ALGEMEEN BELANG KIEZERS, JULLIE ZIJN KANJERS! 33 jaar CV De Durdraaiers ■tIKwartierke O Stef White Band in ’t Kwartierke HEUKELOM - MOERGESTEL - OISTERWIJK Algemeen Belang, voor een leefbaar Oisterwijk! stichtingfopenbare BIBLIOTHEEK Liefde in de Boekenweek Op 6 maart heeft U als kiezer een duidelijk signaal afgegeven. Door Uw stem uit te brengen op de kandida ten van Algemeen Belang, lijst 1, heeft U ons Uw vertrouwen geschon ken en wij zijn daar terecht trots op en dankbaar voor. Het zou tè gemakkelijk zijn om Uw gebaar af te doen met: "Dè ge bedankt zèt, dè witte!" Op zaterdag 25 mei en zondag 26 mei 2002 viert CV De Durdraaiers haar 33- jarig bestaan. In haar 33-jarig bestaan heeft deze carnavalsvereniging 16 ver schillende prinsen gehad. Tot aan het feestweekend in mei 2002 zullen wij in dit blad aftellen, door iedere week in chronologische volgorde een prins met zijn Raad van Elf de revue te laten pas seren. Vandaag de zevende prins van De Dur draaiers: Prins Toon den Urste. Hij was in de carnavalsjaren 1980 en 1981 prins van onze carnavalsvereniging. Op de ene foto ziet u Prins Toon den Urste en op de andere zijn Raad van Elf. Wie kent u er nog van? Nog 10 weken!!! HARTSTIKKE BEDANKT! Bedankt voor Uw stem op Algemeen Belang, bedankt voor Uw sympathie door het ophangen van onze affi ches, bedankt voor het rondbrengen van onze folders, bedankt voor Uw reclame voor onze partij. Laten we nu de onderlinge band met U ver sterken en verder uitbouwen. U bent in de ware zin van het woord "supporters" gebleken: Aanhangers, ondersteuners, mensen die een "club" aanmoedigen om zó door te gaan! Een vereniging kan niet zonder sup porters en mèt Uw steun hopen wij op de ingeslagen weg verder te gaan. Wij spreken de hoop uit, dat U ons blijft steunen, maar ook, dat U ons weet te vinden. U kunt op ons rekenen! We zijn er voor U en niet alleen maar in de verkiezingstijd! ANEKDOTE Dat uiteindelijk zowel Toon van der Zanden (zie foto) als zijn broer Jan van der Zanden prins zouden worden van CV De Durdraaiers, is achteraf gezien niet zo vanzelfsprekend. Jan van der Zanden (de allereerste prins van De Durdraaiers) twijfelde namelijk op de dag na de prins-verkiezing of hij wel prins wilde blij ven. Hij vroeg zich namelijk af of hij het wel kon maken om prins te zijn tegenover zijn broer Toon, met wie hij samen een bedrijf runde. Na uitgebreid overleg besloot hij er toch voor te gaan, hetgeen zijn broer Toon hem 11 jaar later nog eens na deed. Het had echter niet veel gescheeld of CV De Durdraaiers had in haar eerste carnavalsjaar geen prins gehad. De liefde staat centraal in de Boeken week van 13 tot 23 maart 2002. Geen onderwerp wordt zo breed behandeld en keert zo regelmatig terug in de lite ratuur als de liefde. In al haar verschij ningsvormen en compleet met alle ge moedstoestanden die de liefde teweeg kan brengen. Liefhebbers kunnen meedoen aan de Boeken- weektest. Dit is een boekje met 25 fragmenten uit beroemde romans rond het thema liefde en geïllustreerd door Peter van Straaten. Het is aan de lezer te achterhalen welke tekening bij welk boek hoort. De bibliotheek Oisterwijk en Moer gestel geeft een jaarabonnement aan de lokale winnaars van de Boekenweektest. Ook het Boekenweekmagazine gaat over liefde en liefdesboeken. Het is gratis verkrijgbaar zo lang de voorraad strekt. Anna Enquist: in 1991 was ze er opeens met een opvallend debuut, de gedichtenbundel Solda tenliederen. Deze geliefde schrijfster (1945) van gedichten, verhalen en romans (Het meester stuk, Het geheim, De kwetsuur) schreef het Boekenweekgeschenk 2002: De Ijsdragers. 500 liefdesgedichten zijn te vinden in een boek in de bibliotheek en op www.komliefste.com. In de Boekenweek kan de lezer via deze web site tien favoriete gedichten kiezen en zo een persoonlijke liefdespoëziebundel bestellen. Op zaterdag 16 maart komt de Stef White Band naar ’t Kwartierke. De muzikale basis is jaren geleden al gelegd in de sfeer van Amerikaanse rootsmuziek deels beïnvloed door country dit op eigen wijze geïnterpreteerd. Hierdoor heeft Stef zich ontpopt als een toonaangevend muzikant in zijn genre. Met zijn huidige band heeft hij recent een cd opgenomen èn is er een single gelanceerd. Op deze cd staan akoestische- en solonummers aangevuld met pop-rockachtige songs. Deze nummers zijn o.a. geschreven door Margriet Eshuis en Maarten Peters. Verder verzorgde hij voor diverse bands voorprogramma’s. Kortom een avond vol muzikale afwisseling. Dus graag tot ziens in ’t Kwartierke. Aan vang 21.00 uur. Noteer alvast zaterdag 11 mei: Rockcover- band Flat Rabbit. zJÏÏK jeugd-en jongerencentrum OPROEP OUD-LEDEN Aangezien wij niet meer beschikken over de gegevens van alle oud-leden, nodigen wij deze hierbij alvast van harte uit voor het feestweek end in mei 2002. Mocht u nog oud-leden ken nen, die inmiddels naar elders zijn verhuisd, dan vragen wij u deze ook te informeren over het feestweekend. Mocht u hierover nog vragen hebben, dan kunt u contact opnemen met de organisatie (tel. 513 0111). Noteer zaterdag 25 en zondag 26 mei 2002 alvast in je agenda, zodat je het 33-jarig jubileum van CV De Durdraaiers in ’t Draaiboompje te Moergestel niet mist! Staand v.l.n.r.: Bart de Cort, Ad Witlox, Pieter van Opbergen, Ton Dirkx, Wim Ketelaars, Louis van den Meijdenberg. Zittend v.l.n.r.: Jan Witlox, Arie op ’t Hoog, Wim Willems, Ad van den Meijdenberg, Rien van den Meijdenberg. De nieuw gekozen raadsleden van Algemeen Belang. Van links naar rechts: Trees Verhoeven, Chris de Veer, Arnold van Beekhoven, Martien Mathijssen, Noud Smits en Ferry Pörtzgen. Toon van der Zanden (prins) p X PAGINA 7 OISTERWIJK EN MOERGESTEL 'DE GÈSSELSE' - WOENSDAG 13 MAART 2002 t Kortom:

Weekblad Moergestels Nieuws | 2002 | | pagina 7