Irish dances songs op GUO-concert van Garva Oranjecomité Moergestel '1 NAMENS HET CDA BEDANKT! Een Basisschool Kiezen? Neem er de tijd voor! L j ~~A - 33 jaar CV De Durdraaiers Nog 11 weken!!! Graaf van Ursel, Hertog Jan ra F der Zanden, Jan Heemskerk;. feel Run op tickets Gerard van Maasakkers shop-show. Veelzijdig Brabants chansonnier Gerard van Maasakkers staat voor zondag 21 april op de GUO-rol. Een barbershop-show op zaterdag 11 mei met top-vrouwenkoor IJssel- stein Show Chorus, nationaal kampioens- vrouwenkwintet Just Buzzz, mannenkwartet Interstate Connection en een afterglow-mee- zingfeest luidt het eerste GUO-seizoen feestelijk uit. Vorige week hebben we u beloofd dat we beginnen met het wekelijks voorstellen van de leden van het nieuwe Oranjeco mité van Moergestel. Met die voorstel ling daarvan maken we ook elke week een stukje van het programma bekend zoals dat is opgezet rond de viering van Koninginnedag 2002 in Moergestel. We beginnen vandaag met de voorstelling van twee personen uit het dagelijks bestuur. Tot Naast vele nieuwe activiteiten (ook voor de wat meer opgroeiende jeugd, maar de komende weken komen we daarop terug) zijn de bingo voor de ouderen en de optocht van versierde fiet sen gebleven. De bingo vindt plaats in ’Den Boogaard’ na afloop van de traditionele viering van de H. Mis om 9.30 uur in onze parochie kerk. De kinderfietstocht vertrekt vanaf het St. Jansplein en gaat dan via de Kloosterlaan een rondje maken rond Huize Stanislaus. Van daar gaat men weer terug richting Kloosterlaan naar het Rootven en zo weer terug naar het St. Jansplein. Wat daar allemaal gaat gebeuren leest u de volgende keren. Garva brengt een gevarieerd repertoire van opzwepende jigs en reels en gedragen songs. Een concert van Garva is dan ook een afwisseling van Ierse ballads en dance-tunes uit River Dance van Michael Flatley en uit de film The Titanic met Leonardo Di Caprio. Kloppend hart van Garva zijn de drie gebroeders Coyne die het meest kenmerkende instrumentarium voor hun rekening nemen: uillean pipes, diverse whistles en fiddle. secretaris werd gekozen Monique Franken, Heiligenboom 20. Monique is samen met man en kinderen een fervent vierder van Koningin nedag in eigen dorp. De boodschap dat het wel eens gedaan kon zijn met dat feest omdat nie mand zich wilde melden voor het Oranjecomité heeft zij zich, samen met nog ’n aantal dames, aangetrokken. Vandaar haar aanmelding voor deze groep. Na twee minder bezochte, maar daarom niet minder overtuigende GUO-concerten in februari van de John Wright Band uit Engeland en van singer-songwriter Dick Gaughan uit Schotland, komt de voorverkoop voor het GUO-concert van Garva vooral de laatste weken flink op gang. Deze Ierse vijfmansformatie is op zondag middag 31 maart de achtste gast in de serie van tien GUO-concerten. Telefonisch reserveren voor Garva is niet meer mogelijk. Liefhebbers van Ierse muziek kunnen nog wel voor tickets terecht bij Rabobank Oisterwijk ter plekke. Andere te maken keuzes leveren ons aanmer kelijk meer problemen op. ’’Kopen we een huis of gaan we toch maar huren?” of’’waar gaan we op vakantie” ’’Schaffen we ja of nee een nieuwe auto aan?” en ’’Naar welke basisschool sturen we onze kinderen?”. Een keuze maken in ver band met dat laatste onderwerp is zeker geen eenvoudige. Waarschijnlijk vond u het sturen van uw kind naar de peuterspeelzaal al een hele verandering. Straks moet uw kind naar de basisschool en is die verandering waarschijnlijk nog ingrijpen der. We zeggen nadrukkelijk ’’moet”, want we ken nen in Nederland de leerplichtwet en dat betekent dat er een moment komt waarop u ver plicht bent om uw kind op een basisschool in te schrijven. Vroeger leverde dat niet echt problemen op. Naar welke school uw kind ging stond al vrij wel vast. Tegenwoordig ligt dat wat anders. U, als ouder, kiest voor uw kind. Daarom wilt u er zo zeker mogelijk van zijn dat u de beste keuze maakt en daarom is het belangrijk dat u goed wordt geïnformeerd. c’ 1 Staand v.l.n.r.: Guus Bertens, Anton van Tuyl, Ad de Rooy, Lian Kocx, Lambert van den Bosch, Riky Bergman, Michel Vredebregt. Zittend: Niels van de Ven, Huib Nouwens, Harry Schellekens. Op zaterdag 25 mei en zondag 26 mei 2002 viert CV De Durdraaiers haar 33-jarig bestaan. In haar 33-jarig bestaan heeft deze carnavalsvereniging 16 verschillende prinsen gehad. Tot aan het feestweekend in mei 2002 zullen wij in dit blad aftellen, door iedere week in chronologische volgorde een prins met zijn Raad van Elf de revue te laten passeren. Vandaag de zesde prins van De Durdraaiers: Prins Willem den Urste. Hij was in de camavalsjaren 1978 en 1979 prins van onze carnavalsvereniging. Op de foto ziet u Prins Willem den Urste met zijn Raad van Elf. Wie kent u er nog van? VOORRAAD Dat De Durdraaiers een bloeiende carnavals vereniging is, blijkt wel uit het ledenaantal. Ook het deelnemen aan de Raad van Elf is mo menteel zeer populair. Er zijn jaren geweest dat je blij mocht zijn dat je een Raad van Elf bij elkaar kon krijgen, maar niet nu. De huidi ge Raad van Elf bestaat dan ook uit maar liefst 18 personen. Ook de opvolgers staan al in de rij. Daarom is er dit jaar voor het eerst een zogenaamde Voor-raad ingesteld, bestaande uit Bart Claassen, Geert Claassen, Kees Claassen, Bart van Laak en Dennis Smetsers. Een gezonde ’’voorraad” voor de vereniging om de volgende 33 jaar mee aan te vangen. Een basisschool kiezen voor uw kind doet u niet zo maar een-twee- drie... Het maken van keuzes, daar staan we eigenlijk allemaal dagelijks voor. Vele van die keuzes maken we zonder al te veel proble- men.”Wat eten we vandaag?” of’’Waar gaan we dit weekend naar toe?” ’’Welk TV -programma kijken we vanavond?” enz. Wij willen u graag een handje helpen bij het maken van uw keuze. Op dinsdag 26 maart bent u van harte welkom op de R.K. Basisschool ”De Graaf van Ursel” en op de R.K. Basisschool ’’Hertog Jan”. Vanaf 9.00 tot 17. 00 uur kunt u rustig bin nenlopen in deze scholen, terwijl ze volop in bedrijf zijn. (tussen 12.00 en 13.00 uur sluiten zij even hun deuren, omdat dan door leerlingen en leer krachten wordt gepauzeerd). U kunt op die dag bij het team met al uw vra gen terecht en u krijgt tevens de gelegenheid om een indruk van het gebouw met al zijn mogelijkheden op te doen. Mocht u op deze dag al kunnen besluiten op welke school u uw kind wilt aanmelden, dan kunt u vanzelfsprekend meteen inschrijven, maar u bent ook helemaal vrij om daar rustig de tijd voor te nemen. We willen u graag de gelegenheid geven uw keuze op een verantwoorde manier te maken. Graag tot 26 maart 'x RESTEREND GUO-PROGRAMMA Behalve Garva, prijken voor dit seizoen op het GUO-programma ook nog Gerard van Maasakkers en een lers-Amerikaanse barber- OPROEP OUD-LEDEN Aangezien wij niet meer beschikken over de gegevens van alle oud-leden, nodigen wij deze hierbij alvast van harte uit voor het feestweek end in mei 2002. Mocht u nog oud-leden ken nen, die inmiddels naar elders zijn verhuisd, dan vragen wij u deze ook te informeren over het feestweekend. Mocht u hierover nog vragen hebben, dan kunt u contact opnemen met de organisatie (tel. 513 0111). KORTOM: Noteer zaterdag 25 en zondag 26 mei 2002 alvast in je agenda, zodat je het 33-jarig^, jubileum van CV De Durdraaiers in ’t Draaiboompje te Moergestel niet mist! GUO-foon: 013-5210175; website: www.do.nl/guo; e-mail: vofguo@hotmail.com. Martien Oerlemans was gemoeid met de red dingsactie van het comité. Hij vond dat Moer gestel niet zonder Oranjefeest kon en meldde zich aan om vanaf de zijlijn de organisatie te vol gen. Hoezeer pakte dat anders uit tijdens de tweede bijeenkomst van de acht dames en één heer. Martien werd democratisch gekozen tot voorzitter van de groep. ’Het eerste jaar dan voorlopig’, zo blijkt hij te hebben gezegd. I Bovenste rij v.Ln.r.: Rinus van den Meijdenberg, Rien Hooijen, Ad Witlox, Wim Ketelaars, Wim van den Biggelaar, Rinus Rooijackers, Toon van i' ,T-L— Onderste rij v.l.n.r.: Bart de Cort, Ton Dirckx, Wim Hooijen (prins), Wim Willems. VVV A f i c;. DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 6 MAART 2002 PAGINA 9

Weekblad Moergestels Nieuws | 2002 | | pagina 9