II Markt geslaagd! Fototentoonstelling in Gallery The A-R-Ttic One Two Trio goes rock Dion Schepens in landelijke Jury Tweewielertechnicus van het jaar Dringende oproep voor bedrijven, verenigingen en instellingen!!! Vogelwandeling met het IVN Amfibieën De LeefOptimaal Hypotheek: boven uw stand leven hoeft niet meer te kosten. ij I Rabobank Moergestel Lekker wonen begint met rekenen en tekenen Rabobank Bel nu gratis 0800-0502 of kijk op www.rabobank.nl t w t PAGINA 5 Een ander huis kopen begint met de vraag: hoe ver kunt u gaan? Dankzij de nieuwe LeefOptimaal Hypotheek van de Rabobank is dat voortaan een stuk verder. Zonder dat het extra hoeft te kosten. Hoe dat kan? Heel eenvoudig: door verstandig om te gaan met de overwaarde uit uw oude woning of eigen vermogen. De roefeldag is een initiatief van Jantje Beton en houdt in dat kinderen tussen 6 en 12 jaar zich oriënteren op de grote- mensen-wereld. Bedrijven, instellingen en verenigingen openen een dag hun deuren voor de kinderen, die onder begeleiding van een vrijwilliger in groep jes van 4 dingen mogen doen die ze anders nooit mogen, bijv, vendelzwaaien bij het gilde, achter de kassa bij een supermarkt, rijden in een brandweer auto, enz. enz. scherptediepte en veel beweging te kiezen trachtte zij de gefragmenteerde innerlijke wereld van de dementerende te visualiseren. Om de sfeer van de foto’s verder te versterken koos zij voor sepiagetinte barietprints. Let op: Rendementen uit het verleden bieden geen garanties voor de toekomst. Bedankt: Nel, Janny, Geert, Sjaak en Leen. Kees: bedankt ook voor de kraampjes. De vrachtwagen rijdt 5/6 april weer naar Roemenië. Blijf komen met kleding en spullen. GERDIEN WOLTHAUS Werkt als freelance fotograaf voor commerciële opdrachtgevers en is gespecialiseerd in reportage- documentaire- en portretfotografie. Daarnaast verzorgt ze workshops rondom Flarden. Centraal in haar werk staan de mensen en hun verhaal. Dank U wel voor Uw vertrouwen. Dank U wel voor Uw bezoek. Dank U wel voor de vele goede spullen. Mede door U allen is de markt- opbrengst ruim 700,-. Afspraak maken met onze hypotheekadviseur? Bel gratis 0800-0502. Of klik op www.rabobank.nl dan bellen we u zo snel mogelijk voor een afspraak. Behalve een waardevol hypotheekadvies ontvangt u ook een inspirerend interieurboek van Jan des Bouvrie. Op zondag 7 april tot en met 31 mei 2002 exposeert in Gallery the A-r-ttic de fotograaf Gerdien Wolthaus met de series Flarden en Bloedband. Deze nieuwe verkiezing werd geïntroduceerd door de Innovam (vakopleiding tweewieler- branche) en het blad Tweewieler. Na de lan delijke voorselectie werden er vijf finalisten aangewezen die na een schriftelijke vakkennis test en tijdens de TweewielerRai onder toeziend oog van een vakbekwame jury op hun prak tijkkennis werden getest. Dion Schepens (ondernemer van Profile Sche- pens Tweewielers te Oisterwijk) was voor het onderdeel Tweewielertechnicus één van de jury leden, die gevraagd was samen met Jan van Oeveren (hoofd Bedrijfsschool Gazelle) om deze moeilijke taak op zich te nemen. Zelf al jarenlang actief als ondernemer en lid binnen de jonge ondernemers stuurgroep van de Bovag weet hij als geen ander waar je op let ten moet. Ook in de fietsenbranche gaan de Als er één feestband is die een ”niet-meer-kapot-te-krijgen” reputatie heeft in Moergestel dan is het wel de feestband bij uitstek ONE TWO TRIO uit het na burige Boxtel. In februari j.l. hebben wij diverse adressen (160!) aangeschreven of zij dit jaar (weer) willen meedoen aan de jaarlijkse roefeldag, die in 2002 is gepland op 22 juni. Wij hebben gelukkig al wel enkele reacties gehad, maar het merendeel heeft nog niet gereageerd. Daarom doen wij hierbij een oproep om ons alsnog te berichten, ook als U onverhoopt niet mee wilt/kunt doen. Dan weten wij waar we aan toe zijn. U kunt ons bereiken via email pnmvan- loon@hetnet.nl of via het adres Pr. Beatrixstraat 13, 5062 TM Oisterwijk. Voor nadere info kunt U ook bellen: 5217370. Laat ons a.u.b. niet in de kou staan; de kinderen rekenen op Uil! Tijdens de TweewielerRai van 10 en 11 maart jl. werd er gestreden voor de titel Tweewielertechnicus 2002. Dion Schepens tijdens de finale op de TweewielerRai. (foto Bart Willems, Bovag) ontwikkelingen hard en moet je als bedrijf zor gen dat je werknemers een gedegen opleiding en bijscholing krijgen. Een goed bedrijf draait op vakbekwame mensen en hun kennis, binnen zijn eigen bedrijf krijgt iedere werknemer de kans zich verder te ont wikkelen en zijn mening te geven zodat je een optimale werk omgeving krijgt waar vooral de klanten van profiteren, daarom is dit nieuwe ini tiatief een zeer welkome aanvulling op het fietsvakgebied aldus Dion Schepens. DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 3 APRIL 2002 Wie vogels wil gaan kijken moet twee keer vroeg zijn: vroeg in de morgen, als ze het hoog ste lied zingen. En vroeg in het voorjaar, want dan zit er nog geen blad aan de bomen, zodat je de vogels beter kunt zien. De meeste vogels zijn nu al terug uit hun over- winteringsgebieden en bakenen hun territori um af. Omdat de route een gevarieerd gebied omvat, hopen we er ook veel verschillende vogels waar te nemen. Op zondag 14 april om 7.00 uur wachten onze gidsen u op aan het einde van de verharde Posthoornweg (vlak voorbij restaurant de Posthoorn). Deelname is gratis. Op 27 april 2002 zal tijdens een feestelijke uitreiking in het Dolfinarium te Harderwijk door Mari Carmen Oudendijk (presentatrice RTL5) bekend worden gemaakt wie dit jaar de eer heeft zich Tweewielertechnicus van het jaar 2002 te mogen noemen. De KNNV-afdeling Tilburg en de Vereniging van Vrienden van Natuurmuseum Brabant organiseren op dinsdag 16 april van 20.00 tot 22.30 uur in de filmzaal van het Natuurmuseum Brabant (Spoorlaan 434 te Tilburg) een lezing met als spreker Kees Marijnissen. Aan de hand van dia’s zal de boeiende wereld van kikkers, padden en salamanders vertoond worden^ De laatste jaren zijn er door de verschillende natuurbeherende organisaties vele poelen gegraven om amfibieën weer de kans te geven. De resultaten hiervan kunt u op deze gratis toegan kelijke avond vernemen. Dit trio heeft in de afgelopen jaren een zeer hechte band met het Moergestelse publiek opgebouwd. Vrijwel jaarlijks werd door het trio een of meerdere malen een optreden ver zorgd in De Brouwer en in Den Boogaard. Steeds was het bij de eerste gitaarakkoorden al meteen feest en steeg de feestsfeer iedere keer weer tijdens het concert tot grote hoogte. En dat niet alleen tijdens het carnaval. Ofschoon de band dan uiteraard op haar best is. Dat werd weer eens onderstreept tijdens het laatste car naval in Den Boogaard waar opnieuw een over weldigend optreden werd verzorgd voor een stampvolle en dampende zaal. Maar het hechte Moergestelse contact met deze feestband is vooral ontstaan door de eerste optredens in zaal De Brouwer. En met name toen de hofhouding van carnavalsvereniging De Pierewaaiers in 1999 door One Two Trio gevraagd werd als backgroundkoor in te zingen bij het nummer Het Haantje Van De Toren. FLARDEN In 2001 werd de Adriaan Boer Fotografieprijs met als thema sociale reportage, toegekend aan de Tilburgse fotograaf Gerdien Wolthaus voor haar documentaire verslag Flarden - een serie over vervagende herinnering. In negen beelden heeft zij de laatste fase van het leven van haar dementerende en inmiddels overleden grootmoeder Gerritje vastgelegd. Een aangrijpend portret van de belevingswereld van iemand wier wereld zich heeft verengd tot het hier en nu, met af en toe - steeds spaarza mer - een helder moment. Hoe zou het eruit zien in haar hoofd, was wat Wolthaus zich afvroeg. Door voor een geringe Toen werd er een contact voor het leven be zegeld. Door het aanstaande optreden op zondag 14 april om precies 18.00 uur in zaal De Brouwer wordt het bijzondere contact tussen Moergestel en de feestband door het trio zelf opnieuw aangehaald en bekrachtigd. Zij hebben aange boden een speciaal optreden in De Brouwer voor het Moergestelse publiek te willen ver zorgen. En dit keer niet door middel van het overbekende feestrepertoire maar aan de hand van lekkere swingende rock en voor een spe ciale prijs van slechts 5,-. Met name De Brouwer en carnavalsvereniging De Pierewaaiers hopen dat het publiek in grote getale zal opkomen als bewijs van dat het trio in ons dorp niet meer kapot kan!! Kaartjes zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij café De Brouwer, café De Kloare, café ’t Draai- boompje en café-cafetaria Epi. En op de dag zelf uiteraard aan de kassa!

Weekblad Moergestels Nieuws | 2002 | | pagina 5