Algemeen Belang neemt het voortouw Grote schoonmaak kerk ’De Gèsselse’ Lentekrant Het weekend van 16 en 17 maart wordt ”Een moordweekend”! Concert slagwerkgroep S Aphrodite '*|'j 7 Schepens Tweewielers WOENSDAG 13 MAART 2002 - 27e JAARGANG - Nr. 1183 Moergestel 9 Biest-Houtakker Haghorst Informeer eens en bel 513 2268. Hb Hb Computer-trainingen Word, Excel, Access, Exact, Internet Powerpoint, Intro PC, Creatief met Word, E-commerce, op elk niveau! Tel. (013) 5136460 of 06-12394190 Woensdag 27 maart zal de Lentespecial van ’De Gèsselse’ verschijnen. Ondernemers die zich voor het komende voorjaar eens extra willen profileren, moeten maar eens contact met ons opnemen. We hebben zoals altijd, en dus ook voor de Lente van 2002 een heel voordelige aanbieding! De jaarlijkse grote schoonmaakbeurt voor onze kerk staat weer, voor de deur. Op maandag 18 maart a.s. begint men onder leiding van koster Corrie Op ’t Hoog-Basemans aan het karwei en een iets kleinere groep doet dinsdag 19 maart daaraanvolgend het parochiecentrum. Er zijn ieder jaar een 50-tal medewerkers nodig en aanwezig en er heerst een ongelooflijk gezel lig sfeertje. Er wordt van 09.00-17.00 uur gesopt, geschrobd, gezeemd, geboend en gepoetst dat het een lieve lust is. Jaap Drubbel neemt de beel den voor zijn rekening, Hans Festen werkt aan het orgel en Sonja van Sprang doet haar eigen orgel. Bakkerij van Hulten zorgt ieder jaar voor Op zondag 24 maart a.s. vindt er in Partycentrum Den Boogaard aan het St Jansplein in Moergestel, een uniek con cert van de Muziekvereniging Prinses Juliana plaats. Waarom uniek? Allereerst omdat de Slagwerk groep van Muziekvereniging Prinses Juliana zelfstandig een optreden verzorgt en niet als onderdeel van ’’Prinses Juliana” en omdat niet enkel dit onderdeel van de Muziekvereniging aan bod komt maar omdat nog een tweetal andere slagwerkgroepen op deze middag acte de présence geven. Naast de virtuoze behendig heid van de leden van de Slagwerkgroep van Muziekvereniging Prinses Juliana o.l.v. Bas van Kuijlenburg, zal de bezoeker ook kunnen genieten van de niet minder ritmisch getalen- De verkiezingen zijn achter de rug, de kiezer heeft geoordeeld en de kaarten zijn geschud. Zaterdag al heeft Noud Smits de eerste plenaire vergadering gehouden met afgevaardigden van de raadsfracties in de gemeenteraad. Er dient een coal itie te komen met een zo groot mogelijk draagvlak waarbij de uitspraak van de kiezers gerespecteerd wordt. Hij hoopte dan ook op een constructief overleg. Zijn eerste voorstel om te komen tot overleg tus sen Algemeen Belang, CDA, Gemeente Belan gen en Groen Links kon al meteen ieders goed keuring wegdragen. Piet Meeuwis (Gemeente Belangen) wilde graag mee regeren en niemand buiten sluiten. Wel wilde men in de nieuwe coalitie een continue ring van hun tot nog toe gevoerde beleid terug zien. Lambert van den Bosch (CDA) vond het voor stel ’een van de opties’ en wilde afwachten of men het eens kon worden en dan het liefst met een niet te uitgebreid bestuursdocument. Cora Steffens vond het CDA geen uitgesproken winnaar maar kon meegaan met het voorstel. Ook Ineke Depmann (PvdA) kon zich in dit voorstel vinden. Will van Roessel (D66) vond een zo breed mo gelijk draagvlak een goed vertrekpunt en kon zich daarom ook verenigen met het voorstel. Ad van den Oord (GroenLinks) stelde dat AB in het college moet en daarom ook bij de onder- handelingen betrokken moest worden. Hij wilde zelf ook een college-wijziging met een dui delijk andere koers dan de afgelopen periode. De aanvang is bepaald op 13.00 uur. De toe gang is gratis. Zorg wel dat u tijdig aanwezig bent. Nog even werd gediscussieerd over de rol van de burgemeester in het geheel. Overwegend was men van mening dat hij hier als deskundi ge en toehoorder bij aanwezig diende te zijn. Ook de aanstaande raadsgriffier en secretaris dienden hierbij betrokken te worden. Betrok kenen dienden inbreng te hebben als daar duidelijk om gevraagd wordt. Of en hoe de burger bij het overleg te betrekken leverde ook weinig misverstanden op ondanks het feit dat GroenLinks even om een schorsing vroeg. Na de schorsing was men het er snel over eens dat het publiek niet bij het overleg betrokken wordt maar wel direct na afloop van de vergadering door middel van een perscon ferentie ingelicht wordt over de genomen be sluiten, bereikte resultaten en voortgang. Will van Roessel wenste iedereen veel succes met de onderhandelingen en zei deze opbouwend kri tisch te blijven volgen. Ook kwamen er wensen voor het welslagen van de onderhandelingen van de VVD en PvdA. De eerste vergadering werd dan ook snel vastgesteld op 12 maart a.s. Want dan speelt toneelvereniging Ons Vermaak uit Haghorst het blijspel in drie bedrijven genaamd: Een Moord weekend. Vijf dames hebben zich opgegeven voor een yogaweekend op een afgelegen boerderij. Het zijn de meest uiteenlopende typetjes en het valt dan ook niet mee om een heel weekend har monieus met elkaar door te brengen. Als er dan ook nog een cursiste op mysterieuze wijze verdwijnt, de telefoon het niet meer doet en er allerlei vreemde geluiden te horen zijn weet zelfs de cursusleidster zich geen raad. Hoe loopt dit af? Om nu te weten wie wat draagt nodigen wij u van harte uit om een van de twee voorstellin gen bij te wonen. De eerste voorstelling vindt plaats zaterdag 16 maart en de tweede voor stelling zondag 17 maart. Aanvang: 20.00 uur in de theaterzaal van partycentrum Hercules Rijtseweg 1 te Diessen. Natuurlijk is er ook een Generale repetitie. Deze vindt plaats op woensdag 13 maart, aanvang 20.00 uur in bovengenoemd centrum. Voor alle 65 geldt dat de generale repetitie gratis toegankelijk is en bovendien ontvangen zij gratis een kopje koffie. Heeft u zin om weer eens een avond je ouderwets te kunnen lachen, gieren en brullen dan moet u zeker een van de voorstel lingen komen bezoeken. De entree bedraagt 4,00 en kinderen tot 12 jaar hebben gratis toegang. teerde mensen van de Slagwerkgroepen van Fanfare Concordia uit Spoordonk en van de PTT Harmonie uit Tilburg. Het belooft een spektakel van belang te worden want het is bekend dat de leden van de Slagwerkgroep van MV Prinses Juliana van een optreden steevast een grootse happening maken, wat altijd zeer in de smaak valt bij het publiek. Er zal niet alleen sprake zijn van het in allerlei ritmen bespelen van de diverse grotere en kleinere trommen, trommels en pauken, u zult ook kun nen genieten van melodisch slagwerk wat zowel qua ritme als qua melodie altijd erg aanspreekt. B Huidverzorgingsinstituut Schoolstraat 5 een ’versnapering’ die er zijn mag. Het warme water komt deze keer van Slagerij Ketelaars en het kan soms zijn dat het overstekende water- dragers-verkeer door brigadiers in goede banen geleid moet worden. Veel mensen worden door de koster persoonlijk benaderd maar er zijn toch nog steeds mensen nodig die hand- en spandiensten verrichten op die dagen. Ook heren zijn natuurlijk welkom. Wilt U graag meewerken aan dit jaarlijks terugkerend ’evenement’ kom dan 18 of 19 maart a.s. vanaf09.00 uur naar de kerk om mee te helpen. Iedereen is welkom of kondig uw komst even van tevoren aan bij koster Corrie (513 23 98). Komt U ook Voor een vakkundig en vriendelijk advies... PROFIL? Eigen parkeerplaats via Vloei weg de esselse VISA Uitgave en redactie: Buro ’76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268, Fax (013) 513 2871 - E-mail: buro76@wolmail.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties tot en met zondagavond - www.gesselse.nl (voorheen 'Moergestel-Nieuws ORTHOPEDISCHE SCHOENTECHNIEK Industrieweg 21b, 5066 XJ Moergestel voor vacatures, zie: www.cso-orthopedie.nl ■M c-c I 5 1 Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.)|j MOERGESTEL 14 Tel. 013-513 1474 J jt n 51 Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) Altijd leuke aanbiedingen Kerkstraat 21Oisterwijk, Tel. 5217326 E-mail: Profileschepens@hetnet.nl Ruim 75 jaar fietsplezier! DE fÏetsspecialist ’s-Maandags gesloten

Weekblad Moergestels Nieuws | 2002 | | pagina 1