Wij nodigen u graag uit! Poirters Schoolstraat voor zomervakantie klaar! Samenwerking De Hilver met eik beklonken Oranjecomité Moergestel Onze voorjaar- zomercollectie is nu binnen WW Rabobank Vlotte en sportieve mode voor jong en oud. «2 afi Graag zien of horen wij uw reactie vóór 05 april 2002. Het complete programma wordt ruim van tevoren naar u toegestuurd. Ja, ik ben geïnteresseerd in het beleggingsseminar en meld mij hierbij aan. Naam Adres Postcode en Woonplaats: Telefoonnummer Aantal personen (max. 2): Foto: Nieuwsklok Hb Hb Tot volgende week! Antwoordcoupon Rabobank Moergestel De spreker tijdens deze avond is de heer J.J. Ekelmans, beleggingsspecialist bij IRIS. Het Institute for Research and Investments Services B.V. (IRIS) is het gezamenlijke researchinstituut van de Rabobank Groep en de Robeco Groep. Via bijgevoegde antwoordcoupon kunt u aangeven of u geïnteresseerd bent in deze avond. U kunt zich tevens aanmelden op telefoonnummer 013 - 505 88 2Ó of via e-mail rabobank_moergestel@tref.nl Op deze avond willen wij u graag meer vertellen over de volgende onderwerpen: De werking van opties; Invloeden op de optiepremie; Met behulp van opties inspelen op koersstijgingen en koersdalingen; Met behulp van opties inspelen op weinig geen fluctuaties en grote fluctuaties; Beleggen in opties bij de Rabobank. De bovenlokale samenwerking op het gebied van effectendienstverlening van de Rabobanken Moergestel en Hilvarenbeek-Diessen nodigt u graag uit voor een beleggingsseminar. Het beleggingsseminar heeft als onderwerp 'Strategie bepalen met opties’ en vindt plaats op woensdagavond 17 april 2002 in ’De Eikelaar’ te Diessen. raadsleden waren van mening dat hier zorgvul dig mee moet worden omgegaan. Zij kregen als antwoord dat er een onderzoek wordt ingesteld om hierbij zoveel mogelijk mensen te betrekken en zodoende meer succes te oogsten. Vorig jaar was het rendement erg klein geweest en dat wilde men nu voorkomen. Brigit houdt zich o.a. bezig met het opzetten van het beachvolleybaltoernooi en, niet minder be langrijk, de versiering en aankleding straks van het St. Jansplein. Een van de nieuwe activiteiten die op 30 april gaat plaatsvinden is het ’levend voetbalspel’. Mocht u dat nog nooit gezien hebben (of eraan meegedaan) dan is dit beslist een van de aan raders op Koninginnedag, ’n Voetbalspel zult u vast wel eens gezien hebben. Zo is het ook met een ’levend’ spel. Deelnemers staan in een bak Deze week halen we Brigit van den Berg uit de foto. Brigit woont aan de Oisterwijkseweg 74. Samen pratende over het nieuwe Oranje- comité met Mirjam Snel besloten zij zich aan te melden. Samen zijn ze daarom met de zeven anderen bijzonder actief om er op 30 april een heerlijk feest van te maken. Volgende week stellen we u weer iemand uit het comité voor en komen we met nog een ver rassend programma-onderdeel. MODEHUIS Burgemeester Yvo Kortmann van Ois- terwijk en Loco-Burgemeester Jan Bols van Hilvarenbeek hebben samen afge lopen vrijdagmiddag een inlandse eik (Quercus robur) geplant om de integra tie met de landinrichtingscommissie de Hilver te onderstrepen. In een weiland op de kruising van de Heinzenschedijk en De Opslag in Moergestel, precies op de grens tussen beide gemeenten, staat nu de eik en men hoopt dat hij er nog jarenlang zal blijven staan. In het kader van het project Oesters en Parels van de Dienst Landelijk Gebied is men van plan op iedere bijzondere plaats, zoals deze dienst een lopend landinrichtingsproject noemt, een bij zondere boom neer te zetten en dat was in dit geval dus de ruilverkaveling voor dit gebied. Men wil vooral de aandacht vestigen op oesters (jonge bomen) die uit moeten groeien tot mon umentale bomen (parels) in het landschap. Ook wil men de aandacht vestigen op bomen die als eenling in het landschap staan. De nu geplantte eik zal naarmate hij groter wordt steeds beter zichtbaar zijn vanaf de Opslag en de Heinzen schedijk. INFORMATIEBELEIDSPLAN Het informatiebeleidsplan werd met grote meerderheid aangenomen omdat iedereen het een belangrijk punt vindt dat de burger gebruik kan maken van een goede communicatie, pre sentatie, gegevensstromen en databeheer. Het heeft echter wel wat tijd nodig voordat een en ander volledig op de rails staat. op een vaste plek aan een ’stang’ om zich vast te houden en zo zullen ze de bal het werk moeten laten doen! Tijdens de eerste duale raadsvergadering maakten AB, CDA, GB en VVD gebruik van het vragen(half) uurtje vooraf. Kees Rijnen van Gemeente Belangen wilde weten waarom de werkzaamheden in de Schoolstraat zo lang duurden. Demissionair wethouder Ruud Hora vertelde dat de stagnatie was te wijten aan het feit dat de waterleiding een langere tijd nodig bleek te hebben en dat ook een groter aantal onwerkbare dagen door de wateroverlast hieraan ten grondslag lagen. De zaak dient echter klaar te zijn voordat de bouwvakvakantie begint en in de plaatselijke pers zullen de aanwonenden op de hoogte worden gehouden. UITBREIDING KERMIS KERKSTRAAT Guus Bertens (CDA) en Kees Rijnen brachten de uitbreiding van de kermis in de Kerkstraat aan de orde. Men vroeg zich af of er overleg met de buurtbewoners was geweest en wat hiervan de resultaten waren. Een brief van de bewoners zou onbeantwoord zijn gebleven. Ook was on duidelijk waar de vrachtwagens van de exploi tanten zouden moeten blijven nu zij niet meer op d n Donk kunnen staan. Volgens demissio nair wethouder Joop Rakhorst (WD) was het besluit om de kermis uit te breiden al in novem ber 2000 genomen maar kon afgelopen jaar niet meer gerealiseerd worden door de organisatie. DEELTAXI WORDT CVV De gemeente zorgt in het kader van de Wet Voorzieningen gehandicapten voor collectief vervoer door middel van de Deeltaxi. Voor 31 december 2002 wil men echter komen tot een omvorming van dit vervoer in Collectief Vraag afhankelijk Vervoer. Dit gaat ook uit van ver voer van deur tot deur maar krijgt meer moge lijkheden. Dit zal een welkome aanvulling zijn voor plaatsen waar het openbaar vervoer niet toereikend is. Het voorstel kon de goedkeuring van de raad met ruime meerderheid halen. Er wordt nu een offerte aangevraagd waarin de wensen worden meegenomen en dan kunnen in september door de raad de eisen op tafel ge legd worden waaraan dit vervoer moet voldoen. Er hangt natuurlijk wel een prijskaartje aan alhoewel men voor de gehandicapten geen prijs verhoging verwacht. Nu gaat dit wel gebeuren maar eerst zal er na Pasen nog overleg komen met de kermisex ploitanten om enigszins nog te kunnen ver schuiven. Twee jaar geleden is er geen enkele reactie van de bewoners gekomen nadat het besluit gepubliceerd was en nu ineens wel. Er komt echter wel overleg en een antwoord. De plaats waar de vrachtauto's komen te staan is nog niet duidelijk. SONMAN II Noud Smits wilde weten of er met de realisatie van Sonman II geen rechtsongelijkheid zal ontstaan omdat de bestaande woning van Van Esch nu als bedrijfswoning dienst gaat doen. In zijn antwoord aan ’de geachte afgevaardigde Smits’ kon demissionair wethouder Rakhorst hierop met een volmondig nee antwoorden. Aan iedereen is gevraagd of er belangstelling voor deze woning was en de enige gegadigde heeft zich later teruggetrokken. Dat de woning blijft staan en gebruikt gaat worden is uit het oogpunt van kapitaalvernietigingen misschien ook wel een beetje uit veiligheid te wensen. AUTOVRIJE DAG 22 SEPTEMBER 2002 Niels van de Ven had een vraag ingediend maar mocht die niet stellen omdat hij op dat moment nog niet beëdigd was wat in de loop van de echte raadsvergadering natuurlijk wel gebeurde. Een brief van het projectbureau Autovrije Dag met het verzoek om deelname aan de dag op 22 september 2002 lokte wat discussie uit. De 1 1 -«to»-* 'DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 27 MAART 2002 PAGINA 7 Pullover Valerie «k Bij aankoop van deze modellen een Setter beeldje gratis Pullover Victoria to 1

Weekblad Moergestels Nieuws | 2002 | | pagina 7