VOGELS w \\TT 70 Jaar kerk en restauratie kruisweg ira wt Kapsalon Barbers 33 jaar CV De Durdraaiers Nog 1 week!!! Jeugdvakantieweek Moergestel zoekt leiding J Aphrodite Fiets-Skeelertocht Moergestel MOERGESTEL^ 11- OPRUIMING FIETSEN 2001 PROFIL- KLANTVRIENDELIJK 4 A g t FOUT® gl?©lsfir Schepens Tweewielers V WOENSDAG 15 MEI 2002 - 27e JAARGANG - Nr. 1192 Moergestel Biest-Houtakker Haghorst i.s. TIJDELIJK ADRES Huidverzorgingsinstituut De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen Dorpsstraat 6b Achter Willeke den Draaier Leer in 14 weken blind typen op de computer! Tel. (013) 5136460 of 06-12394190 MAANDAG 20 MEI 2e PINKSTERDAG IS P.V.S. MEUBELEN DE GEHELE DAG OPEN Alle overige winkels c.q. bedrijven zijn GESLOTEN. Huidverzorgingsinstiti de esselse lees verder op paginaS Naam: Adres: Tel.: Ni Doe ook mee en schrijf vandaag nog in! RUUD PAN IS Openingstijden; Rootven 35, Moergestel, Tel.: (013) 513 22 21 Uitgave en redactie: Buro ’76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268, Fax (013) 513 2871 - E-mail: buro76@wolmail.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties tot en met zondagavond - www.gesselse.nl (voorheen 'Moergestel-Nieuws Geboortedatum:Leeftijd is dus:_ O Ik doe als groepsleiding mee aan: O programma A O programma B O programma C O Ik doe mee als spelleiding O Ik doe mee als algemene hulp 11 Rootven 66 Moergestel Tel. (013) 513 14 35 We starten weer in september. (leef je snel op voor de laatste plaatsen. ORTHOPEDISCHE SCHOENTECHNIEK Industrieweg 21b, 5066 XJ Moergestel voor vacatures, zie: www.cso-orthopedie.nl Niet van alle winkeliers mochten wij een opgave ontvangen. Op zaterdag 25 mei en zondag 26 mei a.s. viert CV De Durdraaiers haar 33-jarig bestaan. In haar 33-jarig bestaan heeft deze carnavalsvereniging 16 verschillende prinsen gehad. Tot aan het feestweekend hebben we in dit blad afgeteld, door iedere week in chronologische volgorde een prins met zijn Raad van Elf de revue te laten passeren. Vandaag de zestiende en laatste prins van De Durdraaiers (tot nu toe!): Prins Hans den Urste.Hij was in de carnavaljaren 1999, 2000,2001 en 2002 prins van onze carnavalsvereniging. Op de foto ziet u Prins Hans den Urste met de huidi ge Raad van Elf. Het programma is al weer rond en we hebben jullie hulp weer hard nodig! Iedereen van 15 jaar en ouder nodigen we van harte uit om leiding te zijn tijdens de jeugd vakantieweek. Dit jaar wordt die gehouden van 12 tot en met 16 augustus, met als thema: de Middeleeuwen. g fil Tl Schoolstraat l ZO VADER, ZO ZOON In het allereerste jaar van het bestaan van De Durdraaiers was Kees Roosen lid van de Raad van Elf. 33 jaar later is wederom Kees Roosen lid van de Raad van Elf. Het betreft hier echter niet dezelfde persoon, maar vader en zoon. Kees jr. is beter bekend onder zijn Pieregeblèr- artiestennaam Super Mario, een act waarmee hij de zaal jaarlijks plat krijgt. Als alle zonen van oud-raadsleden nu eens lid zouden worden van onze raad, dan kunnen we weer zeker 33 jaar vooruit! Gezelligheid en sportiviteit staan voorop. Dit jaar wordt het nationaal park de Drunense Dui nen aangedaan. Voor de skeelers via een route rekening houdend met de kwaliteit van het wegdek. Voor de fietsers via een prachtige lan delijke fietspaden. U komt op plaatsen waar u normaal niet komt. De kosten voor deelname bedragen slechts €2,50 per persoon en voor kinderen tot en met 10 jaar slechts 1,00. Naast een leuke actieve en gezellige zondag is het kopje koffie of thee bij de controle post gratis. Voor de kinderen is er een bekertje limonade. brievenbus bij Kees van de Loo, Oirschotseweg 21, of Geesje van den Boer, Pr. Margrietstr. 18. Houd alvast vrijdagavond 21 juni vrij, dan be spreken we het programma en verdelen we de groepen. Verdere informatie volgt nog. We rekenen op jullie! ORGANISATIE JEUGDVAKANTIEWEEK Ik geef me op voor de jeugdvakantieweek! Ook voor de inwendige mens wordt gezorgd, met dank aan onze gulle sponsors. De start is vanaf het ROEF! Terrein, Stokeind 13 te Moer gestel. Voorinschrijven is gewenst, lever hier voor het inschrijfgeld te samen met uw naam, en geboortedatum in bij Franky van Boxtel, De Aanstede 16 Moergestel, tel. 513 3103. Bij de start ligt uw deelname kaart dan al klaar en kunt u direct vertrekken. Inschrijven bij vertrek kan uiteraard ook. Binnenkort herdenken we in onze parochie het feit dat 70 jaar geleden onze kerk herbouwd werd. Nog ouder dan het kerkgebouw is de kruisweg die sinds jaar en dag in onze kerk hangt. Over de herkomst van deze kruisweg - die zo langzamer hand heel bijzonder begint te worden - is niet zo heel veel bekend. De oude koster Jos van de Wiel zegt dat de 14 staties er al hingen toen hij in 1948 koster werd. Zeer waarschijnlijk is dat Pastoor van Rijcke- vorssel van Kessel rond 1900 de kruisweg heeft aangekocht en dat de staties op doek geschilderd zijn door ene heer H. Bogaerts. Jammer is alleen dat er nergens iets in de analen daarover is terug te vinden. Begin jaren vijftig was men van oordeel dat deze kruisweg niet meer paste in deze kerk en een tijdlang heeft men toen in de parochie ge spaard met de bedoeling een nieuwe kruisweg te kopen. Eigenlijk was men er een beetje op uit gekeken. Maar, zoals bekend, 1953 was het jaar van de watersnoodramp in Zeeland. Overal werd geld ingezameld om de getroffenen te helpen. Zo ook hier in Moergestel en men be sloot toen om al het gespaarde geld voor een nieuwe kruisweg te bestemmen voor de waters noodramp. Inmiddels zijn we bijna 50 jaar verder en nog steeds hangt daar de oude - maar inmiddels ook vertrouwde kruisweg. En iedereen (die er zijn zegje over mag doen) vindt nu dat deze kruisweg helemaal hoort bij deze kerk en nooit wordt er meer gesproken over het aan schaffen van een andere. Maar inmiddels is de kruisweg wel ruim 100 jaar oud en is nu hard aan een opknapbeurt toe. Het parochiebestuur wil nu graag het 70-jarig DE FIETSSPECIALIST Kerkstraat 21, Oisterwijk, Tel. 5217326 E-mail: Profileschepens@hetnet.nl Ruim 75 jaar fietsplezier! Eigen parkeerplaats via Vloeiweg ’s-Maandags gesloten bestaan van onze kerk aangrijpen om een start te maken met een restauratie-projekt van deze kruisweg en de parochianen vragen als het ware een cadeautje aan de jarige te geven in de vorm van een extra bijdrage in de kosten van deze restauratie. Van de 14 doeken zijn de meeste toch nog in redelijke staat. Daar volstaat een goede schoon maakbeurt en een nieuwe vernislaag. Maar twee doeken zijn echt heel slecht en moeten opnieuw ’verdoekt’ worden en deels ook bijgeschilderd. Bij sommigen zitten er zelfs scheuren in het doek. En ook zal hier en daar de lijst bijge werkt moeten worden. ’Schatbewaarder’ Jaap Drubbel zal zich daarover ontfermen en samen met kunsthandel van Erp-Broekhans uit Til burg de restauratie ter hand nemen. Ook zullen alle doeken aan de achterkant voorzien worden van een zuurvrije plaat zodat vocht en gruis van de stenen geen nadelige invloed meer op het doek kunnen hebben. De totale kosten voor dit project zijn begroot op 3000 euro. Het zou mooi zijn indien bij de vieringen in het week end van 25 en 26 mei via de collecte een groot deel van dit bedrag opgehaald zou kunnen wor den. ’’Want”, zegt Jaap: ”wat onze voorouders voor ons met zorg hebben gemaakt, dat moeten wij in stand houden”. U wordt bij deze alvast hartelijk bedankt! Komende zondag 19 mei start de Moergestelse Fiets- Skeelertocht. Tussen 10.30 en 12.00 uur kunt u starten voor een uitdagende 25 km of zelfs een 40 km lange skeelertocht of voor één van de twee fietstochten. Speciaal voor gezinnen is er een 25 km route samengesteld. Zij die graag langer genieten van de mooie natuur is er een langere route van 60. De keuze is aan u. Schoolstraat 5 JA' j MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 !jli Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) |j di - vr: 9.00 - 18.00 u zaterdag: 8.00 - 15.00 u Ook dit jaar draaien we weer 3 verschillende programma’s: Programma A: kinderen van groep 1- 2 (4 halve dagen, 1 hele dag) Programma B: kinderen van groep 3-4-5 (5 hele dagen) Programma C: kinderen van groep 6-7-8 (5 hele dagen, kinderen van groep 7/8 kunnen 1 nacht kamperen). Naast leiding zoeken we ook weer mensen (jong en oud) die slechts enkele dagen tijd hebben om zich in te spannen voor de jeugdvakantieweek. Met name voor de dinsdag- en woensdagmid dag hebben we een behoorlijk aantal personen nodig als spelleiding. Onze ’’Stichting Teut en Techniek” kan ook nog versterking gebruiken. Zij zorgen voor de inwendige mens en verrich ten allerlei hand- en spandiensten. Heb je nog vragen of wil je meer informatie, neem dan contact op met Kees van de Loo (513 1927) of Geesje van den Boer (505 2345). Weet je het al en doe je gezellig (weer) mee, vul dan onderstaand strookje in en doe het in de ■i

Weekblad Moergestels Nieuws | 2002 | | pagina 1