Interieuraanpassing siert Vogels Fiets Sport Helden’ hebben weer toegeslagen Ridderordes voor Riky Bergman- van de Loo en Ruud Hora Jantje Beton Actie De Rabobank wijzigt de spaarrente Circus... ”Und jetzt” Familievoorstelling Rabobank Brabantse Monumentenprijs voor de 14e keer uitgereikt Op zoek naar Veldkapellen en tekens in Noord-Brabant PAGINA 9 met ingang van 15 maart 2002 Rabo Internet Sparen 3,75% Rabo Tele Sparen 3,25% Rabo RegenBoog Rekening 3,25% Rabo Jongerenrekening 2,70% Wijzigingen voorbehouden Hb 9 Woensdag jl. nam de gemeente afscheid van de Raad in de oude monistische samenstelling Dit betekende voor Ad Mutsaers (CDA), Riky Bergman-van de Loo (CDA) en Ruud Hora (Gemeente Belangen) een vrijwillig afscheid maar voor Harry van Duynhoven (PvdA) een onvrijwillig afscheid omdat men bij de verkiezingen een zetel moest inleveren. Voor Joost Wagenmakers’ partij de VVD was het ook een zetel inleveren geblazen. Hij stond op de derde plaats en zou verkozen zijn ware het niet dat Janneke Oldenhof hem met voorkeurstemmen passeerde. Van allen werd op een gepaste wijze afscheid genomen door Burge meester Drs. Yvo Kortmann. De verzorgers van de Maria-kapel aan de Oisterwijkseweg worden er stilaan een beet je moedeloos van. Voor de derde keer in enkele weken tijd zijn er weer vernielingen aangericht aan de Maria-kapel. Een plek die door ontelbaren wordt bezocht om er troost te vinden.om er rust te vinden.om er een dankwoordje uit te spreken.om wat hulp te vragen... Om talloze andere zaken waarvoor men even stil wil staan (of zitten) op dit uit zonderlijke plekje op de grens van Moergestel en Oisterwijk. Verleden week vrijdagnacht (jawel, het is steeds in de nacht van vrijdag op zaterdag te doen) is het ruitje aan de voorzijde boven (zie foto) vernield. Grappig? Nee! Stoer? Men denkt waarschijn lijk van wel, maar is het niet! Waarom frustra ties uitwerken, of zomaar 'de stoere’ uithangen na een gezellig avondje stappen in Moer gestel? Het is een vraag die velen bezighoudt. Daarom: blijf met je handen van dit dierbare plekje van velen af! Of neem er zelf eens plaats en steek een kaarsje op en zeg dat je met de vernielingen niks bent opgeschoten. Integendeel... je kwetst er een groot aantal mensen mee... Rabo Rendement Rekening* vanaf 10.000,- vanaf 4.000,- vanaf€400,- €0,- tot €400, Zodra het tegoed een saldogrens overschrijdt wordt het hogere percentage vergoed over het hele saldo. 3,00% 2,75% 2,25% 1,75% 3,00% 2,75% 2,25% 1,75% 3,20% 3,20% 3,20% Voor de 14e keer in successie roept de Stichting Monumentenprijs Noord-Bra bant gemeenten, heemkundeverenigin- gen en monumentenorganisaties op om voordrachten te doen voor de Brabantse Monumentenprijs. De prijs zal worden toegekend aan een persoon of instantie die zich op bijzondere wijze verdien stelijk heeft gemaakt voor, c.q. een bij drage heeft geleverd aan het behoud van ons cultuurhistorisch erfgoed. Rabo Beleggersrekening* vanaf 10.000,- vanaf 4.000,- vanaf 400,- 0,-tot €400,- Werknemerssparen premie-spaarrekening spaarloonregeling winstdelingsspaarrekening KONINKLIJKE ONDERSCHEIDINGEN Riky Bergman-van de Loo vond het ook tijd de fakkel eens aan een ander over te dragen DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 20 MAART 2002 Ruud Hora wilde ook na een dozijn jaren raads lidmaatschap aan de wilgen hangen. De laat ste acht jaren was hij wethouder. Steeds actief en er hoefde maar iets te doen te zijn in de ker nen van Oisterwijk of Ruud Hora werd gesig naleerd. Hij heeft nog verschillende bestuurlijke functies en zal die wel blijven doen zodat wij hem nog dikwijls zullen tegenkomen. Ook hij werd verrast met een koninklijke onderschei ding. Hij werd Ridder in de Orde van Oranje- Nassau en kreeg die door de burgemeester opge speld. Zijn vrouw Josée werd met een grote bos bloemen ook in de huldiging betrokken. en het wat rustiger te kunnen aandoen. Zij werd een opvallende onopvallende vrouw in de raad genoemd die haar zaken voor elkaar had en dat op een rustige en vertrouwen wekkende manier te berde bracht. Binnenkort hoopt zij oma te worden en dat is ook weer een nieuwe fase in ’s-mensen leven. Zij werd door de Burgemeester verrast met een benoe ming tot lid van de Orde van Oranje-Nassau. Niet alleen vanwege haar trouwe raadswerk maar ook voor haar vele vrijwilligerswerk voor onder andere Scouting Sint Jan. Een groot gedeelte van haar familie was bij de uitreiking aanwezig maar haar moeder genoot zo te zien nog het meest van de onderschei ding van haar dochter waarop zij ook met recht trots mag zijn. NIEUWE RAAD De nieuwe raadsleden werden een dag later beëdigd door de burgemeester. Vanuit Moerges tel zijn dit Noud Smits, Chris de Veer en Trees Verhoeven van Algemeen Belang. Jan Oerle- mans van Gemeente Belangen, Niels van de Ven van het CDA en Frans Goris van Groen Links. Zij kunnen morgen donderdag 21 maart voor de eerste keer aan hun taak beginnen. Zij wer den door iedereen gefeliciteerd en hen werd suc ces toegewenst voor de toekomst. Wij willen een ieder bedanken voor het col lecteren voor Jantje Beton. Ook bedanken we de mensen voor hun gift. Hiermee kunnen we voor onze jeugd toch weer het een en ander doen. De opbrengst was dit jaar 11.30.34 EURO. De helft is voor onze eigen vereninging. Nogmaals bedankt het collecteteam. Harry van Duijnhoven typeerde hij als de wijze man met veel bestuurservaring op wie velen een beroep hebben gedaan en nog zullen doen. Hij zal zich beslist nog wel eens op het politieke front manifesteren als was het alleen maar in een van de raadscommissies. Joost Wagenmakers had al eerder aangegeven het fractievoorzitterschap te willen overdragen maar hij had niet-gerekend met de zetel verlies waardoor hij toch buiten de raad viel. Hij was al politiek actief in Moergestel vanaf 1980 en in 1997 in de raad van Oisterwijk gekomen. Op de achtergrond zal hij beslist zijn politieke activiteiten blijven ontplooien. Ad Mutsaers heeft er ook al een 8 jaar raadser- varing opzitten eerst hier in Moergestel en later in Oisterwijk waarvan de laatste drie jaren als fractievoorzitter van het CDA. Hij stapt vrij willig uit vanwege zijn drukke andere privé werkzaamheden maar zal de politiek beslist kritisch blijven volgen. Voor de Brabantse Monumentenprijs 2002 is als thema gekozen: ’’Veldkapellen en tekens: kleine kerkelijke gebouwen (geen parochie of kloos terkerken) en monumentjes (van vóór 1950), opgericht aan openbare wegen of paden met een religieus doel of om de herinnering vast te hou den aan een gebeurtenis uit het verleden.” Vanzelfsprekend dient er blijk te zijn van actief beheer van het object, leidend tot het behoud van karakteristieke cultuurhistorische ken merken. Tot uiterlijk 15 juni 2002 kan men voor de Bra bantse Monumentenprijs 2002 een voordracht doen. De prijs bestaat uit een bronzen plaquette en een geldbedrag van 1.800,- (indien de win naar een particulier of een organisatie is) of een kunstwerk van gelijke waarde (indien de winnaar een overheidsinstelling is. Ook zal er een eervolle vermelding worden toegekend, waaraan een prijs ter waarde van €450,- gekop peld is. BRABANTSE MONUMENTENPRIJS 2002 Als men een object willaten meedingen naar de prijs, moet de voordracht goed onderbouwd zijn. Behalve een schriftelijke argumentatie, kunnen ook foto’s en/of tekeningen aan de voordracht worden toegevoegd. Een deskundi ge jury beoordeelt de ingediende voordrachten en legt haar bevindingen in een rapport vast. In het najaar zal op een nog nader vast te stellen datum de winnaar van de Brabantse Monu mentenprijs 2002 bekend worden gemaakt. Het besluit tot toekenning van de prijs is bindend. Daarover is geen correspondentie mogelijk. De organisatie van de prijs is wederom in han den van de Stichting Monumentenwacht Noord-Brabant. De winkel van Vogels Fiets Sport, van oorsprong al daterend van 1 december 1954, heeft na enkele verbouwingen en vergrotingen de afgelopen periode nog eens een totale interieuraanpassing ondergaan. Een verandering aangepast aan de wensen van deze tijd en uitgevoerd door Frank en Terry Vogels, nu alweer eigenaars van de zaak vanaf september 1988. De onderdelen en accessoires worden op een duidelijke, overzichtelijke wijze gepresenteerd, van fietskleding tot kinderstoeltjes, etc. Voor de allerkleinsten is er nu plaats gemaakt voor een nieuwe collectie fietsen en accessoires en natuurlijk is er de nieuwste collectie fietsen 2002 en ook een uitgebreide collectie ATB-onderdelen, helmen en brillen. Samen met het deskundige personeel kan men bij Frank en Terry uiteraard rekenen op een goed voorlichting en uitstekende service. Op zondag 24 maart a.s. zal niet alleen om 15.00 uur, maar ook om 17.00 uur de^.X-.’vT.-,. circusvoorstelling jetzt” te zien en te horen zijn, in de Kunstkring te Oisterwijk. De kaartverkoop gaat heel snel, dus als u erbij wil zijn: de kaartverkoop is al begonnen. Tijdens kantoorurenkunt u tegen betaling van Euro 2,50 een kaartje verkrijgen bij de Muziekschool, Schoolstraat 3. Niet alleen werd er voor ’t Circus de muziek door docenten zelf geschreven. Voor de pauze van beide programma’s hoort u gitaarensembles van de gitaardocent Manuel Feffe die ook zelf muziek voor zijn ensembles schreef en bewerkte. Achter de schermen wordt ondertussen heel hard gewerkt door de kinderen en docenten: tenslotte is ’t één en al premiere voor dit ’’cirque d’Oisterwijk!” Komt het zien, komt het horen.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2002 | | pagina 9