Geslaagde skeelertocht tijdens Koninginnedag SL i J /WTk I ST KEIND Waarin een klein dorp groot kan zijn!!! J eugdschaakclub Moergestel .2-2 .2-2 .3-1 .4-2 .5-1 .2-4 Ondanks al deze voorbereidingen kwamen er helaas slechts 18 deelnemers aan de start van de skeelertocht die door Schaatsclub ”De Vennen” op Koninginnedag werd georgani seerd. Belangrijkste reden voor dit tegenvallen de aantal deelnemers waren de slechte weers voorspellingen. Daarnaast overlapten sommige onderdelen van het oranjeprogramma elkaar, zodat bijvoorbeeld een keuze gemaakt moest worden tussen deelname aan de optocht met de .2-4 .2-2 .4-0 .4-1 .5-1 Een dikke pluim voor het nieuwe Oranje-Comité! In tegenstelling tot in andere dorpen muntte de organisatie in Moergestel juist uit. Het geheel zag er zeer feestelijk uit, was door de diversiteit van activiteiten een uitnodiging voor elke leeftijdsgroep, en door het centraal gekozen punt een ontmoetingsplaats voor de gehele gemeenschap. Volgend jaar zal ik zeker weer van de partij zijn. Als het zonnetje zich dan wil laten zien is heel Moergestel present. Ga zo door!!! Henriette van der Sanden Aan de voorbereidingen heeft het niet gelegen. Het bestuur van Schaatsclub ”De Vennen” had alles samen met het Oranje- comité Moergestel prima geregeld. Er was gezorgd voor voldoende vrijwilligers voor de bemensing van de stempelposten en het beveiligen van de kruisingen. Café ’t Stokske en het Klein Speyck hadden tafels beschikbaar gesteld voor de stem pelposten. Café ’t Stokske zou alle deelnemers een drankje aanbieden. Yvonne Post en Inno van den Heuvel hadden prachtige oorkondes ontworpen en bij Makelaardij van den Elzen laten printen. Op de ochtend van de tocht waren er waarschuwings- bordjes geplaatst en afgewaaide takken van de weg verwijderd. energie over hadden konden zij doorgaan voor nog een aantal ronden. Na afloop ontvingen zij een oorkonde met daarop hun naam en het aantal gereden ronden. Een eervolle vermelding verdient de tienjarige Graeme Appeldoorn die samen met de al iets oudere Leny van de Loo maar liefst 6 ronden aflegde. Schaatsclub ”De Vennen” dankt ieder die een bijdrage leverde aan het slagen van de eerste "Oranje Skeelertocht”. Competitie uitslagen MTV Stokeind week 18 Woensdagmiddag jongens t/m 12 Stokeind 1 - TECO 2 Goirle 2 - Stokeind 2 Stokeind 3 - Loon op Zand Woensdagmiddag meisjes t/m 12 Gilze 2 - Stokeind 1 Stokeind 2 - Waalwijk 3 Donderdagmorgen dames 1 de Schans 1 - Stokeind 1 Donderdagmorgen dames 2 Stokeind 2 - Alphen 1 Donderdagmorgen dames 3 Mattenklopper 1 - Stokeind 3 Vrijdagmiddag heren 55 Stokeind 1 - Altena 1 Vrijdagavond heren 35 Loon op Zand 2 - Stokeind 1 Stokeind 2 - Hilten 3 Zaterdagmorgen meisjes t/m 14 Bas Dongen - Stokeind 1 Zaterdagmiddag Heren Stobblek 1 - Stokeind 1 Zaterdagmiddag Heren 35 Stokeind 1 - De Ypelaer 1 Zaterdagmiddag Gemengd senioren Stokeind 1- Raamsdonkveer 1 Sla Raak 3 - Stokeind 2 De clubtijd van JSC Moergestel is op woensdag avond, van 18.30 tot 20 uur (behalve tijdens de basisschoolvakanties). De schaaklessen - die door een gediplomeerde schaakleraar worden gegeven - zijn geschikt voor basisschoolleer lingen vanaf groep 4. Alle kinderen krijgen schaakles op hun eigen niveau. Als je als nieu weling voor het eerst een kijkje komt nemen op onze schaakclub dan kijkt de schaakleraar eerst naar wat jij al weet over schaken - en hoe goed je het al kunt - om zodoende het meest geschikte leerplan voor jou samen te kunnen stellen. Inlichtingen: 013-5288173 of per e- mail: t.leermakers@planet.nl De eer van ”de jeugdschaker van de week” viel deze week te beurt aan vier jeugdschakers, nam elijk aan Bob Mutaards en Romy Verkooijen - allebei van ”De Graaf van Ursel” - omdat zij beide een bepaald gewonnen eindspel het behendigst en het snelst wisten om te zetten in winst. Voor de derde keer in successie krijgt de 6 jarige Tim v.d. Ven van ”De Hertog Jan” deze titel omdat hij afgelopen woensdag met glans slaagde voor het Stap 1 examen: het enige echte officiële jeugdschaakexamen van de KNSB. Julian Hogervorst van ”De Bienekebolders” slaagde afgelopen woensdag zelfs voor het Stap 2 examen. Als je daar voor slaagt dan kun je al een aardig potje schaken, maar dat heeft Julian dan ook al meerdere malen bewezen. Daarom krijgt ook hij de titel ’’jeugdschaker van de week”. T/m de zomervakantie gratis schaaklessen voor basisschoolleerlingen en brugklassers. Alle basisschoolleerlingen en brugklasscholie ren die schaken een leuk spelletje vinden zijn van harte welkom bi j JSC Moergestel. Als je na de zomervakantie deze denksport wilt beoefe nen, grijp dan nu je kans want t/m de zomer vakantie kun je gratis komen kijken en mee doen bij JSC Moergestel. Je hebt dan een hele zomervakantie de tijd om te beslissen of je wel of niet jeugdschaaklid wilt worden van JSC Moergestel. De clubavond is op woensdag van 18.30 tot 20 uur. (behalve in de basisschoolvakanties) Adres: Scouting ”St. Jan”, Bosstraat la, Moergestel. Als je als nieuwe ling voor het eerst een kijkje komt nemen op onze schaakclub dan kijkt de schaakleraar eerst naar wat jij al weet over schaken - en hoe goed je het al kunt - om zodoende het meest geschik te leerplan voor jou samen te kunnen stellen. Inlichtingen en aanmeldingen: Tel. 528 8173. versierde fietsen en het skeeleren. Wellicht is het verstandig om het skeeleren in de toekomst vroeger te laten beginnen? Degenen die wel in de skeelertocht van start gin gen kunnen terugkijken op een zeer geslaagde activiteit. Om 12.00 uur precies werd door Mieke Hooghiemstra, voorzitter van ”De Vennen”, met een oranje vlag het startsein gegeven voor de eerste ronde over 4,5 km. De deelnemers reden deze ronde in eigen tempo en als zij nog 1 MïZ «t xSf Al. - i w I m PAGINA 10 .2-2 .6-0 .2-3 .0-6 .0-6 'DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 8 MEI 2002

Weekblad Moergestels Nieuws | 2002 | | pagina 10