Wat doet u met Hemelvaart? *T«WART! ERKE Barbershop-show luidt eerste GUO-seizoen uit Zaterdag 11 mei a.s.: Nationale Molendag 33 jaar CV De Durdraaiers Nog 2 weken!!! Agenda mei S. Rabobank radiotijd van de Bonte Dinsdagavond-trein. jeugd-en jongerencentrum Gaat u er even tussenuit of blijft u lekker thuis? Wat u ook onderneemt, uw bankzaken hoeven niet te blijven liggen. Via de telefoon en internet kunt u 24 uur per dag uw saldo checken, betalingen doen en beleggen. Interessant? Kijk op www.rabobank.nl. Of bel de Rabofoon. Prettige Hemelvaartsdag! Molens zijn nog steeds Nederlands na tionale symbool. In ons land staan nog ruim 1100 molens, waarvan 10% gelegen is in Noord-Brabant. Regelmatig worden er molens die al volledig verdwenen waren op hun historische plaats gere construeerd, of molens waarvan alleen de romp nog over was gecompleteerd. In onze provincie zijn de molens van Woudrichem, Oerle en Waalre (water molen) daar succesvolle voorbeelden van, terwijl er voor herstel van de molen romp in Best vergevorderde plannen bestaan. Wat misschien nog verheugen der is, dat is dat de meeste van die mo lens ook regelmatig in werking worden gezet. Daardoor is ook bezoek mogelijk en zijn de molens levende monumenten. Zaterdag a.s. is iedereen dus welkom op de windmolens in de buurt die bediend worden door vrijwillige molenaars en die krakend en zoevend, zoals weleer, hun werk doen. De vrijwilligers zullen u graag ontvangen en u vertellen over hun molen, het oude molenaars ambacht en de op de molen verkrijgbare pro ducten. Meer informatie over de Nationale Molendag kunt u vinden op de website "www.molens.nl” en uitvoerige informatie over de geschiede nis, openingstijden etc. van de molens zelf op de site www.hippowebdesign.com/molens Woensdag 8 mei: Bingo! Er zijn allerlei leuke prijsjes te winnen. Leeftijd 8+. Entree 2.00. Tijd 14.00-16.00 uur. Zaterdag 11 mei: Voorrondes dartcompetitie KORTOM: Noteer zaterdag 25 en zondag 26 mei 2002 alvast in je agenda, zodat je het 33-jarig jubileum van CV De Durdraaiers in ’t Draaiboompje te Moergestel niet mist! NB: Tijdens de uitzending van MTV wordt mor genavond (donderdag) ook aandacht besteed aan het 33-jarig jubileum van CV De Durdraaiers! UIT DE RAAD, MAAR TOCH PRINS! Dat Rien op ’t Hoog uiteindelijk prins is gewor den van de Durdraaiers is achteraf gezien niet zo vanzelfsprekend. Als raadslid was hij na melijk geen lieverdje. Dit leidde er uiteindelijk toe dat Rien uit de raad werd gezet. Nadat hij beloofd had om zijn leven te beteren, keerde hij terug in de Raad van Elf. Vervolgens ging hij er vandoor met de dochter van de kastelein en werd hij in 1996 prins van onze carnavalsver eniging. Zo zie je maar weer: Het kan verk eren! Toch zijn er veel mensen die, hoewel in de nabijheid van een molen wonend, die molen nog nooit hebben bezocht. ”Ik woon hier al twintig jaar, maar ben nog nooit binnen geweest” is de veel gehoorde opmerking tijdens molendagen. Deze mensen, die tot dusver nog geen tijd hebben gehad, kunnen op zaterdag 11 mei a.s. hun kans te baat nemen. Dan wordt voor de TOPDIRIGENT Het IJsselstein Show Chorus staat bekend als vrouwenkoor dat ook het theatrale aspect op merkelijk aandacht geeft. Al sinds oprich tingsjaar 1977 staan ze onder leiding van topdiri- gent Floor van Erp. Ze vieren hun zilveren jubileumjaar 2002 met een nieuwe cd rond het thema ’vrouw zijn’, waarvan ze stukken bren gen tijdens hun GÜO-concert. Bij live-optre- dens schuiven ze nog meer dan voorheen op richting muziektheater. Het IJsselstein Show Chorus staat op zaterdag 11 mei centraal in het tiende en laatste GUO-concert van dit seizoen. Behalve dit vrouwenkoor zijn ook vrouwen kwintet Just Buzzz en mannenkwartet Interstate Connection te gast bij Organisatie voor Podiumkunst Groeten Uit Oisterwijk. Deze drie acts verzorgen vanaf 20.00 uur een avondvullende barbershop-show in Durendael. Zoals gebruikelijk mondt de show uit in een ongedwongen afterglow-meezingfeest voor artiesten en bezoe kers. Bij Rabobank Oisterwijk zijn tickets in voorverkoop. Barbershop is een zangstijl die zich begin vorige eeuw ontwikkelde onder Ierse emigranten in de stedelijke getto’s van de VS. Uit weemoed en als klantenlokkertje zongen kappers van Ierse komaf tijdens hun werk ballades uit hun moe derland. Vaak zongen hun Ierse klanten mee. Amerikaanse show-elementen zorgden voor de visuele toevoeging. Zo ontstond een vier stemmige zangcultuur die zich vanuit de VS internationaal uitwaaierde. 29ste keer de Nationale Molen- en gemalendag georganiseerd. Door het hele land heen zijn naar schatting 600 a 700 molens geopend en in werking. Op de meeste plaatsen kunt u tussen 10.00 en 17.00 uur terecht. Rond Tilburg zijn er molens in Goirle, Hilvarenbeek, Moergestel, Oisterwijk, Spoordonk, Oirschot, Vessem, Kaatsheuvel, Sprang-Capelle en Dongen. Het betreft allemaal korenmolens, dus zijn er op ver schillende plaatsen meelproducten te koop. In Oisterwijk, bij de Kerkhovense molen, zijn er de gehele dag door bakdemonstraties voor de thuisbakker en kan er ook geproefd worden. In Oirschot kan men pannenkoeken eten. Op zaterdag 25 mei en zondag 26 mei 2002 viert CV De Durdraaiers haar 33-jarig bestaan. In haar 33-jarig bestaan heeft deze carnavalsvereniging 16 verschillende prinsen gehad. Tot aan het feestweekend in mei 2002 zullen wij in dit blad aftellen, door iedere week in chronologische volgorde een prins met zijn Raad van Elf de revue te laten passeren. Vandaag de vijftiende prins van De Durdraaiers: Prins Rien den Urste. Hij was in de carnavalsjaren 1996, 1997 en 1998 prins van onze carnavalsvereniging. Op de foto ziet u Prins Rien den Urste met zijn Raad van Elf. Wie kent u er nog van? Just Buzzz draagt sinds vorig jaar de eretitel beste vrouwenkwintet van Nederland. Mannen kwartet Interstate Connection zorgt voor het mannelijke tegenwicht. Beide gezelschappen brengen een toegankelijk repertoire met herken bare liedjes in het vierstemmige barbershop- idioom. Gaandeweg vulden enthousiastelingen het re pertoire van Ierse ballades aan met nieuwe vor men van melodieuze muziek. Popmuziek uit de jaren zestig vormt bijvoorbeeld een dankbare bron voor de typische vierstemmige barber- shop-stijl. Nederlandse barbershoppers wisse len de laatste jaren hun Engelstalige repertoire steeds meer af met liedjes in hun moerstaal. Nostalgisch wordt teruggegrepen naar bijna vergeten liedjes die populair waren in de tv-loze OPROEP OUD-LEDEN Aangezien wij niet meer beschikken over de gegevens van alle oud-leden, nodigen wij deze hierbij alvast van harte uit voor het feestweek end in mei 2002. Mocht u nog oud-leden ken nen, die inmiddels naar elders zijn verhuisd, dan vragen wij u deze ook te informeren over het feestweekend. Mocht u hierover nog vragen hebben, dan kunt u contact opnemen met de organisatie (tel. 513 0111). voor de jeugd van 10 tot 15 jaar. (finalerondes zaterdag 25 mei). Voor de toeschouwers is de entree gratis. Zaterdagavond 11 mei: Live muziek van de Flat Rabbits. Meer info elders in dit blad. Zaterdag 18 mei: Kabouterpad bij de Honds- berg. Leeftijd 4 tot 10 jaar. Entree €1.00. Woensdag 22 mei: Filmmiddag 6 Monsters Co. Start film 14.00 uur. Entree: €1.20. Zaterdag 25 mei: Inschrijving voor de Roefel- dag 2002. Meer informatie volgt. Tevens vanaf 14.00 uur finales van de dartcompetitie. Toe schouwers gratis entree. Woensdag 29 mei: Film 10+The Flinstones (engelstalig). Entree: 1.20. start film: 14.00 uur. K DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 8 MEI 2002 PAGINA 3

Weekblad Moergestels Nieuws | 2002 | | pagina 3