Rundersteaks 5.00 1.59 BIBLIOTHEEK GROENLINKS neemt geen deel aan de coalitie Jamworks in DEMO Theaterschool Oisterwijk 1.50 Slagerij h van Zon-Reyrink 1J9 6 Worstenbroodjes voor 1.63 stichting'open ba re Voorlees-estafette in de bibliotheek Rabobank Moergestel en Van Dam Partners ijs van de Wauw unieke spaaractie bij Super De Boer Bestrating Minigraafverhuur Tuinaanleg en -renovatie Riolering Grondwerken De Wedstrijdschaatsploeg van "De Vennen" dankt haar sponsors voor de financiële steun in het seizoen 2001/2002 Rauwe ham 100 gram Gek. ham OISTERWIJK EN MOERGESTEL Bij aankoop van 500 gram *n bakje van 200 gram GRATIS! Likkepot AH de Aap en Elvis de Eend: spaar alle twintig Happy Tails Happy Tails: Van UW specialiteitenslager: Nasi - Bami - Spaghetti - Stoofvlees - Babi Pangang - Varkenshaas/kip-rol- lade in bruine room saus - Kip Stroganoff - Fricandeaureepjes in paddestoelensaus - Diverse aardappel- i schotels - Gebr. kip- saté’s - Kant-en-klare maaltijden etc. etc. ROOTVEN 74 - MOERGESTEL - TELEFOON (013) 513 1769 1 kg Gehakt of 1 kg Verse worst per kilo 3.15 Speklappen 500 gram Shoarmareepjes PAGINA 10 i DONDERDAG, VRIJDAG EN ZATERDAG 4 stuks IEDERE WOENSDAG: 200 gram Naar eigen wens en ontwerp Alle merken keukenapparatuur J Bezoek aan huis Gratis offerte, geheel vrijblijvend Aanleg van tuinverlichting, pergola, prieel, vlonder, trappen enz. Jongerencentrum DEMO, Molenstraat 1 in Oisterwijk (vlakbij het station). Voor meer informatie: 521 5496 of www.jcdemo.nl of vraag het aan de bar. 100 gram W. Ketelaars Oirschotseweg 60 5066 CJ Moergestel Tel. (013) 513 1339 Fax (013) 513 3312 auto(06)513 85 312 auto (06) 515 75 140 Pr. Christinastraat 5 5066 BE Moergestel Tel./Fax (013) 513 0648 ’DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 17 APRIL 2002 de leden was tenslotte het onvoldoende tege moet komen aan de wens van GroenLinks om bij de gemeentelijke belastingen de lasten zo eerlijk mogelijk te verdelen (de sterkste schou ders dragen de zwaarste lasten). Als je wilt weten welke instrumenten aanwezig zullen zijn op de Jamworks moet je even con tact opnemen met DEMO (vraag naar Ron). Verder is er deze week nog veel meer te doen in jongerencentrum DEMO. Zo hebben we op De Jamworks-avond is open voor iedereen die zin heeft in een lekker potje muziek maken, of die alleen maar wil luisteren. De eerste Jam- works van dit jaar was een groot succes en we hopen dat jullie jezelf kunnen evenaren in de volgende sessies. Zaal open 21.00 uur, aan vang zo gauw de eerste bezoeker een instrument oppakt. De entree is gratis, omdat jullie zelf’het werk’ moeten doen. Uiteraard beseft GroenLinks ook dat (meebe sturen in een college om compromissen vraagt. De bereidheid om daarover te praten was er zeker, ook bij. de andere beoogde coalitiepart ners. Maar uiteindelijk heeft GroenLinks moeten vaststellen dat de inhoudelijke uit gangspunten tussen GroenLinks en met name Gemeentebelangen en CDA te verschillend waren op bovengenoemde punten om tot een vruchtbaar college te komen dat zich sterk maakt voor een andere gemeentepolitiek. GroenLinks wil niet een wethouder leveren om slechts mee te mogen doen, maar om daad werkelijk beleid te veranderen. Het risico dat een GroenLinks wethouder in een positie terecht zou komen waarin D66 en PvdA in het verleden hebben geopereerd (in het college in een minderheidspositie en in de raad gebonden aan het bestuursakkoord), vond de ledenver gadering te groot. In een coalitie van AB, GB en CDA, waarin getalsmatig GroenLinks niet nodig is voor de meerderheid, zou GroenLinks dan gemakkelijk het vijfde wiel van de coali- tiewagen kunnen worden. De ledenvergadering van GroenLinks heeft zich op donderdag 11 april met 15 tegen 4 stemmen uitgesproken tegen deelname aan de beoogde nieuwe coa litie met AB, GB en CDA. De leden vin den dat in het conceptbestuursakkoord onvoldoende de ideeën van GroenLinks voor een groenere en eerlijkere samen leving tot uitdrukking komen. Pijnpunten voor GroenLinks in het voorliggen de bestuursakkoord zijn o.a.: het in principe ja zeggen tegen een golfbaan, de bebouwing van Lissabon (Heisteeg) met kapitale villa’s, een- onderzoek naar de privatisering van gemeen telijk zwembad De Leye, het lot van De Dreye Swaentjes overlaten aan het particulier initiatief met optie tot verkoop van het pand, onvol doende duidelijkheid over hoe geld (en hoeveel) voor nieuw beleid verkregen gaat worden (o.a. voor uitvoering milieubeleidsplan en land- schapsbeleidsplan). Een belangrijk punt voor Op vrijdag 19 april vindt er weer een Jamworks avond plaats. Jamworks is de naam waaron der jongerencentrum DEMO enkele jam sessies per jaar gaat organiseren. Het doel van de Jamworks is dat bezoekers zelf een instru ment op pakken en samen er wat op los impro viseren. Je hoeft er niet eens een instrument voor te kunnen bespelen, want er zijn altijd wel mensen die je dat kunnen leren. Voor de instrumenten zorgt DEMO, maar je kunt natuurlijk ook je eigen gitaar, fluit, trommel of wat dan ook mee nemen als je daar veel lekkerder op denkt te spelen. Warm ook van te voren je stembanden wat op, want bij muziek hoort ook zang. sparen. Meer informatie over deze actie vind je in de winkels. In de supermarkt kun je de Happy Tails vinden bij de kassa. OP=OP Supermarktmanagers hebben enthousiast gereageerd op deze unieke actie van Super De Boer. Eerder was ook de Pokémon-actie van Super De Boer een overweldigend succes. Er zijn miljoenen Happy Tails besteld, maar op op. Dus ben er op tijd bij als je alle twintig Happy Tails wilt sparen! Zondag 21 april presenteren de cursisten van de Theaterschool Oisterwijk hun voorstellingen in de Kunstkring. De cursisten volgen lessen zang, drama en dans op de Theaterschool Oisterwijk. Met deze ingrediënten zijn dan ook de voorstellin gen tot stand gekomen. De cursisten die de leeftijd hebben van groep 4 t/m groep 8 van het basisonderwijs presenteren de voorstelling: ’De Zeven Raven’. Deze voor stelling begint om 17.00 uur. Een gezin met wel zeven dochters wordt ver blijd met de geboorte van een zoon. Hij is echter wat zwakjes en er dient onmid dellijk water gehaald te worden uit de put. Vader roept zijn dochters bijeen en ze worden op pad gestuurd. Onderweg spelen de kinderen en zingen. Ze zijn erg blij met hun broertje. Maar dan valt de waterkruik in de put. Wat nu? Ze blijven maar weg, de dochters met het water. Waar zouden ze zijn? Dat ze toch in raven ver anderen. De woorden van vader waren nog maar net uitgesproken of. Inderdaad, de kin deren waren betoverd. Lang groeide hun broertje op zonder ooit van het bestaan van zijn zussen te weten. Maar op een dag wordt het hem door de heksen zelf verteld. Hij aarzelt niet langer en gaat op zoek naar zijn zeven zussen. Hij komt allerlei mensen tegen maar niemand kan hem helpen. Of toch...? Uiteindelijk komt hij bij de glazen berg, het plekje waar de dwergen wonen. Zou hij daar zijn zussen vinden? De cursisten vanaf 12 jaar, tieners en volwas senen, presenteren de voorstelling: ’Prinses woensdag de disco Aloha (van 19.00 - 21.00, DEMO is dan exclusief voor Aloha), op zater dag de Purple Haze (alternatieve muziek), op maandag de filmavond (vanaf20.00 uur) en op dinsdag Girls Only (19.00 - 21.00, alleen voor meiden). En dan is er ook nog het internetcafé dat door de week iedere middag en op dinsdag 'en donderdag ook ’s avonds geopend is. Let wel: het internetcafe maakt deel uit van het jonge rencentrum en dus geldt dezelfde leeftijds grens: 12-25 jaar. En voor alle jongeren die bin nen deze leeftijdsgrens vallen is DEMO ook gewoon een ontmoetingsplaats, een plek om gezellig wat te kletsen, wat te drinken, een potje te tafelvoetballen of te flipperen. Het is open inloop als er geen bijzondere activiteiten bezig zijn. Loop dus gerust eens binnen. Dat voorlezen leuk, gezellig en leerzaam is en dat je het overal kunt doen is wel bekend. Bijna iedereen kan het en wie vindt het, zeker als kind, niet fijn om voorgelezen te worden. Papa’s, mama’s, opa’s en oma’s, leerkrachten etc. lezen dan ook gelukkig dagelijks voor aan kinderen. De bibliotheek heeft een ruime keuze aan voorleesboeken, gedichtjes, pren tenboeken, sprookjes, avonturen of gewoon een grappig verhaaltje. Om het voorlezen nog meer onder de aandacht te brengen organiseert de bibliotheek Oisterwijk op De Nationale Voorleesdag een voorlees- estafette. Op woensdag 15 mei wordt een knus voorleeshoekje ingericht waar voorlezers in sessies van 10 minuten de hele middag aan kinderen tussen 3 en 8 jaar kunnen voorlezen. Om voorgelezen te worden hoef je als kind niets te doen. Gewoon tussen 14.00 en 17.30 uur naar de bibliotheek komen en gezellig aan schuiven. Wat de voorlezers betreft, je raadt het al: wij zoeken kinderen en volwassenen die graag hier aan mee willen werken. Je mag dan 10 mi nuten voorlezen uit een zelfgekozen boek of je laten adviseren door de bibliotheekmede werkers. Doe jij ook gezellig mee? Inschrijven is mogelijk tot vrijdag 10 mei. Met wie zou jij het liefst willen knuffelen? Met Ali de Aap of Elvis de Eend? Tot en met zater dag 4 mei kun je bij Super De Boer gratis Happy Tails sparen. Happy Tails zijn zachte, schattige knuffeldieren. Bij aankoop van speciale actiepro- ducten krijg je gratis een Happy Tail. Elke week zijn er vijf nieuwe knuffels waaruit je mag kiezen. Spaar ze alle twintig! Happy Tails zijn knuffelbeestjes van 15 cen timeter groot. Ze zijn zacht, liggen op hun buik, hebben vrolijke kleuren en grappige namen zoals: Kika de Kikker, Valentijn het Varken, Barni de Beer of Ali de Aap. Ze zijn alleen verkrijgbaar bij supermarkten van Super De Boer. Bij aankoop van een actieproduct krijg je gratis een Happy Tail. Je mag zelf je Happy Tail uitkiezen. Zo kun je ze alle twintig Maneschijn’. Deze voorstelling begint om 20.00 uur. De bewoners van Bamboe-eiland zijn veront waardigd dat de oude vrouw, op haar leeftijd, nog een kindje krijgt. Zij vindt het kindje weliswaar in de bamboestruiken, mar toch. Een heel bijzonder kindje dat de naam prinses Maneschijn krijgt. Niet alleen de oudere bevolking van het eiland is verbaasd, ook de jeugd is helemaal de kluts kwijt. Iedereen dingt naar de aandacht en het geluk en de rijkdom die prinses Maneschijn met zich meebrengt. Sommigen gaan heel ver in hun strijd om prinses Maneschijn. De vrouwen op Drakeneiland weten niet goed raad met de aangespoelde man. Waarom heeft hij geen belangstelling voor hen? Denkt hij de draak meester te kunnen zijn? Terug op Bamboe-eiland, waar de bevolking hem verwelkomt, staat hem echter iets heel anders te wachten dan hij voor ogen had. Zullen de ogen van de mensen opengaan wan neer Maneschijn haar vertrek aankondigt? Kaarten voor deze voorstellingen zijn voor 3 euro te koop bij de conciërges van de muziekschool, Schoolstraat 3 te Oisterwijk. Iedere werkdag tijdens openingstijden van de school (tussen de middag gesloten). Het is niet mogelijk telefonisch kaarten te bestellen. MAANDAG EN DINSDAG: I 500 gram 5.00

Weekblad Moergestels Nieuws | 2002 | | pagina 10