Een agrarische reis naar voormalig Oost-Duitsland O9OO<0>8844 Eerste ’schop in de grond’ voor Sonman II Nieuws over Roefeldag 22 juni 2002 Rabobank Moergestel organiseert 5,® Rabobank 1L DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 6 MAART 2002 PAGINA 5 Programma De uiterste aanmeldingsdatum is 31 maart 2002. Hb Het informatie-pakket ligt voor u klaar Mocht u meer over deze reis willen weten, dan kunt u contact opnemen met Ingrid of Loes. Het telefoonnummer is 013 - 513 63 73. Dit jaar organiseren wij een fantastische 8-daagse busreis naar het voormalige Oost-Duitsland, een omgeving die destijds door het "Ijzeren Gordijn" grotendeels was afgesloten. Tijdens deze reis worden bezoeken aan toeristische trekpleisters afgewisseld met excursies aan agrarische bedrijven van Nederlandse Emigranten. Bestemming Reisperiode Vervoer Frans Becx Tuinmachines Schoenfabriek Berkelmans Van Dal Kunststoffen Van Dijck Goodwinds Bedrijvenhotel Arie Op 't Hoog Autobedrijf Gebr. Hopmans Aannemersbedr. Jonkers/Welten De Kring Timmerfabriek Aannemersbedr. Marébouw Maricom Staalconstructies PVS Meubelen Rijnen Interieur- en Afbouw Tiebosch Mechanisatie Constructie Moergestel GEEN SPOED, WEL POLITIE De kosten voor deze fraaie reis bedragen 729,00 per persoon. Hiervoor ontvangt u een compleet arrangement, dat wil zeggen dat alle kosten - zoals verzekeringen, entreegelden, excursies en alle maaltijden - zijn inbegrepen. Luckenwalde Berlijn 20 t/m 27 september 2002 u reist per luxe tourbus (voorzien van airco, koffiebar, koelkast en toilet) Accommodatie 2 pers, kamer op basis van volpension agrarische bedrijfsbezoeken en excursies naar toeristische bezienswaardigheden Voor Wethouder Joop Rakhorst en zijn ambte naren is het een hele kluif geweest om iedereen tevreden te stellen en niemand van de aan vragers, ook niet de afgewezenen, voelt zich tekort gedaan. Een paar gegadigden zijn echter, meestal op eigen verzoek doorgeschoven naar de tweede fase en komen daarom op de wacht lijst. Zij hebben dan min of meer meer rech ten maar dienen over twee a drie jaar ook aan de criteria te voldoen die nu maar ook dan gesteld worden. Panden die door de ver schuiving nu op andere locaties vrij komen dienen minstens een jaar aan Moergestelse bedrijven die op de wachtlijst staan aangebo den te worden. Er mogen geen bedrijfwonin- gen op de percelen gebouwd worden met uit zondering van het pand wat er nu al staat. Dit mag als bedrijfwoning worden aangepast. Men probeert de infrastructuur snel klaar te krijgen en denkt daarbij aan de bouwvakvakantie. Daarna kunnen de bouwers met hun werk aan vangen. Op dit moment gaan de architecten, accountants en banken aan de gang om de ondernemers de kans te geven met bouwen te starten. Op het plan ligt ook een anti-speculatie beding van vijf jaren. Dus men mag uit winst bejag niet tussentijds verkopen. Op het plan is ook het beeldkwaliteitsprofiel van toepassing en zal niet zoals in Oisterwijk al eens gesug gereerd is het BV Schoenendoos-model worden. Het zal evenwel wel een aantal jaren duren voordat het uiteindelijke parkmodel bereikt is want nieuw te planten bomen groeien niet in een of twee jaren naar hun uiteindelijke hoogte. Men heeft een aantal Moergestelse ondernemers erg gelukkig gemaakt en zij zijn ook blij met de toewijzing. Wij laten de namen hier volgen: Ruud van de Ven van Ondernemend Moergestel vond het vier bevallingen van een olifant waar het de tijd betrof. Hij prees de doortastend heid van het gemeentebestuur maar vooral de snelle reactie van de Heer Rakhorst daar waar het de grondaankoop betrof. Ook de hulp en het onderzoek van de Kamer van Koophandel was geweldig geweest. Cees Verwater van de Aan- nemerscombinatie bracht zelfs voor het Ge meentebestuur een presentje mee. Huub Mols van de gezamenlijke ondernemers gelooft in het slagen van dit plan. Het is een hele kluif geweest en het zal ook nog veel inspanning kosten alvorens alles klaar is. B&W is echt opgekomen voor de Moergestelse gemeenschap en dat mocht toch ook wel eens gezegd worden. Het heeft nog al wat voeten in de aarde gehad en ook een veto van Minister Jan Pronk overleefd maar eindelijk is het dan rond. Sonman II is van start gegaan en het voorbereidende grondwerk voor de infrastructuur is door Aannemerscombinatie Wolfs/van der Zanden ter hand genomen. In eerste aanleg zal er een 30.000 m2 bebouwd gaan worden en zal het bedrijvenpark Sonman II zijn gezicht gaan krij gen. Eergisteren heeft het College van B&W het groene licht gegeven en afgelopen vrijdag is al op feestelijke wijze het startschot gelost voor de aanleg. De Roefeldag is een initiatief van Jantje Beton en geeft kinderen de mogelijkheid om een kijkje te nemen achter de scher men van bedrijven, instellingen en clubs. Het is de bedoeling dat de kinderen (van 6-12 jaar) zelf iets doen bij de Roefel- plaatsen, bijv .brood bakken, meehelpen in de keuken van een restaurant, vendel- zwaaien bij het gilde, enz. Het Roefelcomité is druk bezig met de werving van bedrijven en vrijwilligers voor de Roefeldag van 22 juni a.s., want dan willen we weer een grandioze dag organiseren voor kinderen, be- drijven/organisaties/verenigingen en vrijwilli gers. Er hebben al enkele bedrijven gereageerd, maar we kunnen er uiteraard nog meer gebrui ken!! Om alle kinderen de benodigde informatie te geven worden in week 20 (net na de mei vakantie) informatiepakketjes uitgedeeld op de scholen. Daarin staat dan precies wat de Roefeldag inhoudt, hoe een en ander in onze gemeente georganiseerd wordt eri uit welke bedrijven de kinderen kunnen kiezen. Uiteraard zijn wij ook blij met de aanmeldin gen van vrijwilligers om alle kinderen te begelei den. De Roefeldag is niet alleen interessant voor kinderen, maar ook voor de begeleiders, want je kijkt zelf ook mee achter de schermen van bedrijven. We weten nu al dat de Roefeldag op 22 juni start vanuit Scholengemeenschap Durendael, want daar hebben we vorig jaar een gastvrij onthaal gehad en dat is ons prima bevallen. De datum van inschrijving voor de kinderen is nog niet helemaal zeker, maar die zal zo spoedig mogelijk bekend gemaakt worden. Voor vragen kunt u terecht bij het secretari aat: Peter van Loon, Pr. Beatrixstraat 13,5062 TM Oisterwijk, tel. 5217370. Wij hebben ook een email-adres: peterefy@hetnet.nl ,'T V* De openingsplechtigheid had enigszins een ludiek tintje. De wethouders van den Bosch, Hora en Rakhorst moesten met een handpomp wat water verplaatsen naar een ander gat. Burge meester Kortmann legde met de kraan de eerste buis voor de riolering. In ’La Commandite’ werd de aanwezigen een kleine versnapering aangeboden. Burgemeester Yvo Kortmann had gezorgd voor beschuit met muisjes want volgens hem was het een zware bevalling geweest. Iedereen is van het kastje naar de muur ge stuurd maar dank zij het poot stijf houden is het er toch van gekomen. Volgens Wethouder Joop Rakhorst was het een project van ’eerst zien en dan pas geloven’. Al 10 jaren was er behoefte aan uitbreidingen toen het plan dan uiteindelijk klaar was gooide Minister Jan Pronk roet in het eten. Iedereen is er echt in blijven geloven. ^^SÖ****’ y 1 ..jTran van ^Zande K V Ifc -’’’n

Weekblad Moergestels Nieuws | 2002 | | pagina 5