Jubileummarkt verregend... Maak een kaart en win een taart! 70 Jaar kerk algemene vergaderm Rabobank Moergestel van Uitnodiging Rabobank Zondag 12 mei: Moederdag op Autotron Rosmalen Onze leden hebben immers een belangrijke stem in hoe wij de samenleving van dienst kunnen zijn. En die Stem wordt met name hoorbaar op de algemene vergadering. Horen we van u? DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 8 MEI 2002 PAGINA 7 Verkorte agenda Het bestuur I.S. Zij kunnen dan kennis nemen van de resultaten van hun bank. Maar ook invloed uitoefenen op het beleid dar wij voeren. Elk jaar worden leden van de Rabobank uitgenodigd voor de algemene vergadering. De volledige agenda, de notulen van de vorige algemene vergadering en de overige stukken liggen vanaf vandaag voor leden ter inzage op ons kantoor aan de Raadhuis straat 9 te Moergestel. Opening Notulen vorige vergadering Voorstel tot fusie met de Coöperatieve Rabobank Hilvarenbeek-Diessen U.A. gevestigd te Hilvarenbeek en in verband daarmede: a. ontbinding van de coöperatie; b. overdracht van alle activa en passiva; c. afwikkeling. Mededelingen en rondvraag Ook op Autotron wordt moeder met Moederdag verwend: kinderen kunnen een speciale Moederdag-kaart maken of van thuis meebren gen en daarop schrijven waarom hun moeder de liefste of de beste is. Deze kaart moet gepost worden in de speciale brievenbus op Autotron. Uit alle inzendingen wordt vervolgens de mooiste kaart met daarop de liefste moeder getrokken. De maker van de mooiste kaart wint op deze manier een taart voor moeder. Daarnaast zal elke moeder een speciale onderscheiding krijgen, zodat elke bezoeker weet dat die persoon van daag met alle égards behandeld moet worden. Het maakt niet uit waar de ’winnende’ moed er vandaan komt: de taart wordt gewoon thuis bezorgd! te zetten, ontvangen zij tevens bij de entree een speciale onderscheiding. Deze kunnen alle moeders opspelden, zodat alle andere bezoekers die daggoed kunnen zien welke personen extra verwend moeten worden. ”AAN DOVEMANSOREN GEZEGD!?!?!” Pinksteren is het feest van de Geest die ons de woorden leert verstaan. ONDERSCHEIDING Om alle moeders nog eens extra in het zonnetje Op Moederdag worden alle moeders van Nederland in het zonnetje gezet: ont bijt op bed, kinderen die zelf hun kamer opruimen en vader die de huishoudelijke karweitjes doet. ’AAN DOVEMANSOREN GEZEGD!?!?’’ Oecumenische Pinksterviering, 19 mei 2002. Plaats: In het Natuurtheater van Oisterwijk. Aanvang 11.00 uur. Coöperatieve Rabobank Moergestel U.A. gevestigd te Moergestel Het parochiebestuur nodigt U van harte uit om bij deze bijeenkomsten aanwezig te zijn en op deze wijze het 70-jarig bestaan van onze kerk mee te vieren. MAAK EEN KAART... Alle kinderen die hun moeder een taart cadeau willen doen, kunnen met Moederdag naar Autotron komen en daar ’hun’ kaart voor moed er maken. Voor elk kind is er een standaard- kaart die ze zelf in kunnen kleuren of versieren. Ook moeten ze aangeven waarom hun moed er de liefste is en zij dus de taart zou moeten krijgen. Ook mogen thuis gemaakte kaarten mee naar Autotron genomen worden om daar in de speciale brievenbus te posten. En ’De Dorstvlegels’ hadden het zo goed bedoeld: hun zilveren (25e) jaarmarkt zou een feest worden zoals dat in jaarmarktkringen nog weinig was voorgekomen. Hoe anders pakte het uit zonder dat de organisatie daar ook maar iets aan kon doen. Vanaf het eerste moment van de zondagochtend regende het en er kwam in de loop van de zondag geen eind aan. Alles leek aanwezig: de organisatie was super gemotiveerd; de markt was gevuld als nooit tevoren; het publiek scheen er zin in te hebben; de muzikale gasten dauw trappers hadden zich al aangekondigd. En toch werd er niet geklaagd. Op zo’n groot aantal deelnemende marktkooplieden maar ’n stuk of zes-zeven afmeldingen vanwege het weer, dan valt het nog mee. Nee, de organisatoren zullen zich er niet door uit het veld laten slaan, al hadden ze stralend weer verdiend. Kop op jongens... volgend jaar de 26e en maak er dan maar het jubileum van!!! ...EN WIN EEN TAART! Daags na Moederdag zal de brievenbus geleegd worden en zal uit alle inzendingen de mooiste kaart met de liefste moeder gekozen worden. En omdat op alle kaarten een afzender staat, zal een echte banketbakker vervolgens bij de winnende moeder een lekkere taart thuis bezorgen. In het voorjaar van 2002 is het 70 jaar geleden dat onze kerk in zijn huidige vorm in gebruik werd genomen. Aan de oude toen al bestaande kerktoren werd een nieuw en groter middenschip gebouwd omdat in die tijd de kerk te klein was geworden. Tijden veranderen! Het parochiebestuur is zich ervan bewust dat over vijf jaar dit feit met extra aan dacht gevierd dient te worden. Maar ook nu wil men dit heugelijke feit niet zo maar voorbij laten gaan. In overleg met het bestuur heeft daarom een kleine werkgroep een en ander voorbereid en daarbij het volgende programma opgesteld: Op woensdag 15 mei a.s. zal de Eerwaarde Pater Ton Baeten, voorheen abt van de paters Norber tijnen te Heeswijk Dinther, om 20.00 uur in het parochiecentrum een inleiding verzorgen met als thema ’Kerk in het midden’. Vervolgens zal er op zondag 26 mei a.s. om 11.00 uur een plechtige Eucharistieviering zijn in onze kerk met medewerking van het koor ’Cantate Domino’. Aansluitend aan deze viering zal er ter nage dachtenis aan de voormalige begraafplaats rond om de kerk een kruis met gedenkplaat worden onthuld en ingezegend. Na deze plechtigheid wordt eenieder uitgeno digd aanwezig te zijn in het parochiecentrum voor een kopje koffie en bezichtiging van de expositie: 70 jaar kerk (in het midden). Ook zal er dan oud en historisch beeldmateri aal getoond worden, bijeengebracht door Dhr. Harrie Wolfs. Tot slot zal er dan van 13.30 tot 14.30 uur in de kerk een feestelijk muzikaal optreden zijn van het kinderkoor ’The Sound of Music’, het gemengd koor ’Cantate Domino’ en het Til- burgse koor ’Het Heijhoefkoor’. Die oude woorden als - vriendschap, broeder en zusterschap, gemeenschap, vrede, nieuwe kansen, en op weggaan - weer nieuw leven inblaast. De Geest die het stof uit onze ’verstopte’ oren en moedeloze harten wegblaast en een frisse wind in ons doet waaien. Die onze harten warm laat lopen voor anderen en onze verkrampte handen ontdooit. We leven in een wereld waarin veel ruis is, waar mensen en volken elkaar steeds minder lijken te verstaan. Waar oud en jong soms ook een verschillende taal spreken, letterlijk en figuurlijk! Wie van u begrijpt deze taal: 2B! 2B, 0:-) -*,-=,AAA. Veel goede boodschappen van vrede en recht lijken aan dovemansoren gezegd. Toch verlangen velen naar een wereld die op bloeit en waar het goed wonen is voor ieder mens. Pinksteren betekent dat oude woorden uit de bijbel een nieuwe taal kunnen gaan spreken, die ieder in zijn of haar ’eigen’ taal verstaat. Om dat verstaan gaat het, want dat kan een nieuw begin van leven brengen. Je raakt weer in gesprek met jezelf, met elkaar, met de natuur en met God. Je leert weer ruimte te geven om te leven. De Geest leert ons een taal die ruimte schept en recht verschaft. De Geest die steeds opnieuw het Woord spreekt dat ons bezielt tot menselijkheid en mede menselijkheid. De viering is voorbereid met parochianen en gemeenteleden. Het Enschots jongerenkoor zal ons hun stem laten horen en zo meewerken aan de viering. We hopen dat u, dat jij dat ook doet. Of je nu oud bent of jong, van harte uitgenodigd. Vergeet niet een paraplu mee te nemen als dat nodig lijkt. Namens de voorbereidingsgroep: Wil van Egmond SSsS De algemene vergadering van Rabobank Moergestel is dit jaar op donderdag 23 mei 2002. De bijeenkomst vindt plaats in Partyboerderij ’t Draaiboompje te Moergestel en begint om 20.00 uur. r. w r yö

Weekblad Moergestels Nieuws | 2002 | | pagina 7