Oranjeconiité Moergestel A 1 €1,00 €2,00 €5,00 De Klaore helemaal in het nieuw! 33 jaar CV De Durdraaiers Nog 7 weken!!! Wandelavondvierdaagse 2002 Lentekriebels Doe Het Zelf Centrum op ’t Hoog OP=OP! VERVANT, FLEXA, WYZONOL, CETA BEVER Museumweekend in Tilburgse musea DOE HET ZELF ARTIKELEN EN TIMMERWERKPLAATS 0,25 liter 0,75 liter 2,50 liter Kijk volgende week voor weer meer nieuws. Ik doe mee aan de jeugdvakantieweek: Naam: Adres: Geboortedatum: Tel: Leeftijd is dus: O Ik doe als groepsleiding mee aan: O programma A (groep 1 -2) O programma B (groep 3 -4 -5) O programma C (groep 6-7-8) O Ik doe mee als spelleiding O Ik doe mee als kampbewaking O Ik doe mee als algemene hulp In de loop van de komende maanden kunt u nog meer informatie van ons verwachten. De Stichting Wandelavondvierdaagse Moergestel OPROEP OUD-LEDEN Aangezien wij niet meer beschikken over de Inleveradres: Geesje van den Boer, Pr. Mar- grietstraat 18 of Kees van de Loo, Oirschotseweg 21. ONZE OPENINGS TIJDEN ZIJN: Maandag t/m donderdag: 9.00-12.30 en 13.30-18.00 uur Vrijdag: 9.00-12.30 en 13.30-19.00 uur Zaterdag: GESLOTEN! Juist na carnaval begonnen de beide broers Van den Aker met het veranderen van het interieur van hun Café De Klaore aan het Rootven. Het resultaat, dat al door velen is gezien, mag er zeker zijn. Is de bar weliswaar op dezelfde plek gebleven; hij is aangepast aan deze tijd en helemaal vernieuwd. Het aangename ’zitje’ bij de keukendeur is opvallend, en zal o.a. daardoor een plekje zijn dat veelal als eerste bezet is. Het plafond kreeg een licht kleurtje waardoor het café nu een wat lichtere en dus vrolijker indruk geeft. Verder is het gehele interieur vernieuwd. Je moet als horeca-onderneming ook zo van tijd tot tijd eens wat anders. De familie Van den Aker is daar uitstekend in geslaagd. Veel felicitaties en wensen van succes zijn vorige week al overgebracht door de bezoekers aan de officiële openingsre- ceptie. Wij doen onze wensen daar nog met plezier bij: van harte proficiat en veel succes! 'DE GÈSSELSE' - WOENSDAG 3 APRIL 2002 Op zaterdag 25 mei en zondag 26 mei 2002 viert CV De Durdraaiers haar 33-jarig bestaan. In haar 33-jarig bestaan heeft deze carnavalsvereniging 16 verschillende prinsen gehad. Tot aan het feestweekend in mei 2002 zullen wij in dit blad aftellen, door iedere week in chronologische volgorde een prins met zijn Raad van Elf de revue te laten passeren. Vandaag de tiende prins van De Durdraaiers: Prins Ad den Urste. Hij was in de carnavalsjaren 1987 en 1988 prins van onze carnavalsvereniging. Op de foto ziet u Prins Ad den Urste met zijn Raad van Elf. Wie kent u er nog van? In het Toverkabinet kun je de toverformule ontcijferen. Dit is je kans. Wil jij ook tovenaar of heks worden? In een kamer vol giftige brouwsels, uilenballen, kikkers, vleermuizen en addergespuis vind je aanwijzingen om de for mule op te lossen. Het Toverkabinet kan bezocht worden door kinderen van 4 t/m 12 jaar. FEESTWEEKEND 25 EN 26 MEI 2002 Voor wat betreft het feestweekend zelf, zullen wij nu alvast een tipje van de sluier oplichten. Op zaterdagavond wordt een heuse Flügel Drive-In-Show georganiseerd met medewerk ing van een tweetal artiesten, te weten Arné Jansen en Marco. Op zondagmiddag wordt een reünie gehouden voor alle leden, oud-leden en overige genodigde carnavalsvierders, met aansluitend een feestavond tot in de late uur tjes. Ook dan zal ’t Draaiboompje weer worden bezocht door een artiest, namelijk Alwin. Zaterdag 13 en zondag 14 april is het Nationaal Museumweekend. Natuurmuseum Brabant en het Scryption zetten in dit weekend gratis hun deuren open. Iedere bezoeker kan twee dagen lang van 11.00 tot 17.00 uur kennismaken met de twee musea en ervaren hoe verrassend een museumbezoek is. In het Scryption en het Natuurmuseum zijn verschillende tentoon stellingen te zien en activiteiten te beleven voor jong en oud. 15.30 uur is er een matinee in ’Den Boogaard’ dat verzorgd wordt door ’De Alpenjagers’. Jawel, het orkest dat na zoveel tijd tijdens het carnavalsconcert zo veel indruk maakte treedt op Koninginnedag 2002 nogmaals op. Op zondag worden er om 14.30 uur twee work shops verzorgd. Conny Sparidaens, docente kalligrafie, geeft een workshop versierde ini tialen maken. Iedereen kan aan deze workshop meedoen. De schrijfles Spijkerschrift in Babylonië is speciaal bedoeld voor kinderen tot 12 jaar. Wil je weten hoe jou naam er uit ziet in het spijkerschrift, dan moet je zeker naar het Scryption komen! Je trekt een Babylonische tuniek aan en leert het spijkerschrift met een stylus op een kleitablet schrijven. Maart je van Dijk, Tilburgseweg 1, is deze week het nieuwe lid van het Oranjecomité dat we graag aan u voorstellen. Bij velen zal ze onge twijfeld al wel bekend zijn als een van de gezich ten in de Audacia-kantine. Maartje is wat haar werkzaamheden betreft op de hoogte van alles wat met organiseren te maken heeft. Haar baan bij Marquis Organisatie en Entertainment heeft daar natuurlijk alles mee te maken. Dat was voor haar ook de reden om toe te treden tot het nieu we Oranjecomité. Door haar toedoen kwamen o.a. de contacten tot stand met Walter Vermeer en de Jan van Brusselband: beiden aanwezig op het St. Jans- plein tijdens Koninginnedag 2002! In een vol gend nummer meer daarover. Maar: vorige week hadden we u een ver rassing beloofd, ’s Middags nl. van 14.00 tot Ben je uitgetoverd, dan is het tijd voor het Lentekriebelsspel. Ontkiemende zaden, de vroege aardhommel, vrijende bomen en het zingende roodborstje komen allemaal in het spel terug. Met drie speelkaarten ga je op pad om het spel uiteindelijk te winnen. Het Lentekriebelsspel is geschikt voor kinderen van 8 tot en met 12 jaar. KORTOM: Noteer zaterdag 25 en zondag 26 mei 2002 alvast in je agenda, zodat je het 33-jarig jubileum van CV De Durdraaiers in ’t Draai boompje te Moergestel niet mist! De eerste voorbereidingen van de Avondvierdaagse 2002 zijn al weer begonnen. Deze wordt gelopen van dins dag 4 juni t/m vrijdag 7 juni 2002. Wij vragen belangstellende deze data te reser veren. Tevens vragen wij de besturen van ver enigingen en de directies van de scholen om op deze data geen activiteiten te organiseren, om iedereen in de gelegenheid te stellen aan deze wandelingen deel te nemen. De Stichting probeert weer mooie routes uit te zetten en zij hoopt dat het evenals voorgaande jaren weer een paar mooie en gezellige avonden worden. De voorinschrijving is in de periode van maandag 27 t/m vrijdag 31 mei en maandag 3 juni elke avond van 18.00 uur tot 21.00 uur gegevens van alle oud-leden, nodigen wij deze hierbij alvast van harte uit voor het feestweek end in mei 2002. Mocht u nog oud-leden ken nen, die inmiddels naar elders zijn verhuisd, dan vragen wij u deze ook te informeren over het feestweekend. Mocht u hierover nog vragen hebben, dan kunt u contact opnemen met de organisatie (tel. 513 0111). NATUURMUSEUM BRABANT Tijdens het museumweekend zijn er in Natuurmuseum Brabant verschillende ten toonstellingen te zien en kunnen kinderen met speurtochten en spelletjes aan de slag. In de tentoonstelling Dassen in het donker ben je op bezoek in het hol van de das, de dassen burcht. Hier zie je hoe de das leeft in dit veilige huisje. Buiten de burcht volg je de jonge dassen in hun eerste levensjaar. In de expositie moet je ogen, neus en handen gebruiken. Ruik de geuren van een das, voel eens aan een dassen vacht en bekijk een dassenhaar onder de microscoop. Heb je het Dassenspoor helemaal gevolgd, dan weet je alles over de das. Mooi weer, last van lentekriebels? Wij als organisatie van Jeugdvakantieweek Moergestel, hebben ook de lente in onze bol, maar zijn ook al bezig met de zomer. Van 12 tot en met 16 augustus wordt de jeugdvakantieweek weer georganiseerd. Krijg je met dit mooie weer al zin in vakantie, maar wil je toch meedoen als deelnemer of als leiding, houd dan de laatste week van de zomervakantie vrij. De leiding van afgelopen jaar krijgt nog een per soonlijke brief, maar als je nog nooit als leiding hebt meegedaan, of je weet nu al zeker dat je meedoet, dan kun je je nu al opgeven bij Geesje van den Boer of bij Kees van de Loo. Vul onder staand briefje in en lever dit in bij een van hen. Namens de hele organisatie, Geesje van den Boer bij de bekende inschrijfadressen. Het inschrijf geld bedraagt 2,50 p.p. en de nainschrijving 3,- p.p. Omdat wij elk jaar de nodige kosten moeten maken en het inschrijfgeld niet willen verhogen zal de Stichting weer contact opne men met diverse bedrijven voor een financiële bijdrage. SCRYPTION Gedurende het hele weekend kun je de vaste presentatie bekijken, gaan kinderen op zoek naar de oplossing van Top Secret en is de wis seltentoonstelling Letters in Steen te zien. In de vaste presentatie van het Scryption krijg je een beeld van de geschiedenis van het schrift, het schrijven, het typen en het kantoor. Letters, pennen, typemachines en computers vertellen het verhaal van de schriftelijke communicatie, van het eerste begin van het schrift tot aan de computer van nu. Kortom: van ganzenveer tot tekstverwerker. Bij deze presentatie hoort de speurtocht Top Secret. Kinderen gaan door het hele museum de opdrachten ontcijferen en uiteindelijk vinden ze de oplossing. De presentatie Letters in Steen toont verschil lende visies op het kappen van letters in steen. Vijf specialisten op het gebied van steenkappen leverden een bijdrage aan deze presentatie. Bovenste rij v.l.n.r.: Hans Antonis, Wim Ketelaars, Jan van Brunschot, Arno Tiebosch, Jan Witlox, Rini op ’tHoog, Peter op ’tHoog, Adrie Koster; Onderste rij v.l.n.r.: Arie op ’tHoog, Pieter van Bijsterveldt, Ad Witlox (prins), Frank van den Braak. V-W '4 2-T PAGINA 3 M O4-

Weekblad Moergestels Nieuws | 2002 | | pagina 3