen allemaal erg bedankt. De kinderen hebben hiermee een unieke erva ring opgedaan. Op de CD-Rom die ze krijgen kunnen ze vele beelden terugzien van de dagen in Oostkamp en hier. Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 We starten weer in september. Geef je snel op voor de laatste plaatsen. Waarneming: Oirschotseweg 2 Tel. 513 1204 HUISARTS telijke dank aan Den Boogaard voor de meer dan voortreffelijke wijze waarop we daar terecht konden. Bovendien bracht juist de inspectie een bezoek aan de Graaf van Ursel. Door het uitwijken werd de rust niet verstoord. De Vlaamse kinderen gaven als reactie op het vriend- schapsbandje van de Moergestelse jeugd aan elke leerling van groep 7 een springtouw: aan ene kant met de naam Oostkamp, aan de andere Moergestel, symbool van verbon denheid. Er loopt sinds jaren een ste vige lijn tussen de twee scholen. Tevens krijgt iedereen een button met de logo’s van de scholen en de eigen naam. Na een woord van welkom wordt opnieuw het thema lied: "Een heel verschil” uit tien voor taal gezongen. Daarna gaat Twee punten van de raadsagenda van 16 mei ’02 kregen de meeste aandacht, namelijk de bespreking van het coalitieakkoord en het beschikbaar stellen van kredieten voor de realisering van het cultuurcentrum. Na het bezoek van groep 7 van basisschool Graaf van Ursel van 23 tot en met 25 april 11. aan de St. Pietersschool in Oostkamp bij Brug ge, brengt klas 5 van de Vlaamse school van 14 tot en met 16 mei een bezoek aan Moergestel. Op dinsdag 14 mei tegen 11.30 uur arriveert de bus bij Den Boogaard. Omdat alle lokalen en tevens de aula van de Graaf van Ursel bezet zijn door eigen leerlingen, is een prima onderkomen gevonden in Den Boogaard voor bepaalde activiteiten. Op deze plaats meteen onze har- ORTHOPEDISCHE SCHOENTECHNIEK Industrieweg 21b, 5066 XJ Moergestel voor vacatures, zie: www.cso-orthopedie.nl Tegenbezoek van de St. Pietersschool aan de Graaf van Ursel in het kader van de internationale scholenuitwisseling. Carnavalsvereniging De Durdraaiers bestaat 33 jaar. Dit zal op spetterende wijze gevierd worden op zaterdag 25 mei en zondag 26 mei a.s. in haar residentie ’t Draaiboompje. ZATERDAG 25 MEI: FLÜGEL DRIVE-IN-SHOW EN ARNE JANSEN Op zaterdagavond wordt een heuse Flügel Drive- In-Show georganiseerd met medewerking van een ski-jay (DJ Willow) en een tweetal artiesten, te weten Arne Jansen en Marco. De eerste kent u allemaal van zijn hits ’’Meisjes met rode haren” Meestal hebben we positief nieuws te melden, maar helaas deze keer is dat niet zo. Afgelopen zaterdag (18 mei) kwam bij Scouting Moergestel een verontrustend telefoontje binnen van een mevrouw. Bij deze mevrouw werd op donderdag 16 mei aangebeld door twee meisjes die haar vertelden dat zij mee gingen naar de We reld Jamboree in Thailand, en of zij even tueel daar misschien een bijdrage voor had. Na inderdaad geld gegeven te hebben, en haar naam en adres op een door de meisjes meegebracht papier te hebben gezet, ver trokken de beide meisjes weer. Omdat deze mevrouw het achteraf toch niet vertrouw de, belde zij naar het scoutinggebouw om te vragen of dit verhaal wel klopte. Gelukkig was één van ons daar aanwezig en kon haar dus meedelen dat dit niet het geval was. Al onze acties worden vooraf aangekon- digd in ’De Gèsselse’, en wij zullen nooit zomaar langs de deuren gaan om geld te vragen. Onze vraag is dus: zijn deze twee meisjes misschien ook bij U aan de deur geweest, of weet U wie deze meisjes zijn, neem dan a.u.b. contact met ons op. Moniek Jonkers 513 3620 of Carlijn van Oort 513 3592. Vlaamse en Nederlandse leerlingen staan voor de Graaf van Ursel bij het beeldje van Stanneke, samen met directeur Mamix Rosseel van de St. Pietersschool, terwijl de vlaggen van Oostkamp en Moergestel aan de mast wapperen. iedereen naar de Graaf van Ursel, waar de kinderen van de graaf de gasten de school laten zien. Na de lunch worden klassieke sprookjes bewerkt naar onze tijd en ook gespeeld. Ouders nemen aan het eind van het middagprogram ma de kinderen mee naar het gastgezin om daar samen verder kennis te maken met het leven in Moergestel. Uit de mond van een moeder: ”Ik verstond geen woord van dat Vlaamse jongetje, maar mijn kinderen praatten honderduit met hem”. CULTUURCENTRUM Alle partijen zijn het er over eens dat met voort varendheid doorgewerkt moet worden aan het realiseren van het cultuurcentrum. Nog niet duidelijk is welke exploitatievorm voor het cul tuurcentrum het beste zal zijn. Toekomstige gebruikers willen onderhand wel inzicht hebben in de huur en de overige tarieven, zoals ’Wat gaat een kopje koffie kosten?’. Omdat er raadsbreed gevraagd werd ook andere zaken dan de bouwza ken nu in gang te zetten komt er een project groep die de exploitatie, de programmering en de naamgeving gaat voorbereiden. De heer Van den Bosch (wethouder, cultuur) wil die pro jectgroep nog voor de zomervakantie aan het werk zetten. In die werkgroep zullen zitting nemen afgevaardigden van de gemeente zelf en van de toekomstige gebruikers (harmonie, bibliotheek e.a.). jw De voorzitter van de coalitie, de heer Smits (AB) reageerde fel, personen niet ontziend, bagatelliseerde de vragen en opmerkingen. Met name mevr. Steffens maakte duidelijk dat dit toch niet de stijl van duaal politiek bedrijven mag zijn, ’De heer Smits vliegt wel erg snel in de gordijnen.’ Als dat zo doorgaat zouden dat wel eens vier vervelende jaren kunnen wor den. En ook mevr. Depmann reageerde kort vanwege de lange tenen. Men wacht het uit gewerkte collegeprogramma af. De heer Van den Oord (GroenLinks) nam het bestuursakkoord voor kennisgeving aan, maar benadrukte er niet gerust op te zijn dat jongeren, groen en landschap de prioriteit krijgen die zij verdienen. Hij vreest dat er met dit coalitieak koord een zware wissel wordt getrokken op het bestuur en de ambtelijke organisatie. Voor de fi nanciën zal de OZB steeds belangrijker worden. Op woensdag 15 mei gaat het hele gezelschap naar De Efteling en beleeft daar met prachtig weereen sprookjesachtige dag. Voor de Efteling wordt een groepsfoto gemaakt die later iedereen krijgt. De gastgezinnen vangen de kinderen weer op en er wordt Nederlands gegeten. Op donderdagochtend 16 mei wordt aan een schoolkrant gewerkt. Alle deelnemers aan de uitwisseling krijgen een exemplaar van de krant. Vervolgens wordt om nader kennis te maken met het dorp een speurtocht gehouden door Moergestel met een bezoek aan de kerktoren en de molen. Na de lunch worden gezelschapsspel letjes gespeeld in het teken van sprookjes. Dan zitten de drie dagen er alweer op: na een korte afsluiting, waarbij directeur Marnix van de St. Pietersschool de vlag van Moergestel krijgt overhandigd, zoals wij de vlag van Oost kamp eerder hebben gekregen, wordt na het the malied nog een keer gezongen te hebben, ge volgd door het adieu-lied van meester Jacky, afscheid genomen met een lach, handen schud den, een traan en met afspraken voor binnen kort. De bus rijdt luid toeterend langs de Graaf van Ursel, waar de vlaggen van Oostkamp en Moergestel aan een mast wapperen. De volgende dag staat het verslag door meester Bart al op de site van de St. Pietersschool: www.vbsspo.be (in de Gèsselse van afgelopen aflevering stond dit fout vermeld). Tevens wordt gemaild, dat de bus tegen half zes veilig in Oostkamp is aangekomen. Een geslaagde uitwisseling die een vervolg moet krijgen. Over een paar weken gaan de beide scholen daarover verder praten. Ge slaagd mede door de hulp en medewerking van het Europees Platform, Rabobank Moer gestel, Den Boogaard, diverse mensen in Oostkamp en Moergestel, ouders die onder- - Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.jH L Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) ZONDAG 26 mei om 11.00 uur: Plech tige Eucharistieviering m.m.v. gemengd koor (met aansluitend de zegening van het gedachteniskruis tegen de buiten kant van de kerk). Daarna is iedereen welkom in het Parochiecentrum voor een kop koffie. Van 10.00 tot 16.00 uur: expositie in het Parochiecentrum over ’70 jaar kerk’ en video reportage over de restauratie van de kerktoren. Van 13.30-14.30 uur: feestelijk muzikaal optre den in de kerk door het gemengd koor ’Cantate Domino’ en het Tilburgse Heijhoefkoor. COALITIEAKKOORD Zowel de WD (mevr. Steffens) als D66 (dhr. van Roessel) en PvdA (mevr. Depmann) lieten zich zeer kritisch uit over het coalitieakkoord. De formuleringen in het coalitieakkoord blijven vaag en termen als: ’zo mogelijk wordt een onderzoek gedaan’, ”...zal worden bezien wat de mogelijkheden zijn’ en ’zo mogelijk zal meer aandacht worden geschonken aan...’, roepen meer vragen dan antwoorden op. Omdat het coalitieakkoord zo op de vlakte blijft zal het moeilijk zijn het college straks op haar daden te beoordelen. Met name mevr. Steffens (WD) maakte duidelijk dat haar fractie op een posi tief kritische wijze de coalitie en het college wenst te beoordelen. Recht voor zijn raap, zon der een blad voor de mond te nemen, maar wel steeds correct en in een faire sfeer. Mevr. Dep mann (PvdA) herhaalde dat zij betreurt dat de portefeuille rond onderwijs, cultuur en sociale zaken nu zo versnipperd is over de drie wet houders. Ook dhr. Van Roessel (D66) zal het col lege positief kritisch volgen. Maar vond wel dat AB erg makkelijk omging met de belofte in hun verkiezingsprogramma om de OZB niet meer dan trendmatig te verhogen. Met belang stelling wordt uitgezien naar de perspectiefnota (voorheen voorjaarsnota). In deze nota moet het college namelijk laten zien hoe zij bestaand en nieuw beleid voor de komende jaren willen financieren. Alle fracties uit de oppositie (VVD, PvdA, GroenLinks) vinden dat de jeugd, en dan met name de jongerenhuisvesting er bekaaid van afkomt. In het coalitieakkoord wordt nauwelijks aandacht besteed aan de jeugd. Ook op sport gebied mist men duidelijke, richtinggevende uitspraken. Over meer dan een visvijver wordt er niet gesproken. DE FIETSSPECIALIST Kerkstraat 21Oisterwijk, Tel. 5217326j^ E-mai 1Profileschepenshetnetnl Ruim 75 jaar fietsplezier! Eigen parkeerplaats via Vloei weg 's-Maandags gesloten I en ”Zeg eens meisje”. Marco is voornamelijk bekend van de Après-skihut in Rotterdam, Daarnaast is hij terug te vinden in de hitlijsten (als Starko) met een cover van de Clouseau-hit ’’Laat me nu toch niet alleen”. ZONDAG 26 MEI: REÜNIE EN HOLLANDSE AVOND Op zondagmiddag wordt een reünie gehouden. Tijdens deze reünie willen wij graag alle oud- leden weer eens bij elkaar brengen. Helaas be schikken wij echter niet meer over de gegevens van alle oud-leden. Daarom nodigen wij deze hierbij van harte uit om aanwezig te zijn. U kunt zich hiervoor nog telefonisch aanmelden: tel. 513 0111. Na afloop van de reünie volgt een Hollandse Avond, die tot in de late uurtjes zal voortduren. Ook dan zal ’t Draaiboompje weer worden bezocht door een artiest. Alwin zal dan met voornamelijk Nederlandstalige hits zorgen voor een onvergetelijke avond die u zeker niet mag missen. Dus: Kom zaterdag 25 en zondag 26 mei 2002 naar 't Draaiboompje, zodat je het 33-jarig jubileum van CV De Durdraaiers niet mist!

Weekblad Moergestels Nieuws | 2002 | | pagina 1