l B E Schoonmaakbedrijf Berkelmans PROFIL- Schepens Tweewielers Protestantse Gemeente Oisterwijk WEEK 13: Paastoetjes en proeverij Wij wensen iedereen fijne Paasdagen Reclames en thema’s die van maandag tot vrijdag lopen UW SPECIAALZAAK Beter milieu stads bewoners in Lima, Peru Sollicitatie, zowel schriftelijk als telefonisch: (013) 513 26 67 WEEK 15: Week van de appels en voortaan elke dinsdag SALADEDAG vervolg Parochienieuws pagina 2 Wij tracteren uw kind op een dagje Eftelingü! Th. Schepens, pastoraal werker 4 VOL WONDEREN WEREI De organisatie Ipes zet zich actief in voor een Bestrating Minigraafverhuur Tuinaanleg en -renovatie Riolering Grondwerken Nu bij aankoop van een nieuwe kinderfiets* een gratis kaartje voor de Efteling (t.w.v. €21,00) Wij hebben een ruime keus in diverse kinderfietsen s in alle soorten en maten en in de prijsklasse die bij u past. Dinsdag de hele dag GESLOTEN en woensdag de hele dag OPEN Sla 2 vliegen in één klap, maak uw kind blij met een nieuwe fiets en profiteer van deze actie* (*Actie loopt tot 31 mei 2002, geldt niet op actiemodellen) Voor complete aanleg of renovatie van uw tuin! bereiding daarop. Wilt u dan even contact opne men met het Parochiecentrum (tel. 513 2774); dan krijgt u de formulieren thuis bezorgd. De informatieavond op 3 april begint om 20.30 uur. Op dit moment is de vormseldatum nog niet definitief vastgesteld; zo gauw dat is, laten we u dat weten. Donderdag 28 maart, 20.00 uur. voorganger ds W. van Egmond. De cantorij verleent haar medewerking aan deze dienst. We vieren een liturgische maaltijd. Het is een sobere maaltijd, dus het is verstandig thuis alvast gegeten te hebben. We denken er aan dat Jezus met zijn vrienden de Seidermaal- tijd vierde en hoe Hij voorafgaand de voeten van zijn leerlingen waste. De maaltijd van brood en wijn is ontstaan tijdens de paasmaaltijd, maar heeft een nieuwe betekenis gekregen. Matzes en brood zullen worden rondgedeeld en ook de beker met de wijn van het Koninkrijk gaat rond. We denken ook aan de woorden van het nieuwe verbond- zo elkaar lief te hebben, als Hij ons heeft liefgehad, want daar waar vriend schap is en liefde, daar is God. Nadat we de lofzang gezongen hebben gaan we weg, het donker van de avond in terwijl de cantorij zingt: Blijf bij mij en waakt met mij, waakt en bidt. Op Goede Vrijdag kunnen we terugkeren. presenteert VORMSEL (1): INFORMATIEAVOND VOOR OUDERS Op woensdag 3 april is er in het Parochiecen trum een informatieavond voor ouders van de vormelingen van dit jaar. In tegenstelling tot andere j aren is deze avond alleen bedoeld voor de ouders, dus niet voor de vormelingen zelf De kinderen die op de drie basisscholen van Moergestel in groep 8 zitten, zullen deze week formulieren mee naar huis krijgen. Ook kinderen die elders op school zitten, kunnen uiteraard meedoen met het vormsel en de voor- F/f Wegens uitbreiding van ons klantenbestand zijn wij op zoek naar: interieurverzorg(st)ers (uren in overleg) REPARATIE KERKDAK In de zijbeuk, grenzend aan de dagkapel, was een lek ontstaan. Vandaar dat men op dit mo ment op het dak van de kerk bezig is. Gelukkig was het lek verholpen, voordat men aan de schoonmaak van de kerk begon. Het lek in het dak blijkt niets te maken te hebben met de onderhoudswerkzaamheden van de afgelopen jaren aan de leien van het dak. Het moet er al veel langer gezeten hebben, maar is door de stor men van de afgelopen winter acuut geworden. Er zijn de afgelopen week nog meer herstelw erkzaamheden verricht: in de sacristie; maar die zijn niet zo zichtbaar. Vandaar dat ik er toch maar melding van maak. Zo ziet u maar, hoeveel zorg er is voor ons kerkgebouw, opdat wij nog lang en in een goede geest daar samen mogen komen. schoner milieu om zo de situatie van de arme bevolking van Lima duurzaam te verbeteren. Ipes gaat uit van de 3 R’s Reducir (vermin deren van het gebruik) Reusar (hergebruiken van afval) en Recyclar (recycling van afval). Ipes helpt scholen bij het opzetten van milieu centra en organiseert kringloopcampagnes om afval te verzamelen en te hergebruiken. Het afgelopen jaar werd onder andere 70.000 kilo karton, papier en plastic ingezameld en ver werkt. In totaal bracht dat ook nog een meer dan 4.500 Euro op. Vastenaktie steunt kleinschalige sociaal- economische projecten die zijn opgezet door de mensen zelf. Uw bijdrage is daarbij onont beerlijk. Daarom organiseert de M.O.V.-groep Moergestel op donderdag 28 en vrijdag 29 maart een collecte. Toon uw solidariteit en stuur de collectant niet zonder uw bijdrage weg. Kies voor de projecten van Vastenaktie, want samen maken we er meer van. PAASZATERDAG (2): PAASWAKE OM 21.00 UUR De viering van 21.00 uur is een echte paaswake, met als thema: ’De levende onder de doden’. De zang wordt verzorgd door het gemengd koor. Deze viering is een Eucharistie en heeft alle ken merken die eigen zijn aan een paaswake: intocht met paaskaars en doorgeven van het paaslicht, lezingen en gezangen, een feestelijk gezongen Gloria (ondertussen worden de klokken ge luid), litanie van alle heiligen, wijding van het doopwater, hernieuwing van de doopbeloften en besprenkeling met wijwater en tenslotte eucharistisch gebed en communie. BIDBANKJE Op het priesterkoor stond een bankje, dat daar eigenlijk overbodig was. Als je gaat schoon maken en de dingen van hun plaats haalt, valt je dat op. Iemand stelde toen voor om dat bankje achter in de kerk bij de beeltenis van Onze Lieve Vrouw van Altijddurende Bijstand te plaatsen. Voor ouderen zou dat misschien wel kom zijn. Daarom dat daar nu een ’bidbankje’ staat. GOEDE VRIJDAG 29 MAART, 20.00 uur. voorganger ds. W. van Egmond We lezen het lijdensevangelie uit Johannes 18 en 19, afgewisseld met liederen, stilte en muziek. De dienst draagt een ingetogen karakter. Er is geen orgelspel voor en na de dienst en er wor den geen gaven ingezameld. In stilte verlaten we het kerkgebouw. Tri; dat u over beide vieringen iets meer weet, zodat u een verantwoorde keuze kunt maken. De vie ring van 19.00 uur is een woord- en commu niedienst en geen H. Mis (of Eucharistie). Het is tegelijkertijd een gezinsviering, met als thema: ’Donker wordt licht’. En ons kinderkoor zal dan zingen. Deze viering richt zich dus vooral op kinderen van de basisschool en hun ouders. Tevens worden in deze viering de eerste com municanten voorgesteld; dat zijn dit jaar 59 kinderen. En in ’De Gèsselse’ heeft u kunnen lezen dat de familie Op ’t Hoog-van Doornlaai herdenkt dat 25 jaar geleden hun moeder en drie zussen bij de vliegramp op Tenerife zijn omgekomen. Gezinnen met opgroeiende kinderen, jonge kinderen die zich voorbereiden op de eerste communie en een familie die herdenkt: het komt allemaal samen in die dienst van 19.00 uur. En het is ook Pasen: feest van de verrijzenis van Christus. Dat is, naar ik hoop, de verbindende schakel bij alle diversiteit die er op die avond ongetwijfeld zal zijn. VASTENAKTIE 2002 In de sloppenwijken van Lima stapelt het vuil nis zich op. De miljoenen bewoners produceren enorme afvalbergen. Lima kent veel sloppen wijken, waar elke dag nieuwe bewoners arri veren op zoek maar een betere toekomst. Door die toeloop van mensen en het ontbreken van vuilcontainers is het afvalprobleem steeds gro ter gegroeid. woord van de apostel: Petra erat Christus-In deze dienst vóór middernacht, vieren wij de gang van het donker naar licht, van dood naar leven. De maaltijd vieren wij dit jaar niet. We maken een keuze uit de twaalf Schriftlezingen die er zouden zijn in een complete nachtwake. En willen ook in deze dienst gelegenheid geven de doopgeloften te vernieuwen. Staan stil bij onze geloofskeuze en vragen onszelf: Hoe blijft de doop voor- leven en geloven- levend? Ook het Opstandingsevangelie zal in deze dienst klinken. STILLE ZATERDAG 30 MAART, 22.00 uur. voorganger ds. W. van Egmond Ook aan deze viering verleent de cantorij haar medewerking. Al heel vroeg heeft de oud-chris- telijke kerk de Paasnacht wakend doorgebracht. Wij waken hier niet de hele nacht, misschien komt het er nog eens van, maar dit jaar in ieder geval niet. Steeds weer komen we in die nacht drie stadia tegen: het Licht, het Water (de doop) en de Maaltijd. Het nieuwe licht van de Paas kaars werd in de oude kerk verkregen door vuur van buiten. Men sloeg het nieuwe vuur uit een rotssteen, een beeld van Christus, naar het Ruim 75 jaar fietsplezier! WEEK 14: 3 Zakken nootjes normaal voor 5.00 NU 4 ZAKKEN voor 5.00 Tevens hebben wij voor u elke veertien dagen 1 soort kaas van Weydeland in de reclame, vraag er naar 250 gram 1.25 alle appels 1.49 SCHOONMAAK KERK De kerk ziet er weer schoon uit. Je ziet het en, zeker de eerste dagen, kon je het ruiken. Dank zij vele handen is de klus weer geklaard. Het is elk jaar weer hartverwarmend, hoeveel mensen zich spontaan voor dit karwei beschikbaar stellen. En het is met zo velen nog gezellig ook! Dit jaar is ook het Parochiecentrum meegeno men, omdat dat in de weken daarvoor hele maal geschilderd was. Na tien jaar gebruik was dat aan een schilderbeurt toe. Alle mensen die bij de schoonmaak geholpen hebben, op welke wijze dan ook: hartelijk bedankt! O PASEN 31 MAART, 10.15 uur voorganger ds. W. van Egmond We lezen het Paasevangelie uit Johannes 20:1- 18. De lezing uit het eerste Testament is Exodus 14:9-14. Pasen is met nieuwe ogen leren zien. Niet alleen maar op de gevaren blijven zien, maar kijken met ogen die speuren naar hoop en dageraad. In het evangelie naar Johannes is ’zien’ heel belangrijk. Misschien dat Pasen ook voor ons vaak een onbegrijpelijk feest is. Wat zien we nog aan tekenen van hoop, van opstan ding en bevrijding? Vaak kunnen we zelf ook het beste overweg met onze ’oude’ manier van kijken. Echt zien heeft te maken met verder zien dan de buitenkant alleen. Echt zien is geraakt worden tot in je botten, tot in je hart. Geraakt worden door het lijden, maar ook ge raakt worden door tekenen van hoop. Jezus was iemand die mensen zo wist te raken dat ze met nieuwe, andere ogen konden zien. Hij stond in een spoor van ’zieners’. Jezus sprak mensen aan; Luister, ik zie dat het anders kan, dat het anders moet en mogelijk is’. Misschien hebben wij net als Maria, die door haar tranen heen moest leren kijken, of Thomas, die met zijn twijfels om moest leren gaan een teken nodig, of een ander nodig, een stem die ons aanspreekt om onze ogen te doen opengaan, om de tekenen van hoop te kunnen zien in ons leven van alledag. Om de Levende te herken nen midden in onze eigen verhalen. Ik wens U allen goede Paasdagen, met tekens van licht en leven. Er is deze morgen kindernevendienst en crèche. W. van Egmond. DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 27 MAART 2002 PAGINA 4 I 1W23 DE FIETSSPECIALIST missie ONTWIKKELING VREDE Burg. Poortstraat 32 5066 GG Moergestel W. Ketelaars Oirschotseweg 60 5066 CJ Moergestel Tel. (013) 513 1339 Fax (013) 513 3312 auto (06) 513 85 312 auto (06) 515 75 140 B&E O Kerkstraat 21, Oisterwijk, Tel. (013) 521 7326 E-mail adres: Profileschepens@hetnet.nl Eigen parkeerplaats via Vloeiweg ’s Maandags gesloten! 00 /Sr ‘^TMherges^'

Weekblad Moergestels Nieuws | 2002 | | pagina 4