0900<^>>8844 "Wonen is een state of mind" Culturele markt in Oisterwijk in de Oistelvoortjes! Oisterwijk herdenkt oorlogsslachtoffers Jubileumgildedag met fototentoonstelling ’’Mooi zo Goed zo” Kinderhulp hoopt op extra hoge opbrengst landelijke collecte Competitie uitslagen MTV Stokeind week 17 PAGINA 5 (Jan des Bouvrie op pagina 91) .5-1 1-3 .0-4 .4-2 .2-4 .0-6 Samen met Jan des Bouvrie maakt u vast en zeker iets bijzonders van uw nieuwe huis. Zeker als u voor uw hypotheek naar de grootste hypotheekverstrekker van Nederland gaat:de Rabobank. Want daar pakken we niet meteen de rekenmachine. Maar zoeken we naar een manier om al uw woonwensen te realiseren. Goed idee? Neem contact op met de Rabobank of bel voor een afspraak: 0800- 0502. Het nieuwste boek van Jan des Bouvrie nu cadeau bij een hypotheekadvies van de Rabobank. ’’Mooi zo Goed zo” is een project dat zich inzet voor het verbeteren van de leefomgeving. Wijken, buurten en sociale organisaties kunnen een beroep doen op ’’Mooi zo Goed zo”. ’’Mooi zo Goed zo” geeft goede ideeën een steuntje in .4-0 .0-4 .1-5 .2-4 .0-5 .2-3 5-1 5-1 Voor meer informatie over ’’Mooi zo Goed zo”, bel Welzijnsorganisiatie de Twem, 528 4080 en vraag naar Merie Helmons, projectleidster ’’Mooi zo Goed Zo”. Rabobank Moergestel Verzoek aan bewoners en horeca-ondernemers In verband met de dodenherdenking op zater dag 4 mei verzoekt het comité alle inwoners op deze dag vanaf 18.00 uur tot na de plechtighe den de Nederlandse vlag halfstok te hangen. Verder doet het 4 mei-comité met name een be roep op de bewoners, de horeca-ondernemers en de bezoekers in het centrum van Oisterwijk, ervoor te zorgen dat de Stille Tocht en de her denkingsplechtigheid bij het Bevrijdings- monument ongestoord kunnen plaatsvinden. 18.30 uur: Samenkomst in de Joanneskerk aan de Lind te Oisterwijk - Stille Tocht 19.24 uur Aanvang Stille Tocht naar het Bevrijdingsmonument aan de Gemullehoeken- weg onder begeleiding van het Gilde (route Joanneskerk, noordkant de Lind, zuidkant de Lind, Gemullehoekenweg, Bevrijdingsmonu ment). Bij het verlaten van de kerk zal aan de jongeren een bloem worden overhandigd om deze tijdens de kransleggingbij het monument neer te leggen. Contactpersoon voor Amnesty International bij Stg. Oisterwijk Wereldwijd: Riny Jansen- Scholten, tel 528 2868. DE PROTESTANTSE GEMEENTE OISTERWIJK C.A. De Protestantse Gemeente in Oisterwijk en omgeving ondersteunt onder andere een pro ject voor dakloze, zieke kinderen in Peru. Voor GEEN SPOED, WEL POLITIE Op deze markt zullen de leden van de sticht ing zich presenteren. In de komende weken zullen wij, in dit blad, deze leden aan u voorstellen te beginnen met: De werkgroep Nicaragua van de Pl-school de Hondsberg. Kinderen en personeel van de Pl-school Honds berg in Oisterwijk en La Salie in Boxtel, beide van Stichting Saltho, ondersteunen twee pro jecten in Nicaragua. Een basisschool in El Tuma en een project voor kinderen met een handicap in Esquipulas. We willen echter niet alleen met geld ondersteunen, maar ook komen tot een uitwisseling. Foto’s, dia’s, tekeningen, brieven en zo nu en dan een bezoek gaan over en weer. Aan beide kanten van de oceaan wordt zo ge werkt aan een vriendschapsband. UITNODIGING Het 4 mei-comité onder voorzitterschap van burgemeester Kortmann stelt het erg op prijs dat zowel de jongeren als de ouderen uit Oisterwijk, Moergestel en Heukelom bij de viering van de dodenherdenking aanwezig zijn. Dit is immers een geschikt moment om even stil te staan bij alle burgers en militairen, die sinds het begin van de tweede wereldoorlog, waar ook ter wereld, in het belang van het Koninkrijk zijn gevallen of door oorlogshan delingen en terreur zijn omgekomen. Daarnaast biedt de Nationale Dodenherdenking ook de gelegenheid zich te bezinnen op het gebeuren van alle dag en de toekomst. Het is belangrijk stil te staan bij de kwetsbaarheid van onze democratische samenleving. Die dag zullen ongeveer 1500’gildebroeders en gildezusters uit Nederland en België aan onze gildedag deelnemen. Bijzonder aan deze gildedag is dat er onder andere geschoten zal worden met de voetboog op een paal van 25 meter hoogte. Naast de tentoonstelling van de gilde-attribu- ten zal er tevens in een tent op het gildeterrein een grote fototentoonstelling van oude foto’s uit Moergestel en Biest-Houtakker tentoongesteld worden door Ad Wolfs uit Moergestel. Draagt U het gilde een warm hart toe dan kunt U dit laten blijken door middel van een donatie Zaterdagavond 4 mei 2002 In heel Nederland vindt ieder jaar op 4 mei de Nationale Dodenherdenking plaats. Ook de gemeente Oisterwijk sluit zich daar altijd bij aan. HERDENKINGSPLECHTIGHEID BIJ MONUMENT 19.45 uur officiële onthulling plaquette bur gerslachtoffers Moergestel 19.58 uur spelen van ’’The Last Post” 20.00 uur 2 minuten stilte, daarna het spelen en zingen van het Wilhelmus en vervolgens afsluitend de kranslegging. 20.15 uur aftocht onder aanvoering van het Gilde. Na afloop van het officiële gedeelte bent u van harte welkom in de burgerzaal van het Raadhuis aan de Lind 56, om met elkaar een kopje koffie of iets fris te komen drinken. Van andere organ isaties die hier niet vermeld zijn en toch een krans bij het Bevrijdingsmonument willen leggen, vernemen wij dit liefst ruimschoots van tevoren op telefoonnummer 52 91 213. Op 2e Pinksterdag, 20 mei a.s. wordt voor de vierde keer de culturele markt van de Stichting Oisterwijk Wereldwijd gehouden, met activiteiten op de Lind, van lO.OOu tot 17.00u. Het doel is om informatie te verstrekken om iedereen meer mon diaal bewust te maken. Er is een reeks leuke spelactiviteiten met een intercul tureel karakter gepland, waaraan kinderen kunnen deelnemen. dit project, Hogar San Pedro wordt op 25 mei een grote bazaar gehouden inde Voorhof, Kerkstraat 64 Oisterwijk. Ook zetten wij ons in voor vluchtelingen in de knel. De ’’buurtvereniging de Oistelvoortjes” heeft een aanvraag ingediend bij ’’Mooi zo Goed zo” om haar wens te kunnen realiseren. In sep tember viert de vereniging haar 20-jarig bestaan en een geschikte locatie voor haar activiteiten is een kroon op haar werk. Gilde Sint Catharina Op zondag 8 september 2002 organiseert het gilde Sint Catharina uit Moergstel een vrij gildenfeest in verband met het 525 jarig jubileum op het terrein gelegen aan de Oisterwijkseweg-Heistraat te Moergestel. van 15 euro op rekeningnummer 13.45.40.778 ten name van gilde Sint Catharina gildefeest 2002 en zal Uw naam worden opgenomen in het programmaboekje onder de rubriek ’’vrienden van het gilde” Telefoonnummer voor inlichtingen Harrie Wolfs: 513 3299. de rug en probeert met behulp van sponsoring, door lokale bedrijven, het plan te realiseren. ’’Mooi zo Goed zo” werkt nauw samen met de lokale media, want vermelding in de media is een extra stimulans voor de sponsor om mee te doen. De buurtvereniging gaat in de komende weken met een aantal tieners een ideaal plan maken voor de herinrichting van het veldje. Hierna vindt overleg plaats met de gemeente over de uitvoering. Zodra er overeenstemming is zal ’’Mooi zo Goed zo” sponsors werven en wordt het veldje omgetoverd tot een prachtige sport en spellocatie Deventer - Het Nationaal Fonds Kinderhulp ziet de matige stand van zaken in de economie als een mogelijke bedreiging voor het werk van instellingen in de jeugdhulpverlening. De vrees bestaat dat deze instellingen te maken zullen krijgen met verdere bezuinigingen. Om de kwa liteit van hun zorg dan toch te kunnen hand haven, zullen zij gedwongen zijn vaker een be roep op Kinderhulp te doen. Daarom hoopt het fonds nog nadrukkelijker dan andere jaren op een hoge opbrengst tijdens de jaarlijkse natio nale collecteweek, van 12 tot en met 18 mei 2002. Voor nadere informatie over Kinderhulp kunt u contact opnemen met Ema Metz of Marion Reuvers van Kinderhulp (0570- 611 899). Tevens kunt u onze internetsite bezoeken: www.kinderhulp.nl AMNESTY INTERNATIONAL Amnesty International is een wereldwijde organisatie die onafhankelijk van regeringen, politieke partijen, ideologieën en religieuze instellingen opereert. De doelstelling van Amnesty International is: - zich inzetten voor de vrijlating van mensen die zonder geweld te hebben gebruikt of te hebben gepropageerd, worden vastgehouden wegens hun overtuiging, huidskleur, sekse, etnische afkomst, taal of geloof. - Zich onvoorwaardelijke verzetten tegen de doodstraf, martelingen en ’’verdwijningen” - Zich inzetten voor politieke vluchtelingen 'DE GÈSSELSE'- WOENSDAG 1 MEI 2002 Dames dinsdagmorgen Stokeind 1 - Zandligt 16-0 Woensdagmiddag jongens t/m 12 Fidote 1 - Stokeind 1 Woensdagmiddag jongens t/m 12 Stokeind 2 - Fidote 2 Raamsdonkveer 1 - Stokeind 3 Woensdagmiddag meisjes t/m 12 Stokeind 1 - de Ypelaer 2 Sla Raak 2 - Stokeind 2 Donderdagmorgen dames 1 Stokeind 1 - Bas-Dongen 5 Donderdagmorgen dames 3 Stokeind 3 - De Ypelaer 7 Vrijdagavond heren 35 Stokeind 1 - Boemerang 3 Ypelaer 3 - Stokeind 2 Zaterdagmorgen meisjes t/m 14 Stokeind 1 - Udenhout 1 Zaterdagmiddag Heren Stokeind 1 - TCT 2 Zaterdagmiddag Heren 35 Alphen 2 - Stokeind 1 Zaterdagmiddag Gemengd senioren Loon op Zand 1 - Stokeind 1 Stokeind 2 - Zandligt 1 Zondag Gemengd senioren Stokeind 1 - afgelast Zondag Gemengd senioren landelijk Stokeind 1- Sla Raak 12-6 Zondag Gemengd senioren landelijk 35 Stokeind 1 - Raamsdonksveer3-2 ’’Buurtvereniging de Oistelvoortjes” wil graag het veldje achter de Kriekenakker opknappen en inrichten voor sport- en spelactiviteiten. De buurtvereniging is al langere tijd op zoek naar een locatie voor haar buitenactiviteiten. Het veldje achter de Kriekenakker lijkt hiervoor bij uitstek geschikt. De Oistelvoortjes is een nieuwbouwwijk uit begin jaren ’80. In de wijk wonen veel tieners en is hierop nauwelijks ingericht. De plannen van de buurtvereniging sluiten aan bij de wensen van de tieners, want zij willen graag een eigen sportveldje. JAN DES BOUVRIE

Weekblad Moergestels Nieuws | 2002 | | pagina 5