Oranjecomité Moergestel Samen genieten van het komende voorjaar. M Slijterij ’In den Korenmaaier’ GEZELLIGHEID ONDER DE KURK Dujardin Vieux Disaronno Originate Gancia Americano Remy Martin VS te t Delaforce Vlagt u mee op Koninginnedag? Borrel Aandacht voor alle veteranen en bezinning op de toekomst d Vvecourt: Bols Corenwijn Port Legner Lichte W: üïwvso (WW Oranjecomité wordt Stichting... U 4 mei-viering Schoolstraat 18, 5066 EE Moergestel, Tel. (013) 513 1350 Verhuur tapinstallaties, stoelen, enz. a o O PAGINA 3 ’De Alpenjagers Walter Vermeer Jan van Brusselband’ Op Koninginnedag in het oranje getooid zullen ze duidelijk herkenbaar zijn voor alle Moer- Entre-Deux-Mers Bordeaux Rouge gestelnaren die het feest op en rond het St. Jansplein mee komen vieren, want... u komt toch ook? Om 19.00 uur begint de 'Jan van Brusselband’ haar optreden. Tot 21.00 uur zullen de spet ters er vanaf vliegen. Deze fantastische feest band (zij spelen o.a. perfecte covers van ’Pater Moeskroen’) zullen er ongetwijfeld in slagen een feestend St. Jansplein achter te laten en daarmee een waardige afsluiting zijn van deze Koninginnedag. Cognac de Fine, kwaliteit uit Frankrijk. Gerijpt in eiken vaten. Kwaliteit uit het ver leden. Op ambach- Om 17.30 uur komt de bekende Waker Vermeer een optreden verzorgen op de podiumwagen. Mensen die deze artiest kennen weten dat we zeker niet te veel zeggen dan dat dit een optre den wordt waarin het aan gezelligheid zeker niet zal ontbreken. VOLOP MUZIEK OP KONINGINNEDAG! Koninginnedag zou geen Koninginnedag zijn zonder muziek! Is ’s morgens al de harmonie present tijdens de optocht (’n optocht trouwens die Huize Stanislaus aandoet!) het middag programma kent enkele wel zeer muzikale hoogtepunten. Om te beginnen spelen ’s middags van 14.00 tot 15.30 uur 'De Alpenjagers’ in 'Den Boogaard', ’n Initiatief van ’De Alpenjagers’ zelf en uiteraard was het Oranjecomité zeer verheugd over deze aanbieding. Een speciaal feest wordt dat dus vooral voor de senioren onderons. Bezoekers van het laatstgehouden carnavalsconcert weten er alles van. ’De Alpenjagers' dus weer even terug met muziek uit de jaren zestig en zeventig! Om 15.30 uur is dit ’koninklijk matinee’ afge lopen en gaan we buiten verder met het feest. DE GÈSSELSE- WOENSDAG 24 APRIL 2002 Versier ons dorp extra feestelijk op Koninginnedag en u maakt kans op een over heerlijke taart! Vroege Vlaggers nl. maken de kans dat er wordt aangebeld en dat u een Koninklijke Taartcheque krijgt waarmee u om 12.30 uur een taart krijgt over handigd door burgemeester Kortmann op het St. Jansplein. Vroege Vlaggers kunnen Koninginnedag dus extra feestelijk beginnen!!! KINDEREN BUITEN MOERGESTEL OP SCHOOL? Deze week worden de versierpakketjes voor Koninginnedag uitgedeeld op de basisscholen in Moergestel. In deze pakketjes zit van alles wat Koninginnedag voor de kinderen nodig hebben: om de fiets te versieren, kaartje voor de ballonwedstrijd en o.a. een verrassingskaart waarvoor ze op het St. Jansplein extra verwend worden. Voor kinderen die buiten Moergestel öp de basisschool zitten: zij kunnen zo’n pakketje af halen bij Mirjam Snels, Oisterwijkseweg 49 op vrijdag 26 april vanaf 15.00 uur. Gancia Bij de Nationale Herdenking op 4 mei worden alle burgers en militairen herdacht, die sinds het uitbreken van de Tweede Wereldoorlog tot op de dag vandaag, wanneer of waar ook ter wereld, in het belang van het Koninkrijk of tij dens vredesmissies van internationale orga nisaties zijn gevallen, danwel door oorlogshan delingen en terreur zijn omgekomen. Naast de mensen uit de Tweede Wereldoorlog, inclusief alle deelnemers aan het verzet, gaan hierbij onder andere ook de gedachten uit naar de zo genaamde KNIL-militairen, de Oud-Indiëgan- gers, de Korea-vrijwilligers, de veteranen van Nieuw Guinea, Libanon, voormalig Joegoslavië enzovoorts. Voor alle mensen die op wat voor manier dan ook bij oorlog en geweld betrokken zijn geweest en degenen die zich daarbij betrokken voelen, biedt de herdenking op 4 mei de gelegenheid om een moment stil te staan bij hetgeen is ge passeerd. Iedereen is daarom van harte welkom om op zaterdagavond 4 mei a.s. in de Joannes- kerk aan de Lind in Oisterwijk deel te nemen aan de herdenkingsbijeenkomst. Het program ma begint om half zeven met openingsmuziek door Harmonie Asterius. De 4 mei-viering geldt overigens niet alleen voor hen, die hun leven verloren, maar houdt ook bezinning in op heden en toekomst. Dat betekent dat de herdenkingsbijeenkomst tevens een beroep doet op zowel de individuele, als gezamenlijke verantwoordelijkheid in de maatschappij van nu, waar het gaat over onder drukking, discriminatie en onverdraagza amheid. Vrijheid zal altijd onderhoud blijven vragen. Het Oranjecomité heeft de Stichtingsvorm aangenomen. Afgelopen vrijdag tekenden Monique Franken, Yvonne Post en Martien Oerlemans, zijnde het dagelijks bestuur, deze akte die was vastgesteld door Notaris Van Heesewijk. De officiële nieuwe naam luidt nu: Stichting Oranjecomité Moergestel. Bij het verlaten van het kantoor van de notaris vertelde deze de akte te hebben opgesteld als sponsoring aan het Oranjecomité. Onnodig te zeggen dat het comité daarmee enorm in zijn nopjes was. BINGO VOOR DE OUDEREN Zoals de traditie wil is er op Koninginnedag, direct na afloop van de H. Mis van 9.30 uur, bingo voor de liefhebbers in de grote zaal van ’Den Boogaard’. Natuurlijk zijn er leuke prijzen te winnen, maar het belangrijkste is natuurlijk het gezellige samenzijn op deze feestelijke dag onder het genot van ’n kopje koffie of thee met iets lekkers daarbij. Ouderen die het niet aandurven of kunnen om te voet of met de fiets naar ’Den Boogaard’ te komen worden opgehaald door Taxibedrijf Van de Loo. Wilt u hiervan gebruik maken, bel dan (uiterlijk zondag 28 april) naar Martien Oerle mans, tel. 513 2268. Krijgt u de voicemail spreek dan even duidelijk uw naam en adres in! HET COMPLETE ORANJECOMITÉ De afgelopen weken hebben we ze al een-voor- een aan u voorgesteld; alle leden van het Oranjecomité Moergestel. Hier is de groepsfo to van het hele stel dat de afgelopen maanden werkelijk geen moeite heeft gespaard om Moergestel een exclusief programma aan te bieden. ’n Tip wellicht: neem het handige kaartje mee dat in deze ’Gèsselse’ zit ingesloten en u hoeft niks te missen. Op de foto staande v.l.n.r. Martien Oerlemans, Maartje van Dijk, Marian Boom, Nicole Franken en Monique Franken. Zittend v.l.n.r.: Mirjam Snel, Yvonne Post, Bngit van den Berg en Marjon van Deijl. i per fles gestookt. fles 70 cl. ENTRE-DEUX-MERS liter BORDEAUX WI-.I.Ol KI rt.MAaw 4^: r.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2002 | | pagina 3