De coalitie is rond! VOGËU r Kapsalon Barbers In Memoriam Jan Schol Uitwisselingsconcert Muziekvereniging ’Prinses Juliana’ Lenteconcert Aphrodite PROFIL! BRILLEN LENZEN P. Terwindt P. Blessing-van Luijt HUISARTSEN OPROEP? Schepens Tweewielers WOENSDAG 17 APRIL 2002 - 27e JAARGANG - Nr. 1188 Moergestel Biest-Houtakker Haghorst P.R. Blessing-van Luijt E.J.T.A/I. van Delft P.N.L.H. Terwindt, huisartsen De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen De praktijk is wegens vakantie GESLOTEN van maandag 29 april t/m vrijdag 3 mei. E. van DELFT Oisterwijkseweg 67, Moergestel Telefoon 513 1424 De Lind 35a - Oisterwijk 013 - 528 4899 Wij adviseren onze patiënten dringend hun medicijnen bij één apo theek te halen. De apotheek van het Elisabeth Ziekenhuis is niet op de hoogte van uw ziektegeschiedenis noch van de andere medicijnen die u gebruikt. Deze informatie kan erg belangrijk zijn om ongewenste en soms gevaarlijke combinaties van geneesmiddelen te voorkomen. Voor nadere informatie bel uw huisarts. Computer-trainingen Huidverzorgingsinstituut Ui. de esselse bi/? RUUD PAN IS Openingstijden: Rootven 35, Moergestel, Tel.: (013) 513 22 21 Uitgave en redactie: Buro ’76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268, Fax (013) 513 2871 - E-mail: buro76@wolmail.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties tot en met zondagavond - www.gesselse.nl (voorheen ’Moergestel-Nieuws’) Waarneming: Laat op tijd uw medicijnen aanvullen! Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 J Word, Excel. Access, Exact. Internet Powerpoint, Intro PC, Creatief met Word, E-commerce, op elk niveau! Tel. (013) 5136460 of 06-12394190 Hij was hierna nog vaak zeer actief in het bedenken en organiseren van allerlei acti viteiten om de kas te ondersteunen. Jan was een verenigingsman pur sang en al bespeelde hij geen instrument, hij mar cheerde altijd voorop mee; fier, trots, kaarsrecht en in deftig donkerblauw. Op Jan kon de vereniging rekenen. Weliswaar is dit alles al enkele jaren geleden, maar dat neemt niet weg dat de gedachten nu naar hem terug gaan. Muziekvereniging Prinses Juliana herdacht Jan en gaf haar medewerking tijdens de plechtige uitvaart dienst afgelopen dinsdag. De vereniging is Jan Schol veel dank verschuldigd. Rootven 66 Moergestel Tel. (013) 513 14 35 di - vr: 9.00 - 18.00 u zaterdag: 8.00 - 15.00 u Zaterdagavond 20 april: Noud Smits maakt het resultaat van de coalitiebesprekingen be kend. Links van hem de nieuwe wethouder Martien Mathijssen (Algemeen Belang). De aanwezigen zagen witte rook... Zie pagina 9 Afgelopen vrijdag bereikte ons het bericht dat na een kort ziekbed in het St. Elisabethziekenhuis in Tilburg was over leden de Heer Jan Schol. Jan was toch ooit bestuurslid van Muziekvereniging Prinses Juliana? Ja, een zeer verdienstelijk bestuurder en derhalve ook al jaren Erelid. De laatste tijden misschien wat in de ver getelheid geraakt, maar al vlug komen her inneringen naar voren. Zo’n 20 jaar gele den, begin tachtiger jaren, was Jan vele ja ren nauw verbonden met het wel en wee van Muziekvereniging Prinses Juliana als penningmeester. Financieel gezien ging het toendertijd niet zo geweldig met onze harmonie en er was dringend behoefte aan een compleet nieuw instrumentarium. Het bestuur toog aan het werk. Via een actie werd de Moergestelse bevolking en het be drijfsleven gemobiliseerd. In betrekkelijk korte tijd konden nieuwe instrumenten worden aangeschaft. Er bleek zelfs nog wat over om van enige reserve te kunnen spre ken. Natuurlijk was dit niet de verdienste van enkel en alleen Jan Schol, maar hij was destijds wel de penningmeester. Hij be heerde de clubkas met zo’n degelijk vak manschap dat hij destijds de basis legde voor een gezonde financiële situatie waar lang nadien nog van werd geprofiteerd. Al eerder werd gepubliceerd dat onze Muziekvereniging Prinses Juliana zater dag 20 april a.s. een Uitwisselingscon cert organiseert in Partycentrum Den Boogaard. Zowel de Slagwerkgroep als het Harmonieorkest gaan dit jaar in october resp. november op concours. Deelname aan een concours vereist een ruime voorbereidingsperiode. Een belangrijk onder deel hiervan is o.a. er voor te zorgen dat de muzikanten de nodige bühne-ervaring krij gen. En dat is de achterliggende gedachte bij dit concert. Ook bij de keuze van de te spelen muziekstukken speelde het geplande concours een rol. Het tweede orkest wat deze avond optreedt, en nog wel de spits afbijt, is het Se niorenorkest van de Nieuwe Koninklijke Harmonie Tilburg. Dit ruim 40 muzikanten tel lend orkest bestaat voornamelijk uit blazers doch ook een gitarist en een pianiste en uiter aard een slagwerkgroep, behoren tot de vaste bezetting. Het zeer gevarieerd repertoire bestaat uit bekende, goed in het gehoor liggende muziek van zowel klassieke als hedendaagse compo nisten in vaak verrassende arrangementen. Het zal duidelijk zijn dat deze avond genoten kan worden van een boeiend en zeer afwisselend pro gramma. Het concert begint om 20.00 uur. De zaal is open vanaf 19.30 uur en de toegang is gratis. m.m.v. Bras(s)band ’’Clapopp”, Zang vereniging ’’Crescendo” en Muziekgroep ’’Canzonetta”. Voor het eerst gaan bras(s)band ’’Clap opp” samen met twee koren, ’’Crescen- do”en ’’Canzonetta”, op zondag 21 april een lenteconcert verzorgen in ”Den Boogaard”. Aanvang 11.00 uur tot 13.30 uur, entree gratis. ”Clapopp”is een blaasorkest uit Moergestel bestaande uit 12 muzikanten. Het orkest is zo’n 11 jaar geledèn ontstaan uit een vriendenclub van voetbalvereniging ’’Audacia”. Als volstrekte leken op het gebied van muziek; nog nooit een noot gelezen of een instrument bespeeld, is ’’Clapopp” uitgegroeid tot een blaas orkest met een veelzijdig repertoire. Inmiddels zo’n 80 nummers, is zoals gezegd veelzijdig; luister-, carnavals-, kerst- en feest muziek o.a. walsjes en Hollandse meezingers. Zang en muziekgroep ”Canzonetta”bestaat uit ongeveer 50 koorlèden en 10 comboleden. Het geheel staat onder leiding van John Koole. Goeddeels wat oudere pop en rockmuziek vor men een deel van het repertoire. De meeste stukken worden op een swingende manier ver tolkt, terwijl er ter afwisseling ook enkele a capella werkjes in het programma zijn opge nomen. Voor wat betreft de ritmiek tekent een stevig combo met forse ritmesectie. Enkele be kende titels uit ons repertoire zijn; The Beatles medley, Queen medley, River deep mountain high, You’ve got a friend. Zangvereniging ’’Crescendo” is opgericht in 1939 een vierstemmig gemengd koor met een bezetting van zo’n 45 leden. Het repertoire van ’’Crescendo” bestaat uit o.a muziek uit Titanic, Am Donau Strande, O what a beautiful morning en Cantique deJean Racine, een breed scala aan bekende melodieën, voor elk wat wils. ’’Crescendo is een koor dat zingt vanuit het motto ’Zingen maakt vrij en blij Wij blijven streven naar een beter niveau waarbij we het publiek willen laten genieten van onze zang. ’’Crescendo staat onder leiding van Dirigent Mart Peyen en pianiste Winny van de Loo- Kosters. Gezamenlijk zal ’’Clapopp” met ’’Crescendo” enkelen meezing nummers ten gehore brengen, waarbij u uitgenodigd word om gezellig een aantal nummers mee te zingen onder het mom ’’Michiels - Meezing - Momenten”. Gezellig luisteren naar muziek en of zelf even meezingen kom gerust a.s. zondag 21 april. Met muziek de lente in! R 7^3 Schoolstraat 5 «I 1 H Ij 1 Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.jjj ORTHOPEDISCHE SCHOENTECHNIEK Industrieweg 21b, 5066 XJ Moergestel voor vacatures, zie: www.cso-orthoDedie.nl DE FlETSSPECIAL 1ST Kerkstraat 21, Oisterwijk, Tel. 5217326 E-mail: Profileschepens@hetnet.nl Ruim 75 jaar fietsplezier! Eigen parkeerplaats via Vioeiweg 's-Maandags gesloten

Weekblad Moergestels Nieuws | 2002 | | pagina 1