boven uw stand leven hoeft niet meer te kosten. Oranjecomité Moergestel De LeefOptimaal Hypotheek: Fusievoorstel Rabobanken 33 jaar CV De Durdraaiers Nog 5 weken!!! 1 Oisterwijk herdenkt oorlogsslachtoffers Nationale Tweetaktdag, een evenement voor iedereen Voor informatie: Mirjam Goossens, 528 2784. Rabobank Moergestel Tot volgende week! Lekker wonen begint met rekenen en tekenen Rabobank Na afloop van de officiële plechtigheid is ieder een van harte welkom in de burgerzaal van het Raadhuis aan de Lind 56, om een kopje koffie of iets fris te komen drinken. Op zondag 21 april zullen er veel van deze ’oude bekenden’ te zien zijn bij café den Hemel in Hilvarenbeek. Men kan deelnemen met een voertuig met een tweetaktmotor, ongeacht de leeftijd. Van 10.00 uur in de ochtend tot 12.00 uur kan het publiek genieten van alles wat haar Hilvarenbeek is gekomen. Bovendien wordt op dat moment ook een onderdelenmarkt ge houden. Zowel deelnemers als bezoekers kun nen daar even snuffelen naar dat ene onderdeel wat ze nog missen voor hun brommer, auto of motorfiets. Verzoek aan bewoners en horeca-ondernemers In verband met de dodenherdenking op zater dag 4 mei verzoekt het comité alle inwoners op deze dag vanaf 18.00 uur tot na de plechtighe den de Nederlandse vlag halfstok te hangen. Verder doet het 4 mei-comité met name een be roep op de bewoners, de horeca-ondernemers en de bezoekers in het centrum van Oisterwijk, ervoor te zorgen dat de Stille Tocht en de her denkingsplechtigheid bij het Bevrijdings- monument ongestoord kunnen plaatsvinden. vorig jaar tijdens Koninginnedag het idee om wel eens ’iets’voor het Oranjecomité te willen gaan doen. Zij is de afgelopen tijd ook de per fecte gastvrouw gebleken tijdens de verga deringen van het Oranjecomité. ’Kom mar bij ons; plek zat’, zei Nicole. Dat was door ons allemaal graag gedaan. Het resultaat van de werkzaamheden van het 9-koppige comité in samenwerking met de Horecavereniging Moergestel (en dat mag ook wel eens gezegd worden!) ziet u elders in deze krant aan het totale programma. Een pro gramma waaruit blijkt dat ’samen’ sterk is. Ieder heeft zijn deel bijgedragen en heeft dat op spontane en enthousiaste manier gedaan. Volgende week presenteren we de volledige groep nog eens, maar dan op één totaalfoto. U bent nu alvast uitgenodigd om het feest van Koninginnedag 2002 op en rond het St. Jansplein samen met ons mee te komen vieren! Zaterdagavond 4 mei 2002 In heel Nederland vindt ieder jaar op 4 mei de Nationale Dodenherdenking plaats. Ook de gemeente Oisterwijk sluit zich daar altijd bij aan. Het programma voor de viering begint om 18.30 uur met een bijeenkomst in de Joanneskerk aan de Lind en eindigt met de kranslegging bij het Bevrijdingsmonument aan de Gemulle- hoekenweg. Bel nu gratis 0800-0502 of kijk op www.rabobank.nl UITNODIGING Het 4 mei-comité onder voorzitterschap van burgemeester Kortmann stelt het erg op prijs dat zowel de jongeren als de ouderen uit Ois terwijk, Moergestel en Heukelom bij de viering van de dodenherdenking aanwezig zijn. Dit is immers een geschikt moment om even stil te staan bij alle burgers en militairen, die sinds het begin van de tweede wereldoorlog, waar ook ter wereld, in het belang van het Koninkrijk zijn gevallen of door oorlogshandelingen en ter reur zijn omgekomen. Daarnaast biedt de Na tionale Dodenherdenking ook de gelegenheid zich te bezinnen op het gebeuren van alle dag en de toekomst. Het is belangrijk stil te staan bij de kwetsbaarheid van onze democratische samenleving. Deze week stellen we de laatste twee uit ons nieuwe gezelschap aan u voor. De eerste is zeker niet de minst belangrijke: Yvonne Post, woonachtig in De Aanstede. Zij is namelijk de penningmeester. Haar taak is op de zorgvuldig bij elkaar gesprokkelde euro centen te passen en zij slaagt daar wonderwel in. Een precieze dame die alles zwart op wit verzamelt en zodoende voor iedereen een keurig overzicht kan overleggen. Yvonne meldde zich aan nadat ze vorig jaar alles rond Koninginne dag eens goed had bekeken. Ons negende persoontje in deze reeks is zeker niet de laatste. Zeker niet als het gaat om het stimuleren en het aanpakken van werkzaam heden. Nicole Franken, wonend met man en kinderen aan De Donkhorst. Ook Nicole kreeg ONTHULLING PLAQUETTE MOERGESTELSE BURGER SLACHTOFFERS Een onderdeel van het programma dit jaar is de onthulling van een plaquette. Het gaat om een gedenkplaat waarop 6 burgerslachtoffers uit Moergestel worden vereeuwigd, die als gevolg van oorlogsgeweld zijn omgekomen. De ko mende weken kunt u in dit weekblad meer lezen over de inhoud van de herdenking. JONGSTE PRINS De Durdraaiers hebben over het algemeen al tijd een groep ’’jonge honden” in de Raad van Elf gehad. Dat is ook nu nog het geval. De gemiddelde leeftijd van de raadsleden schom melt tussen de 25 en 30 jaar. De prins is meestal wat ouder geweest dan zijn raadsleden, behalve in de jaren 1991 en 1992. Prins Frank (zie foto) werd namelijk al op 23- jarige leeftijd prins van onze carnavalsv ereniging en was daarmee jonger dan het meren deel van zijn Raad van Elf. Tot op heden is hij nog steeds de jongste prins der Durdraaiers. Wie gaat dit unieke feit over treffen? Om ongeveer 12.30 uur vertrekken de deelne mers voor een toeristische route door het Brabantse landschap. De organisatie rekent op een massale publieke belangstelling om de deel nemers uit te zwaaien. Bij deze nodigen wij als organisatie u en uw lezers uit om hierbij aan wezig te zijn. Het levert vast en zeker een mooie plaat en wat sappige tekst op. Bovendien raden wij u aan om nooit een gelegenheid te laten liggen om de emotie van het gierend geluid van een tweetakter te ondergaan. Op zaterdag 25 mei en zondag 26 mei 2002 viert CV De Durdraaiers haar 33-jarig bestaan. In haar 33-jarig bestaan heeft deze carnavalsvereniging 16 verschillende prinsen gehad. Tot aan het feestweekend in mei 2002 zullen wij in dit blad aftellen, door iedere week in chronologische volgorde een prins met zijn Raad van Elf de revue te laten passeren. Vandaag de twaalfde prins van De Durdraaiers: Prins Frank den Urste. Hij was in de carnavalsjaren 1991 en 1992 prins van onze carnavalsvereniging. Op de foto ziet u Prins Frank den Urste met zijn Raad van Elf. Wie kent u er nog van? OPROEP OUD-LEDEN Aangezien wij niet meer beschikken over de gegevens van alle oud-leden, nodigen wij deze hierbij alvast van harte uit voor het feestweek end in mei 2002. Mocht u nog oud-leden ken nen, die inmiddels naar elders zijn verhuisd, dan vragen wij u deze ook te informeren over het feestweekend. Mocht u hierover nog vragen hebben, dan kunt u contact opnemen met de organisatie (tel. 513 0111). KORTOM: Noteer zaterdag 25 en zondag 26 mei 2002 alvast in je agenda, zodat je het 33-jarig jubileum van CV De Durdraaiers in ’t Draai- boompje te Moergestel niet mist! men de vele veranderingen die buiten maar ook binnen de Rabobankorganisatie plaatsvin den. Sterke schaalvergroting van bedrijven en het steeds transparanter worden van de markt, o.a. door de inzet van automatisering, vergen een geheel andere klantbediening. ”Om de kwaliteit van onze dienstverlening ook in de toekomst te garanderen is een verdere schaalver groting wenselijk. We willen daarbij voorkomen dat ons sterkste kenmerk, onze lokale aan wezigheid, hierbij in gevaar komt. De kantoren te Hilvarenbeek, Diessen en Moergestel zullen dan ook zeker in stand blijven”, aldus Van der Poel van de Rabobank Moergestel. De beide banken kenden al ruim een jaar een samenwerking op het gebied van de effecten dienstverlening. Na de fusie zal de nieuwe bank straks in totaliteit 115 medewerkers tellen. De elfde editie van de Nationale Twee taktdag belooft een geweldig feest te worden voor zowel de deelnemers als de toeschouwers. Nu reeds hebben zich meer dan 100 mensen aangemeld voor dit nationale evenement. De nationale Tweetaktdag wordt eenmaal per jaar gehouden. Liefhebbers van tweetaktmo- toren en hun machines zijn dan welkom in Hilvarenbeek. Voor de eigenaren is deze dag een aangename gelegenheid om hun hobbyvoer- tuigen even uit te laten en voor de toeschouwers is dit een buitenkansje om een rijdend mu seum van dichtbij te ervaren. Iweetaktmotoren zijn de laatste decennia steeds meer in onbruik geraakt. Zeker niet in het minst vanwege hun weinig milieuvriendelijk karakter, alhoewel ze altijd erg betrouwbaar zijn geweest. Grote automerken, zoals DKW en Saab, verbonden hun naam aan dit Motortype. Maar doorgaans waren het toch de motoren, bromfietsen en scooters, die van de tweetakt motor gebruik maakten. Wie kent ze nog? De Vespa, Flandria, Jawa en Berini. Het zijn mer ken uit vervlogen dagen. De Rabobanken Moergestel en Hilva- renbeek-Diessen hebben reeds tijdens hun algemene ledenvergadering in okto ber 2001 kenbaar gemaakt samen de mogelijkheden te komen tot een gefu seerde bank te gaan onderzoeken. Op 3 april jl. is de intentieverklaring hiertoe door vertegenwoordigers van beide ban ken ondertekend. Op 4 april jl. zijn de leden van beide banken hiervan in ken nis gesteld. De directeuren, de heren F.M.J.M. van der Poel en R.M.T.A. Coppens bevestigen het voor spoedige verloopt. ”Het fusievoorstel kan nu ter instemming worden voorgelegd aan de leden van beide coöperatieve verenigingen.” Aanleiding voor de voorgenomen fusie vor- L t PAGINA 5 Een ander huis kopen begint met de vraag: hoe ver kunt u gaan? Dankzij de nieuwe LeefOptimaal Hypotheek van de Rabobank is dat voortaan een stuk verder. Zonder dat het extra hoeft te kosten. Hoe dat kan? Heel eenvoudig: door verstandig om te gaan met de overwaarde uit uw oude woning of eigen vermogen. Let op: Rendementen uit het verleden bieden geen garanties voor de toekomst. Afspraak maken met onze hypotheekadviseur? Bel gratis 0800-0502. Of klik op www.rabobank.nl dan bellen we u zo snel mogelijk voor een afspraak. Behalve een waardevol hypotheekadvies ontvangt u ook een inspirerend interieurboek van Jan des Bouvrie. 'DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 17 APRIL 2002 F

Weekblad Moergestels Nieuws | 2002 | | pagina 5