Lintjesregen tijdens de brunch bij scouting Gerard van Maasakkers 21 april bij GUO Oranjecomité Moergestel ’Vete’ bijgelegd profil: Van de Werkgroep Ziekenpastoraat Kadoshop Broers in andere handen Mike zwemt limiet WK-Argentinië 400m vrijeslag Schepens Tweewielers WOENSDAG 10 APRIL 2002 - 27e JAARGANG - Nr. 1187 Moergestel Biest-Houtakker Haghorst Computer-trainingen M Huidverzorgingsinstituut Aphrodite Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 J Vanaf 29 april: Kadoshop Van Wezel de esselse Tot volgende week! zie pagina 7 Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268, Fax (013) 513 2871 - E-mail: buro76@wolmail.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties tot en met zondagavond - www.gesselse.nl Sedert jaren bestaat in onze parochie de goede gewoonte om in de week voor Pasen iets extra’s te doen voor de zieken en de bejaarden. Het is een gebaar van medeleven, maar ook een teken om duidelijk te maken dat zij, die aan stoel of bed zijn gekluisterd, niet worden ver geten. Ook in de afgelopen Goede Week heeft de Werkgroep Ziekenpastoraat zich wederom belast met de inzameling van de gaven van de parochianen en de verdeling daarvan over de ruim hon derd personen die daarvoor in aan merking kwamen. (voorheen 'Moergestel-Nieuws Onze volgende M uit het gezelschap (we hebben er 6!) van het Oranjecomité Moergestel is Marian Boom, Kerkstraat 14. Voor Marian is Koninginnedag een heel bijzondere dag, ver telde ze toen ze zich aanmeldde om mee te doen. En omdat het zo’n bijzondere dag voor haar is viel haar oog meteen op de oproep om nieuwe leden. Zij wilde graag meedoen om deze dag in de toekomst nog feestelijker te ma ken! Deze week melden we nog 'n tweetal onderde len uit het programma, ’s Middags komen er op de podiumwagen twee clowns met een theaterprogramma voor de kinderen. En ook ’s middags komt er een hartstikke leuke work shop voor de kinderen, nl. een circus-work shop! Wil jij een circusact leren en meedoen? Zorg dan dat je erbij bent. Zo hebt u de afgelopen weken kunnen zien dat er heel wat staat te gebeuren op het St. Jansplein tijdens Koninginnedag 2002. We hopen deze week de laatste hand te leggen aan de specifieke onderdelen en dan komen we volgende week met het totale programma! Eén ding is zeker: zorg dat u op 30 april in Moergestel bent! Word, Excel, Access, Exact. Internet Powerpoint, Intro PC, Creatief met Word, E-commerce, op elk niveau! Tel. (013) 5136460 of 06-12394190 ft S p] L Op Eerste Paasdag zat hij bij Omroep Brabant TV. Nu toert hij door Zuid- Afrika. Kort na zijn terugkeer naar zijn ’Laand van Zaand' (Brabants volkslied bij uitstek!) komt hij naar Oisterwijk. Gerard van Maasakkers is ’Onderwege’. Om zijn Groeten Uit Oisterwijk te kun nen versturen.’Goade mee?’ In zijn 25-jarig artiestenbestaan ging hij altijd al wel zijn eigen weg. Geen goed kope, plat betreden paden. Maar toch herkenbaar en invoelbaar voor een breed publiek. Als gezellig liekeszanger in Nuenens dialect zong hij zich een ode aan Marieke. Of bewierookte hij Cis Verdonk. Die stonk. Umde ze te veul dronk. En as Cis oe un snuupke gaaf dochte bij oew eige: bah god wit hoe lang det in durre smerruge jas gezeejte ha Miniatuurtjes die hij nog steeds brengt. Omdat ze tussen alle pulp de tand des tijds doorstaan. Maar gaandeweg ontwikkelde hij zich richting compleet chansonnier in de traditie van Jacques Brei en Georges Brassens. Van Marieke en Cis ging het via Couscous Appelmoes, Janus Dekker mee zunne trekker die nie wies we vur spoor ie aachterliet, Salvee Regina vur Maria of Bava ria tot en met Liedje van Niks: De bedoel ik nou. Met zijn cd Pas op de Plaats overschouwt hij zijn 25-jarig artiestenbestaan. En een ding bleef: Gerard van Maasakkers bleef altijd Brabants. In tekst en tong. Tijdens de Eucharistieviering op Witte Don derdag werd ruimschoots door de kerkgangers geofferd; de mandjes waren goed gevuld, zowel met fruit en versnaperingen als met euro’s. Na afloop van de dienst werden de attenties - voor zien van een mooie Paaswens - gereed gemaakt zodat ze op Goede Vrijdag door de leden van de Werkgroep bij de mensen thuis, bij de bewo ners van De Reuselhof en de patiënten in de ver pleeghuizen en de ziekenhuizen konden wor den aangereikt. Het resultaat? Niets dan geluk kige en dankbare gezichten. En de conclusie van de Werkgroep? Een zinvolle traditie die waard is gehandhaafd te worden. Mevrouw L. van der Zanden, voorzitter Dat hij in dat kwart eeuw allesbehalve pas op de plaats maakte, onderstreept hij met zijn GUO-concert op zondagmiddag 21 april in Durendael. Hij begint om half drie. Om twee uur openen kassa en zaal. Om teleurstelling te voorkomen, kopen liefhebbers best nu alvast tickets bij Rabobank Oisterwijk. Meer info: GUO-foon: 013-5210175; website: www.do.nl/guo; e-mail: vofguo@hotmail.com ORTHOPEDISCHE SCHOENTECHNIEK Industrieweg 21b, 5066 XJ Moergestel voor vacatures, zie: www.cso-orthopedie.nl kwam hij terecht bij Rien Broers. Het een en ander was uitermate snel beklonken en dat betekent ook dat in heel korte tijd de over name definitief wordt. Zaterdag 27 april is dus de laatste dag van Kadoshop Broers waarna op maandag 29 april Kadoshop Van Wezel haar deuren opent. Zoals gezegd verandert er voor Moergestel niets. De winkel en het assortiment blijven hetzelfde. Ook het postagentschap blijft. In een van de komende weken hopen we de fa milie Van Wezel aan u voor te stellen. We heten ze nu echter al van harte welkom! Al met al hebben we dit jaar een leuke open dag en brunch gehad. Ik hoop volgend jaar tij dens ons 40 jarig jubileum weer een heerlijk en fijne dag te mogen beleven. J 1 Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) Jj Tijdens de jaarlijkse brunch is er een ware lintjesregen neergedaald. Reden hiervoor was dat Riky Bergman-van de Loo tijdens haar afscheid als gemeen teraadslid een koninklijke onderschei ding had gekregen. Scouting Moergestel, waar ze haar sporen dub bel en dwars heeft verdiend, wist hier helaas niets van en zag haar kans om Riky alsnog te eren voor haar verdienste voor scouting. Omdat ze het lintje reeds had ontvangen moes ten we het nu op een andere manier doen. Scouting zou Scouting niet zijn als ze daar niet op een originele manier een draai aan konden geven. Door alle ouders, familie, leiding en leden werd Riky bedolven onder de lintjes van crepepapier. Iedereen speldde Riky een lintje op en felici teerde haar met haar onderscheiding. Vol trots en dank onderging Riky het gebeuren en was zichtbaar in haar nopjes met de echte lintjes die ze kreeg op de plaats waar het echt thuishoorde, bij Scouting. Hierna ontving ze nog een lijst om de oorkonde in op te hangen, en kreeg ze van een van de be vers nog een bos bloemen. Na deze huldiging gingen we weer verder om te genieten van de heerlijke brunch. Welke onder leiding van Lian en Riky ook dit jaar weer van buitengewone kwaliteit was en er zelfs een totaal nieuwe soep was gecreëerd, nl. Maxima- soep, deze was overheerlijk. Voor de klanten verandert er niets, maar Rien en Alexandra Broers gaan Moer gestel verlaten om in Loon op Zand een soort van eetcafé te starten. Met ingang van 29 april a.s. wordt de kadoshop overgenomen door het jonge echtpaar Van Wezel uit Hilvarenbeek. Voor Johan en Liesbeth van Wezel betekent het de eerste eigen zaak. Al langer was Johan op zoek om voor zichzelf iets te beginnen en via-via Het was al jarenlang een publiek geheim dat Noud Smits fractievoorzitter van Algemeen Belang en Jan Oerlemans kandidaat wethouder voor Gemeente Belangen niet door een deur binnen konden. Mogelijk zijn de perikelen tijdens de fusiebesprekingen van de toenmalige Moergestelse Partij voor Gemeenschappelijke Belangen (PGB) en het Oisterwijkse Gemeente Belangen (GB) een aantal jaren terug ontstaan. Beiden waren hier beslist niet gelukkig mee en Jan Oerlemans heeft nu de stoute schoenen aangetrokken en een gesprek tussen hun beiden laten arrangeren in het bijzijn van J. Slaghuis (voorzitter Algemeen Belang) en C. Brands (voorzitter Gemeente Belangen). De problemen zijn besproken en het was een verhelderend gesprek. Zowel Jan Oerlemans als Noud Smits zeggen beiden verheugd te zijn dat de kou uit de lucht is doordat de problemen, die achteraf niet zo groot waren om het ongenoegen in stand te houden, nu opgelost zijn. Beiden hebben ook beslist de pers hiervoor niet uitgenodigd maar waren ook niet tegen deze publicatie. Op dit moment zijn de coalitiebesprekingen in een afrondingsfase maar het ’vroegere’ probleem zal daarin beslist niet meer van invloed zijn. Hb DE FIETSSPECIALIST Kerkstraat 21, Oisterwijk, Tel. 5217326 E-mail: Profileschepens@hetnel.nl Ruim 75 jaar fietsplezier! Eigen parkeerplaats via Vloeiweg ’s-Maandags gesloten I w

Weekblad Moergestels Nieuws | 2002 | | pagina 1