Kadoshop Broers Familie Broers 1 VOGELS Kapsalon Barbers 25ste Moergestelse Jaarmarkt voor de klandizie de afgelopen jaren en de warme reacties bij ons afscheid. Tóch nacompetitie voor Audacia I Aphrodite 3 7Q Schoolstraat 5 Koninklijke onderscheidingen voor Leonie Schellekens, Jan Verweijmeren en Martien Oerlemans PROFIL- Lintjesregen over Moergestel Schepens Tweewielers 14,90 WOENSDAG 1 MEI 2002 - 27e JAARGANG - Nr. 1190 Moergestel Biest-Houtakker Haghorst Regenjas Clipper Computer-trainingen p Huidverzorgingsinstituut ZONDAG 5 MEI tijdens de JAARMARKT zijn de navolgende winkels GEOPEND: Regenbroek Clipper 9 90 de esselse Tot ziens op zondag 5 Mei Openingstijden: Rootven 35, Moergestel, Tel.: (013) 513 22 21 Uitgave en redactie: Buro ’76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268, Fax (013) 513 2871 - E-mail: buro76@wolmail.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties tot en met zondagavond - www.gesselse.nl Moergestel: bedankt! (voorheen 'Moergestel-Nieuws ’Het heeft Hare Majesteit behaagd’ dat ook dit jaar de traditionele lintjesregen op Moergestel is neergedaald. Liefst drie Moergestelnaren zijn vrijdag 26 april in De Kunstkring in Oisterwijk koninklijk onderscheiden. De gedecoreerden zijn: Leonie Schelle- kens-Overling (69), Jan Verweijmeren (65) en Martien Oerlemans (53). Alle drie zijn benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. wisse blijven. ”Een zeker aantal zal wel een vermoeden hebben, maar zeker weten doet nie mand het”, voerde Kortmann de vrolijke span ning op. De zaal zat vol met de achterbannen van de aanstaande gedecoreerden. Ook Leonie Schellekens, Jan Verweijmeren en Martien Oerlemans wisten zich in het gezelschap van familie en vrienden. Word, Excel, Access, Exact, Internet I’owerpoint, Intro PC, Creatief met Word. E-commerce, op elk niveau! Tel. (013) 5136460 of 06-12394190 LEONIE SCHELLEKENS ”Een vrouw, nee een dame.” Aldus begon Kortmann het lichten van de doopceel van De enige hoop die Audacia het afgelopen weekend mocht koesteren was een gelijkspel of verlies van Diessen tegen Hooge Mierde. Diessen zou dan géén periodekampioen worden en Casteren zou in haar plaats treden. Diessen (RKDSV) won wel maar Casteren ver loor tegen Haghorst (EDN). Daarmee kwam Audacia in punten gelijk met Casteren maar kan bogen op een hoger doelsaldo. Als derde ploeg komt zij daar mee in de nacompetitie. Die begint op 5 mei met een wedstrijd Hooge- loon - RKDSV. Is Hoogeloon de verliezer dan is het 12 mei Audacia - Hoogeloon. Is RKDSV de verliezer dan is het Diessen - Audacia (ieder krijgt een thuiswedstrijd). 20 mei (2e Pinkster dag) volgt dan de slotwedstrijd. ORTHOPEDISCHE SCHOENTECHNIEK Industrieweg 21b, 5066 XJ Moergestel voor vacatures, zie: www.cso-orthopedie.nl Leonie Schellekens-Overling. Twee rode draden onderscheidde de burgemeester in haar leven: zorg voor de medemens en opvoeding en oplei ding. Tot 1989 was zij werkzaam als ver pleegkundige. Daarnaast was en is zij op een flink aantal terreinen maatschappelijk actief. Een greep: lid van de Raad van Kerken Oister wijk c.a., lid van de groep Avondwake van de Moergestelse parochie, ambtenaar van de bur gerlijke stand, eerst in de gemeente Moergestel, nu in de gemeente Oisterwijk, bestuurslid Reuselhof en Rijksgecommitteerde Verpleeg kundige A-opleiding. De onderscheidingen zijn uitgereikt door burge meester YKortmann. In een persoonlijk toe spraakje voor elke gedecoreerde (in de totale ge meente Oisterwijk zijn tien lintjes terecht gekomen), onthulde hij de slimmigheden die zijn toegepast om deze mensen naar de uitrei king te lokken. JAN VERWEIJMEREN Als eerste van de Moergestelnaren was Jan Verweijmeren aan de beurt. ’’Deze man heeft in zijn leven figuurlijk veel op zijn schouders genomen”, introduceerde Kortmann de man die bijvoorbeeld liefst zestig keer bloeddonor is geweest. Verweijmeren was mede-oprichter en enkele jaren voorzitter van vollybalclub For tuna, mede-oprichter en enkele jaren voorzit ter van de PGB (de plaatselijke Partij Gemeente Belangen) en secretaris en voorzitter van Sport vereniging Roef! Daarbij was hij voorzitter van buurtvereniging ’t Rootven en nu is hij nog se cretaris van Volkstuindersvereniging ’De Molen’. Zondag 5 mei a.s. is het weer zover. Voor de 25e keer organiseert CV ”de Dorstvlegels” een grootse jaarmarkt. Ruim 200 kramen zullen er staan met een grote keuze aan verkoopwaar. Traditiegetrouw zijn er ook weer de stand werkers die al hun talenten op de markt bren gen om hun verkoopwaar aan u kwijt te raken. Ook is er dit jaar een kindermarkt. Natuurlijk is er ook weer aan de jongeren gedacht. Vele kinderattracties zullen zijn opgesteld en de prijzen zijn uiteraard vrien delijk gehouden. De markt begint om 10.00 uur en eindigt om 17.00 uur. Al met al reden genoeg om op deze dag een bezoek te brengen aan de 25e Moergestelse jaarmarkt. di - vr: 9.00 - 18.00 u zaterdag: 8.00 - 15.00 u HX j MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) Ih Het is een van de tradities, dat zij die delen in de lintjesregen, zo lang mogelijk in het onge- MARTIEN OERLEMANS Ook in de introductie van Martien Oerlemans gaf Kortmann er blijk van hem goed te kennen. ’’Hij is overal waar iets te doen is. Zeker wan neer het over Moergestel gaat. Hij gaat voor Gèèsel”, karakteriseerde de burgemeester de man achter het eigen Moergestelse weekblad ’De Gèsselse’. Daarnaast was of is hij: penning- meester van het Reuzengilde, lid van de Werk groep Herdenking Oorlog en Bevrijding Moer gestel, jurylid en voorzitter van de motto- verkiezing en blaoskapellenfestival, voorzitter van het Oranjecomité Moergestel, voorzitter van buurtvereniging De Vurhaai en vrijwilliger met een zeer uiteenlopend aantal taken bij de lokale omroep van Moergestel. DE FIETSSPECIALIST Kerkstraat 21, Oisterwijk, Tel. 5217326 E-mail: Profileschepens@hetnet.nl Ruim 75 jaar fietsplezier! Eigen parkeerplaats via Vloeiweg 's-Maandags gesloten Bloembinderij Style Modehuis Poirters Ligtvoet Nimco Schoenen Kadoshop van Wezel P.V.S. Meubelen De overige winkels c.q. bedrijven zijn die dag GESLOTEN. Niet van alle winkeliers mochten wij een opgave ontvangen. Rootven 66 Moergestel Tel. (013) 513 14 35

Weekblad Moergestels Nieuws | 2002 | | pagina 1