Kiezer spreekt zich uit voor ander beleid! VERKOOP BIJ INSCHRIJVING Attentie: zegt het voort! Uitwisselingsconcert opleidingsorkesten Zondag a.s. 11.30 uur Open Dag Bienekebolders Verkoop van: 25 EN 26 MAART VAN 10.00-16.00 UUR ASMI b.v. Assurantie-Adviesburo Noud Smits bekijkt samen met partijgenoten het uitslagenbord het Poppen met eigengemaakte kleding Glaswerk Preligie Mooi kop en schotels (Engels) Snuisterijen Fotolijstjes Diversen Opbrengst voor Roemenië. Leen van Herck Postelstraat 8, Moergestel, tel. 513 2567 P.S. kleding, schoenen, speelgoed alles blijft welkom! in andere mensen en de wereld, voelt het kind zich gewaardeerd en doet het de dingen met plezier. Zetel winst voor Algemeen Belang en GroenLinks Karakteristiek halfvrijstaand woonhuis met bijgebouwen, ondergrond en achtertuin gelegen aan Tilburgseweg 8, te Moergestel. Bj. ca. 1900-1910, inhoud van ca. 279 m3, op een perceel van ca. 1520 m2. Kadestraal bekend onder nr. A-2632. Achtertuin ook bereikbaar door recht van wegen via ingang tussen de woningen Oisterwijkseweg 23 en 25. Geheel leeg te aanvaarden bij eigendomsoverdracht binnen 2 maanden na gunning. Bezichtigingen op zaterdag 16 maart en 23 maart a.s. van 10.00 uur tot 17.00 uur. 1232 651 969 341 2002 6 3 4 4 1 2 1 1999 5 4 4 4 2 1 1 Verkoop zal geschieden bij inschrijving onder voorbehoud van gunning en kosten koper. Eventuele gunning zal achter gesloten deuren plaatsvinden zonder openbaar maken van de gedane biedingen. Inschrijfformulieren zijn verkrijgbaar tijdens de bezichtigingen. Inleveren inschrijfformulieren uiterlijk dinsdag 2 april 2002 te 20.00 uur bij: Rootven 82, 5066 AX Moergestel. Tel. 013-5131795. Totaal stemmen 2002 3195 1883 2388 1991 960 1392 501 In 1999 1977 1583 1378 743 511 364 dus ongetwijfeld genoten kunnen worden van mooie en leuke muziek. Dat zo’n uitwisselingsconcert belangrijk is voor deze aankomende muzikanten zal voor ieder duidelijk zijn. Het is namelijk heel belangrijk om geregeld ervaring op te doen niet alleen in het in een groep muziek maken maar dat ook te doen onder wat officiëlere omstandigheden in een concert, op een podium en met publiek. U bent van harte welkom op het concert van deze 3 opleidingsorkesten; zondag 10 maart a.s., 11.30 uur, Den Boogaard in Moergestel. Op initiatief van het Opleidingsorkest van Mu ziekvereniging Prinses Juliana Moergestel vindt op zondag 10 maart a.s. een Uitwisselingscon cert plaats in Partycentrum Den Boogaard aan het St. Jansplein in Moergestel. Aan dit concert neemt niet alleen deel het Opleidingsorkest van Prinses Juliana, onder de leiding van diri gent Frans Beekman, maar ook de Opleidings orkesten van Harmonie Kaatsheuvel en van Harmonie Orkest Oisterwijk. De aanvang is bepaald op 11.30 uur. Er staan diverse leuke werken op het programma. Er zal Met ruim 25% van het totale geldig uitgebrachte stemmen is Algemeen Belang (lijsttrekker Noud Smits) winnaar geworden van de Gemeenteraadsverkiezingen 2002. Dat brengt deze partij op een totaal van zes zetels in de nieuw te vormen gemeenteraad van de gemeente Oisterwijk. GroenLinks (lijsttrekker Ad van den Oord) krijgt er, in vergelijk tot 1999, ook een zetel bij en komt nu op twee. Daarmee hebben beide partijen een winst geboekt van elk één zetel. VVD en PvdA leveren beide een zetel in. Het gemiddelde opkomstpercentage over de hele gemeente bedroeg 63,18% (in 1999 was dat 59,54%). Tellen we de stembureaus van Moergestel bij elkaar op dan komen we op een gemid delde van 72,14% (in 1999 was dat 69,57%). Moergestel heeft dus aan de oproep om te gaan stem men zeker gehoor gegeven. DE UITSLAGEN: Uw kind wordt tussen augustus 2001 en juli 2002 vier jaar en bereikt daarmee de leeftijd waarop het kan worden toegelaten tot de basisschool. Door middel van dit schrijven willen wij u informeren over het openbaar onderwijs in zijn algemeenheid en de openbare basisschool ”De Bienekebolders” in het bijzonder. Daarnaast willen wij u op de hoogte brengen van de mogelijkheden om onze school te bezoeken tijdens de informatie-avond en de open dag. Noud Smits (Algemeen Belang) Joop Rakhorst (WD) Piet Meeuwis (Gemeente Belangen) 1091 Lambert van den Bosch (CDA) Ineke Depmann (PvdA) Ad van den Oord (GroenLinks) Will van Roessel (D66) De aantekening bij Gemeente Belangen geldt de lijsttrekker. Dat was in 1999 Ruud Hora. Hij behaalde toen 1260 stemmen. Het grootste verlies vergeleken met drie jaar geleden komt hierbij op naam van de WD; de grootste winst in vergelijk met 1999 maakte GroenLinks. INFORMATIE AVOND EN OPEN DAG Kiezen kunt u het beste als u zich laat infor meren door gesprekken aan te gaan met andere ouders en zeker ook door de aanwezige scholen te bezoeken. Daarom organiseren wij voor u een informatie-avond én een open dag. U kunt van beide of van één van de twee mogelijkheden gebruik maken. Ze hebben echter ieder een verschillend karakter en sluiten op elkaar aan. De informatie-avond is bedoeld om in alle rust kennis te maken met het gebouw, de mensen en de manier van werken. Een aantal teamle den en een aantalouders van de ouderraad en de medezeggenschapsraad zijn aanwezig om u een inleiding te geven op ons onderwijs, om u rond te leiden en met u persoonlijk in gesprek te gaan. De volgende dag staan de deuren van de school voor u open. Ook dan zijn er ouders aanwezig die u opvangen, een kopje koffie aanbieden en eventueel uw kinderen opvangen. Een groep je leerkrachten en de directeur zijn beschikbaar voor een rondleiding door de groepen en een persoonlijk gesprek. U kunt tijdens het bezoek aan de groepen zien hoe de kinderen spelen en werken, sfeer proeven en aan het einde van de rondleiding in gesprek gaan met kinderen van de bovenbouw. Van hen verneemt u wat ze van de school vinden, hoe ze leren en vooral wat ze allemaal geleerd hebben. U krijgt ook te horen hoe de kinderen van ”De Bienekebolders” het doen in het voort gezet onderwijs en hoe de resultaten zijn. De informatie-avond wordt gehouden op maandag 25 maart a.s. op school aan de Bos straat 1 van 20.00 uur tot 21.30 uur. BETROKKENHEID: HET CRITERIUM VOOR GOED ONDERWIJS!! Als je de school binnenloopt zie je allerlei hoeken die uitnodigend zijn ingericht. In de onderbouw hebben ze een huishoek, bouwhoek en timmerhoek waar kinderen uit groep 1 t/m 4 samen kunnen spelen en werken. In de lees- schrijfhoek stempelen kvnderen de namen van een dier of een vriendje. Aan de knutseltafel is een aanbod waarbij de leerkracht uitleg geeft. In de middenbouw zijn kinderen in de reken hoek aan het bekijken hoe 100 gram zand, kurk, veren eruit ziet. In de bovenbouw bereiden kinderen een interview voor de schoolkrant. Kinderen worden steeds uitgenodigd plannen te maken en deze uit te voeren. Er wordt geleerd uit activiteiten, materialen en boeken, maar de opgedane kennis wordt ook toegepast. De leerkracht speelt en werkt mee. Hij kijkt, luis tert en praat met kinderen. Hij weet wat er in de kinderen omgaat, overlegt met kinderen en collega's en komt met een aanbod, zodat er elke dag iets uitdagends te beleven valt. Kinderen die niet gemotiveerd zijn tot leren of die moeite hebben met bepaalde onderdelen van de leerstof, krijgen een duidelijke structuur aangeboden, krijgen speciale aandacht en een aangepast programma. Kinderen zitten met rode oren te werken, kun nen in de pauze niet stoppen en zijn volover- gave bezig. Spelen en werken met betrokken heid zorgt voor optimale ontwikkeling en leren. Kinderen die snel kunnen, mogen snel gaan; kinderen die moeite hebben, krijgen extra hulp; en kinderen die zich normaal ontwikkelen doen dat vanuit hun belangstellingswereld. Binnen het ErvaringsGericht Onderwijs krij gen kinderen de kans om initiatieven te nemen, bedenken ze zelf en samen met anderen oplossingen, leert het kind zich te interesseren De open dag wordt gehouden op dinsdag 26 maart a.s. Om de school in bedrijf te zien kunt u binnen wandelen tussen 9.00 uur en 12.00 uur en 12.30 uur en 14.30 uur. Daarna kunt u terecht tot 18.30 uur voor een rondleiding, aanmel ding of persoonlijk gesprek. Mocht u besluiten om uw kind op onze school aan te melden dan kan dat door tijdens de infor matie-avond of de open dag een inschrijffor mulier mee te nemen. U vult het formulier thuis in en geeft het op een later tijdstip op school af. U kunt de aanmelding ook op de open dag afwerken. Samen met een u ten dien ste staande ouder of leerkracht kunt u het for mulier invullen. Verder kunt op elke werkdag uw kind op school komen aanmelden. Er is altijd iemand aanwezig die u te woord kan staan. Wenst u een persoonlijk gesprek bij de aanmelding dan kunt u het beste een afspraak maken met de directie. Wilt u een dagdeel mee draaien, dan is een afspraak ook wenselijk. U bent dus van harte welkom aan de Bosstraat 1 Bestuur, ouders, kinderen en team van open bare basisschool ”De Bienekebolders”. BASISSCHOOL KIEZEN? LET EENS OP HET OPENBAAR ONDERWIJS!! Het openbaar onderwijs wordt niet vanuit één bepaalde opvatting of levensovertuiging ge geven. Dat mag zelfs niet. Er wordt aandacht besteed aan alle waarden, zoals die in de Nederlandse samenleving voorkomen, zonder dat er een bepaald onderscheid gemaakt wordt. Openbare scholen bieden de ouders de moge lijkheid om hun kinderen lessen in godsdienst- of humanistisch vormingsonderwijs te laten volgen binnen de normale schooltijd. Verder wordt er les gegeven in kennis van allerlei wereldgodsdiensten en levensbeschouwelijke overtuigingen, zonder ergens een voorkeur voor uit te spreken. Naast deze algemene kenmerken van openbare scholen, verschilt de uitwerking per openbare school. Veel scholen hebben moderne inzich ten in hun onderwijssysteem opgenomen. Zo heeft ”De ienekebolders” gekozen voor een specifieke manier van opvoeding en onderwijs door het toepassen van principes van ”het ErvaringsGericht Onderwijs” (EGO). Totaal stemmen Aantal zetels Aantal zetels 1999 2811 2301 2166 1965 934 886 493 Algemeen Belang VVD Gemeente Belangen CDA PvdA GroenLinks D66 EN NU... Deze uitslag maakt duidelijk dat de oppositie de afgelopen drie jaar ruim winst heeft geboekt. Immers: zowel Algemeen Belang als GroenLinks maakten de afgelopen raadsperiode geen deel uit van de coalitie. Of dat de komende periode wel zal gebeuren is nu nog koffiedik kijken. Zeker is wel dat de kiezer (lees: de burger) in elk geval heeft gesproken en klaarblijkelijk duidelijk zijn mening heeft willen geven. De komende weken zullen leren of de gekozen raadsleden daarmee uit de voeten kunnen, al lijkt een coalitie met daarin Algemeen Belang en GroenLinks voor de hand liggend. Uiteraard houden we u op de hoogte, evenals van de besprekingen van wie de wethouders gaat leveren en wie dat zullen worden. Het is daarbij zeer de vraag of Joop Rakhorst zijn wethouderszetel nog kan behouden. Tot slot wellicht aardig om te zien wat de lijsttrekkers persoonlijk aan stemmen hebben gehaald: In 2002 2176 942 DE GÈSSELSE’-WOENSDAG 6 MAART 2002 PAGINA 7

Weekblad Moergestels Nieuws | 2002 | | pagina 7