Mi-Carême gala groot succes Bosvreugd Vocaal 2002 33 jaar CV De Durdraaiers Nog 8 weken!!! Op zaterdag 25 mei en zondag 26 mei 2002 viert CV De Durdraaiers haar 33-jarig bestaan. In haar 33-jarig bestaan heeft deze carnavalsvereniging 16 verschillende prinsen gehad. Tot aan het feestweekend in mei 2002 zullen wij in dit blad aftellen, door iedere week in chronologische volgorde een prins met zijn Raad van Elf de revue te laten passeren. Oud-Indië Gangers en Heemkundekring ’Ik waar iit nie ,ierewiti,o. Bovenste rij v.l.n.r.: Wint Willems, Wim Willems, Jan op ’tHoog, Jan Witlox, Bart de Cort, n- J rrr... 17-1.1A J „Z.M Tijdens de herdenking van de bevrijding van Moergestel in oktober 2001 werd zeer indringend stilgestaan bij de periode dat ’’onze jongens” - direct na de bevrij ding van de vijfjarige bezetting van hun eigen land - orde en vrede moesten bren gen in het verre Nederlands-Indië. Sommigen gingen vrijwillig. Anderen, de meesten, moesten op jonge leeftijd als dienstplichtig militair de reis op een troe pentransportschip door het Suezkanaal naar de verre Oost aanvaarden. Vijf lange tropenjaren hebben bij veel Oud-Indië Gangers diepe sporen nagelaten. Op la tere leeftijd pas komen verhalen naar buiten, schoorvoetend en beladen met een enorme emotionaliteit. Op zondag 22 september 2002 organiseert Vocaal Ensemble Solvage weer een festival in Bosvreugd aan de Reeshofdijk 12 te Tilburg. Het motto is: Lekker zingen in de buitenlucht, in een vrolijke en ongedwongen sfeer. Elk amateurkoor of -zanggezelschap uit de regio is welkom en krijgt de gelegenheid om zich hiervoor in te schrijven. Wanneer er meer dan 20 inschrijvingen zijn wordt een selectie gemaakt, met de bedoeling het aanbod gevarieerd en daarmee aantrekkelijk te maken Gessels dialect en de Gèsselse actualiteit, te weten Will Bax-Habraken en Tom Tacken. De jury zou worden voorgezeten door Martien Oerlemans, maar die moest op het allerlaatste moment verstek laten gaan wegens griep. Gelukkig was Will bereid het voorzitterschap op zich te nemen en na de sluiting van de inzendingstermijn toog de jury aan het werk. voor een breed publiek. Er zijn drie podia en een optreden mag 20 minuten duren. Aanmelden is tot uiterlijk 15 mei mogelijk bij het secretariaat van Vocaal Ensemble Solvage: Ellen van Gestel, Hunze 10A, 5032 ET Tilburg. Voor nadere informatie of aanmelding kunt u ook telefonisch contact opnemen met 463 3230 (na 18.00 uur) of e-mailen naar hgestel@homenl Als bijdrage in de organisatiekosten wordt een bedrag van 25 Euro gevraagd. Vandaag de negende prins van De Durdraaiers: Prins Pieter den Urste. Hij was in de carnavalsjaren 1983,1984,1985 en 1986 prins van onze carnavalsvereniging. Op de foto ziet u Prins Pieter den Urste met zijn Raad van Elf. Wie kent u er nog van? De organisatie van de mottoverkiezing was dit jaar in handen van carnavalsvereniging De Pierewaaiers. Er was wat extra moeite gedaan om het geheel een beetje aan te kleden. Bij bin nenkomst hingen er al bijna honderd motto’s op een groot bord. Tot 22.00 uur werd er nog een behoorlijk aantal aan toegevoegd door de binnendruppelende, zich bij carnaval betrokken voelende, Moergestelnaren. De Pierewaaiers hadden voor een vakkundige jury gezorgd. Uiteraard namen de drie prinsen, prins Gé van De Pierewaaiers, prins Joest van De Dorstvlegels en prins Hans van De Durdraaiers zitting in de jury en werden zij bijgestaan door twee onafhankelijke juryleden met gevoel voor het Helvoirt, Heukelom, Moergestel, Oisterwijk en Udenhout) zijn zeker Oud-Indië Gangers (Vrijwilligers, dienstplichtigen, voormalige KNIL-soldaten, Engelandvaarders die naar Nederlands-Indië vertrokken), van wie wij het bestaan niet weten, maar voor wie het in onze beleving waard is om deze op te sporen en er aandacht aan te besteden. Heem kundekring ”De Kleine Meijerij” wil geen onderscheid maken ten aanzien van katholieke, protestantse of andersdenkende Oud-Indië Gangers. RECORD-PRINS Door vier keer (op rij) als prins bij De Dur draaiers actief te zijn, heeft prins Pieter den Urste een unieke prestatie neergezet. Hij is dan ook tot op heden een ’’record-prins”. Inmiddels heeft de huidige prins van De Durdraaiers (Hans den Urste) deze unieke prestatie geëve naard door de afgelopen vier jaar als prins door het leven te gaan. Het Rode Kruis gala Mi-Carême op 8 maart gehouden in restaurant Landgoed de Rosep was een groot succes. Een uit gebreid diner en een heel divers pro gramma aan entertainment zorgde voor een gezellige ambiance. Daarnaast was er een netto opbrengst van 15.000,00 zodat de organisatie kan terugkijken op een geslaagde avond Het gala Mi-Carême startte om 18.30 u in de Rosep. De entree zowel als de diverse zalen waren geheel versierd met planten en voor jaarsbloemen. Na het aperitief kon men ver volgens aan een van de 19 grote tafels plaats nemen. De avond werd geopend door voorzit ter Hans van den Oever. Hij memoreerde de oor sprong van de Franse naam Mi-Carême, (half vasten) en de invloed die dit had in het verleden. Daarna gaf hij aan dat de opbrengst van deze avond zou worden besteed aan het te zijner tijd een week lang afhuren van het luxe cruisehos- pitaalschip de Henri-Dunant. Het ligt in de bedoeling om zowel de gasten als de verzorgers zo veel mogelijk uit de regio Oisterwijk-Haaren te betrekken. Hij verwees naar 5 jaar geleden toen ook na een feestavond de boot in dezelfde geest was afgehuurd. Die reis was een groot succes voor zowel de gasten als de verzorgers. Daarna kwamen tussen de gerechten diverse artiesten aan bod. Zoals de Opper Leuteraar Frans Verbunt uit Tilburg, De Robot, Nick Met die geruststellende boodschap konden de aanwezigen al aan het brainstormen slaan. Zanger Mark van Alphen, ingehuurd door kastelein De Brouwer om de avond op te vrolijken, voedde dit met de nodige feestnum mers en dus was het weer een inspirerend samenzijn in het licht van het carnaval 2003. De vraag tijdens het prinsenbal in december 2002 is dan ook of het record (mede) in han den blijft van prins Pieter den Urste of dat prins Hans den Urste dit record gaat breken door voor de vijfde keer als prins van De Durdraaiers te voorschijn te komen? KORTOM: Noteer zaterdag 25 en zondag 26 mei 2002 alvast in je agenda, zodat je het 33-jarig jubileum van CV De Durdraaiers in ’t Draaiboompje te Moergestel niet mist! Tijdens de bovengenoemde herdenking bleek, dat nog veel veteranen moeite hebben met het verwerken van vaak traumatische ervaringen. De aandacht, die toen aan de Oud-Indië Gangers besteed is door middel van een lesbrief voor de basisscholen, een expositie en de toe spraken waarin hun verblijf gememoreerd werd, heeft velen ontegenzeglijk veel goed gedaan. De herdenkingsplechtigheid werd door hen gevoeld als een erkenning en waardering van hun verblijf in de tropen onder vaak moeizame en moeilijke omstandigheden en voor hen gaf de viering dan ook een gevoel van bevrijding. Heemkundekring ”De Kleine Meijerij” werd als gevolg van bovenvermelde herdenking op het spoor gezet van een grote lijst met foto’s van Indië-gangefs uit Oisterwijk, een lijst die des tijds de Mariakapel sierde van de St. Petruskerk. Deze lijst is inmiddels in ons bezit en wij zijn momenteel bezig na te gaan of deze compleet is, of alle namen die erop voorkomen correct zijn weergegeven of aanvulling behoeven. Er zijn al veel reacties binnengekomen en het eind lijkt nog niet in zicht. Na verwerking van alle gegevens is het bestuur van Heemkundekring ”De Kleine Meijerij” voornemens een uitge breid artikel te wijden aan deze periode, die waard is om met ere vermeld te worden. Binnen het werkgebied van ”De Kleine Meijerij” (Berkel-Enschot, Biezenmortel, Esch, Haaren, Boes die naast de uitstekende performance als Robot ook allerlei geluiden kon produceren, van straaljager tot vogels en van echt niet te onder scheiden. De 3 ledige band Rosyen Company zorgde voor plezierige achtergrondmuziek. Aan het eind van de avond bedankte de vice-voorzitter Piet van Schijndel alle deelnemende bedrijven met een persoonlijk woord en verder ook de diverse sponsoren in natura. Daarna werd de opbrengst bekend gemaakt. Deze bleek uitgekomen te zijn op 15.000,00. Dit bedrag is ongeveer goed voor een derde deel voor de kosten voor een vakantieweek met de Henri-Dunant. Dhr. van Schijndel gaf dan ook aan, dat dit bedrag een goede aanzet was. Om uit te varen zijn er nog enkele gala’s meer nodig. Gezien het succes echter van deze avond verwacht hij dat dit Gala wel een vervolg zou krijgen, zodat de reis gerealiseerd kan worden. Daarna werd de zaal gedeeltelijk ontruimd. Rosyen Company wijzigde hun muziek en de beentjes konden van de vloer. Als klap op de vuurpijl traden rond middernacht nog op de Gibson Brothers uit Martinique. Hun Zuid- Amerikaanse ritme en de herkenning van hun wereldsucces nummers bracht menigeen op de dansvloer. De avond kwam zo tot een bruisend einde. De gasten waren over het gala zeer te spreken. Menigeen sprak de hoop uit dat dit gala een vaste plaats op de agenda zou gaan krijgen. Het bestuur van Heemkundekring ”De Kleine Meijerij” wil graag op de hoogte gebracht wor den van de namen van Oud-Indië Gangers uit ons werkgebied om op een gepaste manier hen een plaats te geven die zij verdienen. U kunt daartoe contact opnemen met de voorzit ter, Noud Smits uit Moergestel (tel. 513 1694), met de secretaris, Theo de Reus uit Oisterwijk (tel. 521 6891) en met overige bestuursleden, zoals met Nettie van de Langenberg uit Esch (0411-60 1445), met Annie van Roessel uit Biezenmortel (tel. 511 1619), met Anton van Dorp uit Berkel-Enschot (tel. 533 4278), met Wim Scheij uit Helvoirt (tel. 0411 -641387), met Joost van de Loo uit Udenhout (tel. 511 5989) en met Anton van Hedel uit Haaren (tel. 0411- 62 1646). OPROEP OUD-LEDEN Aangezien wij niet meer beschikken over de gegevens van alle oud-leden, nodigen wij deze hierbij alvast van harte uit voor het feestweek end in mei 2002. Mocht u nog oud-leden ken nen, die inmiddels naar elders zijn verhuisd, dan vragen wij u deze ook te informeren over het feestweekend. Mocht u hierover nog vragen hebben, dan kunt u contact opnemen met de organisatie (tel. 513 0111). Opgetogen, maar toch nog na veel discussie en de nodige zweetdruppeltjes maakte Will om 11 over 11 het nieuwe motto 2003 bekend ”Ik waar ut nie”. De prijs ging deze keer naar car navalsvereniging De Dorstvlegels, die achter het winnende motto zaten. Maar op de vraag wie precies van hen voor de vondst had getekend, kwam geen ander antwoord dan het motto zelf: ’Ik waar ut nie’. Wil zei erop te vertrouwen dat het motto deelnemers aan zowel het Pieregeblèr als de carnavalsoptocht zal weten te inspireren. ’Ik waar ut nie’ is het motto waaronder Moergestel volgend jaar gaat carnaval len. Uit ruim honderd inzendingen koos een jury op zaterdagavond 9 maart in een bomvol café De Brouwer voor die ’ano nieme’ mededeling. Pieter van Opbergen (prins), Rinus van den Meijdenberg, Wim Ketelaars, Ad Witlox; Onderste rij v.l.n.r.: Ad van den Meijdenberg, Arie op ’t Hoog, Frank van den Braak, Rien Hooijen, Pieter van Bijsterveldt. t 1 M i ‘f PAGINA 13 DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 27 MAART 2002

Weekblad Moergestels Nieuws | 2002 | | pagina 13