Doe mee aan de Burendag! Prijswinnaars roepen op voor het aanmelden nieuwe genomineerden Eindelijk weer een ’Gèsselse wethouder Deelnemers recordpoging Miniatuurfile gezocht Moergestelse vrijwilligersprijs 2002 Op zaterdag 15 juni 2002 organiseert ’’woningstichting Sint Joseph” in samen werking met welzijnsorganisatie ’’Stichting de Twern” en de huurdersverenigin- gen de inmiddels traditionele Burendag. Alle inwoners van Oisterwijk, Moergestel en Hilvarenbeek worden uitgenodigd om samen met de buren op deze dag een ludieke of praktische activiteit te ondernemen. ’’Woningstichting Sint Joseph” treedt op als sponsor en zal bekijken op welke wijze zij de ideeën kan ondersteunen of belonen. RECORDPOGING MINIATUURFILE Zondag 28 april is de voormalige museumhal van Autotron het decor voor het Nederlands/ Belgisch Record Langste Rij Miniatuur/Speel- goedauto’s, zoals het record officieel benoemd zal worden door het Guiness Book of Records. Om het record te vestigen, worden door de Nederlandse vestiging van het Guiness Book verschillende regels gesteld: de rij moet aaneen gesloten zijn en er moet een exacte opgave zijn van het aantal auto’s. De officiële meting moet gedaan worden door gekwalificeerde mensen en in het bijzijn van twee onafhankelijke getuigen van enige autoriteit. Het nieuwe wethouderscollege met v.l.n.r.: formateur’Noud Smits, Lambert van den Bosch (CDA), Jan Oerlemans (Gemeente Belangen) en Martien Mathijssen (Algemeen Belang). We hebben er een drietal jaren op moe ten wachten maar nu is het eindelijk zo ver. Jan Oerlemans uit Moergestel en gekozen raadslid van Gemeente Belan gen zal voor de komende raadsperiode toetreden tot het gedualiseerde gemeen tebestuur van de Gemeente Oisterwijk. Samen met Lambert van den Bosch (CDA) en Martien Mathijssen (Alge meen Belang) gaat dit drietal met burge meester Vvo Kortmann onze gemeente de komende vier jaren besturen. We hebben even moeten wachten op de ’witte rook’ maar die kwam er zaterdagavond dan toch. De onderhandelingen voor een nieuwe Autotron Rosmalen in teken van files op 27 en 28 april Op zaterdag 27 en zondag 28 april zal Autotron Rosmalen helemaal in het teken staat van één van de grootste ergernissen van de weggebruiker: files. Rijkswaterstaat zal divers rollend materieel laten zien: pijlkarren, lichtkranten en hun gele pick- ups. Op zondag zullen twee verkeerskundigen uitleg geven over het ontstaan en oplossen van files. Ook is er een demonstratiemodel van de signaalgevers te zien die boven de snelwegen hangen. Absoluut hoogtepunt van het weekend is de recordpoging miniatuurfile: met hulp van bezoekers wordt getracht het Nederlands Record Langste Rij Miniatuurauto’s te vestigen. AUTOTRON ROSMALEN Autotron Rosmalen is op 27 en 28 april geopend van 10.00 uur tot 17.00 uur. De entree is gratis voor kinderen tot en met 3 jaar, voor kinderen van 4 t/m 11 jaar bedraagt de toegang 8,20 en voor volwassenen 10,00. Naast het automu- seum AutoDome is er voor kinderen het auto- pretpark met verschillende attracties. Zo kun nen kinderen bijvoorbeeld zelf hun rijbewijs halen. Dat deze prijs voor de winnaar iets onvergete lijks is, blijkt wel uit de bloemenhulde die Kees van de Loo maanden later nog ten deel viel. ’’Leuk, deze erkenning. Want dat is het. Je beseft dat je iets bereikt hebt. Natuurlijk niet alleen, maar met heel de club. Daar doe je het voor. Samen hebben wij deze Moergestelse vrij- willigersprijs verdiend”, aldus Kees van de Loo. coalitie hebben wel wat tijd gekost wat mede veroorzaakt werd door het feit dat Groen Links nogal eens ruggespraak moest houden met haar achterban. Men heeft op het einde van de rit toch nog afgehaakt en de partij is gezien de berichten die naar buiten kwamen eigenlijk in grote verwarring achtergebleven. Algemeen Belang, CDA en Gemeente Belangen gaan elk een wethouder leveren en dat is dus een wethouder minder dan in de vorige raadsperi ode. Morgen worden de wethouders geïn stalleerd tijdens de raadsvergaderingen tegelijk ertijd worden dan de in hun plaats tredende raadsleden beëdigd. Wij komen volgende week terug op de portefeuilles die zij gaan bezetten. Hb In de afgelopen jaren vonden er vele bijzondere, gezamenlijke en gezellige activiteiten plaats op de Burendag. In Hilvarenbeek namen de bewo ners aan Het Juweel het initiatief om met elkaar een nieuwe schutting te plaatsen. ’’Woning stichting Sint Joseph” verzorgde de materialen en samen werd er een juweel van een schutting geplaatst. Deze activiteit stond in het teken van het verbeteren van de leefomgeving, maar een activiteit kan ook in het teken staan van recreatie en ontspanning. U kunt bijvoorbeeld voor de kinderen een straatspeeldag organiseren, of wat denkt u van een leuk buurtfeest, com- Eddie Hurkmans en Kees van de Loo met het beeldje van reuzin Ermelindis. Ook de prijswin naar van dit jaar krijgt weer zo’n hoogst originele bronzen replica. pleet met barbecue. Al deze activiteiten vallen onder de doelstelling van de Burendag en kun nen rekenen op een bijdrage van ’’woning stichting Sint Joseph”. De Burendag is er speciaal voor alle buren. De achterliggende gedachte is om met elkaar aan dacht te hebben voor de leefbaarheid en saamhorigheid in de buurt. De Burendag is er voor u en voor elkaar, dus schuif bij elkaar aan tafel en zet u idee op papier! U kunt deelnemen aan de Burendag door samen met een aantal buurtgenoten een formulier in te vullen en retour te zenden aan ’’woning stichting Sint Joseph”. Dit formulier kunt u aan vragen bij ’De Twern’, Kerkplein 28, 5061 EB Oisterwijk, tel. 528 4080 of fax 528 4333. De woningstichting zal alle aanvragen beoor delen en kijken op welke wijze zij uw activiteit kan ondersteunen of belonen. Tot slot is het belangrijk om te weten dat het onderstaande for mulier voor 8 mei 2002 binnen moet zijn bij ’’woningstichting Sint Joseph”. ’’Woningstich ting Sint Joseph”, welzijnsorganisatie ’’stichting de Twern” en de huurdersverenigingen kijken uit naar uw reacties! RIJKSWATERSTAAT Partner van Autotron tijdens het weekend is Rijkswaterstaat (RWS). Zij zijn belast met de uitvoering van de verschillende maatregelen die genomen worden om files te voorkomeji. Twee verkeersdeskundigen zullen op zondag vertellen en laten zien wat deze maatregelen zijn, maar ook wat verkeersdeelnemers zelf kunnen doen om files te voorkomen. Hun verhaal wordt on dersteund door herkenbaar materiaal van RWS: de felgele pick-ups, aanhangers met daarop de grote pijlen en zelfs lichtkranten. Tenslotte zal RWS behulpzaam zijn bij de recordpoging door de officiële meting te verrichten. DEELNEMERS RECORDPOGING GEZOCHT Autotron is voor de recordpoging op zoek naar mensen die met hun miniatuurauto’s deel willen nemen. Zij kunnen ’s zondags naar Autotron komen en tussen 10.00 en 14.00 uur hun autoo tjes neer laten zettën in de rij. Vervolgens zal om 15.00 uur de officiële meting gedaan wor den. De deelnemers moeten wel gewoon entree betalen, maar zij kunnen wel korting op de entreeprijs krijgen aan de hand van het aantal meegebrachte autootjes: elke 25 meegebrachte autootjes betekent 25% korting voor de deel nemer, met een maximale korting van 100%. Sowieso krijgt elke deelnemer een bewijs waarop staat dat hij meedeed aan de poging en krijgt hij een kortingsbon voor miniaturen in de sou venirshop van Autotron. Daarom roept ook Eddie Hurkmans de inwo ners van Moergestel op kandidaten aan te dra gen voor de vrijwilligersprijs 2002. Dat kan heel eenvoudig: een telefoontje is al genoeg. De telefoonnummers waaronder de aanmeldingen kunnen worden gedaan zijn: 513 6251 (juryvoorzitter Annie van Roessel) en 513 3072 (secretariaat). Voor deze recordpoging wordt de hulp inge roepen van alle bezoekers om met meerdere miniatuurauto’s naar Autotron te komen en zo mede-recordhouder te zijn. Ook Eddie Hurkman drukt zich in soortgelijke bewoordingen uit. Eddie was eind 2000 de eerste Moergestelnaar die met de vrijwilligers prijs werd geëerd voor zijn grote inzet op ve lerlei gebied. Nu nog steeds zegt hij geregeld te ervaren dat dorpsgenoten hem aan deze prijs koppelen. Hij wil daar mee zeggen dat er bin- nen Moergestel veel waardering is voor deze prijs en voor de mensen die hem ontvangen. Zaterdag 15 juni klinkt nog ver weg, maar toch willen wij u alvast graag op de hoogte brengen van deze bijzondere dag. heeft zo voldoende tijd om samen met de buren de voorbereidin gen te treffen. ’’Woningstichting Sint Joseph” heeft onlangs in een brief al haar huurders opgeroepen om aan deze dag deel te nemen. De Burendag is er echter niet alleen voor mensen met een huurwoning, ook mensen met een eigen huis worden uitgedaagd om samen met de buren een leuke, nuttige of aangename activiteit op touw te zetten. Pas geleden had Scouting St. Jan de jaarlijkse brunch, een feestelijke maaltijd ge richt op het bevorderen van het onderlinge contact tussen de scouts, de ouders en de leiding. Bij die gelegenheid werd Kees van de Loo tot zijn verrassing in de bloemetjes gezet. Reden: het feit dat hij eind vorig jaar was uitgeroepen tot de Moergestelse vrijwilliger van 2001. Kees vertelt van dit voorval naar aanleiding van de oproep van de jury om kandidaten aan te melden voor de vrijwilligersprijs 2002. Deze prijs, bekend onder de eretitel ’De Moer gestelse Reus’, wordt ook weer eind dit jaar uitgereikt aan een inwoner van Moergestel die zich op een onbaatzuchtige wijze voor het wel zijn van onze dorpsgemeenschap verdienstelijk heeft gemaakt. Deze prijs biedt de kans mensen die vaak in alle stilte goed doen voor samen leving en medemens, een voor hen onver getelijke hulde te brengen. PAGINA 9 I 'DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 17 APRIL 2002 I

Weekblad Moergestels Nieuws | 2002 | | pagina 9